Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

26 Ekim Vatan34'de yer alan MONDİAL haberi!!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    Luxor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 Honda CBF150
    Bugünkü Vatan gazetesinde Mondiallerle ilgili yer alan haber.Ahmet Vardar gene döktürmüş.Umarım Türk tüketicisi zamanla daha bilinçlenir de pazardaki kalite artar ve fiyatlar ucuzlar ama bu gibi vakaların da yeni motosiklet kullanıcılarını motordan soğutmasınsdan korkmuyor diilim açıkçası...

http://www.vatan34.com.tr/root.v34?e...aid=2&hid=7006
    Seni çok seviyorum Babacığım.Sen her zaman benim kalbimde yaşayacaksın...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    ercüment erdun,benim kIrmIzI JInlun 250cc metal kIsragIm,oglumun 200 cc lIk yaban keçIsI sky team
    bakalım ne cevap verecekler
    cevabı merakla bekleyeceğim
    mondial yetkililerinden :

Forumdan Uzaklaştırıldı mertmertmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT
    mondial ciyiz ama bakalım sonu nolcak...............???

powerbyaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki gsr600 2009
    gereken tepkiler başlıyor bence
    ERASER WİLL COME BACK

Forumdan Uzaklaştırıldı zuhtupasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman 400 K7
    Bence tipik abartılı Ahmet Vardar olayı.. Yazık bu millete böle adamları okuyup kamuoyunu eksik blgilerle yanıltıolar.
    Evet mutlaka haklılık payı vardır ama bu kadarda diil yani.. Asya cokmu farklı sanki. Bence rakiplerin daha önce yanlı yazı yazma konusunda sabıkası olan Ahmet Vardar'ı ii bi şekilde kulanmaları olasılıgınıda düşünmek lazım diyor ve her zamanki gibi yineliyorum..
    Evet çin malı motorlar tabiki markalara göre kalite anlamında baya bi geride ama "Çinler içinde!!!" en kaliteliside yani kötünün iyiside kesinlikle Mondial dir..

Sevgi saygıyla...

ARMAGEDON - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZAT 150
    arkadaşlar bu adam bence gerçekten kendisine gelen şikayetlerden yola çıkarak bu yazıyı yazmış çünkü diğer servislerde insana adam yerine koymuyorlar tamam bizim gittihimiz ve sitede diğer arkadaşlara tavsiye ederek veya bize bize tavsiye edilen servisleri kullandığımız için bunlardan pek haberimiz olmuyor ama ben dışarıda bunları yaşıyor ve görüyorum servisler piyasadaki mondialleri gerçekten taşıyaçak kapasitede değiller zaten pek çoğu pek bilmedikleri motorların dolayısıyla ne gibi arızalar çıkarta bileceklerini de bilmediklerinden olay uzuyor aynı servisteki kuyruklar gibi (mondial).in burada yapması gereken servislerini hızla eğitmek toplayıp mesela motora elektrik gelmiyor yan ayak sivici bozulmuş olabilir gibi eğitilmelidirler gerçi bazılarına hayvan terbiyecisi lazım ama herneyse ben bu siviç problemi yüzünden bir hafta motorunun serviste kalan adamlar tanıyorum gelin bizlerde birşeyler yapalım bu konuda bir başlık açın yapabilsem ben açardım(mondial serviş görüşleri olabilir) bu konuda orda toplanan görüş ve şikayetleri mondialin direk fabrikasına iletelim yani adam gibi işini yapanla yapmayanı birbirinden ayıralım

kahraman34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    içmeler köprüsünden aşagı in tersaneleri geç işte ben ordayım(tuzla)
    Motosikleti
    bir adet 2005 model kırmızı düldül(as150t)
    zühtüpaşa yazıya çok tepki göstermiş gördüm seni, ben bir asya kullanıcısı olarak derimki 2000 ytl alınan makinadan ne beklenecekki ha asya ha mondial ha ramzey ve diger 2000 ytl civarı olan motorlar hepsi bir hiç farkı yok,iddaa eden ya motordan anlamıyor yada makinasına toz kondurmuyordur bide şu çinin en kaliteli malı mondial diye yazma ayıp insanlar güler çinde kalite ne arar,yan sanayi işte o kadar.
    [SIZE="2"][B][FONT="Comic Sans MS"][COLOR="Red"]gerçekleri [/COLOR][COLOR="Yellow"]tarih [/COLOR][COLOR="Red"]yazar[/COLOR],[COLOR="Yellow"]tarihi [/COLOR][COLOR="Red"]galatasaray[/COLOR] [COLOR="Yellow"]yazar[/COLOR][/FONT][/B][/SIZE]

POPCORN_90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    POPCORN 90
    Bizimkide çin malı ama gene parçası servisi var...
    KANUNI [COLOR="Red"]POWER[/COLOR]

kahraman34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    içmeler köprüsünden aşagı in tersaneleri geç işte ben ordayım(tuzla)
    Motosikleti
    bir adet 2005 model kırmızı düldül(as150t)
    popcorn 90 senin istanbulda kaçtane servisin var, diger markaların mondial,asya ramzey ve digerleri hepsinin servsisi var servisi olmayam motoru alan herhalde aklından biraz zoru vardır,böyle şacma şey olurmu.
    [SIZE="2"][B][FONT="Comic Sans MS"][COLOR="Red"]gerçekleri [/COLOR][COLOR="Yellow"]tarih [/COLOR][COLOR="Red"]yazar[/COLOR],[COLOR="Yellow"]tarihi [/COLOR][COLOR="Red"]galatasaray[/COLOR] [COLOR="Yellow"]yazar[/COLOR][/FONT][/B][/SIZE]

Forumdan Uzaklaştırıldı zuhtupasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman 400 K7
    Sevgili kahraman kardeşim
    butun görüşlerine sonsuz saygı ama bu konuda hala yanlıs anlasılmaktan bıktım. Ben çin mallarının kaliteli oldugunu sölemiyorum..Çinlilerin içindeki en iisi mondial diorum. Yoksa ha ali veli ha veli ali..ok??

agonyozgur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza
    Bilindik markalar fiyatları yukarda tutuğu için malesef bunlar hep olacak..
    Something in the Way..!

Forumdan Uzaklaştırıldı
    bu fıyatlara alınacak en ıyı motordur kardesım mondıal benım motor 1300 km oldu ufak tefek problem dısında sorunsuz abartıya gerek yok....

gamkam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar bende modial 125 mt kullanıcısıyım. ancak servislerin yetersizliği konusunda hemfikirim. zira gittiğim 2 ayrı srvisten de memnun kalmadığımı belirtebilirim. tavsiye edilen yere 3. kez servise götüreceğim. bakalım bu sefer ne söylenecektir. sonuçtan sizleri de haberdar edeceğim.

Dikkatli olalım..

Arkadaşlar ; herşeyin başı bizim gümrükte yaşanan problemler.

Batıda satılan aynı araba daha yüksek fiyatla ülkemizde
    satılıyor.Türkiye'de üretilen araba , yurt dışına çıktığı zaman buradan daha ucuza satılıyor.

Daha önce forum larda tartışılan aksesuar (kask,gözlük,eldiven,mont) lar da aynı problemden dolayı yüksek fiyatta.

Bilinen motosiklet firmaları da aynı sorundan yakınıyor.

Bundan dolayı "ÇİN" fiyatı ucuzlatmak için ; kullanılan malzemelerde minimum kalite ve minimum işçilik yapıyor.Bu sayede 1.000 YTL ye ürettiği malı , 1.500 YTL ye ve Türkiye'de 3.000 YTL ye satıyor.Hem kar ediyor.Hem uluslar arası ticaret.

Tabi satan memnun ama alan değil...

Tabiki vatandaşın suçu yok.Ama alırken iyice düşünmesi gerekiyor.Mesela şu anda kullandığımız motosikletlerin(scooter için) hepsi doğuda üretiliyor.Ama doğuda üretimin de iyi ve kötüsü var.
    Mondial alan şikayetçi ama Kanuni alan değil???

Bu bilgileri DIŞ TİCARET te okuyan arkadaşım anlattı. Yanlışmız varsa düzeltin...

musti81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Seyhan 125
    Alıntı POPCORN_90 adlı üyeden alıntı
    Bizimkide çin malı ama gene parçası servisi var...
    o motoru nerden aldığını biliyom ama

beyler adam doğrusunu yazmış
    çini bilmiyorumda
    çoğu ipi sapı belli olmayan servis üzüyor ve düzüyor vatandaşı
    ben başıma gelenleri yazdım buraya

servis yüzünden kaza yaptım
    edit: garantiyi unuttum şimdi sövecem burda

Forumdan Uzaklaştırıldı
    mondıal de gercekten parca sıkıntısı yok servıs SEVPA'da dıs grenajın butun parcaları dahı mevcut (butun renkler dahıl) bunlar marka motorların yaptıgı duzmeceler... yapsınlar bu fıyata alalım yaptılar da almadık mı......

Makine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Triumph Tiger Explorer
    Ben gördüğümü aktarayım. Adana Mondial servisi tamamen kitlenmiş durumda adamlar nereye yetişeceğini şaşırıyor. Parça bekleyen motorlarda var. Arkada bir oda var motor dolu. Kanuni'nin parça stoğu iyi. Ayrıca servis'e verilen eğitimleride iyi. Eğitim belgesiz Kanuni servis elemanı görmedim. Ama diğer firmaların da böyle bir eğitim verdiğini duymadım, belgesini de görmedim. Ustalarla konuşuyorum Mondial a servis vermek istemiyor adamlar. Durum ortada.
    "Bir insanın bildiğini zannettiği bir şeyi öğrenmesi imkansızdır." (Epiktetos)

ARMAGEDON - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZAT 150
    mondialde parça sorunu diye birşey yok olduğunu söyleyen yalan söyler yalnız üç kağıtçı servisler var ama işini layığıyla yapanda var her işte olduğu gibi

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler