Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
11. sayfa BirinciBirinci ... 91011

Trafik - Cezalar - Kurallar - Yasalar ile ilgili herşey

Motovento
    REKLAM ALANI

merhabalar öncelikle rahatsız ettigim için özür dilerim benim merak ettigim bir konu var cevaplarsanız sevinirim.ben 2 gün önce çalıştıgım işyerine motorla gelirken sol şeritten ve ters istikametten gelen bir bayanın kullandıgı arac bana arkadan vurdu.ehliyetim yok sigortam yok motorda bana ait degil.zaten motoru bagladılar birde mahkemeye çıkacaksın dediler.sonuç ne olur ne yapmalıyım.beni bilgilendirirseniz çok memnun olurum.şimdiden teşekkür ederim.İnci SEMRE

merhaba öncelikle

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    prifo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bmw r1100
    aracındaki hasarı karşı tarafın sigortası karşılayacaktır. genel olarak arkadan çarpan daima kusurludur. senin sigortan olsa idi ve karşı taraf kusursuz olsa idi senin sigortan onun hasarını öderdi. eğer kusur tayini yapılırken kusur paylaştırılırsa kusur oranına göre sigortadan ödeme yaparlar. ehliyetsizlik kazanın oluşumundaki kusur tayininde gözönüne alınmaz. büyük ihtimalle diğer araca kusurun tamamını vermişlerdir. motoru sigortan olmadığı için bağlamışlardır. araç sahibi ile gidip sigortanı yaptırdıktan sonra motorunu alabilirsin. savcılıktan eğer ilk sefer ehliyetsiz yakalandın ise 600 tl ceza adresine gelecektir. ceza sana tebliğ edildikten sonra 15 gün içinde ödeme yaparsan 450 tl ödersin. araç sahibi de 290 tl ehliyetsiz kişiye aracını kullandırdığı için ceza ödeyecek.

serseric - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    artçının kaskı olmazsa nasıl bir işlem uygulanır çevirmede veya mobesede

Motosikleti
    bmw r1100
    yasal olarak tc kimlik numarasından bizzat kendine 72 tl ceza uygulanır. ancak uygulanmıyor. mobeseden ceza uygulanmaz.

serseric - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı prifo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yasal olarak tc kimlik numarasından bizzat kendine 72 tl ceza uygulanır. ancak uygulanmıyor. mobeseden ceza uygulanmaz.
    dostum peki motor sürücüsü kasksız yakalanırsa nasıl bir işlem uygulanıyor vede mobese kesinlikle ceza yazmıyormu?

Motosikleti
    bmw r1100
    motosiklet sürücüsü kasksız ise 72 tl ceza yazılır. 15 gün içine ödenirse 54 tl ye düşer.
    mobese kasksız uygulaması il ve ilçelere göre değişir. mobesede görevli trafik görevlisi varsa, ve o an için onlarca kameradan seni görüyorsa ve kask uygulaması için kayıt yapıyorsa düşük bir ihtimal yazılabilir. plakanın kayıtlı olduğu adrese araç sahibi adına aynı ceza gönderilir. onunda ödeme süresi postacı tebligatı yaptığında başlar.

NACİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    eds lerden motorla geçiyorum. iki ay oldu ceza gelmedi. Ceza yazılmıyor diyebilirmiyiz?

Motosikleti
    bmw r1100
    eds lerden geçerken kural ihllali yapıyorsan ceza yazılması ihtimali yüksektir. fotoğraf eğer arka plakanı okumuşsa gönderilebilir. örneğin kırmızı ışıkta geçerken arkandaki bir kamyondan dolayı plakan okunamamış ise ceza gelmez.

REKLAM ALANI
11. sayfa BirinciBirinci ... 91011

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler