Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Ehliyetsiz Motor SORU

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yaya
    Arkadaşlar ben konuyla direk muhattap olduğum için size başımdan geçenleri anlatayım.

Kaskım ve full koruma halinde TEM gişelerden (mahmutbey gişeden çıkıp ikitelliye giderken) gişe çıkışı ekip çevirdi(koruma kask felan boş adamın keyfine kalmış)

Evrak istedi ruhsat var ama ehliyet yok. Tamam dedi savcılığa göndereceğiz dedi. (ceza makbuz fiş bunları boşverin direk mahkemeye sevk ediyor yani)

Tanıdık ehliyetli motorcu varsa çabuk gelsin 15 dakkaya gelmezse bağliyacağım dedi. (tamamen adamın insafına kaldın istese trak diye bağlar gık diyemezsin)
    Kaldıki bağladıkları zaman ek olarak çekici otopark çektikleri garaşdan çıkartması ayrı bir masraf altını çizerim..

Bende arkadaşı aradım 5 dakkaya geldiler aldılar motoru kurtardık.

Bana tutanak tuttular. Sen öğleden sonra gel savcılığa gidicez mahkemeye çıkacaksın dediler.

Öle dotumuze baka baka ayrıldık oradan. Öleden sonra benim kendi imkanlarımile bir memur arkadaş savcılığa gidildi.

SAvcının karşısına çıkıcaz ama formalite gereği bütün işlemler halledilmiş ve otomatiğe bağladıkları için savcı karşısına çıkamdan, "nakit 530 ytl 4 taksit 750ytl" sen seç dediler. bende nakit olsun dedim ve bir tutankla bu iş halledildi ve 10 gün içinde parayı yatırıp makbuzu getirmem gerektiği söylendi.

Tutanakta "b sınıfı ehliyetim olduğundan" "yetersiz ehliyetle araç kullanmaktan" diye belirtildi ve BURAYA DİKKAT "30 günlük hafif hapis cezası paraya çevrilerek gün başına bilmemne kadar" ibaresini vardı.

Yani olay cezayi müeddiyelerin dışında direk mahkemelik oluyorrsunuz aslında..

Bu paranın yanında motoru çözdürmek ve evrak peşinde koşmak zorunda olduğunuzuda unutmayın.

Bu olay istanbulda trafik plisi bölgesinde oldu, jandarma gölgesinde kimbilir nasıldır jandarmanın bu konuda acımasıda yoktur.

Sakın ehliyetsiz yakalanmayın..
    Counter Strike'cilar buraya
    www(dot)dostsunucu(dot)com

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Ehliyeti İNŞ Seneye alacam
    Ama Motor İçin Şimdiden Koleksiyon Yapmaya Başladım Bile :D
    1. Kaskım
    2. Eldivenim
    3. Dizliğim
    4. Elbiseyi İnşallah Yarın Alacam :D
    Kaskım Eldivenim Dizliğime Bakıyorum Keyfim Geliyo Arkadaşlar Çok Güzel Bi Zevk Bunları Takmak İçin Sabırsızlanıyorum Yani Motorun Üstündeyken :D Ve Kendi Kendime Bi Söz Verdim Eğer Ben Kasksız Dizliksiz Eldivensiz Çıkarsam Naberdim Dİye.....

ahmet93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 125 R
    Motoru bağlıyolar arkadaşım benim yaşım tutmuyo 93 doğumluyum yakalandığımda üstümde senin saydıkların vardı Kask Eldiven Mont ve Dizlik çok yalvardım a2 ehliyetli birisini de buldum ama bağlıycaz dediler bende napayım yaşım tutmuyo o yüzden ehliyetim yok dedim, babam bana kızar dedim duygu sömürüsü yaptım es sonunda ağlayınca tamam dediler almıyoruz al motoru git yarın saat 9 da ilçe jandarma da ol dediler sonuç allahtan ben zam gelmeden önce ceza yemiştim 690 ytl ceza 15 gün içinde ödersen 517 ytl idi yani tam bir ehliyet parası bence bekle ehliyeti al sonra motoru al biraz çok konuştum galiba

Alıntı alkadras adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne kadar sert çıkmak lazım..
    mesela dövmeye kalksak biz onlara ceza yazabilir miyiz
    şaka yapıyorsun herhalde adamın insiyatifine kalmışsın yalvarıp yakaracağın yerde adama sert çıkacan o da sana kardeş senin ehliyetin yok yasalarda bunun 30 gün hapis cezası var daha sonra bu 30 gün paraya çevriliyor oda 600 ytl oluyor birde motor sahibine 250 kesiliyor diyecek seni serbest bırakacak beni bırakmamıştı o kadar milletin içinde yalvarmama rağmen hemen elime yazıp vermişti elime 250 lira oh dedim iyi yırttık 25o ile 30 gün sonra mahkemeden bir kara kağıt yetersiz ehliyet ile araç kullanmaktan (bende b vardı) kullanmaktan 30 gün hapis ile cezalandırıldınız diye bir ibare kalbim yerinden çıkacaktı ama altta daha sonra kişinin maddi durumu da göz önüne alınarak günlüğü 20 ytlden paraya çevrilmesine kararınıgörünce biraz sevindim ama 600 lirayı paşa paşa ödemiştim üstüne üstlük motorun deposunda koca bir göcük depoda aşırı çizikler 25 ytl cekici 20 ytl garaj parsı da çabası sen polise sert cık bakalım ne olacak ha motorun evrakları tamamsa bulabilirsen ehliyetli birini bağlamaz yoksa sana vermez tecrübe konuşuyor.üstte arkadaş savcının karşısına cıkmış bize tenezül bile etmediler 600 yapıştırdı artı 250 de motor sahibine yazdı

Motosikleti
    2008 CBF150
    abı ben de aynen senınn gıbı carsıdaydım 750 lira kestı 200 lırada ruhsat sahıbı degısık ıse yanın senın dgılse bede ona kesıo lar a2 ehlıyetlı bırını getırdım de allahtan baglatmadılar parayıda pesın odedım 562.5 lira nakıt paraaaa aldılar
    s.s:cat:

Motosikleti
    suzuki GSR 600
    yaa arkadaşlar neden ehliyetsiz motora binersiniz veya binmeyi risk edinirsiniz anlama 1kere alın ömür boyu kullanın olay bu kadar basit bence bu konuyuı tartışmanın bi anlamı yok ehliyet şart o kadar
    "Suskunluğum asaletimdendir / Her lafa verilecek bir cevabım var / Lakin; / Bir lafa bakarım laf mı diye, / Bir de söyleyene bakarım adam mı diye?"

Motosikleti
    keeway150 sl
    al arkadaşım ehliyetini bunu sormana bile gerek yok bence yoksa yaşın falanmı küçük ehliyet için anlamadım zaten ehliyet işin iiyice zorlaştıracakmışlar diye duymuştum
    [COLOR="red"]bir yerde küçük insanların büyük gölgeleri dolaşıyorsa orada güneş batıyor demektir.[/COLOR]

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    motoru bağlarlar, sana 700 küsür ruhsat sahibinide bir miktar toplam 1 milyar ya da 1000 ytl ceza keserler sonra da mahkemeye çıkarsın, ehliyet almak ise 200 küsür tutuyor, hiç risk girme bence
    [B][COLOR="Red"]Hayatında birkez motora binip de zevk alan insan bir daha hiçbirşeyden zevk alamaz...[/COLOR][/B]

erhan_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki burgma uh 200 abs
    Günaydınlar arkadaşlar, bende 3 aydır ehliyetsiz motorsiklet kullanıyorum dünya polis gördü ama kask vs. olduğundan hiç durdurmadı.Bugun gidiyorum ve ehliyet kursuna yazılıyorum, Vatana Millete hayırlı uğurlu olsun.Bu arada B ve A2 aynı anda alınca baya bi hesaplı oluyor bilgilerinize...

valla yorumları okudukça ya ehliyet alıcam yada motor işinden vazgeçicem
    gerçi ben moped alıcam
    ona bile tolerans yoık dimi arkadaşlar

Motosikleti
    KaZaaA
    Tamamen poLisin insafına qaLmıssın qeRci beni burda butun poLisLer tanır :G Isterse baqLar Isterse Sadece Ceza YaZar ...Benı 1 kere durdurmustu bisi demedi iyi gunLer kardesim dedi gitti..PoLisi qoRduqun zaman KoRkmıcaksın sen noRMaL qidiCeksn ehLiyetin varmıs qibi o sEn HaTa yapMadıqn SuRece saNa takıLmaz .. Ama ceviRme işi saKat Yandan feLan bir yoL buLursan Kac..Cevirmede Ceza+Motoru baqLaRlar ve Senı Mahkemeye cıkarırLar...

Vede unutma cebınDe (20 YTL-50 YTL) YeşiLLiqin Hicbir ZaMan ekSik oLmasn...

ehliyet almak kaça mal olur
    a2

sadeceo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    200 cc abooovv ...
    ehliyet yok ise taksitli iken ceza fiyatı yükseliyor peşin olunca biraz azalıyor ceza fiyatı

motoru bağlamıyorlar gördüğüme göre cezayı yazıyorlar ehliyetli birisini çağırıyorsun ona teslim ettim diye imzalanıyor sonra istersen sen bit git motora bişey olmuyor

bide şöyle bişey duydum ne kadar doğru bilmem bir gün içinde ceza yiyince o gün içinde bir daha ceza yenilmiyormuş saçma geldi bana ama araştırmak lazım yada bilen varsa öğrenebiliriz yazarsa sevinirim

enginer6 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    er6
    yanında ehliyetli biri yoksa bağlarlar. ama sen o sırada ehliyetli birini çağırırsan motoru bağlayamazlar. ancak ruhsat olmadığında motor bağlanır. ehliyetsiz kullanmanın cezası ise 600 ytl (geçen sene öyle yemiştim) peşin ödendiği takdirde 450 ytl, motoru götürecek ehliyetli biri yoksa 90 ytl çekici parası + otoparkta durduğu her gün için takriben 6 ytl. motora verilen hasar da cabası.

Motosikleti
    suzuki GSR 600
    arkadaşlar cidden kendinizi riske atmaya degmez zaten ödeyeceginiz cezanın yarı parasına ehliyetinizi almış oluyosunuz bir kere alın tam alın en azından kafanız rahat olur gerçekten yakalanan arkadaşlara çok üzüldüm geçmiş olsun diyorum
    "Suskunluğum asaletimdendir / Her lafa verilecek bir cevabım var / Lakin; / Bir lafa bakarım laf mı diye, / Bir de söyleyene bakarım adam mı diye?"

çatır çatır bağlarlar valla (kendimden biliyorum )
    hem durdururmu diye işi şansa bırakmak bence mantıksız...
    ne zman yakalanacagın belli değil içinde bi uhteyle gezmek hoş olmaz...
    hem trafikte yalnız değilsin...allah korusun bi araç sana çarptıgında sen %100 haklı olsanda ehliyetın olmadıgı için haksız duruma düşüyorsun...
    [B][I][U]KARANLIĞA ŞİKAYET EDECEĞİNE KALKTA BİR MUM YAK [/U][/I][/B]:cat:

Motosikleti
    Honda Bali Ex 100
    Bende ehliyetsiz geçirdiğim bir kazadan sonra motor kullanmıyorum! Ve tam bir ehliyetsiz motor kullanan karşıtı oldum! Ayın 25 inde sınavım var B +A2 alıyorum! Bir kaç ay daha dişimi sıkar sonra dilediğim gibi gezerim! Haklıysam halı haksız isem haksız olurum! Ehliyetsiz ne motor ne de araba kullanın arkadaşlar!

nahzuvay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nc750 X DCT - Vespa Gts 250ie
    Alıntı kaskşart adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğer sert çıkarsan bağlamazlar buna hakları yok çünki
    hakları olmadıgına nerden kanaat getirdin sen? cok merak ettim valla bi cvplayıver sana zahmet
    ŞEHİTLERİMİZ ÖLMEYECEK BU VATAN BÖLÜNMEYECEK...

canım arkadasım sen onu bırak benım ehlıyetım varken yazdılar neymıs ehlıyetını gorucem ben de ehlıyet emnıyet te dememe ragmen ceza yazdılar anlıycan polısın hawasın da olup olmamasına baglı ıyısıne denk gelırsen af federler .

Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Arkadaşlar Tamam İnş Seneye Ehliyeti Alabilecem
    [B][COLOR="DarkRed"]wWw.Motosiklet.Net[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Blue"]Bağımlılık Yaratır[/COLOR][/B]:P

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)