Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yeni Plaka Çıkarmak, Karakolda Tutanak Tutturmak!

Motovento
    REKLAM ALANI
    BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şimdi benim yeni bir plakaya ihtiyacım var. Çekiciyle (uzun hikaye) servise giderken motosikletimin plakası düştü. Onu da tam bilemiyorum belki başka şekilde düştü. Neyse bağlı olduğumuz karakola gidip kapıdaki memura sorduğumda 'tek plakaysa tutanak tutmuyoruz, gidip ruhsatı aldığın yerden çıkartıyorsun' cevabını aldım. Şimdi ruhsat Esenler'e kayıtlı, ben Ümraniye'deyim. Oraya kadar gidip 'nerede tutanak, niye tutturmadın?' gibi çile çektirecek bir soruyla karşılaşmak istemiyorum. Var mı aramızda böyle bir durumda kalan, düşen plakası yerine yenisini çıkartan?
    Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    yalnız_kurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1100XX
    Yakın bır arkadasım plakasını dusurdu bızde tutanak fılan gerekır dedık hatta onunla buluştuk beraber karakola gıtmek ıcın ama daha sonra karakolda aynı seyı soledıler tescıl yaptırdıgınız yanı ruhsatı aldıgınız subeye gıdın yenısını cılkartın dedıler 25 ytl karsılıgı yenı bır plaka basıldı onaylanıp verdıler 1-2 saatte baska bıseyı yok...
    Kurtlar Sofrasında Çakallara Yer Yok!!!
    C'est moi!!!Je suis seul loup!!!
    www.salihkalic.spaces.live.com

GKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    resmi olarak istenmesine rağmen 4 tekerlerde 2 plaka olduğun için ve hesapta karakol un önüne kendi aracınla gidip plaka aldığın için tespite de girmiş sayılıyor..
    halbuki motorlarda zaten tek plaka var bağlı olduğun şb ye gidip hemen başvurabilirsin
    GKN MOTORS

Tamamdır, ruhsatı kapıp Esenler yolunu tutuyoruz. Cevaplar için teşekkürler.
    Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Bıyıklı geçmiş olsun.
    Vermezlerse haber ver ben yaptırayım sana burdan bir plaka.

Devlet kendi verdiği ruhsata güvenmiyor.!!!
    Bu da böyle bir çelişki işte.
    Gerçi benimki de laf yani.
    Kendi verdiği kimliğe güvenmeyip, ilmuhaber isteyen de aynı devlet değil mi?

İnşallah bir sorunla karşılaşmazsın...
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Teşekkürler Horozum, ibibiğim.

Geldi başımıza bir iş şimdi de çilesini çekmek düştü.

Devletimize Allah zeval vermesin, boynumuz kıldan ince!

Bugün batan taşeronun işçilerinin sigorta girişlerini yaptım. 146 adet, kaç tanesinin şu meşhur tc kimlik numarası nüfus cüzdanlarında yazdığı halde SSK'nın sitesinden girerken hata verdi söylemek istemiyorum. Sinirlerim geriniyor, zaten artık acıdan zevk alır oldum. Çalışırken stres olamazsam rahatsız oluyorum.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

Arkadaşlar bugün gittik, çıkardık yeni plakamı (Olcanım, yöneticim sağolsun). Bilgi için konumu hortlatayım dedim. Birincisi siz siz olun tescil müdürlüğü ile şu Cemiyet dedikleri plaka çıkaran yerin arası çok olmasın, küçücük bir kağıt için git-gel-git yapmayın. İkincisi motosiklet tek plaka için alınan masraf 8 ytl'dir. Üçüncüsü kısacık bir dilekçe (........ nolu plakamı kaybettim yenisinin çıkarılması hususunu bilgilerinize arz ederim) ve ruhsat, n.cüzdan fotokopiniz yanınında olsun. Ve son olarak eğer bir tescil müdürlüğünün bahçesinde binlerce plaka yığını varsa, ilginç bulup fotoğraf çekmeye çalışıp terörist muamelesi görmeyin.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    BIYIKLI
    öle herşeyin resmi çekilmez .. ajanmısın sen

bende zamanında arkadaşın bağlanan motoru almaya gittiğimde daha önce bağlanmış ve açıukta çürümeye bırakılmış canım motorların resmini çekim dedim .. güvenlik görevlisi delirdiydi..

ama ben cep telefonundan mesaj çekiyo ayana çektiydim
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Hadi geçmiş olsun.

Öyle fotoğraf falan çekerken de dikkat edin.

Sokmasınlar sizi de Ergenekon'a.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Aynen arkadaşlar az kaldı Ergenekoncu diye terör şubeye gönderiyorlardı. Şube müdürü en son silin şunları dedikten iki saniye sonra Olcan fotoları silmişti. Bayan memur tamam çocuklar hatıra kalsın dediydi ama.

Bu arada gittim bugün servisten motorumu aldım, ne özlemişim be keretayı.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Hadi gözün aydın abi Hiç haber vermiyosunuz yalnız

by_001 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki er5 cbr 929
    tuh pee yazik olmus resimlere
    kawasaki er5 yamaha xjr 1300

Alıntı Khutuck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hadi gözün aydın abi Hiç haber vermiyosunuz yalnız
    Sağolasın Kütük, sana gitmeyi düşündüğümüzü söylemiştim biraz ani oldu, bir öğleden sonra kaçtık akşama kadar ancak dönebildik. Pek hatırlamak, anlatmak istediğimiz bir gün değildi.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler