Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Fotoğraflarda ki Motosiklet Plakaları Niye Gizlenir?

Motovento
    REKLAM ALANI
    szr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr125
    İlanlara bakıyorum ve çoğu motosiklet satıcısının , plakasını gizlediğini görüyorum; bunun nedeni nedir sizce , yoksa bunların üzerinde rehin ya da işledikleri herhangi bir trafik suçu mu vardır Düşünüyorum ama aklıma çok mantıklı bi izahı gelmedi bu durumun ; bu tip ilanlardan uzak mı durulmalı; ne yapılmalı , ne tavsiye edersiniz...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    SeRHaTeKiNci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco (Satılık)
    Çalınmalara karşı bir koruma oldugunu biliyorum ben.
    Gidersen Öyle Bir Gitmelisin ki;
    Ayrılıklar Bile Seninle Gurur Duymalı..

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    aynı renk ve marka motorun plakasından bastırılıp çalıntı araca takılmaması içim-n olabilir

gerçi yapacak adam yolda oturur gelip geçenide yazabilir
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Motosikleti
    Intruder M800
    galerilerin emniyet ve trafikte bağlantıları olduğundan mutevellit arac hakkında detaylı sorgulama yapabildiklerini ve alınabilir olduklarını dusunduklerinde zamk gibi yapısıp fiyat kırmaya calıstıklarından oldugunu tahmin etmekteyim bende
    "agresifiiiim... kompleksiliiiiiyim... ümüğünü sıkarııım... burdan anlının çatına kafayı koyarııım...."

oktay33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1600 GTL
    belki gizli gizli satışa çıkartıyordur....

erdal3323 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6N
    BENCE DE COK SACMA NEDENİ NEY BENDE BİLİNMİORUM AMA CALINMAYLA Bİ ALAKASI YOKTUR ÇALACAK OLAN ADAM PLAKAYI NAPACAKTRAFİK POLİSLERİ TARAFINDAN ARANMIORSA O BAŞKA TABİYADA REHİNLİDE OLABİLİR

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Arac hakkında sorgulama yapılmaması için
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

ErTech - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    vaRRdı
    Alıntı sahtekisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    galerilerin emniyet ve trafikte bağlantıları olduğundan mutevellit arac hakkında detaylı sorgulama yapabildiklerini ve alınabilir olduklarını dusunduklerinde zamk gibi yapısıp fiyat kırmaya calıstıklarından oldugunu tahmin etmekteyim bende
    Güzel teşhis koymuşsun kanka.....

... yaşlı bir devrimci düşürmez hiç ağzından özgürlük kelimesini
    ve yatmadan önce bir bardak su yerine denize bırakır takma dişlerini ...
    ''Four wheels move the body. Two wheels move the Soul.''

szr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr125
    Açıkcası altında fazla dedektiflik yatan bi düşünce bu ; üstelik mal benim , fiyatı koyan benim ve istediğimede satan benim ; bence bu dediğiniz daha çok kalbürüstü motosiklet satışında yani cok yüksek fiyatlara satılan motosikletlerde olabileceğini düşünmekteyim

Alıntı cakalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arac hakkında sorgulama yapılmaması için
    Araç hakkında sorgulanmaması isteniyorsa o araçta veya sahibinde bişeyler var demek değil midir bu

bart1969 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fz6 fazer 2005/yamaha ybr 125 2004(satmaktan şu ar
    alakası yok.isteyen istediği fiyata satar.
    bence saklamadaki en büyük amaç bişey olup olmayacağından emin olmamak.yani gölgesinden korkmak diye tanımlanabilir.

Motosikleti
    YBR_125_'05_KIRMIZI BROADWAY '92_BEYAZ
    ben de gezilerimizdeki fotoların bazı yakın çekimlerinde gizlemiştim plakaları. ne olsa çekiniyo insan. psikolojik yani

Motosikleti
    Hyo Gt250R+Hnd 600 F
    Son zamanlarda çok fazla sahte plakalı motor geziyor. Evinize gelen Kaçak OGS cezalarıda çabası aman dikkat diyorum...

muratgergerli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Peki bazı haberlerde kişilerin yüzü bantlanmış görünüyor...Neden ?....
    İmza mı; yok anam taklit ediliyor... Parmak basıyorum artık..
    ŞEYTAN TÜYÜNÜ BENDE UNUTMUŞ.

valla bende arabayı satılığa çıkardığımda ole yaptım ama niye yaptim bilmiom.. sonuçta milletin plakamı görmesini istemedim...

bence bi deli bi kuyuya taş atmış.. bizde arkasından atlamışız gibi gelio...
    www taraflihaber.com FARKI TARAFINDA

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    ben kapatmadım ilanda müşteri çıkmadı bide kapatıp ilan vereyim belki müşteri çıkar
    ASİYİZ BİZ MOTORCUYUZ....

Alıntı muratgergerli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki bazı haberlerde kişilerin yüzü bantlanmış görünüyor...Neden ?....
    Haberlerde yuzu gosterilen bir kisiyi butun ulke gorecegi ve ismi kirlenecegi icin, o kisi hakkinda kesin bir tutuklama karari yada mahkeme sonucu yoksa kimligi korunur.

Kimligi korunmayan bir kisi, daha sonra o haber kurulusuna dava da acabilir.

Gercegi Turkiyede juri sistemi yok ama, mesela amerikan filmlerinde mahkemelerin teknik detaylari konusulur ya, filmlerde soylediklerine gore devam etmekte olan bir davanin teknik detaylarini medya tartisamaz. Buradaki amac da juriyi mahkeme disinda etkilememek. Buna benzer bir sistem Turkiyede de var sanirim, devam eden bir davanin teknik detaylari ve kanitlari medyada tartisilamaz.

Bir de haberlerde bazen arka planda masum tipler olur. Onlar da suclu olmadigi icin, isimleri ve kimlikleri korunur.

asm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Plaka gizlenmesinin nedeni, plaka bilgilerinden bazı -art niyetli- kişilerin aracın bulunduğu adrese ulaşabilmeleri endişesinin taşınması veya plakayı kopyalama endişesi olabilir

Bu kopyalama olayı ülkemizde nasıl oluyor(veya oluyor mu,ne amaçla oluyor) bilmiyorum ama İngiltere'de bu kopya plaka ile epeyce bir işe karışmış bir araç vakası varmış(diye okumuştum vakti zamanında bir otomobil forumunda)

Araç ve plakası görüldükten sonra aynı renkte,aynı özellikte bir araca pekala sahte plaka,ruhsat düzenleyebilirler. (çevirmelerden de -detaylı bir çevirme olmazsa- rahat rahat geçebilirler)

Bu tabi ekstrem bir durum. Akla gelmeyen başa da gelebilir.

Ama çoğu kullanıcı aracının,motorunun fotolarının başka yerlerde kullanılmasını istemediği için plakayı kapatıyor olabilir.

Arkadaşa netten(İstanbul'dan) aldığımız bir motorun fotolarını 1-2 kullanıcı kullanmıştı ve bir motor mağazası güncel bir ilanında halen kullanıyor.

Gerçi plaka gözülmediği için temsili fotodan öteye gitmiyor o fotolar.

Ne olur ne olmaz diyerekten plakayı kapatırım bende herhalde. (hele ki arabamın 3-5 yerde "bu da bizim araba" diye çıktığını görünce... )
    Atın iyisi alayda,kabın iyisi kalayda belli olur.

Alıntı asm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Plaka gizlenmesinin nedeni, plaka bilgilerinden bazı -art niyetli- kişilerin aracın bulunduğu adrese ulaşabilmeleri endişesinin taşınması veya plakayı kopyalama endişesi olabilir

Bu kopyalama olayı ülkemizde nasıl oluyor(veya oluyor mu,ne amaçla oluyor) bilmiyorum ama İngiltere'de bu kopya plaka ile epeyce bir işe karışmış bir araç vakası varmış(diye okumuştum vakti zamanında bir otomobil forumunda)
    evet temel neden bu.... Ama soyle de bir olay var, mesela sokakta rastgele baska bir plakayi da kopyalayabilirler.

Ingiltere'de Turkiyedeki gibi ruhsat yoklamasi yapmiyorlar, ama sagda solda hiz kameralari var. Kameraya yakalanan biri sahte plaka kullaniyorsa cezayi baskasina yazdirabilir.

Ama Turkiyede kamera degil de daha cok radar kullaniliyor ve polis ruhsat kontrolu yapiyor. O yuzden bu plaka kopyalama olayi Turkiyede daha zor.

asm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Alıntı ali777 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet temel neden bu.... Ama soyle de bir olay var, mesela sokakta rastgele baska bir plakayi da kopyalayabilirler.

Ingiltere'de Turkiyedeki gibi ruhsat yoklamasi yapmiyorlar, ama sagda solda hiz kameralari var. Kameraya yakalanan biri sahte plaka kullaniyorsa cezayi baskasina yazdirabilir.

Ama Turkiyede kamera degil de daha cok radar kullaniliyor ve polis ruhsat kontrolu yapiyor. O yuzden bu plaka kopyalama olayi Turkiyede daha zor.
    Gerçi sokaktada görüyorlar plakaları doğru.

Ama internet suistimallere açık bir yer olduğu için ve fırsatçılar istedikleri şeylere daha çabuk ulaştıkları için genede temkinli olmalı.

Plaka bilgilerinden adrese ulaşma işine becerebiliyorlar mı bilmiyorum ama emniyette de köstebekleri vardır mutlaka.
    Atın iyisi alayda,kabın iyisi kalayda belli olur.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    yav herkes sadece tahmin yürütmüş.Acaip milletiz.
    Bu plaka kapatma çok eskilere dayanan bir galerici alışkanlığıdır.
    Eskiden şimdiki gibi arabalara satılık ilanı asılmazdı ve arabalar adeta gizliden satılırdı.Galeriler ise plakayı kendi tabelaları ile gizlerdi.
    Neden?
    1-kimin aracını sattıkları alıcı dışında kimse tarafından bilinmesin diye
    2-Km de yapılan indirimler ve aracın diğer kusurları ortaya çıkmasın diye.
    3-Taşrada istanbul plakalı araçlar yıpranık diye satılması zor olurdu,İstanbul'da da taşra plakalı araçların alım satımı uzun sürecek diye müşterinin cayması en
    gellenmeye çalışılırdı.
    4-Dürüst galeriler ise plaka kapatmayı sadece reklam amaçlı yada bir kaç galeri komsu ise araçları ayırmak için yapar.
    Motorlarda plaka niye gizleniyor derseniz.
    1-Bazı motorlar gerçekten cenç(change)dir.Ruhsat mobylette.motor yamaha.
    2-notersiz satılan motorların çalıntı,hacizli,kaçak ve borçlu olma ihtimali var.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler