Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Satıcılara güveniniz nedir?

Katılımcı sayısı
82. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • güvenirim..

7 8.54%
  • güvenmem..

75 91.46%

Korlas ‘dan Suzuki motor alırken benim durumuma düşmeyin..

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    tvs apache
    ..faturayı olması gerekenden düşük bedelden gösterdiği için eminim ki maliye olayın peşine düşecek yüklü bir ceza kesecektir malum kişilere... ayrıca bu firma tüketiciye ayıplı mal satarak (eksik parça )aldatmak gibi bi hususda var ki arkadaşımız bundan dolayıda tazminat davası açma ve büyük oranda davayı kazanma hakkına şansına sahiptir..
    ....paranoyak olman takip edilmediğin anlamına gelmez:cherry:...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    150 T
    Sanırım parayı banka ile yolladın, ozaman elinde kanıtın var, maliyeye mutlaka şikayet et. Alt model yollayıp senin vebali almışlar üstelik Vergi kaçırmak 70 milyonun vebali...

KALDERA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    visal 125 DOMİNAR 400 UG-HERO XPLUS 200 4V
    Alıntı BBRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    daha önce bir üyemiz burada bir şirket hakkında yazdığı mesaj yüzünden mahkemelik oldu .. hatta bu üyemiz mesajının kaldırılması için bize mail attı .. kaldırdık .. mahkeme sonucunu bilmiyorum..
    barış haklı burada..zaman zaman bu tür şeyler olabiliyor.firmalar hakkında yazılanlar delil olabiliyor.
    bazı genç arkadaşlar bu konudan haberdar olmadığı için suç işlediğininde farkında olmayabiliyor.
    onun için yorum yaparken firmalar hakkında aşağılayıcı, lekeleyici uslupte olmamasına dikkat edilmeli..

bir arkadaşımın başına buna benzer bir durum gelmiş.
    maili aşağıdaki gibidir.

merhaba

16.06.2008 tarihinde TEKNOSA' dan bir elektronik cihaz aldım. Cihazı eve
    getiren kargo şirketi, açan ve montajını yapan ilgili
    servisi.
    Cihaz üzerinde bulunan çizikleri ve eksik çıkan ayağı ilgili servis
    kendisi tespit edip, servis formuna da yazmıştır. Ben bunu
    TEKNOSA' ya bildirdiğimde çizikleri kapatalım gibi
    saçma bir cevap aldım. Eksik ayaktan sa ses çıkmadı. Ben para vererek askı
    aparatı almasaydım, cihazı nereme koyacaktım.

Bu olayı protesto etmek için arabama yazı asarak bir hafta dolaştım.
    İlgili kuruluştan sorumluluk gereği bir özür ve ilgi
    beklerken noter tastikli bir mektub aldım.

örnektede görüldüğü gibi aleyhte yapılan davranışların karşı taraf açısındanda yasal yollarla hakkı bulunmaktadır.

Motosikleti
    tvs apache
    ..yukarıda KALDERA adlı arkadaşımız bir ihtarname örneği vermiş fakat şunuda unutmamak lazım ki mevcut tüketici yasalarımız çoğu zaman tüketiciler lehine sonuçlanıyor teknosa avukatları klasik göz korkutma takdikleriyle şikayetçi kişiyi yıldırma ,şikayetinden vazgeçirme vs. gi,bi ucuz numaralara kalkışmışlar eğer ki bu arkadaşımız işi bilen bi avukata müracaat ederse o avukat haksız firmaya öyle bir dava açar ki firma yetkililerini ve avukatlarını pişman eder yeter ki insan uğraşmak istesin hakkını arasın..saygılar..
    ....paranoyak olman takip edilmediğin anlamına gelmez:cherry:...

DARKDIAMOND - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    "hcoskun",İlk mesajda eksik ve hasarlı olan parçaların Korlas'la ticari ilişkisi olan bir bayi tarafında tamamlandığını yazmışsın.Senin ifadene göre işi olmamasına rağmen sırf sana yardım amacıyla yapılmış olan bir işlem zaten o bayinin birinci sorumluluğu.Çünkü mümessili olduğu kuruluşun tüm sorumluluğuna kanun önünde sahiptir.Nitekim sorumluluğunun bilincinde haraket etmiş bulunuyor.Buradaki tek haksız uygulama 2008 model motorun 8990ytl'ye verdikleri ilana rağmen sana 2007 model olarak gönderip aynı parayı almış olmalarıdır.7000ytl'lik fatura yollamarı başka bir problem.Bence o ilanın printscreen'ini alıp dosya halinde saklaman gerekiyor.Çünkü satıcıya ait olan tek taahhütname o ilandır.Satıcı gerektiğinde kampanyaya dahil ürünlerin teknik ve ve satış şartlarını değiştirme hakkını kendine saklı tutar.Bu hukuki bir problem.Asıl problem bu olay gerçekleşmişse ahlaki bir problemdir.Ve de tüm müşterileri ilgilendirdiği için davanın sonuna kadar bizleri bilgilendirmen gerekir.
    Tek koruyucumuz var,O'da bizi çok sevdiği için birer birer yanına alıyor.
    Oğuz

Motosikleti
    SUZUKİ VL 250
    Alıntı VaScO1925 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hakkınızı yasal olarak aramaya başladınızmı nasıl başladınız bununlada bilgi verirseniz iyi olur bilgimiz olur ?
    Birkaç avukat ve tuketici derneklerine danıştıktan sonra avukatın birine verdim o gereğini yapıyor demekle yetiniyorum.. sonucu tabiki tekrar sizlerle paylaşacağım.
    Özgürlük = Motor kullanmak

Motosikleti
    sym mio
    Valla vbana garanti belgemi vermek istemediler..
    Korlas denilince bin kere düşünürüm
    [B]Bahar geri gelir biz olsak da olmasak da....[/B]::melek02:
    Apti mi kim o:cherry:,kımılcan:silent:
    ::fool::

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yarın konu ile ilgili korlasa bir mail atıp cevap talep edecem bakalım ne diyecekler.
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Motosikleti
    SUZUKİ VL 250
    Diger yandan da bazı arkadaşlar benim haklı olduğum bazı arkadaşlarda tek taraflı konuyu ele alınmamalıdır demekte. hepside bu konularda haklı. bazı arkadaşlarda yardımcı olmaya çalışmakta. tabiki bende elimdeki kanıtlarla konuşuyorum. yeri ve zamanı geldiğnde bunlarda açığa çıkacaktır. Hiç bir firmayı yok yere karalamak bir esnaf olarak anlayışım dışındadır. Bu durumda korlası aşağılayıcı yada zor duramda bıracak çümle kullandığımı sanmıyorum. Sadece korlasla yaptığım alışveriş sonrasında başıma gelenleri sade bir şekilde anlattım sizlere. bu başlığı açmadan sorunu çözmek adına çok görüşmeler yaptım. korlas , koroni ve ayrıca suzuki motorla da ama Sorunum çözülmediği için burda sizinle paylaştım.

Alıntı BBRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yarın konu ile ilgili korlasa bir ail aıp cevap talep edecem bakalım ne diyecekler.
    bu konuyu kimlerle konuştuğumu tek tek notunu aldım.. siz oranında ne cevap vereceğini bir bakın. bu arada sahibinden.com da ilanları düzelmiş olarak hala var..

Alıntı duygu06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yani arkadaşlar hemen yangına körükle gidiyosunuz böyle görmeden etmeden korlas hakkında hemen yanlış cevaplar yazmayın ben ve erkek arkadaşım ve diğer motorcu arkadaşlarım yıllardır korlas ankara bayisinden alışveriş yaparız ve bugüne kadar ne aldığımız kıyafetlerde ne parçalarda nede motorda böyle bir sorunla karşılaştık ve aldığımız ürün fiyatlarındada bize çok yardımcı oldular sadece 2 kişi alışveriş yapmadık birçok arkadaşımız oradan alışveriş yapıyor hatta diğer şehirlerde yedek parça bulamayan arkadaşlara bile oradan ürün gönderdik kimse şikayetçi olmadı kusura bakmayın ama bunu çözebilirdiniz onlarda kaskafa ddeğilya sizin sorununuzu anlamayacak kadar kimse yaptığı işin kötü anılmasını istemez değilmi....
    Ne kadar şanlısınız sorunla karşılaşmadığınız için. Ama ben karşılartım ve ayrıca ankara korlastan bahsetmedim. Bu konuyu buraya taşımadan önce korlasla düzeltilmesi açısından çok görüştüm. önce haklısınız dediler sonrada olamıyor dediler. Sekreker arkadaş bile alo dediğim zaman sesimden beni tanımaya başlamıştı... DÜŞÜNÜN NE kadar çok aradığımı

Alıntı DARKDIAMOND adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "hcoskun",İlk mesajda eksik ve hasarlı olan parçaların Korlas'la ticari ilişkisi olan bir bayi tarafında tamamlandığını yazmışsın.Senin ifadene göre işi olmamasına rağmen sırf sana yardım amacıyla yapılmış olan bir işlem zaten o bayinin birinci sorumluluğu.Çünkü mümessili olduğu kuruluşun tüm sorumluluğuna kanun önünde sahiptir.Nitekim sorumluluğunun bilincinde haraket etmiş bulunuyor.Buradaki tek haksız uygulama 2008 model motorun 8990ytl'ye verdikleri ilana rağmen sana 2007 model olarak gönderip aynı parayı almış olmalarıdır.7000ytl'lik fatura yollamarı başka bir problem.Bence o ilanın printscreen'ini alıp dosya halinde saklaman gerekiyor.Çünkü satıcıya ait olan tek taahhütname o ilandır.Satıcı gerektiğinde kampanyaya dahil ürünlerin teknik ve ve satış şartlarını değiştirme hakkını kendine saklı tutar.Bu hukuki bir problem.Asıl problem bu olay gerçekleşmişse ahlaki bir problemdir.Ve de tüm müşterileri ilgilendirdiği için davanın sonuna kadar bizleri bilgilendirmen gerekir.
    9999 siz ise 8990 diye yazmışsınız yanlışlık oldu galiba. evet haklısınız. Problem motorum modeli ve bedeli

TUM ARKADAŞLARA İLGİLERİNDEN DOLAYI TEŞEKÜR EDERİM.. Herkezin mesajını okum ve Elimden geldiği kadarı ile cevaplamaya çalıştım. Sorular yöneltilirsede cevaplıcam...

Motosikleti
    KAWASAKİ 2007 VN 900 ve MONDİAL RF 150
    valla eger haklıysa haber ver kardeş bizde ayagımızı denk alalım...

DARKDIAMOND - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    "hcoskun" arkadaşım,evet rakamda benim hatam var.9999ytl senin yazdığın ilk rakamdır.Bide yanlış anlamadıysam ilanda düzeltilmiş diye bir ifaden var.Sana gönderdikleri fatura bedelinimi ilana yazmışlar?
    Tek koruyucumuz var,O'da bizi çok sevdiği için birer birer yanına alıyor.
    Oğuz

_demon_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    google arama motoru
    BRR haklı yasal yollara baş vurulmuş taraflar dinlenince kimin haklı olduğu ortaya çıkar arkadaşlar
    -C¤- Tuяki§h - ЯoMεO -C¤-
    [MT]Eskişehir Ben GeLdimmm aranıza kabul ediomusunuz bni...

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    burası türkiye normaldir sen antalyadasın diye seni saf ve uzak sandılar ama bukadarda olmaz
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

geçmiş olsun arkadaşım. inşallah sorun senin lehine çözülür.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Suzuki AN 125 HK
    Umarım Sounun En kısa zamanda hallolur,

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşın bahsettiğinden anladığım kadarıyla, hem faturada, hem de satılan üründe bir yanlışlık var gibi. Alıcı ile satıcının başta vardıkları mutabakata sonuna kadar sadık kalmaları gerek bence. Tabi olayı iki taraftan da dinlemeden kesin bir yargıya varamayız.

Ancak ortada olan bir gerçek varki, o da bunun Korlas hakkında bu anlamda açılan ilk başlık olmadığı. Bizzat eşimin (yeschim) başına da buna benzer bir olay gelmişti ve zor da olsa hakkını almıştı. Biz o günden sonra Korlas ile her türlü ilişkimizi keserek, böyle bir olayın sadece bizim başımıza gelmiş olmasını dilemiştik.

Maalesef bunun Korlas hakkında açılan kaçıncı başlık olduğunu ben takip edemez oldum artık. Kimse kolay para kazanmıyor ve kimse hakkının göz göre göre gasp edilmesine kolay kolay müsaade etmez. Bir firmanın da bunları görmezden geliyormuşcasına, hakkında bu şekilde usulsüzlük söylentilerinin bu kadar sık dolaşması, ticari itibarı için hiç de olumlu puan hanesine yazılmıyor. Ortada bilinçli bir girişim olmasa dahi, yıllardır sektörde olan bir firmanın, bu tip konularda daha profesyonelce hareket etmesi lazım diye düşünüyorum.

Söz konusu her durumda Korlas çalışanlarının şapkalarını önüne koyup bir düşünmeleri gerekiyor bence.

Motosikleti
    SUZUKİ VL 250
    Alıntı DARKDIAMOND adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "hcoskun" arkadaşım,evet rakamda benim hatam var.9999ytl senin yazdığın ilk rakamdır.Bide yanlış anlamadıysam ilanda düzeltilmiş diye bir ifaden var.Sana gönderdikleri fatura bedelinimi ilana yazmışlar?
    ilandaki model yılı düzeltilmiş fiyatta değişiklik yok

Alıntı dreamdark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşın bahsettiğinden anladığım kadarıyla, hem faturada, hem de satılan üründe bir yanlışlık var gibi. Alıcı ile satıcının başta vardıkları mutabakata sonuna kadar sadık kalmaları gerek bence. Tabi olayı iki taraftan da dinlemeden kesin bir yargıya varamayız.

Ancak ortada olan bir gerçek varki, o da bunun Korlas hakkında bu anlamda açılan ilk başlık olmadığı. Bizzat eşimin (yeschim) başına da buna benzer bir olay gelmişti ve zor da olsa hakkını almıştı. Biz o günden sonra Korlas ile her türlü ilişkimizi keserek, böyle bir olayın sadece bizim başımıza gelmiş olmasını dilemiştik.

Maalesef bunun Korlas hakkında açılan kaçıncı başlık olduğunu ben takip edemez oldum artık. Kimse kolay para kazanmıyor ve kimse hakkının göz göre göre gasp edilmesine kolay kolay müsaade etmez. Bir firmanın da bunları görmezden geliyormuşcasına, hakkında bu şekilde usulsüzlük söylentilerinin bu kadar sık dolaşması, ticari itibarı için hiç de olumlu puan hanesine yazılmıyor. Ortada bilinçli bir girişim olmasa dahi, yıllardır sektörde olan bir firmanın, bu tip konularda daha profesyonelce hareket etmesi lazım diye düşünüyorum.

Söz konusu her durumda Korlas çalışanlarının şapkalarını önüne koyup bir düşünmeleri gerekiyor bence.
    eşinizin yazdığı yazıyı okudum ama başıma gelenlerden sonra

oğuz-antalya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150 satıldı & cbr 125
    abi umarım herşey lehine sonuçlanır
    hakkını sonuna kadar aradıgın ıcın tebrık ederim seni
    Manavgat şimdilik . . .
    oğuz-antalya & ChİpSEt07 ( erdal)

Motosikleti
    SUZUKİ VL 250
    Alıntı oğuz-AnTALyA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi umarım herşey lehine sonuçlanır
    hakkını sonuna kadar aradıgın ıcın tebrık ederim seni
    teşekkür ederim. Yasalar önünde boynumuz kıldan ince. Hak aramak vatadandaşlık görevimiz diye düşünüyorum. Sen nasılsa Antalyadasın görüşdüğümüzde beni daha iyi anlıcaksın..

Motosikleti
    Regal Raptor DD250E- Asya 125t
    arkadasım sen en iyisi elınde bır kanıt varsa 2007 model geldıgıne dahıl yada fıyatla ılgılı bısıler varsa buraya resmını cek koy ondan sonra daha ıyı anlasılır sorun.
    [B]Biz sunrooflara degil,gokyuzune ınanırız..[/B]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler