Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

İDO Arabalı Vapurda İDO Personelin Saldırısına uğradım.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Joyride 200 - DL 650
    Her sabah olduğu gibi işime gitmek üzere evden çıktım ve Haremdeki arabalı vapura geldim. Arabalı vapurda arka tarafa motosikleti park edecekken, kaba saba bir görevli motosikleti halat babalarının yanına part etmemi söyledi(yani park alanı olmayan bir yere) nedenini sorduğumda benim durduğum yere araba alacağını söyledi. Bende motosikletlilerinde bu vapura binmek için para ödediğini ve normal araç park yerine park edeceğimi söyledim. Ve motosikleti normal arabaların arkasına aldım. Bu vatandaş söylenmeye başladı, o sırada güvenlik geldi, Beyfendi yolcu bölümüne geçin lütfen dedi, tamam dedim yukarı çıktım, bu insan kılığındaki mahlukat da arkadamdan kendi kendine küfürler sayarak peşimden yukarı çıktı, dedim ne diyorsun sen ayağa kalktım, aya kalkmamla kendisi üzerime saldırarak burnuma yumruk attı, bakınız para veriyoruz ve İDO bunun karşılığında ücretsiz burun estetiği yapıyor. Neyse Ben daha karşılık vermeye fırsat bulamadan vatandaşlar beni tuttular. Bırakmıyorlar, eleman tehdit ediyor öldürürüm lan seni denize atarım vs vs vs. Yumruğu yiyen ben,tehdit edilen ben ve tutulan ben o da ilginç bi konu, neyse bir kalabalık ki sormayın herkese cümbüş çıktı, fakat orda olması gereken güvenlik nerde tabiki yok, bi baktım bana saldıran eleman da yok, güvenlik yok mu kardeşim diyorum ses yok kimsede, sanki vapur kendi kendine gidiyor sadece yolcular var. bütün personel kayboldu ortadan. ve kaptan köşküne çıktım tabi bu arada burnum kanıyor,(kıkırdak ta kırık var, hastahane de doktor düzeltti ) Kaptan şaşırdı tabi birini yukarda görünce, "Selam kaptan" dedim."Biz bunun için mi biniyoruz para veriyoruz bu vapura İDO ya" dedim. "Ne oldu?" diye sordu kaptan. Anlattım olayı ve bi zahmet kağıt mendil versenizde burnumu silsem dedim . O sırada kaptanın yanında bi personel vardı, aşağı inmişti. Yukarı geldi ve direkt laf bu " kardeşim sen haksızsın adama saldırdın" yanlız cümle deki önemli kelime "saldırdın", dedim ben yukarı çıktım buraya geldim beni görünce şaşırdın yani olayı görmedin, ayrıca saldıran ben olsam şu anda burnunda hasar olan o arkadaş olurdu ki,(motosiklet eldivenleri gayet güzel muşta görevi görür) öyle birşey yok. Neyse döndüm kaptana dedim anons edin, polis gelsin iskeleye, baktım iskeleye yanaşıyoruz polis yok, bende 155 i aradım polis istedim iskeleye, indik iskelede, bi baktım bana saldıran eleman vapura geri binmiş kapakları kapatıyor, dedim noluyor, nereye gidiyor bu eleman, dediler bu vapura sefer yok(ilginç değil mi, bana sanki elemanı kaçırma operasyonu gibi geldi) dedim şikayetçiyim bne bu elemandan polis gelecek, neyse ekip geldi, olay nedir vs vs oyalıyorlar ki belki ben affederim, neden? başlarına iş çıkacak şimdi; dedim ben şikayetçiyim boşuna vakit kaybetmeyelim, ben öyle diyince yaşlı olan memurun suratı ekşidi, neyse elemanı bindirdiler ekip otosuna, bende motosikletle takip ettim geldik karakola, ordan aynı ekip otosuyla hastahaneye gittik, eleman başladı, ya kapatalım bu konuyu , sanki olayı ben başlattım ben saldırdım dedim onu yumruk atmadan düşünecektin, ben sana küfür ettim mi, hayır, saldırdım mı , hayır, yumruk attım mı, hayır. yarım saatten fazla şikayetçi olmamam için ısrar etti, baktı ben kabul etmiyorum beni Allah'a havale etti arkadaş. Olaya bakın yavuz hırsız misali yani. Neyse karakola geldik ifadeler yazıldı tutanaklar tutuldu. Olay Türk yargısına intikal etti. Sonra İDO yenikapı genel müdürlüğe gittim. Oradaki yetkililer şaşkın şaşkın anlattıklarımı dinlediler, inanamadılar. Dedim ki, bakın vapurda güvenlik yok, güvenlik benim can güvenliğimi sağlamak için var ortada yok, ben para veriyorum ve sizin personeliniz tarafından saldırıya ve hakarete uğruyorum. Halk ido olarak kendisini vapurda karşılayanı tanır dedim, ve karşılama hiç hoş değil. Biz motosiklet kullanıcılarının gördüğü üvey evlat muamelesi nedir. İskele babası yanına motor mu parkedilir. Parketmeyince personeliniz tarafından hakaret edilip saldırılması gelenekmidir dedim. Personel hakkında şikayetçi oldum. gerekeni yapacaklarını söylediler. Umarım bu tarz personeli görmeyiz(ben bile inanmıyorum bunu yazarken böyle bir personel görmeyeceğimize) Aslında burada İDO 'ya da dava açabilirim. O konuda kararsızım. Sonucen onların gemisinde onların personeli tarafından saldırıya uğradım ve burnum kırıldı. Bu arada inanın ki şu satırları yazarken çok sakinim ve hatta olay esnasında çok sakindim.Herhalde haklılığın getirdiği sakinlik bu olsa gerek. Kafanızı şişirdim kusura bakmayın arkadaşlar, sadece bu olayı sizlerle paylaşayım istedim. Herkese saygılar sevgiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    ah o adam bana rastlamalıydı
    Onur Serçe
    B Rh+

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    Geçmiş olsun. Üzüldüm ya.
    saçmalığa bakın. karadakiler yetmiyormuş gibi...
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

tasarslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    LX 150
    Geçmiş olsun,oldukça sinir bozucu bir durum yaşamışsın..
    ..İslam kadını dişiliğiyle değil, kişiliğiyle var olandır..

Gülün dikene katlanması, onu güzel kokulu yaptı. - Mevlâna Celâleddin-i Rûmî

Motosikleti
    Kymco Xciting 250 İnternetli :)
    Geçmiş olsun
    hakkını araman oldukça güzel bir davranış. motorlarında araçlar gibi olduğunu vapur köprü vb yerlerde arabalarla aynı tarifelerden yararlandığını ve haklarınında aynı olduğunu ancak bu şekilde anlayacaklar heralde.
    neyse tekrar geçmiş olsun..
    Arabada VOLVO , Motorda KYMCO... Kalite ve sağlamlıktan vazgeçmeyenler için..

Motosikleti
    Hysoung 250 gt R alacam Sağlam tmiz vrsa alarim :)
    Geçmiş Olsun....
    Ölüm, ölü için bir çözüm değildir.!

Motosikleti
    KAWASAKİ VN 800 CLASSİC
    Geçmiş olsun. Üzücü ve düşündürücü bir durum. Allah bizi korusun. Başka sığınacağımız yer kalmadi çünkü...
    ::melek02:[B][COLOR="DarkRed"]KARGALAR SÜRÜ HALİNDE,KARTALLAR YALNIZ UÇAR...[/COLOR][/B]::melek02:

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Joyride 200 - DL 650
    Teşekkürler arkadaşlar. Bu memlekette uzun boylu ve iri olmak çok zor ,herhangibir olayda vatandaş ilk sizi tutuyor. Doğal olarak kimseye yanıt verme gibi bi şansınız kalmıyor
    Aslında elemana vurmadığım için üzülmüyorum. Çünkü o zaman kesin haksız duruma ben düşerdim. Motosikletçilere polisin ve milletin bakış açısı malum. Ve her polisin gözünde motosikletçiler kesin motokurye, polis memuru direk ifadeye meslek olarak kurye diye yazacaktı , sonra kurye değil mi meslek dedi. Dedim hayır

stubborn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 250
    eee arkadaşlar Türkiye
    caanımTürkiyem ne hale geldi :(
    münhasır medeniyet dedikleri bu olsa gerek..
    Motora bindiğim için farklı değilim! farklı olduğum için biniyorum...

Motosikleti
    CBR 125R
    geçmiş olsun,arkasını bırakma kesinlikle. salyalarını saçarak dolaşmaması gerektiğini öğrensin, öğrenmiyorsa da başındaki amiri bir daha zincirini çözmemesi gerektiğini anlasın..
    [B][COLOR="Red"]C[/COLOR][/B]ourageous [COLOR="red"][B]B[/B][/COLOR]eautiful [COLOR="red"][B]R[/B][/COLOR]acer...... [B][I]HoNDa RuLeZZzzz[/I][/B]... :cat:

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    şahidin varsa direk mahkeme aç ido alehine .. zaten olay yargıya gitmiş.. tam olsun bence
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Motosikleti
    -
    Öncelikle geçmiş olsun, olayın peşini bırakmadığın için çok kutluyorum sizi. Gidip gerekli yerlere şikayetinizi de yapmışsınız, tüm sorumluluklarınızı yerine getirmişsiniz.

Ama bu yazılanları okuyunca içimizdeki mağara adamı ortaya çıkıyor, bu Şerefsiz mahlukatı hastanelik edinceye kadar dövmek geliyor insanın içinden.

Ama keşke herkes sizin gibi sakinliğini koruyup, gerekli yerlere şikayette bulunsa, böyle adamlar da başıboş kalmaz.

Motosikleti
    Keeway ARN 150
    Çok geçmiş olsun kardeşim. İnşallah o şahıs benim karşıma çıkmaz, işte o zaman kendimi tutabilir miyim bilmiyorum.

Saygılar...

Super Moderator Alper_tim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık araba var
    geçmiş olsun
    umarım kanunda yanında olur
    motosiklet kullanmak şeytanla kumar oynamaya benzer ,hep sen kazanırsın ama o kazandığında oyun biter

Orko_ye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Geçmiş olsun arkadaşım. Hakkını araman ve sakinliğini koruman gerçekten iyi olmuş, aslında arkadaşların dediği gibi o adam iyi bir dayağı haketmiş ama haklılığını ortadan kaldırırdı bu hareket. Davanı sonuna kadar takip et, umarım o adam hakettiği cezayı alır. Tekrar geçmiş olsun...
    ..::.. GO ..::..

Motosikleti
    new apache rtr black
    abi gerçekten sakinmiş sin hem para vercez hem benım yerıme otomobıl gelecek olacak ıs degıl o gcmıs olsun abı
    sağlığa en zararlı şeyse yaşamak
    ApAcHe istemdışı teker yapan tek motor:queen:
    bws aşkı bitmerz 16000 km mazii unutulmaz nazilli 09

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Joyride 200 - DL 650
    Alıntı Emrah81 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle geçmiş olsun, olayın peşini bırakmadığın için çok kutluyorum sizi. Gidip gerekli yerlere şikayetinizi de yapmışsınız, tüm sorumluluklarınızı yerine getirmişsiniz.

Ama bu yazılanları okuyunca içimizdeki mağara adamı ortaya çıkıyor, bu Şerefsiz mahlukatı hastanelik edinceye kadar dövmek geliyor insanın içinden.

Ama keşke herkes sizin gibi sakinliğini koruyup, gerekli yerlere şikayette bulunsa, böyle adamlar da başıboş kalmaz.

Bundan 3-4 sene önce tek yön yolda ben karşıdan karşıya geçmeye çalışırken bayan bir sürücü geri geri gelip çarptı, neyse kalktım ayağa baktım sadece pantolon yırtık vs vs sürücü tarafına yöneldim, kapısını açtı bayan dedim, bakın tek yön yolda geri geri geliyorsunuz arkanıza bakmıyorsunuz ve çarpıyorsunuz, bu sırada koşarak benden daha iri cüsseli bir adam (ki ben 1.90 boy ve 100 kiloyum)bana omuz attı (babasıymış) noluyor demeden saldırı başladı, o zaman karşılık verdim vatandaşa ve aldığı darbeler sonucu vatandaşa hastahane ezik morluk vs vs diye rapor verdi, banada eliniz incinmiş bişi yok dediler. Karşılıklı şikayetçi olduk. Sonuç ne biliyormusunuz. Haklı olduğum konuda ben de para cezası aldım, adamda para cezası aldı, karşılıklı olarak hafif yaralamadan. Bende burdan bir olayda sende karşılık verirsen sende ceza alırsın olayını öğrenmiş oldum. Bugün bütün sakinliğim daha önce böyle bir tecrübe yaşamış olmamdan kaynaklanıyor. Ki vapurdan indikten sonra çok yumruk atıp vatandaşı nakavt edecek fırsatım oldu, ama dediğim gibi bu sefer haklı olmanın getirmiş olduğu bi rahatlık vardı üzerimde. Ve yasal yollar dururken hiç gerek yok kendimi yormaya dedim. Ha yasal yol sonunda, vatandaşı hapse atmayacaklar ama en azından para cezası alacak. Para cezasını ödemezse hapis yatacak.
    Umarım böyle bir olayla karşılaşmazsınız ve eğer karşılaşırsanız sakinliğinizi korumaya çalışın.
    Kanuni yollar ve Arkadaşın dediği gibi motosiklet sürücülerinin sığınacağı tek yetkili merci Allah var.

yasin2008 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600f
    çok geçmiş olsun kardeşim, böyle insanlar malesef ne ilk nede son, her zaman heryerde karşımıza çıkıyor, çıkacak, Allah hepimizin yardımcısı olsun.

superzzt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 135 + GT650 Comet
    Personel İDO personeli personeli işe alan İDO o zaman tabii kide maddi ve manevi tazminat davası açabilirsin.Hastaneden rapor aldıysan hatta...gün iş göremez raporuda aldıysan hastane ve iş kaybı gibi konulardan dava açabilirsin,mutlaka hukkukçu abilerimiz vardır onlar yardım ederler,geçmiş olsun...
    Medeniyetten yoksun,asosyal,sadece bileğine güvenen orman kanunları tanıyıp,insanların yaşamasını hor gören mahluklar İDO mu İT-O mu ne haltsa kamu hizmeti veriyor...Bravo durmak yok yola devam böyle insanlıktan çıkmış kadrolarla A.B garanti

yalnız_kurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1100XX
    Gecmıs olsun...
    Dun karada bugun denızde eee sıra havaya geldı sanırım bır motosıkletlılere havada kafa tutan olmadı bakalım onuda gorucez gıbı bu gıdısle...
    Kurtlar Sofrasında Çakallara Yer Yok!!!
    C'est moi!!!Je suis seul loup!!!
    www.salihkalic.spaces.live.com

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)