Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bayan otomobil kullanıcılarına dikkat edelim arkadaşlar

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    mct-250
    Alıntı contrary adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya biz toplum yararına annemi trafiğe çıkartmıyoruz.o derece yani.
    puhahahha.hocam koptum ya
    MOTORCU ADAMA BİŞEY OLMAZ:bounce:

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mrsago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150 (12)
    etmesek şuan yaşıyo olamazdık sanırsam
    ya sev ya terket...

Motosikleti
    Artık çok daha güzel bir şeye sahibim..
    Alıntı cihantavuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hala anlam veremediğim sebeplerden dolayı kadınlar inanılmaz tedirgin otomobil kullanıyorlar..
    Madem hala anlam veremedin git güzel bir peruk al, güzel bir de elbise giy , çantanı da tak omzuna sonra al arabanı çık yola bakayım.
    Sonra gel yaz bize de biz de öğrenelim neden bu kadar tedirginler.

Bugun sabah işe giderken E-5 avcılar kesımınde sol serıtte trafıge uymus gayet normal bır sekılde onumdekı doblonun sağ lastık ızını takıp edıyordum..
    Ayrıca hiç sürücüye çemkirme hata sende tamamiyle! Sen şeridini ortalayarak ve sahiplenerek mi gidiyorsun? Hayır...
    Eee araba sürücüsü müneccim mi ki ona yol verip vermediğini anlasın? O yüzden hiç kusuruma bakma ama bende olsam ben de boş gördüysem dalardım senin şeridine.

Hele bir de emniyet şeridinden gidenler var devamlı. Onları da kenara çekip döveceksin anca öyle şerit kullanmayı öğrenirler...

Arkadaşlar lütfen şeridinize sahip çıkın, sizin yüzünüzden arkadan gelen araç öndeki motosikletin kendisine yol vermesini bekliyor haklı olarak çünkü yolda böyle görmüş böyle alışmış. Öndeki motorlu şeridinden gitmezse şerit dışın atılmaya mahkummmm...

Alıntı ozzy73 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim geliştirdiğim teknik benim için en doğru sürüş tekniği helede türkiye şartlarında .
    Hayat ne kadar uzun olursa olsun, hep beklenmeyen kadar kısadır.

mrsago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150 (12)
    Alıntı morrigan adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Ayrıca hiç sürücüye çemkirme hata sende tamamiyle! Sen şeridini ortalayarak ve sahiplenerek mi gidiyorsun? Hayır...
    Eee araba sürücüsü müneccim mi ki ona yol verip vermediğini anlasın?
    bu ne periz bu ne lahana turşusu güvenli sürüş diye bişe duydunmu hiç acaba
    ya sev ya terket...

Maverick35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki VN800- 2003
    Dün, otoyoldan Bornova tarafına gidiyorum, Pınarbaşı çıkışından çıkıp Şantiyeye gideceğim, motorum rodajda olduğu için sürati 60 Km/h civarı...
    Gaziemir çıkışına yaklaştım, mecburen yolun soluna geçmem gerek, ki düz gidersem; otoyoldan çıkmış olurum.
    Birdenbire arkamda mavi bir Opel corsa belirdi, beni hiç iplemedi, yanımdan hızla geçti, geçerken de önümü kesti.
    Önümü kesipte ne yaptı?
    Yavaşladı, çünkü çıkışa gidiyor.Şoföre baktım; Bir kadındı.Saçlar röfle yaptırılmış, kolsuz bir blüz, gözlük kafada taç yapılmış.
    Belli ki bir şirkette çalışıyor ve ünv mezunu.Ama ben onun için bir hiçim.

Buca otoyol girişinden ise bir tır kamyonu otoyola giriş yapıyor, adama baktım yol vermek için...Ne oldu biliyor musunuz?
    O koskoca tır bana yol verdi.

Sonuç olarak;
    Ben trafikte en çok kadınlardan korkarım, çünkü onlar her zaman haklıdırlar(!)

Motosikleti
    yok ama olucak inşallah oda seneye
    bende hem otomobil hemde motor kullanan bir bayanım neden herkes bayanları suçluyor anlamadım acaba siz bir erkek olarak bayanların neden böyle TEDİRGİN araç kullandığını düşündünüzmü bayan sürücü gördümü erkekler bi havalara giriyolar sanki bütün yollar onların yolda takip etmeler laf atmalar sıkıştırmalar bunları hiç söylemiyosunuz bunları yine yapan kim erkekler!!!! bayanlar motora bindimi yol vermemeler sözlü tacizler yine arabayla motor kullanıyosa motorla sıkıştırmalar bunları hiç görmedinizmi bilmiyomuş gibi davranmayın kendi suçlarınızı kapatmayın bayanlar erkekler yüzünden tedirginler araç kullanmayı gerçekten bilmeyen hemcinslerimde var onları kınıyorum bütün bayanların adını kötüye çıkarttıkları için ama şu bir gerçekki ne yazıkki türkiyede bırak motorla bi bayan olarak trafiğe çıkmayı arabayla bile rahat olamıyoruz

erkekler..erkekler...erkekler....

Maverick35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki VN800- 2003
    [QUOTE=duygu06;1264567]bende hem otomobil hemde motor kullanan bir bayanım neden herkes bayanları suçluyor anlamadım acaba siz bir erkek olarak bayanların neden böyle TEDİRGİN araç kullandığını düşündünüzmü bayan sürücü gördümü erkekler bi havalara giriyolar sanki bütün yollar onların yolda takip etmeler laf atmalar sıkıştırmalar bunları hiç söylemiyosunuz bunları yine yapan kim erkekler!!!! bayanlar motora bindimi yol vermemeler sözlü tacizler yine arabayla motor kullanıyosa motorla sıkıştırmalar bunları hiç görmedinizmi bilmiyomuş gibi davranmayın kendi suçlarınızı kapatmayın bayanlar erkekler yüzünden tedirginler araç kullanmayı gerçekten bilmeyen hemcinslerimde var onları kınıyorum bütün bayanların adını kötüye çıkarttıkları için ama şu bir gerçekki ne yazıkki türkiyede bırak motorla bi bayan olarak trafiğe çıkmayı arabayla bile rahat olamıyoruz

Ben, metrelerce uzaktan, bir arabayı kullananın kadın olduğunu anlıyorum.

Tamam, erkekler sizi sıkıştırıyorsa; siz de gidin şikayet edin.

Kadınlar, aşırı derecede temkinli araba kullanıyorlar, bunu yaparken de farkında olmadan trafiği felç ediyorlar.

Aslında bu sorunu kökleri taaa... neadantrel insanmı ne diyorlar, o döneme kadar uzanıyor.

Vakti zamanında İngilizler oturup bir araştırma yapıyorlar, kadınlar mı iyi araba kullanıyor, erkekler mi diye?

onlarca denek, araba kullandırılıyor, dar alanlara araba park ettiriliyor, dar alandan araba çıkarttırılıyor.
    Sonuç;
    "Erkekler daha iyi araba kullanıyor" oluyor.

deneyi yapan bilim adamı da bu neadantrel midir nedir o insanlar zamanında kadınların toplayıcı, erkeklerin avcı olmasını bunu sebebi olarak saptıyor.

Şimdi, kadınlar hemen klavye başına geçip beni eleştirmesinler, bu deney ne derece geçerlidir, deneyde hata var mıdır, sonuç ne derece doğrudur bilmem?

Ama işte elin İngiliz'i bile araştırmış bu sonucu bulmuş.

Ayrıca "Ateş olmayan yerden duman çıkmaz" demiş atalarımız, dünyada, bakıyorum her memlekette bu tartışılıyor; Kadınların güzel araba kullanamaması, trafiği felç etmeleri.

Motosikleti
    YBR_125_'05_KIRMIZI BROADWAY '92_BEYAZ
    valla ben hiç iplemiyorum artık kadın araba sürücülerini çünkü onlar daha tedirgin oluyor bazıları hele denkgelmeye görsün defalarca makas atarım. ama hırçın asi birine denkgeldiğimde de önünde tıntın giderim hiç bişey yapamaz yani artık bayan sürücülerden ne korkuyorum ne de başka bişey

şimdi diceksiniz "sen ne biçim motosikelt sürücüsüsün ? " duyar gibi oldum ama artık durum bunu gerektiriyor.

Motosikleti
    2006 Gilera Runner 200 VRX - Siyah
    Bir de soyle birsey var, bahsettiginiz bayan soforler (ve taksiciler) eger bir kazadan sonra kacabilirlerse (carpip kacma falan gibi) direk kacarlar...

Korkunc bir cevap yazmissiniz, yollarimizdaki katil ruhlu soforlerden diken ustunde kullanirken burada boyle bir mesaj beklemiyordum.

Sizi cok tebrik ediyorum. Lutfen araba kullanarak gectiginiz yollari onceden bize haber verin de motorumuzla yakininizdan gecip seridi tam kaplayamadigimiz icin ustumuze cikmaniza sebep olmayalim. Yanlis anlamayin bu arada, bizim hayatimiz onemli degil, belki tirnaginiz falan cizilir o yuzden...

Alıntı morrigan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Madem hala anlam veremedin git güzel bir peruk al, güzel bir de elbise giy , çantanı da tak omzuna sonra al arabanı çık yola bakayım.
    Sonra gel yaz bize de biz de öğrenelim neden bu kadar tedirginler.

Eee araba sürücüsü müneccim mi ki ona yol verip vermediğini anlasın? O yüzden hiç kusuruma bakma ama bende olsam ben de boş gördüysem dalardım senin şeridine.

Hele bir de emniyet şeridinden gidenler var devamlı. Onları da kenara çekip döveceksin anca öyle şerit kullanmayı öğrenirler...

Arkadaşlar lütfen şeridinize sahip çıkın, sizin yüzünüzden arkadan gelen araç öndeki motosikletin kendisine yol vermesini bekliyor haklı olarak çünkü yolda böyle görmüş böyle alışmış. Öndeki motorlu şeridinden gitmezse şerit dışın atılmaya mahkummmm...

Motosikleti
    zuhahah benim yazdığım cevaba verilecek cvp bunlar değildi hani ateş olmayan yerden duman çıkmaz dedinizya hah bende aynen katılıyorum o sözüne ha bide şu araştırmayı nereden bulduysanız banada verinde bende bi okuyum başından sonuna ya varya koptum yaaaa...

Motosikleti
    Alıntı duygu06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zuhahah benim yazdığım cevaba verilecek cvp bunlar değildi hani ateş olmayan yerden duman çıkmaz dedinizya hah bende aynen katılıyorum o sözüne ha bide şu araştırmayı nereden bulduysanız banada verinde bende bi okuyum başından sonuna ya varya koptum yaaaa...
    duygu, olurda yolun düşerse Eskişehir'e sana canlı örnek gösterebilirim hatta otobüs minibüs şöförü bile gösterebilirim nasıl üzerime sürdüklerini ve benim onlara yaptıklarımı

Motosikleti
    ya ben zaten trafikte ayakta kalmanın ne kadar zor olduğunu biliyorum benim demek istediğim neden hep bayanları kötülüyolar benim anlamadığım nokta o sen hiç ankara trafiğinde ilerledinmi bilmem ama buradada senin dediklerinden fazlasıyla var kaç kere kaza atlattım hem otomobillle hem motorla hatta artçı bile giderken birçok şey yaşadım ne demek istediğini gayet ii anlayabiliyorum ama bazı vatandaşlar anlamıyor işte...

SHEMOTO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

bayanlar diye genellemeyin

KONU başlığını öncelikle BAZI BAYANLAR diye hatta BENİM TANIMA ŞEREFİNE NAİL OLDUĞUM BAYANLAR ŞEKLİNDE editlemenizi rica ediyorum....bu başlık ayırımcılığı körüklüyor....ayrımcılığın sonu ırklçılığa bile varır...

müsait bir anımda da sizlere bu konuyla ilgili analiz ve düşüncelerimi sunacağım gerekçeleri ile beraber sosyal psikoloji, insan psikolojisi ve davranış, bilimleri, toplumsal kültürle ilgili açılımları olan bir konu bu ...heeeeee ...aaaaa...puahhhha yapamıyacağım için şimdiden özür diliyorum...espiri çok yaparım yanlış anlaşılmasın...

Böyle konularda özellikle ricam....
    Yaralı olan arkadaş derdini anlatsın ama genellemeye gidilmesin lütfen...

Ben ERKEKLER diye genellemelere başlarsam bunun sonu gelmez...siz de KADINLAR diye başlarsanız...kadınların en büyük derdi ve ilgisi erkekler...erkeklerin en büyük derdi ve isteği kadınlardır....sonuçta forum misyonunu şaşırır....

kapişşş

sevgiler....
    Paylaşımlarımız ve yolumuz hep açık olsun!

Motosikleti
    Alıntı SHEMOTO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    KONU başlığını öncelikle BAZI BAYANLAR diye hatta BENİM TANIMA ŞEREFİNE NAİL OLDUĞUM BAYANLAR ŞEKLİNDE editlemenizi rica ediyorum....bu başlık ayırımcılığı körüklüyor....ayrımcılığın sonu ırklçılığa bile varır...

müsait bir anımda da sizlere bu konuyla ilgili analiz ve düşüncelerimi sunacağım gerekçeleri ile beraber sosyal psikoloji, insan psikolojisi ve davranış, bilimleri, toplumsal kültürle ilgili açılımları olan bir konu bu ...heeeeee ...aaaaa...puahhhha yapamıyacağım için şimdiden özür diliyorum...espiri çok yaparım yanlış anlaşılmasın...

Böyle konularda özellikle ricam....
    Yaralı olan arkadaş derdini anlatsın ama genellemeye gidilmesin lütfen...

Ben ERKEKLER diye genellemelere başlarsam bunun sonu gelmez...siz de KADINLAR diye başlarsanız...kadınların en büyük derdi ve ilgisi erkekler...erkeklerin en büyük derdi ve isteği kadınlardır....sonuçta forum misyonunu şaşırır....

kapişşş

sevgiler....
    ya ben zaten trafikte ayakta kalmanın ne kadar zor olduğunu biliyorum benim demek istediğim neden hep bayanları kötülüyolar benim anlamadığım nokta o sen hiç ankara trafiğinde ilerledinmi bilmem ama buradada senin dediklerinden fazlasıyla var kaç kere kaza atlattım hem otomobillle hem motorla hatta artçı bile giderken birçok şey yaşadım ne demek istediğini gayet ii anlayabiliyorum ama bazı vatandaşlar anlamıyor işte...
    shemoto'nun yazdıklarına da hak verdim açıkcası ankara trafiğinde ilerledim o zamanlar arabayla gitmiştik ama yakında motosikletle de gitmek istiyorum neyse ben sözümü geri aldım duygu

o zaman shemoto'nun dediği gibi yazdıklrımızın başına "benim tanıdığım" dersek
    kısıtlama yapmış oluruz ama yine de genelleme yapmak gerekiyor ve "bir çoğu" desem daha iyi bence

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    size layık bi cewap yazamadığımız için üzgünüz. ama bazı kadınlara has sürüş stili çok tehlikeli olabiliyo motosikletliler için. arkadaşın biride bunu farketmiş ve topink açmış. kadın erkek çekişmesi gayet lüzumsuz bu noktada. dün bende yaşadım bunu, bomboş yolda geçmedim hatunu, sollasam sola kıracak, sağına girsem sağa kıracak gibi bi garip gidiyodu araba. war böyle karakteristik sürüş özelliği olan hanımlar. yok böyle bişey demek bütün kadınlar kötü kullanır demek kadar saçma. zuha zuha zuhahah.
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

haluka28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X DCT
    bayan sürücülerin özellikle sol şeridi sürekli işgal etmeleri bizler açısından çok tehlikeli. 3 ay önce bir tanesi beni az daha yolun kenarına atıyordu. zor kurtuldum diyebilirim.
    2008 Regal Raptor 250 2009 Hyosung GV 650 2010 Bianchi 150
    2011 Honda Transalp XL700 2013 Kymco Xciting 250 2015

Motosikleti
    Artık çok daha güzel bir şeye sahibim..
    Alıntı torm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Korkunc bir cevap yazmissiniz, yollarimizdaki katil ruhlu soforlerden diken ustunde kullanirken burada boyle bir mesaj beklemiyordum.

Sizi cok tebrik ediyorum. Lutfen araba kullanarak gectiginiz yollari onceden bize haber verin de motorumuzla yakininizdan gecip seridi tam kaplayamadigimiz icin ustumuze cikmaniza sebep olmayalim. Yanlis anlamayin bu arada, bizim hayatimiz onemli degil, belki tirnaginiz falan cizilir o yuzden...
    Bakın ben genelleme yaptım ve bu benim şahsi fikrim.
    Sadece motor kullanmamış insanların görüşünü yansıttım objektif olarak. Anlayamadıysanız sizin sorununuz.

Ama ben de motosiklet sürücüsü olduğum için araba kullanırken herkesten çok dikkat ederim yanından geçtiğim motosikletlere.

Ama bu bir gerçek , hiç motor kullanmamış birisi motor sürücüsünün hayati tehlikelerini düşünemez ve mesafesini bilemez, bilemediği için de anlayamaz anlayamadığı için de o sürücüden bizim şeridimize tecavüz etmemesini bekleyemeyiz.

Alıntı mrsago adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu ne periz bu ne lahana turşusu güvenli sürüş diye bişe duydunmu hiç acaba
    Tek şeritli bazı yollarda bu (Öndeki aracın sağ arka lastiğini belli bir mesafeyle takip etmek) mantıklı ötesi bir şey kesinlikle katılıyorum. En başta çukurlardan kaçabilmenizi kolaylaştırır.
    Ama tek yönlü ve birden çok şeritli, ve çift yönlü yollarda bu İstanbul için çok yanlış bence.

Birincisi başta söylediğim gibi, arkanızdaki ya da yanınızdaki araç sizin ne yapmak istediğinizi anlayamayabilir. O yüzden ciddi bir sıkıştırmaya mahruz kalırsınız. Açık davettir resmen bu...

İkicisi ise çift yönlü ve ortada bariyer olmayan yollarda, karşı yönden gelen araç sizi farkedemeyip sollama yapabilir, ya da farketse bile yapabilir çünkü şeridin sollama için genişliğinin uygun olduğundan emindir. Ve sizi hayati tehlikeye sokar.

Tecrübe tam anlamıyla yolda kazanılır, güvenli sürüş seminerleri,kitapları, kursları vs. ile değil. Tabiki de onlara da ihtiyaç vardır ama körü körüne duyduğunuz her şeyi tecrübe etmeden benimserseniz cahillikten başka bir şey olmaz.
    Hayat ne kadar uzun olursa olsun, hep beklenmeyen kadar kısadır.

Motosikleti
    Hysoung 250 gt R alacam Sağlam tmiz vrsa alarim :)
    Arkadaşlar "Kadinlar Hiç Bir Zaman Kaza Yapmaz Yaptirirlar." Bunu unuymayin
    Ölüm, ölü için bir çözüm değildir.!

enginer6 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    er6
    Alıntı ozzy73 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim geliştirdiğim teknik benim için en doğru sürüş tekniği helede türkiye şartlarında .
    kesinlikle katılıyorum, ben de sürüş tekniklerinde oluduğum gibi lastik izini takip ediyorudum ama ne mümkün!! sağdaki boşluğu gören dalıyo gören dalıyo... bi de insanlar, ben bapırdığım el hareketi yaptığım zaman ne varki bunda gibilerinden bön bön bakıyolar... ben de baktım olmuyo, ortalıyorum şeridi öle gidiyorum... bu şekilde o durumdan tam olarak kurtuluyor muyum? tabii ki hayır... öküz dolu memleket valla öküz...

bu şekilde araç kullanan varsa ve yazılanları okuyosa burdan sevgilerimi iletiyorum kendisine ve uzak, yakın akrabalarına

Motosikleti
    Hyo gt250r cooming soon...
    kadınlar arabadan anlamaz...
    dikizi makyaj aynası yaparlar.. sağ sol aynaya 15 dak.da bi bakarlar.. tın tın giderler trafiği sıkıştırırlar.. her konuda haklıdırlar.. cazgırdırlar.. flan filan bayan sürücüleri savunmayın alla aşkına.. ama kızlarında feminist duyguları kabardı tabi. dewm dewam
    2 T-K-R SAYGI

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)