Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bayan otomobil kullanıcılarına dikkat edelim arkadaşlar

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    DERBI GPR125 R'ımı SATTIM:(
    Alıntı contrary adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya biz toplum yararına annemi trafiğe çıkartmıyoruz.o derece yani.

HARİKA YAA KOPTUM

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    kymco super 8
    Alıntı ümmet perkitan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    senin sölediğin tamamen farklı okan. arkadaşın yazdığı konu başka senin cevabın başka
    ummet abicim aynı yanı genelleme yapıyoruz yargısız ınfaz bide onlar sorsun bakalım bizlerden neler cekiyolar sahsen benim gorusum bu herkesinki farklı ama dırek böle bi yargıyla karsı karsıyada bırakılmamalılar

Sadık1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ozzy73 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim geliştirdiğim teknik benim için en doğru sürüş tekniği helede türkiye şartlarında .
    KArdeş önünde giden arabanın altından aniden bişey çıkarsa o tekniğinle birlikte sende tarihe gömülürsün aman diyim. Araçları ortalamayın, sol tekerlek izin takip edin genelde soldan yaklaştıkları için sağdan pek gelen yanınıza sokulan olmaz. Bu arada pardon lafına gıcık oluyorum, bana bişey olsa pardon geri getirirmi beni.?
    GÖZÜ PEK MOTORCULAR VARDIR, BİRDE YAŞLI MOTORCULAR...
    HEM GÖZÜ PEK HEMDE YAŞLI MOTORCU YOKTUR...

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
     MT Site yönetimi uyarı mesajı.
    Uyarı Sebebi:   Konu dışı mesajlar silinmiştir. Tekrarı halinde topic kilitlenecektir!
     Forum admin ve yöneticileri kurallara uymayan mesajlari degistirme ve silme hakkina sahiplerdir.
     Foruma üye olan herkes forum kurallarını kabul etmiş sayılır.
     Forum Kurallarını okumak için tıklayın..
     Şikayetleriniz için tıklayın

teknoali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tudey Gsr pcx
    Bence trafik te seyir halindeyken 50 nin üstüne çıkmayıp trafik kurallarına uymaya calışıp ta trafiğin akışını bozan birisi warsa kesn bayan şofordür.

Çok kişi denk geliyo böyle ama naparsın ehliyet yok.insem (birisinde indimde) ne yapıon desem sen ne yapıon ehliyetsiz diecek.ben haklı iken polis geldiğince o haklı gibi olacak.ceza yine bana....
    08 Mondial 100 UKH(44.000) > 11 CBR 125R(3500) >11 CBR 125R( 24.000) >11Ninja 250R (15.000)>Spacy 110 (11.000)>XT660R(10.000)>CBR600RR(8.000)>CBR250R(5. 000)>Suzuki GSR 600(5.000) >Yamaha RS (500)>Tudey50 (2.000) >Honda PCX 125(150 KM)

stubborn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 250
    ayrım yapmadan şunu belirteyim , ben lastik izini takip etmek doğru olsada şeridi ortalıyorum.sağa sola burun sokan çok malesef motorları araçtan saymıyorlar :(
    Motora bindiğim için farklı değilim! farklı olduğum için biniyorum...

AYGÜL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bayan sürücüleremi dikkat sadece

Motosikleti
    Sym Vs150
    şahsen bende önümdeki araçla motorum arasına biraz mesafe bırakıp serıdı ortalıyorum her anda arabanın altından cıkacak herturlu kazaya sebebıyet verıcek unsurlara hazırlıklı oluorm tekerı ızledıgımde yanıma koca kamyonun bıle yanastıgı oldukı adamın tekerıyle aynı boyda kaldık yaa :( yanastıgında senı aynadan gormez bıle bı teker daha eklenır adamın kamyona allah korusun

Memotor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Genelleme yapmak tabiki yanlış bu tarz konularda ama bazı bayan suruculer cok tedırgın olduklarından hata yapıyor ama genelde erkek sürücülerde çok kendıne güvenden dikkatsiz kullanıyorlar..ne yazıkki bir çok araba kullanıcısı motosikletinde üstünde nefes alan yaşayan bir canlı oldugunun farkında degil...

Motosikleti
    kanuni racer 200
    Alıntı ozzy73 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyler şeridi herzaman ortalayın ne sağa nede sola yanaşın hep ortadan gidin kimse yanınıza dalmaz böylece. aman diim dikkat.
    pek öyle olmuyor ya bende aynı fikirdeyim ortalayım yanıma girip sıkıştırmasınlar diyorum ama sağ olsunlar bu konuda çok ısrarlılar. motoru bi araç olarak kabullenmedikleri için hala motor sollarken aynı şeridi kullanıyorlar geçiş üstünlüğü varmış gibi
    [COLOR="blue"]ruhunu serbest bırak, o gideceği yeri bilir[/COLOR]

caner22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bazıları hariç bayan sürücülerden her zaman nefret etmişimdir

Eger HErsey HaLa KOntroLündeYse YAVAS GidYoRRsUn

Alıntı okan_style adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ummet abicim aynı yanı genelleme yapıyoruz yargısız ınfaz bide onlar sorsun bakalım bizlerden neler cekiyolar sahsen benim gorusum bu herkesinki farklı ama dırek böle bi yargıyla karsı karsıyada bırakılmamalılar
    Dostum siz bayanlara allah sabır versin bende eskiden siz araba kullanırken ara gaz veriyordum ancak artık yapmıyorum b

Motosikleti
    YAMAHA TDM 900A
    Alıntı contrary adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya biz toplum yararına annemi trafiğe çıkartmıyoruz.o derece yani.
    Harbiden bu iyiymiş
    [B][COLOR="Red"]MEYDANLARDA GÜMBÜR GÜMBÜR KAVGALAR DÖNER DURUR,OLMUŞUM ÜÇ BEŞ PUŞTUN KATİLİ[/COLOR][/B]

Motosikleti
    YBR 125
    Arkadaşlar "Bayan" diye hususi belirtmeniz beni rahatsiz ediyor.
    Trafikte "KADIN" ya da "ERKEK" diye ayrım yok maalesef.
    "IYI" ya da "KOTU" sürücü var.
    Bunu kabullenip özen gösterirsek daha adil olmaz mı?
    ::ressam::

ketchup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6 N, Derbi GPR125 Nude
    Tabi ki bütün kadınları bir kefeye koymamak gerekir. Ama bir genelleme yapacak olursak kadın sürücülerin yarısı aşırı tedirgin; kalanların büyük bölümü de aşırı çaçaron. Arada çok iyi araç kullanan bayanlar da var tabi, haklarını yemeyelim.

Geçen ay Göztepe'den Bostancı'ya doğru gidiyorum. Önümde bir 307.. İçinde bir kadın, aralıksız bi şekilde kadının eli birilerini sövüyo.. "hadi yürü bee" "çekilsene bee" gibi hareketler falan.. Aşırı bir saldırganlık ve beceriksizlik bir arada. Tam dedim "şunun arkasında durmayayım, bir sakatlık çıkacak" sağından hızlanıcakken kadın sağ camdan sigara attı! sigara yerden kıvılcımlar saçarak sekti ve kucağımda patladı. karnıma çarpınca ufak bir havayi fişek şovu oldu ve neyse ki üstüme yapışmadı. Ama kaskımın camı açıktı, içeri de girebilirdi. Hemen gazladım
    kadının yanına yanaştım.. Yediği haltı anladı ve beni görmemezlikten gelip gazlamaya çalıştı.. durmadan korna çalıp göz teması kurmaya çalıştım. İlerde kırmızı yandı ve bu durduu.. Tabi yanında ben de durdum. Camını kapatmıştı. "aç camı" dedim. açtı, "ne var be?" dedi bütün terbiyesizliğiyle. "hanfendi attığınız sigara suratımda patladı" dedim. "napalım yani? alla alla!! çekilseydin sen de" gibi bişeyler zırvaladı kendi söylediğine kendisi de inanmayarak. Hiç bulaşmadım ve yeşilde gazlayıp gittim.

Şimdi bi bu tip bayanlar var. Bunlara şu açıdan dikkat etmek gerek: Bu bayanların tacizine sakın aldanmayın! Çok dikkat edin.. Binbir türlü terbiyesizlik ve çaçaronlukla sizi kışkırtmaya çalışacaklardır fakat aynı şiddette cevap verirseniz bi bayana bağırıp, üstüne yürüdüğünüz için siz haksız görünürsünüz. bozulan sinirlerinizi iki gün toplayamazsınız. En iyisi uzayıp gitmek.. Bu bayanlara karşı size tek tavsiyem "ya sabır" olacaktır.

Bir de İkinci tip tedirgin bayanlar var ki bunlara da ne şekilde dikkat edilmesi gerektiğini CihanTavuz anlatmış.. Mümkün oldukça uzaklarında seyir edin.

Bir de gerçekten çok iyi araç kullanan bayanlar vardır. Anlayışlı, kurallara saygılı, komplekssiz.. Ne yazık ki bu bayanlar azınlıkta. Bu bayanlara da çok dikkat edin. çok dikkatli izleyin de nasıl şöför olunur öğrenin =)

Ha bir de bayan motorcular var tabi.. Şu ana kadar becerikiz bayan motorcuya rastlamadım. kendine güven, saygı, yetenek, hepsi çok dengeli oluyor genelde.
    GOD SAVE THE TWO-STROKE! GOD SAVE THE GPR!

asm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Alıntı cihantavuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hala anlam veremediğim sebeplerden dolayı kadınlar inanılmaz tedirgin otomobil kullanıyorlar.Düz yolda bile giderken uzaktan bakınca aracı bayanın kullandıgını anlayabılıyor insan.Bu tedirginlikleri onlara hata yaptırıyor maalesef.Ve özellikle motorsiklet kullanıcılarına karşı oldukca dikkatsiz ve duyarsız davranıyorlar.

Bugun sabah işe giderken E-5 avcılar kesımınde sol serıtte trafıge uymus gayet normal bır sekılde onumdekı doblonun sağ lastık ızını takıp edıyordum.Birden sol tarafımda olusan bosluga fiat panda arabasıyla 40 yaşlarında bi kadın baya bi hızla girdi kendimi zor attım sağ tarafa.cektım sağ tarafa bunuda durdurdum camı actı arkada cocuguda vardı vallaa actım agzımı yumdum gozumu.Bana ne dese begenırsınız öndeki aracı takıp edıyorum sen nıye gırıyosun arama dedi yaa.Resmen arac olarak gormuyor kadın motosıkletı ıyıce cıldırdım verdim veriştirdim bisürü.Ama nıcın yolun sagından gıttıgımı ızah ettım ona yol vermek amacıyla yapılmıs bısı olmadıgını anlattım.Ondan sonra bastım gıttım.Umarım bı daha baska motosıklet kullanan arkadaslarımızada bole yaklasmaz.Allah korusun.
    Hakkaten dikkat etmek lazım.

Gerçi kadınların belli bir çoğunluğuna dikkat etmek lazım ama onların sayısından daha fazla olan trafik canavarı hanzolara da dikkat etmek lazım. (taksi,dolmuş,kamyon,otobüs(özellikle özel halk otobüsleri!) vb.)

Ülkemiz trafiğinde motor,araba sürmek zor zanaat vesselam.

Alıntı ketchup adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tabi ki bütün kadınları bir kefeye koymamak gerekir. Ama bir genelleme yapacak olursak kadın sürücülerin yarısı aşırı tedirgin; kalanların büyük bölümü de aşırı çaçaron. Arada çok iyi araç kullanan bayanlar da var tabi, haklarını yemeyelim.

Geçen ay Göztepe'den Bostancu'ya doğru gidiyorum. Önümde bir 307.. İçinde bir kadın, aralıksız bi şekilde kadının eli birilerini sövüyo.. "hadi yürü bee" "çekilsene bee" gibi hareketler falan.. Aşırı bir saldırganlık ve beceriksizlik bir arada. Tam dedim "şunun arkasında durmayayım, bir sakatlık çıkacak" sağından hızlanıcakken kadın sağ camdan sigara attı! sigara yerden kıvılcımlar saçarak sekti ve kucağımda patladı. karnıma çarpınca ufak bir havayi fişek şovu oldu ve neyse ki üstüme yapışmadı. Ama kaskımın camı açıktı, içeri de girebilirdi. Hemen gazladım
    kadının yanına yanaştım.. Yediği haltı anladı ve beni görmemezlikten gelip gazlamaya çalıştı.. durmadan korna çalıp göz teması kurmaya çalıştım. İlerde kırmızı yandı ve bu durduu.. Tabi yanında ben de durdum. Camını kapatmıştı. "aç camı" dedim. açtı, "ne var be?" dedi bütün terbiyesizliğiyle. "hanfendi attığınız sigara suratımda patladı" dedim. "napalım yani? alla alla!! çekilseydin sen de" gibi bişeyler zırvaladı kendi söylediğine kendisi de inanmayarak. Hiç bulaşmadım ve yeşilde gazlayıp gittim.

Şimdi bi bu tip bayanlar var. Bunlara şu açıdan dikkat etmek gerek: Bu bayanların tacizine sakın aldanmayın! Çok dikkat edin.. Binbir türlü terbiyesizlik ve çaçaronlukla sizi kışkırtmaya çalışacaklardır fakat aynı şiddette cevap verirseniz bi bayana bağırıp, üstüne yürüdüğünüz için siz haksız görünürsünüz. bozulan sinirlerinizi iki gün toplayamazsınız. En iyisi uzayıp gitmek.. Bu bayanlara karşı size tek tavsiyem "ya sabı" olacaktır.

Bir de İkinci tip tedirgin bayanlar var ki bunlara da ne şekilde dikkat edilmesi gerektiğini CihanTavuz anlatmış.. Mümkün oldukça uzaklarında seyir edin.

Bir de gerçekten çok iyi araç kullanan bayanlar vardır. Anlayışlı, kurallara saygılı, komplekssiz.. Ne yazık ki bu bayanlar azınlıkta. Bu bayanlara da çok dikkat edin. çok dikkatli izleyin de nasıl şöför olunur öğrenin =)

Ha bir de bayan motorcular var tabi.. Şu ana kadar becerikiz bayan motorcuya rastlamadım. kendine güven, saygı, yetenek, hepsi çok dengeli oluyor genelde.
    Hocam geçmiş olsun.

Hanım ablanın o tanvırından sonra arabasının kaportasını bir güzel benzetmeli idin ama sonra anarşist derler adama tabi.

Kadın madın demem ya neyse... (insanlıktan nasibini almayanın cinsi olmaz tabi)

Bu dünyanın hesabı ahirete kalmamalı ya neyse burası yeri değil. (soğukkanlı olmakta fayda var;ite bulaşmaktansa çalıyı dolaşmak yeğdir demiş atalar)

Geçende elemanın biri sigara attı ticari bir araçtan. Üstüme gelmedi sigara ama motorun karenaja çarptı ve yere düştü.

Yanıma gelince hiçte sinirlenmeden uyaracaktım elemanı. Aralardan geçtiğim için kabahat bende diyeceğim ama arabaya küllüğü niye koymuşlar diye sorarlar adama.

Ben epey yavaşladım ve gelmesini bekledim.

Ne hikmetse gelemedi yanıma.

Kıyafetler kaslı mı gösteriyor beni nedir!
    Atın iyisi alayda,kabın iyisi kalayda belli olur.

Motosikleti
    Yaya
    Abi kadın sürücüleri birde beylikdüzü tarafında görün. Yani üstüne çıkmaları için motor kullanıyor olmanız gerekmez. Okadar kötü ve vahim durumlar gerçekleştiriyorlar ki..

Arkadaşın arabasına bindik arabayı geri geri çıkartacak, kolunu attı geriye vitesi taktı gaza bastı, takk!!! aha bana çarptılar diye feryadı bastı. Bi baktım akıllı vitesi geriye deği 1. vitese takmış. Öndeki arabaya vurmuşuz..

Şimdi bu arkadaşım olan hatun motora ve motorcuya ne yapmaz...

Bazı şeyler söyleniyorsa boşe söylenmiyor. Yılların tecrübesi ve birikiminin getirdiği şeyler bunlar. Atasözü gibi yani..
    Counter Strike'cilar buraya
    www(dot)dostsunucu(dot)com

Forumdan Uzaklaştırıldı
    siz benim sürdüğüm arabaya binin bakim böle dicekmisiniz

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HAWK 150
    arkadaşlarr normaldir bayan arkadaşlar daha dikkatli oldukları için normalrdır..!

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Asya 150 T - I
    Bu bayanların hepsi aynı, aman dikkat

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)