Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motor alacagım ama bilgim yok yardım eder misiniz

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaslar,
    ben muglada oturuyorum.ve motor almak ıstıyorum.oncelerıde ısterdım ama arkadasımın motoruna bınınce 125lık mondıal tarzında honda(racıng degıl) heveslendım

gercekten serı geldı bana

sahıbınden.com'da 3250ytlye honda 98 model cbr 600f buldum ama motor sorunlu cıktı
    devır yok ,sıgorta borcu odenmemıs,pklaka kaydı da hacızlık

bu motoru alıp sası nosunu degıstırıp sorunsuz bır motorun ruhsatına(modıfıyeyı ısleterek-elbette bır tanıdıkla) yaptırmak geldı ama ıllegal olacak ve aılem motor almamı ıstemıyor bu yuzden kendı paramla alacagım

max 4000-5000 ytl verebılırım
    honda cbr 125ler bana cok kucuk geldı :( tekerlerı bıle kucuk ınce
    hyosunglara baktım 250lıklerın sıtedekı ıncelemesıne baktım gercekten hos
    arpırılla 125-250lıklere baktım 125lıklerın 60 beygır olması baya dıkkat cekıcı ama boyutları nedır bılemıyorum

ve bunlar bıle 5bın ytlının uzerınde bır tane arpırılla buldum 90lı model oda kazalı 300-500 euro masraf vardır dıyor ama nasıl ınanayım :(

racıngler zevk ısı ve dolayısıyla da paraya kıymnak gerek tuzlu
    ama ben motor almak ıstıyorum ve hosuma bu tarz gıdıyor.kalıplı ,gorunusu ıyı olsun oturdugumda normal bır motor gıbı kalmasın ıstıyorum bu yuzden honda cbr600f harıkaydı :(

bana ne onerırsınız?benım ıcın fıyat ve motorun boyutları(kalıplı olması)onemlı..herne kadar kısıtlı bır param olsada

yardımınız ıcın tesekkurederım ve sıteye yenı gırdım tekrar merhaba

bu arada ıtıraf etmek gerekırse ben vıteslı motoru sadece ehlıyet alırken surdum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Hyo gt250r cooming soon...
    5000 e 90lı yıllardan bi zx6 falan alabilirsin dicem topa tutcaklar beni

eğer görüntüye önem weriyosan hyo 250r tatmin edicidir sanırım
    cruiser istiosan regal raptor 250 al bitane gitsin istediin yere
    2 T-K-R SAYGI

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alma uzak dur, sonra kaskı çıkar, tulumu çıkar, botu çıkar, eldiveni çıkar, eldivenin yazlığı kışlığı çıkar, motosikletin aksesuarları çıkar, çıkar allah çıkar hastalık bu iş ruh sağlığın bozulur git otomobil al.

İki haftadır alpinestars s-mx 5 bot rüyama girmekte bir de geçen gün rivada gözlerim açık kabus gördüm, tipin biri bir tulum giymiş, acaip kıskandım çok tatlı duruyordu, boyu posu devrilsin.
    ekinler baş vermeden kör buzağı topallamazmış.::tartis::

Motosikleti
    :"/
    Anladığım kadarıyla ilk motosikletini almak istiyorsun...
    600F iyiki sorunlu çıkmış , o motosikletle başlaman doğru olmaz..
    Aprilia Rs 125 bakmışsın sanırım motosiklet 30 hp civarı 60 hp olduğu yalan motogp'de yarışan 125cc motosikletler anca o kadar güç üretiyordur...
    4000-5000 ytl olan rs 125'ler ne derece temizdir o konu tartışılır...ExTReMa uğrarsa konuya ondan öğreniriz ne kadar temiz ne kadar değil...:')
    Rs 250 var onada hiç yaklaşma....
    Yazdıkların arasında geriye tek seçenek kaldı sanırım :'(

geriye bir cbr 125 kaldı sanırım

o da kalıpsız ya,hemde cok kalıpsız. motora baktıgımda tekerlerı scooter tekerı gıbı gozukuyor sankı scootera yan kapak xenon far felan takmıslar gıbı

farkındayım sonu yok bunun ama bir yerden baslamak lazım benım ılk etapta muhtemelen egzoslar gırer ruyalarıma

4500 tlye 98 model rx 6 gordum

MAKİNA KOL ÇIKARMIŞTIR BLOKTA UFAK Bİ DEİLİK WAR GERİ KALAN HİÇ Bİ YERİNDE EN UFAK SORUN YOKTUR... diyor 60bın kılometrede
    ve yamaha fzr600 lere bakıyorum modellerı cok dusuk ama durusu bana hos geldı ama 90lı model bunlar sorumn cıkartıp durur mu acaba:( fzr600 nasıl sızce

barrokas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    maxillofacialtrauma Hamamatsu
    öncelikle hoşgeldin

sakın kol çıkarmış kafa patlatmış bir makina almayı düşünme sil at kafandan,vitesli motosikleti sadece ehliyet alırken sürdüm diyorsun ki bu direkt vitesli ve çok silindirli motordan anlamadığın demek.yok ben alırım yaptırrım diyorsan bi 3000.4000 ytlyi gözünden çıkar

velhasıl kelam al bi hyo 250 rahat rahat bin
    Tahsin Oğuz Acartürk çok KRAL adamsın......

Rigel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Ama kardeşim o kalıpsız dediğin motor bile saatte 140 km yapıyor. Motosiklet ciddi bir makinadır. Bu işlerin şakası yok. Görünüm, havası, gücü, lastiğinin kalınlığı senin için şu an önemli konular olmamalı. Sen motosiklet dünyasına yeni adım atıyorsun. O yüzden mümkün olan en mütevazi makina ile başlaman gerek. Bu konuda daha önce yazılanları da bir oku bakalım. Bu iş o kadar kolay değil.
    Üç boyoz bir kola

yazılanları okumaya calısıyorum vakıt buldukca bu konuda gercekten bılgısızım yanlıs konusursam sımdıden affola

kucuk dedım cunku ben motordan anlamam kı bu yuzden gerıye tek estetık konusu kalıyor kı sukur onlardan anlayabılıyorum :D bu yuzden kalıplı olsun cbr125 te kalıp yok dıyordum

hyosung 250 agırlıkta anlşasılan benım ıcın ,bu motora daha fazla dıkkat edecegım. sahibinden.com da saglam motor bulunur mu :D dılerım bulunur

bttfemre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 HONDA CBR 600F
    arkadaşım senin 5000 ytl ye alabileceğin en hızlı en kalıplı vede en temiz motor hyosung gt 250r.bundan baskasını dusunme bile o paraya

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    "CBR125 ufak, Racing isterim" diyorsan 2,75 seçeneğin var.

1-Hyosung GT250R - Güzel motor, Güney Kore malı, 5.500'e 2. el temiz bulursun.
    1-Kawasaki Ninja 250R - Çok güzel motor. Hyo'dan dha sağlam, ama sıfırı 5500 Euro. 2. elde çok az var.
    0.5-Derbi GPR125 - 2 zamanlı son derece seri bir motor. CBR'dan büyük, Ninja'dan küçük. Motor sesi vızıltı gibi, ama güzel vızıldıyor.
    0.25-Aprilia RS125 - Temiz bulma imkanın yok, bulursan da en az 7-8 isterler. Çok güzel motor, ama yeni başlayan sorunuyla uğraşamaz.

600'lük SS'lere sakın bakma. 110HP motoru kullanamazsın, virajda karşıdan gelen kamyona aksesuar olursun.

Motosikleti
    kanuni racer 200 HEMDE ACİL SATILIK
    tek seçenek hyo GT250R kalıyor kardeşim senin için arızalı motor alma uğraşırsın başan arırr
    imza mimza yok bundan sonra parmak basıcam:cat::cat::cat:

4 milyara 250lik hyo buldum arkadaslar arac 2006 model 10000 km altı

hyo almaya karar verdım yarın telefonla gorusup haftasonuna artık bakmaya sorun olmazsada almaya gıderım

tabı bu arada bıraz bısıler ogreneyım,yazan ,ılgılenen herkesede tesekkurederım

bana uygun geldı fıyatı kmsı modelı ve tıpı sıze gorede oyleyse aklımda soru felan kalmıyor

iyi geceler

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 City
    Merhaba arkadaşım..

İllaki seni heyecandan heyecana sokacak spor bir motosiklet istiyorsan düşündüğün fiyata

Yamaha FZR 600
    Kawasaki GPZ 500
    Honda CB 500
    Suzuki GS 500

alabilirsin..

Hepside seni tatmin edecek güçte..

Motosikleti
    HayaBusa1340 RGsxr1100 turbo gsxr1100
    bırak kardes binme batarsın her gün yenı masdaf:Dkask kafadan 300euro mont desen 200 ordan elcıven zart zurt bak bi h yusuf ung al benzınıde az rahat rahat git kızların yanında gaz verme anlamasınlar:Dyazıyıda sok söle ducatiye benzet tamam ilerdede alırsın bi 600 lük:D
    Suzilerimsiz Asla gsxr1100Turbo &Gsxr1100&HayaBusa1340R:cat:

Maverick35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki VN800- 2003
    Bu tip başlıklar defalarca açıldı...

Zaten soru soranlar kararlarını vermiş olarak başlık açıyorlar, 600 lük makinaya karar verilmiş.

Motor alacak adam;

1-Motor kullanma tecrübesine,
    2-Gidereceği ihtiyaçlarına,
    3-Yaşadığı yerde, almak istediği motorun parça ve servis durumuna
    4-Boyuna posuna (1,55 boyunda ve 50 Kg olan birisi büyük motorları nasıl kullanır, ağır döneceği ilk virajda yere yatar)
    5-Bütçesine ve motoru aldıktan sonra doğacak olan ihtiyaçlara (mont, eldiven, kask. vb.)
    Konulara kafa yorar, bu soruları cevaplayıp motor alır.

Ama, bakıyorum, her soru soranın aklın 600-650 lik bir makina var

bu konuda tecrubesiz ve kultursuz oldugumuz icin yazıyoruz bu yuzden 600luk bır makınaya goz kırpmak gayet normal bence..ben 125lık ve 600luk arasındakı farkı onemsemıyorum aslında ama 600luk makınalarda guc arttıkca yol tutusu onem kazandıgından ornegın lastık capı dırekt buyuyor allah yukarıda harıka gorunuyor!

hyosung'un sahıbı ıle gorusemedım hala! telefonu kapalı.ılanı veren arkadasıyla konustum 3 gune bulusucaz nasılsa aynı sehırdenız. fakat ufacıcık! bır sorun varmıs ruhsatta ;

bunlar 2.sahıbıymıs ve motorun noter satısını da ruhsatınıda almamıslar,adam aksazda calısıyormus .elbette ufak bır sorun sayılmaz motoru alsam adam sıkayet etse calındı dıye verdıgım parada ucar bakalım.olmazsa baska ılanlara bakacagım

Motosikleti
    Hyo GT250R
    Hayırlısı olsun,İnşallah kavuşursun istediğin motora

aargh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono 660 Factory Dark
    Alıntı ^^Tt^^ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu konuda tecrubesiz ve kultursuz oldugumuz icin yazıyoruz bu yuzden 600luk bır makınaya goz kırpmak gayet normal bence..ben 125lık ve 600luk arasındakı farkı onemsemıyorum aslında ama 600luk makınalarda guc arttıkca yol tutusu onem kazandıgından ornegın lastık capı dırekt buyuyor allah yukarıda harıka gorunuyor!

hyosung'un sahıbı ıle gorusemedım hala! telefonu kapalı.ılanı veren arkadasıyla konustum 3 gune bulusucaz nasılsa aynı sehırdenız. fakat ufacıcık! bır sorun varmıs ruhsatta ;

bunlar 2.sahıbıymıs ve motorun noter satısını da ruhsatınıda almamıslar,adam aksazda calısıyormus .elbette ufak bır sorun sayılmaz motoru alsam adam sıkayet etse calındı dıye verdıgım parada ucar bakalım.olmazsa baska ılanlara bakacagım
    Alım-satım işinde dikkatli olmanı tavsiye ederim. Satışa müsait motoru noter üzerinde kendi üzerine devralarak alım-satım yapmalısın.

Sözleşme olmadan ödeme yaparsan daha sonra hak iddia edemezsin. Dolandırılma ihtimalin var. Aman dikkat!
    = = = Be Aprilia racer! = = =

Cmuco eywallah dostum umarım sende kavusursun

aargh evet haklısın zaten noter satıssız ıs yapamam ben :D bakmayın cbr600 ıcın dusuncelerıme :D

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)