Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Satıcılara güveniniz nedir?

Katılımcı sayısı
82. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • güvenirim..

7 8.54%
  • güvenmem..

75 91.46%
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Korlas ‘dan Suzuki motor alırken benim durumuma düşmeyin..

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    SUZUKİ VL 250
    Sahibinden.com da Korlas ‘ın vermiş olduğu ilanda 2008 model 0 Suzuki Vl 250 tip motorun fiyatı 9999 ytl olduğu yazıyordu. Telefonda konuştuk anlaştık. Antalya da ikamet ettiğim için antalyaya teslim edilebileceği belirtildi. Buraya kadar her şey güzeldi.

Motor gecikmeli ve bazı parçaları hasarlı ve eksik olsa da geldi. Antalya bulunan korlasla çalışan bir motor bayisinden teslim aldık. Bu bayi üzerine düşmeyen görevleri de yerine getirerek motoru teslim etti.

Ama en önemli konu bundan sonra geliyor. Motordan sonra arkadan kargoyla gelen faturada korlasa 9.750,00 YTL ödediğim tutar yerine koroniden gelen fatura tutarının 7.000 YTL olduğunu Ayrıca 2008 model konuştuğumuz ve ilanındada 2008 olan motorun 2007 model olgunu gördüm. Doğal olarak itiraz ettik . Düzelteceğiz felan sonra olmuyor diyerek anlamsız cevaplar ve oyalamarla aradan 20 gun geçti. Bende hakkımı yasal olarak aramaya karar verirken sizlerle de paylaşmak istedim.

Bu nedenledir ki benim düştüğüm duruma düşmeyin……………….
    Özgürlük = Motor kullanmak

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    korlas eminim bir cevap yazacaktır..

bu konuya karşı tarafında bir açıklaması olmadan bunlar zaten hep böle , vay demek böle kazanıyolar gibi cevaplar yazmayalım ...

yazdığızınız mesajlar sonucunda kanuni yükümlülük altına girdiğinizi göz önünde bulundurun
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Motosikleti
    SUZUKİ VL 250
    Sayın BBRR
    Ben cevabımı aldım. umarım burayada yazarlar.buryada yazacaklarını hep beraber göreceğiz..
    Özgürlük = Motor kullanmak

VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hakkınızı yasal olarak aramaya başladınızmı nasıl başladınız bununlada bilgi verirseniz iyi olur bilgimiz olur ?
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

celiloglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA 660 TENERE
    gecmıs olsun abıcım ne dıyeyım
    Celil özdemir
    https://www.facebook.com/groups/285722234932863/?fref=ts

Alıntı BBRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    korlas eminim bir cevap yazacaktır..

bu konuya karşı tarafında bir açıklaması oadan bunlar zaten hep böle , vay demek böle kazanıyolar gibi cevaplar yazmayalım ...

yazdığızınız mesajlar sonucunda kanuni yükümlülü altınagirdiğinizi göz önünde bulundurun
    @BBRR

Konu değişecek ama sormadan edemeyeceğim.. Yazdığı mesajlar sonucunda kanuni ceza alan varmı?? Bildiğim tek örnek ekşi sözlüğün "Adnan Oktar" tarafından dava edilip kısa süreli kısıtlanması. Onun dışında şahısların en ufak bir ceza aldıgını görmedim.. Varsa bildiğin bir örnek paylaş belgeleriyle görelim...

TanImsIz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono V4 ve İmola 125
    Bir Korlas zede daha gecmis olsun..

Alıntı modify adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @BBRR

Konu değişecek ama sormadan edemeyeceğim.. Yazdığı mesajlar sonucunda kanuni ceza alan varmı?? Bildiğim tek örnek ekşi sözlüğün "Adnan Oktar" tarafından dava edilip kısa süreli kısıtlanması. Onun dışında şahısların en ufak bir ceza aldıgını görmedim.. Varsa bildiğin bir örnek paylaş belgeleriyle görelim...
    daha önce bir üyemiz burada bir şirket hakkında yazdığı mesaj yüzünden mahkemelik oldu .. hatta bu üyemiz mesajının kaldırılması için bize mail attı .. kaldırdık .. mahkeme sonucunu bilmiyorum..
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

daha önce bir üyemiz burada bir şirket hakkında yazdığı mesaj yüzünden mahkemelik oldu .. hatta bu üyemiz mesajının kaldırılması için bize mail attı .. kaldırdık .. mahkeme sonucunu bilmiyorum..
    Boşver böyle şeylere inanma sen kasmayın. internet ortamında binlerce devlet büyüğüne hakaret ediliyor, burdaki 3-5 insan mı dikkate alıcaklar.

Şirketler öle demiyo ama .. ödetiyo son kuruşuna kadar tazminatı ..

Şirketler öle demiyo ama .. ödetiyo son kuruşuna kadar tazminatı ..
    he abi haklısın sen.

daha önce bu ve buna benzer başlıklar açıldı . arkasından tüm üyeler şirkete ver yansın ettiler .. ne zamanki şrketler olayı açıklayıcı bilgi verdi yani olayı her iki ağızdanda dinledik .. fikirler değişti..

konuyu açan arkadaşımız yaşadığı olayda sonuna kadarda haklı olabilir .. zaten hukuk yolu ile hakkını aramaya gitmiş. medeni cesareti dolayısıyle kendini tebrik ediyorum. çoğu kişi Allaha havale ediyor. hakkımızı aramazsak hakkımızı alamayız . bu bir gerçek ..

ama olayı tek taraflı dinleyip diğer tarafa giydirmekte delikanlılık değil

muratcan7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KMT Duke 250
    Davanda başarılar dilerim. Hakkını aramak çok doğal bir davranış.
    Cygnus Rs | CBF150 | RRaptor | CBF150 | GT250 |...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    kaskolu kymcoxciting250
    korlası boykot edelim alışveriş yapmayalım ordan

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HyosunG GT 250 İsim : AraL
    ya herkes bu aralar motor aldı.. okuyoruz..
    hepsi de 8000 ytl üstündeki fiyatlarla... yani sakız parası değil..
    ve büyük firmalar..
    neden böyle oluyor.. kime güveneceğiz..
    honda alan da şikayetçi suzuki alan da...

North_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cf Moto CLX-700 sport
    ozellikle Huseyin ÖNDER!
    zaten korlas bayiliğinden alındı bildiğim kadarıyla !

bence korlas iyi bir firma suzukiyi de güzel temsil ediyor çevremde alanlardan hiç korlas hakkında şikayet duymamıştım tabi ankarada doğrusu üzldüm inşallah gerçekler anlaşılır o faturada ki eksik sana maal olmaz sonra
    :bestmt:

Motosikleti
    Sym Vs150
    şahsen biz hem istanbul korlastan hem ankara korlastan 2 motor aldık. ankaradaki korlas ben nezaman sıkışsam yanımda oldu ben korlastan ilk defa şikayetçi gördüm neyse olay hakkıyla çözümlenir inşallah :(

Motosikleti
    HONDA CBR 600RR
    Öncelikle Korlas'tan yakın zamanda motor alan (GSX 650F) biri olarak sana geçmiş olsun dilerim.
    Benim şu ana dek şikayet edeceğim bir sorun yok. Ancak özellikle 2008 model deyip 2007 gelmesi üzücü.
    Fatura tutarının düşük gösterilmesi konusunu da üzülerek bir Mali Müşavir olarak emlak, oto ve motor satışlarında düşük vergi ödemek için yapıldığını biliyorum.
    Hakkını aradığını söylemişsin, bir arkadaşında forumda ne yaptığını sormuş bence bunu nasıl yaptığını bizle de paylaşırsan tüketici bilinci adına birşeyler öğrenmiş oluruz.
    Tekrar geçmiş olsun.

Motosikleti
    yok ama olucak inşallah oda seneye
    yani arkadaşlar hemen yangına körükle gidiyosunuz böyle görmeden etmeden korlas hakkında hemen yanlış cevaplar yazmayın ben ve erkek arkadaşım ve diğer motorcu arkadaşlarım yıllardır korlas ankara bayisinden alışveriş yaparız ve bugüne kadar ne aldığımız kıyafetlerde ne parçalarda nede motorda böyle bir sorunla karşılaştık ve aldığımız ürün fiyatlarındada bize çok yardımcı oldular sadece 2 kişi alışveriş yapmadık birçok arkadaşımız oradan alışveriş yapıyor hatta diğer şehirlerde yedek parça bulamayan arkadaşlara bile oradan ürün gönderdik kimse şikayetçi olmadı kusura bakmayın ama bunu çözebilirdiniz onlarda kaskafa ddeğilya sizin sorununuzu anlamayacak kadar kimse yaptığı işin kötü anılmasını istemez değilmi....

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler