Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 SonuncuSonuncu

İDO Arabalı Vapurda İDO Personelin Saldırısına uğradım.

Motovento
    REKLAM ALANI
    MEGAN66 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    WR250R Gelincik
    Way anasını be, çok geçmiş olsun, ne hallere geldik ya. :(
    Kimse emin degil ki şafaktan tekrar,
    İste gelsin gül renkli şaraptan tekrar,
    Sen altınmısın hey! aptal herif, Gömüpte çıkarsınlar topraktan tekrar.Ömer Hayyam

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sakinseytan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin 1000
    ben o adamın töbe töbe inş bin pişman olurda o a.. cezasını bulur hep küfür ediyo hem yurmuk atıyo yav yanında arkadaşın fln yokmuydu verseydiniz dayagı denk gelmemiş motora baglar sürürdüm onu uyus oluyom motorculara karşı tavır takınanlara geçmişolsun...

Dostum geçmiş olsun. Bence en doğru olanı yapmışsın.
    Bence olayı daha da büyüt. Açabileceğin her yere dava aç.
    Madem devlet hakkını korumuyor. Sen kendi hakkını ara...

mach1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial zn125 (pırpır)
    Geçmiş olsun.Bana biri vuracak motordan çıkardımmı ingiliz anahtarını Allah yarattı demem döverim.Sen iyikide vurmamışın vursaydın haksız olma ihtimali vardı.
    Malımızı mülkümüzü bir horoz taşır,keyfimizi Sultan Mecit vapuru taşıyamaz
    Drift Religion

Motosikleti
    *SHELBY* 125_KT
    idoyada aç dava aslında ne kaybedersin sen haklısn elin ayısı(pardon) düşünsün o zmn çalışmasın sinirlerine hakim olamıyosa ne memleketteyiz ya..

Motosikleti
    Kymco Movie XL 150

Geçmiş olsun.

Geçmiş olsun.
    Eğer hastane raporun düzgün tutulmuşsa ve kırık tespit edilerek verilmişse. Asliye cezada görülecektir dava.
    Dava ne kadar sürer bilmem. Dava sonuçlanınca (Belki senin hakkında da yalancı şahitlerle hakaret ve tehdit benzeri dava açılabilir).
    Dava sonuçlanınca ve karşı taraf aleyhine karar çıkınca, o davayı esas alarak İDO ya eğer vapurlarında güvenliği temin edemedikleri ve personelinin davranış şekli yönünden tazminat davası açarsan sonuç alırsın.
    Aklına takılan olursa sor adliyeci olarak yardımcı olayım
    Tekrar geçmiş olsun.

Luxor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 Honda CBF150
    benzer bir olay benim de bu yaz sonu başıma geldi
    bir kaç haftalığına işe motosikletle gidip gelmeye karar vermiştim ve harem i kullanarak karşıya geçiyordum.neyse sabah geldim hareme, vapura bindim.yer gösteren ( 1 numara kesilmiş saçlı, iri sarışın bir mahlukat) vapurun ucunda duruyor ve orada boş yer var(ön sağ tarafta 1-2 motor var), dedim bunların arkalarına gireyim fazla yer işgal etmeyeyim.ilerliyorum, karşıdan da o canlı bana el kol haretekleri yapıp beni duvar kenarına almaya çalışıyor.vapurun zemini biliyorsunuz ıslak ve kygan olur, o yüzden çok yavaş bir şekilde ilerliyorum.bir baktım eleman karşıdan üstüne koşmaya başladı bir anda önüme gelip durdu.yavaş da olsam kaygan yerde tabii ki zor durdum, nerdeyse düşecektim.dedim ki " sen ne yaptığını sanıyorsun, burası kaygan, düşsem veya sana çarpsam ne olacak, böyle motorun önüne atlanır mı?" aldığım cevap ne oldu biliyormusunuz?
    -"ben istediğimi yaparım, ben ne dersem yapmak zorundasın"
    -"sen tehlikeli hareket yaparsan uymam, kaldı ki arkada boş yer var, sen görmüyorsan ben ne yapayım"
    -"indiririm şimdi seni aşağı, sinirimi bozma benim"
    -"ben para ödemişim, sen nasıl indiriyorsun beni hem de hata sendeyken"
    -"buranın şerifi de polisi de benim, atarım seni dışarı"
    hemen motoru park ettim ve o canlı'ya dönüp "gel bakayım buraya, sen ne biçim konuşuyorsun" dedim.dedim demesine de elemn benden uzak duruyor, hala diğer arabalara yer göstriyor edasıyla davranıyor.
    gittim güvenliği buldum, olayı anlattım, şikayetçiyim, o canlı'nın ismini öğrenmek istiyorum" aldığım cevap da gene gülünecek cins
    "ben işe yeni girdim, o elemanı tanımıyorum, ismini bilmiyorum"
    baktım hayır yok, elemanı kendim aramaya başladım, ama nereye girdiyse vapurda ortada yok.inerken de bakıyorum bu sefer başka bir eleman kapıyı açtı, o gene yok.
    sonuçta işim olduğu için bekleyemedim ve o elemanı da bulamadım.
    demek istediğim şu: ido bunları işe alıyor ama nerde varoşvari tipli "yetkim var babamı bile keserim" mantıklı tip var onları hiç elemiyor herhalde.sonuçta olan ido'ya oluyor.
    oluyor olmasına da bunun ido'nun hiç umrunda olduğunu sanmıyorum.tam bir klasik türkiye durumu.
    her şeyde sadece makyaj var, başka bir halt yok.dışı seni, içi beni yakar hesabı...
    Seni çok seviyorum Babacığım.Sen her zaman benim kalbimde yaşayacaksın...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Joyride 200 - DL 650
    Alıntı sakinseytan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben o adamın töbe töbe inş bin pişman olurda o a.. cezasını bulur hep küfür ediyo hem yurmuk atıyo yav yanında arkadaşın fln yokmuydu verseydiniz dayagı denk gelmemiş motora baglar sürürdüm onu uyus oluyom motorculara karşı tavır takınanlara geçmişolsun...
    Arkadaşım sen hiç uyuz olma motorculara tavır takınanlara sen rüzgarı hissetmenin keyfini yaşamana bak. İnanki o elemanı değil onun gibi ikisini aynı anda dövebilecek biriyim. Ama bir eşeğe ne kadar dayak atsanız eşek yine eşek. Bende eşeklere alışık olduğu cezalardan değil de alışık olmadığı yasal cezalardan kanunlardan ceza gelsin istiyorum. Bu yüzden o adamı orda dövmedim. Ve size tekrar önerim sakinliğinizi soğuk kanlılığınızı her zaman koruruyun. Bu tip mahlukatların geride düşenecek kimseleri yok herhalde. Ama bizlerin(yani medeni insanların, hatta sadece insanların demek daha yerinde olur) vardır. Orda ben bu adamı dövsem biliyorum ki, hastahaneye sedyede gidecek hale getirirdim.
    O zaman işte ben haksız olurdum. Uğraş dur. Gerek yok. Ben şimdi yapmam gerekeni yaptığımı biliyorum. Hiç sinirli değilim, o eleman düşünecek bundan sonrasını.
    Size uyuzluk yapan birimi var bakın ve gülümseyin. Siz gülümsedikçe onlar uyuz olacaklardır. Ve siz daha da bir gülümseyeceksiniz.
    Hayvanlarla insanları birbirinden ayıran özellik düşünebilme yeteneğidir.Unutmayın lütfen!!!
    Ve geçmiş olsun dilekleriniz için tekrar çok teşekkürler.
    Saygılar sevgiler.

çok geçmiş olsun kardeş. inşallah bir daha bu tip densizliklerle karşılaşmazsın

by_001 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki er5 cbr 929
    gecmis olsun..allah cc tekrarini yasatmasin ins...
    kawasaki er5 yamaha xjr 1300

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    Zaten Harem-Sirkeci arabalı vapuru bana hep soğuk gelmiştir. Oysaki Eskihisar topçularda böyle şeyler olmuyor. Hatta en çok hoşuma giden olay ise; tarihini tam hatırlamıyorum ama Eskihisar iskelesinde çok trafik vardı. gişeye yaklaştığımda gişenin kapalı ve orda bekleyen vapurunda dolduğunu gördüm Gişede de araba beklediği için yanaşamadım. Bu esnada güvenlikten birisi bana doğru gelip "Abi sen durma direk öne geç." dedi. Denedim ama gişe tarafına yanaşamadığımı görünce; "abi sen dur ver paranı bana" dedi parayı verdim gitti kapalı gişeyi açtırdı parayı verdi. Üstünü geri getirdi hızlı bi şekilde. Sonda;" abi hiç durmadan devam et sen" dedi ve o dolu vapura binmeyi başardım. Sizi bilmiyorum ama artık motorcuları bekletmemek için eskihisar topçularda yolcu gişesinden içeri alıyorlar. Çok da pratik oldu. Harem hattını en fazla 2 kere kullanmışımdır. En son Edirnekapı şehitlik ziyaretinde kullandığımda para da almamışlardı. Tabi o gün feribot nerdeyse full motorcu doluydu ondan bi sorunla karşılaşmadığımı ummaktayım. Belki bu sene yine ziyaret olursa kullanabilirim.

Cidden çok can sıkıcı ve kötü bir olay yaşamışsın. Çok geçmiş olsun. Umarım ZAT'ın alacağı ceza ona ders ve senin yaşadıklarına telafi olur

Sağlıcakla.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

scorpi0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyo' GT650S
    Oncelikle cok gecmis olsun... Insanin okuyunca bile siniri bozuluyor...

Bu arada Izmir'deki arabali vapur gorevlilerinin gozunu seveyim. Bir seferinde ben vapur dolu oluyor, motor cok yer tutmasin diye o bahsettigin babalarin yanina parketmeye yonelmisken, gorevli "Abi, sen de para veriyorsun. Arabalarin yanina parket." demisti.. Yurdumda oylesi de var, boylesi de iste...
    Sert cisimlere çarpmayın. Sert cisimlerin size çarpmasına izin vermeyin. Düşmeyin. Lastik kısmı aşağıda, parlak kısmı yukarıda tutun.

starblazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yoktur
    herkes bu şekilde davransa bu o.uzler işe bile giremez . Baştan sona kabadayılık artık geçer davranış olmuş . IDO gibi okadar çok işletme var ki derebeylik olmuş . Ver ufacık yetkiyi herkes kendini kral sanıyor. Sanki halk onlara hizmet için var.

En iyisini yapmışsın kardeş , sonucunuda bildir ki bizde Adalet 'e inanalım . Genelde devlet kurumlarına karşı açılan davalar uzuuuun ve sonucu belli oluyor.

Alıntı scorpi0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Oncelikle cok gecmis olsun... Insanin okuyunca bile siniri bozuluyor...

Bu arada Izmir'deki arabali vapur gorevlilerinin gozunu seveyim. Bir seferinde ben vapur dolu oluyor, motor cok yer tutmasin diye o bahsettigin babalarin yanina parketmeye yonelmisken, gorevli "Abi, sen de para veriyorsun. Arabalarin yanina parket." demisti.. Yurdumda oylesi de var, boylesi de iste...
    İzmir in gözünü seviyim . Istanbulda yol kapmak için kaza olur , izmirde yol vermeye uğraşırken . Istanbul da kaza yapınca onune bakmıyomusun lan nidaları yükselir , İzmir de ne yaptın be abi der .(İstisnalar vardır olcak okadar )

Başıma geldi ordan biliyorum .

geçmiş olsun....malasef istanbulda böyle ayılar karaktersiz kişiler iyice çogaldı.walla ellerine sağlık iyiki şikayet etmişsin belki bunun gibi kişiler görürde ders alırlar.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Joyride 200 - DL 650
    Arkadaşlar, artık olay yargıya intikal etmiş durumda. Sonuçlandığında burdan sizlere de bildireceğim. Sonuca göre karşımızdaki mahlukatlara sakin olup, sabırlı davranıp şikayet etmemiz mi gerekiyor yoksa yaradana sığınıp Allah ne verdiyse geçirmemiz mi gerekiyor hep beraber anlayacağız. Umarım hiçbirimiz böyle olaylar yaşamayız. Sağlıcakla kalın.
    Saygılar sevgiler.

Motosikleti
    MCT 250
    inanmıyorum yaa..
    Geçmiş olsun. iyi sakin durabilmişsin. Ben dayak yiyeceğimide bilsem girişirdim sinirimden. Vallahi helal olsun sana.

İnan bana hukuki yolu fazla uzatmaya değmez. uzadıkca uzar ve sonuçtan sen memnun kalmazsın. Maalesef haksızlar haklı çıkıyor!!!
    Fatihbey yazdığına bakmayın. Bana kısacası Fatih Araz diyebilirsiniz

Sadık1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok geçmiş olsun arkadaş. Ayrıca sabrın ve düzgün davranışın için de tebrik ederim. Herkes asmak kesmek yerine olması gerektiği gibi davranırsa bu sorunlar minimuma inecektir.
    GÖZÜ PEK MOTORCULAR VARDIR, BİRDE YAŞLI MOTORCULAR...
    HEM GÖZÜ PEK HEMDE YAŞLI MOTORCU YOKTUR...

Herşeyden önce geçmiş olsun.
    Maddi - Manevi tazminat davası açmalısınız. Şahidinizde IDO'nun güvenlik kameralarıdır. Bu araçların güvenlik kameraları her daim olmak zorunda.
    Zaten hastaneden rapor aldıysanız şahidede pek gerek yok.

Birileri artık bu yozlaşan; orman kanunlarıyla yaşamaya başlayan zihniyete dur demeli! Bırakın motosiklet sürmeyi, sokakta rahat yürüyemez olduk!
    Ne kadar basit; o kadar iyi...

baba müslüm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1200 RT
    Kardeşim seni kutluyorum, bu tarz olayların üstüne senin gibi herkes gitse bu hale gelmezdik, hakkınızı arayın her zaman.
    Dostlarım bana müslüm baba der.

Motosikleti
    Daha değil =)
    mantığa bak; iskele babasının yanına çek. kucağıma alayım bari deseydin.

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)