Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

arkadaşlar motorsiklet çalınmaması için en caydırıcı önlem nedir?

Motovento
    REKLAM ALANI
    mach1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial zn125 (pırpır)
    Alıntı kazurat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben bir kaç sigorta firması ile görüştüm. Birkere çalınmaya karşı kapalı garajın yoksa çalınma devre dışı kalıyor.

Sağlık ve yol için ise en küçük fiyat 900 ytl ye denk geliyor.

Anlayacağınız iç açıcı bir çözüm değil.
    Ben apartmanın içine sokuyorum kapalı garaj diye göstere bilirmiyim
    Malımızı mülkümüzü bir horoz taşır,keyfimizi Sultan Mecit vapuru taşıyamaz
    Drift Religion

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arslanfb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 390 düke-kmcyo 250 xciting
    Alıntı h2o adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sigortacı olarak kasko yaptırman tek çözüm bu ...

headhunter251 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer
    şasiye elektrik vericeksin dokunan puf

şaka maka kasko en iyi çözüm
    ..:: Nerde O Eski Günler? ::..

Maverick35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki VN800- 2003
    Alıntı headhunter251 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şasiye elektrik vericeksin dokunan puf

şaka maka kasko en iyi çözüm

Kasko en iyi çözüm, doğru, ama, 150 cc.lik scooterimıza kasko yapacak şirketi nereden bulacağız.

Ben, sigorta şirketlerinin sitelerinde arama yaptım, hiç 150 cc motosikletten bahsetmiyorlar.

Ayrıca 2.750-YTL.lik motora 900-YTL kasko parası ver...
    Seneye bir daha, motorun ömrü zaten 3 sene, 3 senede ben vereceğim 2.700-YTL.

eee... bu hesapla ben 3 senede sigorta şirketine bir motosiklet almış olyorum.

Sigorta şirketleri, Allah korusun başınıza bir iş gelinceye kadar güzel.
    Siz paşa paşa priminizi ödeyin, bir risk tte gerçekleşmesin, sigorta çok iyi.
    Başıma gelen bir olayı anlatayım:

Bir bankanın sigorta şirketinden 8 yıldır Ev Paket Sigorta hizmeti alıyorum,
    örneğin; cam kırıldı, takacaklar.

yapmıyorlar, telefondaki hain kız diyor ki:-"Siz camı taktırın, kırık camın fotolarını ve faturayı bize gönderin, biz paranızı bankaya gönderelim"
    ölme eşşeğim yaz gelsin

Bu kadar uğraşacak olunca ben neden her sene bir dünya prim ödüyorum?

JAKELOS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Activa
    Arkadaşlar kasko iyi güzelde konu başlığı açan arkadaş caydırıcı tavsiyeler istemiş.Malum o işi yapan şerefsizler kaskolu, kaskosuz dinlemiyor...kendi sistematiklerinde uygun şartlarda olanları götürüyorlar... çoğumuz burdan canı yanan arkadaşlarada üzülerek , geçmiş olsun biranönce bulunur mesajı gönderiyoruz..
    Şahsen ben kasko yaptırdım 6.500,00 ytl teminata 354,00 ytl ödedim, taksitleride yeni bitti.

Konuyu toplamak gerekirse
    1- Çalınmasını zorlaştırmak ( hertürlü kilit...alarm..örtü..güvenli park )
    2- Çalındıkdan sonra bulmayı kolaylaştırmak ( gsm/gprs takip sistemi )
    3- Çalıdıkdan sonra maddi kaybımızı telafi etmek. ( kasko)

1_ Gecelik park için dayanıklı kilitler
    günlük kullanımda da yaygara çıkaran disk kilitleri güzel çözüm
    2_ Bunlarla ilgili tecrübem yok, olan arkadaşlar paylaşabilir...
    3_Kasko eskisi kadar pahalı değil.Ve en önemlisi artık çok yaygınlaştı.
    Dikkat: poliçenizi tek tek tek okuyun...poliçenizde yazılı olmayan hiç bir tahüdü kabul etmeyin..mutlaka yazılı olarak eklenmeli...
    eğer kaskonuz varsa ve bu şerefsizler sizede uğradıysa...kasko teminat tutarını alacağınız düşünmeyin...Poliçedeki % lik bir kesinti var..ona birşey demiyorum asıl sıkıntı motorun fiyatının belirlenmesi..

Motosikleti
    suzuki GSR 600
    arkadaşlar bugun el emegi bi disk kilidi yaptım hem pratik hem saglam en azından hiç olmamasından daha iyi olcagını umuyorum en kısa zamanda fotograflarını koyucam bakalım begenecekmisiniz

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    benim kedilerim var döşemeyi yırtmadan depoyu cizmeden gece uyuyorlar selede, , sabah kaldırıp gönderiyorum. sıkıysa benden başkası açsın . orda yagmur dan kardan uzak sıcacık uyuyorlar branda altında . dırek ınfaz ederler allahıma
    cousinecruis ve adonis84 bunu beğendiler.
    TÜRK CHOPPER TÜRKİYE ESKİŞEHİR İL TEŞKİLATI - O ERRORDU DİSİPLİN OLDU

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    kaskolu kymcoxciting250
    Ben bir kaç sigorta firması ile görüştüm. Birkere çalınmaya karşı kapalı garajın yoksa çalınma devre dışı kalıyor.

açık alandada çaldırsan alabilirsin kasko yaptırırsan sana yardımcı olabilirim istersen full kasko var anlıyacağın ...

Alıntı Maverick35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kasko en iyi çözüm, doğru, ama, 150 cc.lik scooterimıza kasko yapacak şirketi nereden bulacağız.

Ben, sigorta şirketlerinin sitelerinde arama yaptım, hiç 150 cc motosikletten bahsetmiyorlar.

Ayrıca 2.750-YTL.lik motora 900-YTL kasko parası ver...
    Seneye bir daha, motorun ömrü zaten 3 sene, 3 senede ben vereceğim 2.700-YTL.

eee... bu hesapla ben 3 senede sigorta şirketine bir motosiklet almış olyorum.

Sigorta şirketleri, Allah korusun başınıza bir iş gelinceye kadar güzel.
    Siz paşa paşa priminizi ödeyin, bir risk tte gerçekleşmesin, sigorta çok iyi.
    Başıma gelen bir olayı anlatayım:

Bir bankanın sigorta şirketinden 8 yıldır Ev Paket Sigorta hizmeti alıyorum,
    örneğin; cam kırıldı, takacaklar.

yapmıyorlar, telefondaki hain kız diyor ki:-"Siz camı taktırın, kırık camın fotolarını ve faturayı bize gönderin, biz paranızı bankaya gönderelim"
    ölme eşşeğim yaz gelsin

Bu kadar uğraşacak olunca ben neden her sene bir dünya prim ödüyorum?
    150 cc lerde kasko var ama hırsızlık yok maaleseff...

enginer6 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    er6
    arkadaşlar
    kilit için bi önerim olacak. Pahalı çelik olduğu söylenen kilitler yerine kalın çelik zincir ve çok iyi kalite bir asma kilit alın. Gerçi fiyat olarak belki daha pahalıya bile gelecektir ama motoru kitlediğinizde içiniz rahat uyuyabilirsiniz. Bu çelik zincirlerin inşaat makasıyla falan kesilmesi imkansız. satın aldığım yerde bizzat denedim, Makasın ucu kırıldı. bu zincirleri kesebilmenin tek yolu taşlama makinesi. E zaten şerefsiz hırsız taşlama makinesiyle dolaşıyosa çalsın artık naapalım hakkıdır...

overrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda wave 110i
    Alıntı enginer6 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar
    kilit için bi önerim olacak. Pahalı çelik olduğu söylenen kilitler yerine kalın çelik zincir ve çok iyi kalite bir asma kilit alın. Gerçi fiyat olarak belki daha pahalıya bile gelecektir ama motoru kitlediğinizde içiniz rahat uyuyabilirsiniz. Bu çelik zincirlerin inşaat makasıyla falan kesilmesi imkansız. satın aldığım yerde bizzat denedim, Makasın ucu kırıldı. bu zincirleri kesebilmenin tek yolu taşlama makinesi. E zaten şerefsiz hırsız taşlama makinesiyle dolaşıyosa çalsın artık naapalım hakkıdır...
    Ben de senin gibi yaptım, 2 metre zincir ve asma kilide pazarlıkla 30 lira verdim. Satarken adam taşlama makinesinden başka şeyle kesemezler dedi. O makine de malum deli gibi ses çıkarıyo. Kıvılcım yapıyo... Gece o şekilde zinciri kesmeleri biraz zor.

Tereddütüm sessiz el matkabıyla falan kilidi oyup açabilirler mi acaba? Asma kilit ne derece dayanıklı?

Videolar da cabası...

http://www.zaplat.com/video/beceri_v...7ilingir_Osman

http://www.bilgisayardelisi.com/vide...il-acilir.html

Motosikleti
    er6
    Alıntı overrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de senin gibi yaptım, 2 metre zincir ve asma kilide pazarlıkla 30 lira verdim. Satarken adam taşlama makinesinden başka şeyle kesemezler dedi. O makine de malum deli gibi ses çıkarıyo. Kıvılcım yapıyo... Gece o şekilde zinciri kesmeleri biraz zor.

Tereddütüm sessiz el matkabıyla falan kilidi oyup açabilirler mi acaba? Asma kilit ne derece dayanıklı?
    overrider,
    iyi kalite çelik asma kilitleri matkapla delmeleri çok zor. Ama, sen hem zinciri hem asma kilidi biraz ucuza almışsın. Zincir çelik mi? kilidin markası ne?
    özellikle mul t lock markalı israil yapımı bir kilit var. Açılması imkansız gibi birşey
    aşağıda verdiğim linkte yapım aşamasında tabi tutulduğu testleri görebilirsiniz. Ama tabii tek kötü tarafı fiyatı. tam hatırlamıyorum ama ben çok pahalı diye alamamıştım. iyi kalite çelik zincir + mul t lock = rahat uyku

http://www.muratoglukilit.com/icerikler.php?catID=2
    http://www.multlock-turkey.com/

Motosikleti
    Olmayacak
    Kilit dost içindir. Çalmayı kafaya koymuş hırsız motosikleti altından alıp götürür. Kapalı garaj çok iyi bir alternatif olmakla birlikte kesin çözümü yok hırsızlığın.

Motosikleti
    Honda wave 110i
    overrider,
    iyi kalite çelik asma kilitleri matkapla delmeleri çok zor. Ama, sen hem zinciri hem asma kilidi biraz ucuza almışsın. Zincir çelik mi? kilidin markası ne?
    özellikle mul t lock markalı israil yapımı bir kilit var. Açılması imkansız gibi birşey
    aşağıda verdiğim linkte yapım aşamasında tabi tutulduğu testleri görebilirsiniz. Ama tabii tek kötü tarafı fiyatı. tam hatırlamıyorum ama ben çok pahalı diye alamamıştım. iyi kalite çelik zincir + mul t lock = rahat uyku

http://www.muratoglukilit.com/icerikler.php?catID=2
    http://www.multlock-turkey.com/
    Zincirim çelik, tuzla gemi sanayiinden aldım. O yüzden biraz ucuza geldi. Kilit de sarı, fivestar marka. Verdiğin linklere bakacam şimdi sağolasın

Motosikleti
    er6
    Alıntı overrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zincirim çelik, tuzla gemi sanayiinden aldım. O yüzden biraz ucuza geldi. Kilit de sarı, fivestar marka. Verdiğin linklere bakacam şimdi sağolasın
    sen de sağol, anlaşılan senin de benim gibi zincir kaliteli kilit traşş ben de yakında iyi bi asma kilit almayı düşünüyorum büyük ihtimal 'mul t lock' olacak. bu arada verdiğim linklerden birinde aynı markanın motor disk kilidi de var.

Motosikleti
    Honda wave 110i
    sen de sağol, anlaşılan senin de benim gibi zincir kaliteli kilit traşş ben de yakında iyi bi asma kilit almayı düşünüyorum büyük ihtimal 'mul t lock' olacak. bu arada verdiğim linklerden birinde aynı markanın motor disk kilidi de var.
    Adam kilide 15ytl çekti önce, daha ne kadar pahalı olabilir ki?

Verdiğin linkteki kilit de hakikaten süper duruyo.

Ayrıca çok güzel krom zincirler var. Ama metresi 50ytl, hem paslanmıyor hem de çok sağlam.

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    elektiriğe ver
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    kaskolu kymcoxciting250

bana ulaşırsan ve 250 cc üzerinde ise motorun açık mekan kapalı mekan hırsızlıklarını halledebiliriz ...çözümü var kaskoyla 250cc üzeri olsun kafii...

yalnız_kurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1100XX
    Alıntı h2o adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bana ulaşırsan ve 250 cc üzerinde ise motorun açık mekan kapalı mekan hırsızlıklarını halledebiliriz ...çözümü var kaskoyla 250cc üzeri olsun kafii...
    Dostum senı msn ekledım bende yaptırmayı dusunuyorum musaıt oldugunda goruselım...
    Kurtlar Sofrasında Çakallara Yer Yok!!!
    C'est moi!!!Je suis seul loup!!!
    www.salihkalic.spaces.live.com

Konuyu toplamak gerekirse
    1- Çalınmasını zorlaştırmak ( hertürlü kilit...alarm..örtü..güvenli park )
    2- Çalındıkdan sonra bulmayı kolaylaştırmak ( gsm/gprs takip sistemi )
    3- Çalıdıkdan sonra maddi kaybımızı telafi etmek. ( kasko)
    Bencede gsm/gprs çok mantıklı , küçük bir mekanizma ve bir tane sim kart(kontorlüde olabilir )
    işte size motor takip sistemi, sele altına yada görülmeyecek bir yere,

Yakalanan hırsızlarla beraber hırsız sayısının da azalacağını düşünüyorum.

Tulpar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR650R
    Gün içerisinde gittiğim yerlerde motor 2-3 saat dışarıda kalabiliyor bu sürede motoru nasıl korucaz .. alarm caydırırmı acaba ...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)