Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

yalova-orhangazi arası asya 125t ile?

Motovento
    REKLAM ALANI
    goodenough - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2003 Aprilia Atlantic 500
    arkadaşlar selam.
    bir haftadır ilk motorum olan asya 125t kullanıyorum.
    belki bu belki de gelecek haftasonu havalar iyi olursa motosikletimle yenikapıdan feribotla yalovaya geçip oradan da 40-45 km mesafe olan orhangaziye geçmek istiyorum.
    deneyimim çok yok, motorum beni idare eder mi? oralarda kalmayayım? beni getirir götürür mü?
    benden deneyimli olduğunuz kesin,
    yorumlarınızı, eleştirilerinizi ve önerilerinizi bekliyorum...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    musti81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Seyhan 125

Re: yalova-orhangazi arası asya 125t ile?

Alıntı goodenough adlı üyeden alıntı
    arkadaşlar selam.
    bir haftadır ilk motorum olan asya 125t kullanıyorum.
    belki bu belki de gelecek haftasonu havalar iyi olursa motosikletimle yenikapıdan feribotla yalovaya geçip oradan da 40-45 km mesafe olan orhangaziye geçmek istiyorum.
    deneyimim çok yok, motorum beni idare eder mi? oralarda kalmayayım? beni getirir götürür mü?
    benden deneyimli olduğunuz kesin,
    yorumlarınızı, eleştirilerinizi ve önerilerinizi bekliyorum...
    ben mobiletle 100 km yol gittiğime göre
    sen rahat gidersin tırsık olma bu kadar ba

distinto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MCT 250
    motor seni götürürde sen motoru götürebilirmisin o önemli , eğer deneyimin sadece 1 haftalıksa trafikte zorlanabilirsin ayrıca çıkmadan önce istanbuldaki ve yalovadaki hava durumunu netten ayrıntılı şekilde incele ve sevdiklerinle vedalaş

musti81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Seyhan 125
    Alıntı distinto adlı üyeden alıntı
    motor seni götürürde sen motoru götürebilirmisin o önemli , eğer deneyimin sadece 1 haftalıksa trafikte zorlanabilirsin ayrıca çıkmadan önce istanbuldaki ve yalovadaki hava durumunu netten ayrıntılı şekilde incele ve sevdiklerinle vedalaş
    yuh sevdiklerinle vedalaş ne ba

fz6fazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    canım kardeşim.Altındaki motor için zaten beni götürmü yok yolda kalırmıyım diyeceğine ASYA motor alıcağına biraz daha sıkıp bi Honda, veya Yamaha alsaydın aklının ucundan beni yolda bırakırmı diye bir soru bile geçmezdi.
    Deneyim tebi önemli bence büyütme gidersin motorun yeni.Zaten bi problem çıkarırsa at gitsin o kadar kötü değildir umarım.tavsiyem onu sat ve Çin olmayan herhangi bir motor al.

tavsiyem onu sat ve Çin olmayan herhangi bir motor al
    arkadaşım bunu ne maksatla yazığını anlayamadım.arkadaşın ilk motoru. bir yamah gibi olmayabilir ama sonuçta bir motorlu taşıt.bu kadar yerden yere vuramassın.bunu da geçelim. ilk fırsatta sat çin olmayan bi şey al demek ne demek bunu hiç anlamadım.çin malı olmayan motoru alırken eksik kalan parayı sen veriyosan bende hemen bir fazer istiyorum
    ama işler öyle yürümüyor ne yazık ki.fazer a verecek paramız olmadığı için bisana,mondiale,asyaya biniyoruz.bunlarla motorculuğu öğreniyoruz.
    kalite konusunda %100 haklısın saydığım markalar senin söylediklerinin yanına bile yanaşamaz.ancak ne kadar ekmek o kadar köfte demişler

gurcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv 535
    merhaba arkadaşlar

yalova orhangazi arası cift şerit ve trafikte istanbul yollarına gör daha sakin.
    bence problem olmadan gidersin ,
    ama bir haftadır kullandığın motorda problem cıkma iltimali olabilir, biraz daha sehir içinde ve yakın mesafede dolaşmanı tavsiye ederim . Bu arada kalite konusunda herkezle ayni fikirde olmama rağmen yeni başlayanlar için bu tür motorların uygun olduğunu düşünüyorum. parası olan zaten kaliteli motor alıcaktır .parası olmayanın da olana kadar beklemesi de gerekmez diye düşünüyorum .

Önemli olan kullandığın motorun kapasitesini bilmek, şartları zorlamadan kullanmaktır . Bunun içinde yeni kullandığı motosikleti en kısa zamanda tanımak ve öğrenmek gereklidir derim.

Motosikleti
    cevap yazan arkadaşlara çok teşekkür ediyorum. ancak eleştiri yazın derken motorumu veya seçimlerimi eleştirin demek istememiştim
    mğmkünse bu seyahat hakkında daha fazla yorum ve öneri bekliyorum...

Motosikleti
    ercüment erdun,benim kIrmIzI JInlun 250cc metal kIsragIm,oglumun 200 cc lIk yaban keçIsI sky team
    good kardeşim rahatlıkla gidip gelebilirsin yol çok rahat bazen yoğunluk olabilir yolda ama kamyonlara dikkat et

HULK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tiger 250 Kanuni

goodenough kardeşim güle güle git selametle dön... Keyfince gez... Temenni etmem ama ola ki yolda teknik bir arızadan kaldın, illaki yardım edecek yurdum insanları çıkacaktır. Kişisel tavsiyem; motorsitelerinde bir tur at, oradaki arkadaşlardan Yalova-Orhangazi civarında yaşayanların tel nolarını al. Şimdi unuttum nerede olduğunu, Yalova'da motorcu bir arkadaştan bahsetmişlerdi, yolu oradan geçen herkesin uğradığı bir motorcu... Tamirci mi binici mi bilmiyorum ama dost olduğunu biliyorum. Benimkisi sadece bir fikir... Gönlüm kazasız belasız keyfince gidip gelmenden yana... Yolun açık olsun...

Bir tavsiye: Orhangaziye gidersen gölün kuzey yolundan İznik tarafına doğru 16 km. Keramet Köy var. Tam su pompa istasyonunun karşısından zeytinliklere bir patika girer, zaten ILICA diye küçük bir levha da olması lazım. Yanına havlu ve mayo alırsan, geri geldiğinde bizlere anlatacak daha çok şeyin olacak... Sevgiler...
    Hayat hoştur, gerisi boştur
    Al motorunu her yerde koştur

Sofuoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbr125
    yigitto son derece haklısın.Ayrıca bende de çin malı vardı.Benzhou 125T tipi otomatik vites.aynı yolu gittim ve bir problem çıkmadı.Goodeneough sen nerelisin?

mecaz-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AS 150-T1
    hocam hiç kafanı yorma giderisn ama yola çıkmadan önce iyi bir kontrol et motorunu.. ayrıca lastik patlamasına karşıda alternatif bir çözümün olsun inşaallah olmaz ama

Motosikleti
    arkadaşlar çok teşekkür ederim Sofuoglu, ben orhangaziliyim, gölyaka köyü ama istanbul doğumluyum...7 sene orh.de yaşadım gönlüm de istanbulda
    bu olumlu tavsiyelerin ardından cumartesi ve pazar günü orhangazide olucam.
    HULK, kerameti biliyorum, oradaki çoğu köyü biliyorum...
    Allah izin verirse güzel bir haftasonu olacak...
    mecaz-i, motorumu bugün servisten aldım, ufak sorunları vardı sanırım büyük bir sorun çıkarmaz hem daha 2200 km'de...
    bu siteyi çok sevdim...çok teşekkürler tekrar...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler