Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Bayram Namazına Kimler Geliyor?

Katılımcı sayısı
24. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Ben Geliyorum

9 37.50%
  • Ben gelmiyorum (gelemiyorum)

12 50.00%
  • Henüz Belli Değil

3 12.50%
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Eyüp yada Sultan Ahmed Camiinde Bayram Namazı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Sadık1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar,

Genellikle motora binenler serseri takımı boş adamlar olarak göründüğü gibi, herhangi bir inancımız olmadığı yönünde düşünenlerde yok değil. Bayram namazına gidecek olanlarımız, hep birlikte gitsek ne güzel olur dimi? Bu konuda benimle aynı fikirde olan arkadaşlarımız varsa, bu Ramazan Bayramında Eyüp Sultan ve Sultan Ahmed Camiinde hep birlikte kılmayı isterim. Bir çok konuda fikirbirliği edip organizasyonlara imza attığımız gibi bu konuda da insanlara bir arada olabilieceğimizi göstereceğimizi düşünüyorum. Konuyla iligli gelecek yorumlara göre bir buluşma yeri ve saati ayarlamayı planlıyorum. Henüz 2 hafta var vaktimi çok. Bu iki camii İstanbulun en bilinen camiileri, kişilere göre iki ayrı grup halinde her iki camiiyede gidilebilir. Sonrasında da bayramlaşıp evlerimize döneriz, gezmek isteyen hazır grubu yakalamışken gezer. Evet şimdi ben gelirim, diyenler parmak kaldırsın.
    GÖZÜ PEK MOTORCULAR VARDIR, BİRDE YAŞLI MOTORCULAR...
    HEM GÖZÜ PEK HEMDE YAŞLI MOTORCU YOKTUR...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Hyosung Gt 250 R
    Valla öncelikle böyle güzel bişeye vesile olmaya çalıştığınız için tebrik ederim Ama maalesef gelemiyorum :(

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Honda CBR600F,Kanuni Windy S
    güzel çok güzel bi fikir ama her ilde olması lazım bence

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GT 250 Comet '08
    çok güzel bie fikir ama insanlar kendi semtlerinde kendi arkadaşlarıyla kılmayı namazı ve namazdan sonra bayramlaşı tercih eder.

inancın ispatı olmaz kardeş.kime neyi ispatlamak zorundasın ki.hem motosiklet kullanıcıları farklı dinlerden veya herhangi bir dine mensup olmayanlardanda oluşabilir.dolayısıyla bunu bir motosikletciler müslamandır işte geldiler namaz kılıyorlar gibisinden şova dönüştürmekte yanlıştır.elbette senin amacın bu değil.
    saygılar

karayılan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı yollardogam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    inancın ispatı olmaz kardeş.kime neyi ispatlamak zorundasın ki.hem motosiklet kullanıcıları farklı dinlerden veya herhangi bir dine mensup olmayanlardanda oluşabilir.dolayısıyla bunu bir motosikletciler müslamandır işte geldiler namaz kılıyorlar gibisinden şova dönüştürmekte yanlıştır.elbette senin amacın bu değil.
    saygılar
    abi çok doğru söylüyorsun sana katılıyorum
    gerçekleri tarih yazar tarihide GALATASARAY

saygılar
    Haklısın, zaten bişeyler ispatlamak isteseydim bunu bayram namazında değil farklı yerlerde toplanmayı talep ederek yapardım. Farklı dinlerden ve ırklardan olanlarlada bir işimiz yok, bu sadece her zaman söylediğimiz gibi bir toplamşa o kadar . MT Bir araya gelmek için her fırsatı değerlendirir, buda iyi bir fırsat diye düşünüyorum. Yoksa herhangi bri mesaj yada şov kaygımız yok ...

"GÜNAHTA SEVAPTA GİZLİ OLMALIDIR"

farklı dinlerden ve ırklardan olanlarla da işimiz olmalı sevgili sadık .dünyamızdaki milyarlarca insan kendi ırkını veya dinini kendisi seçmiyor.hangi toplumda doğmuşsan o toplumun kurallarına göre yetiştiriliyorsun hepsi bu.dolayısıyla insanlar hangi dilden, dinden veya hangi meshepten hangi ırktan veya renkten olursa olsun hoşgeldi sefalar getirdi.

abi gelmeyi çok siterdim ama ankaradayım biz de kocatepeye gideriz ama sultan ahmed'e gelmeyi çok isterdim
    :bestmt:

farklı dinlerden ve ırklardan olanlarla da işimiz olmalı sevgili sadık .dünyamızdaki milyarlarca insan kendi ırkını veya dinini kendisi seçmiyor.hangi toplumda doğmuşsan o toplumun kurallarına göre yetiştiriliyorsun hepsi bu.dolayısıyla insanlar hangi dilden, dinden veya hangi meshepten hangi ırktan veya renkten olursa olsun hoşgeldi sefalar getirdi.
    Ben yanlış anlaşıldım sanırım, işimiz yok derken onlarla bi alıp veremediğimiz yada herhangi bir kinimiz yok. Bu dünyada herkes eşit yaratılmıştır, insanlar farklarını kendileri yaratırlar. Yoksa herhangi birinin, dini, dili, ırkı yada görünüşü yüzünden farklı davranmam. Yapılabilecek makul her organizasyona herkesle katılırım, bende ilk defa böyle bir şeye öncülük etmek istedim.

Motosikleti
    R' lı bişiler düşünüyom
    iyi niyetli bi yaklaşım hoş bi fikir ama insanların tanıdıkları ile namaz kılıp ardından da bayramlaş ması daha cazip tir yinede teşekkürler
    ::winkwink[B]zeki çevik ve ahlaksızım beni böle seven manitanın hastasıyım::winkwink[/B]

Motosikleti
    Yamaha FJR 1300+200 cc Kros+180 cc ATV YAMAHA XT 3
    Çok yeerinde bir düşünce motorcunun bilinen imajının düzeltilmesi konusunda olumlu bir adım.kutlarım iyibir düşünce
    Yelkovana bak o sana hayatın Nasıl geçtiğini anlatacaktır

perishte - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    maalesef...
    istanbulda yaşıyor olsaydım mümkün mertebe gelmeye çalışırdım.
    bayram namazında toplanmak neden şov olsun ki? abimin fikri aslında çok olumlu. mütedeyyin sade yaşayan dindar kardeşlerimize "bakın 'bizim gibiler' de müslüman dindar olabiliyor" gibi bir mesaj vermek istiyor. bir zaman babam istanbula gittiğinde vakit namazında uzun saç at kuyruklu top sakallı küpeli bir genci önündeki safta namaz kılarken görünce çok hoşuna gitmiş, "farklı tipteki gençler de ibadeti biliyormuş biz görmüyormuşuz" diye bize anlatmıştı.
    başka inançlara mensup olanlarla veya inançsızlarla işimiz olması konusunda da onlarla birlikte olmayalım demiyor. sadece bayramın ilk günü bayram namazına gidecek arkadaşlarla birlikte olalım mı diye soruyor.
    Zalim olsa ne rütbe bi perva yine bünyad-ı zulmü biz yıkarız
    Merkez-i hâke atsalar da bizi küre-i arzı patlatır çıkarız

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Arkadaşım herhangi bir inancımız olmadığı yönünde düşünenlerde yok değil derken ne demek istediğini anlayamadım.Yani motora binen herkez inançlı olmaz zorundamı.Tanrının varlığına inanmamak ta aslında bir şeylere inanmak anlamına gelmiyor mu? Eğer burada herkez dini yada siyasi görüşlerini dile getirecekse sitenin modları buna bir açıklama getirsin ve bizde terk edelim buraları.Ya da bu siteye bir önkoşum koysunlar inançsız olanlar yada müslüman olmayanlar diyeyim daha doğru olur siteye üye olmasın desinler bizde siktir olup gidelim buralardan.

sevgili perişte
    'bakın bizim gibilerde müslüman dindar olabiliyor' gibi bir mesaj vermek neden bu kadar önemli ?bizim gibiler dediğimiz nasıl insanlar ki,uzaydan mı geldik biz veya biz neyiz?eğer düzeltilmesi gereken bir imaj varsa bunu hiç olmaz ise dini kullanarak yapmayalım.eğer bize belirli bir dinin üyesi olduğumuz için saygı duyulacaksa vah halimize,vay insanlığın haline.
    herkese saygılar

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    sizin gibi insanlar yüzünden zaten bazı şeyleri seviyelice tartışmayı öğrenemedik,zaten yazdığınız mesaj 2 adet miş birisde bu ettiğiniz küfür yani din lafı görünce niye cinlendiniz,herkes tabiki inancında özgürdür kimse zaten bişeyde dememiş ister inan ister inanma ister siteden git ister gitme kimsenin umrunda değil.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Arkadaşım siteye yeni üye oldum ama yaklaşık olarak 6 aydır mesajları takip ediyorum.Motor alana kadar hernahgi bir şey yazmamaya karar vermiştim ancak sabrımı taşıran ikinci yazıyı görünce yazayım dedim.Sonuç olarak buraya iki kere yada ikiyüz kere mesaj yazmam neyi değiştirir anlamış değilim.Mesaj sayımın iki olması senin bazı şeyleri anlamanı engelliyorsa sana daha detaylı anlatabilirim sorun değil.Sonuçta buradaki herkez tanrıya inanmak yada müslüman olmak zorunda değil.Benim karşı geldiğim şey bu ve burada arkadaş tabiki hepberaber bayram namazına gidelim deseydi ben zaten tepki göstermezdim.Ama başta zaten arkadaşın tavrı belli sanki herkezin tanrıya inancı varmış gibi başta zaten inancı olmayan insanlara bok atarak konuyo giriyor.Yani arkadaşım sonuç olarak burada her türden insan olur ve herkez birbirine saygılı olur diye üye olmuştum.Ama eğer mesaj sayım 2 olduğu için bu kural geçerli değilse bilmem neyimde de olmaz yani zaten buranı seviyesi belli olmuş olur.Sizin gibiler varsa zaten bu sitede sadece size hayırlı günler dilerim.Kafanıza göre takılın diyecem ama o biraz zor gibime geliyor

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    bence başlıkta hiç öyle bişey yok yani nerden çıkartıyorsunuz,isteyen inanır isteyen inanmaz işte azönce dediğim şey buydu insanlar birbirne saygı duymadan tartışmayı bi türlü öğrenemediler,bentopiği açan arkadaşı tebrik ederim bu manevi çöküntü içinde bence çok güzel düşünmüş,ama inanmayan insanda hiç girip yorum yazma ihtiyacı duymaz sonuçta inanmayanın namazla işi olmaz,hı bu konu yazılmasın diyorsanız orada işte durun derim çünkü büyük bir çoğunluğu müslüman olan bir ülkede bence din konusu her alanda tartışılmalı,artı size illa bu topiğe girin bu konuyu yorumlayın yada illa bayram namazına gidin denilmiyorki bu nefret nerden geliyor anlayamıyorum

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Arkadaşım konuyu açan arkadaş herhangi bir inancımız olamadığı yönünde düşünenlerde yok değil demiş.Okudun sanırım.Buradan çıkan sonuç aslında herkezin allah inancı olduğu ve bunu değiştirmeye çalışmak için böyle bir olaya girdiğini gösteriyor.Ayrıca sen son mesajında manevi çöküntü içinde olduğumuzdan bahsetmişsin.Allah aşkına sosyal yönden en gelişmiş müslüman ülkede yaşayan biri olarak nasıl böyle bir şey diyorsun anlamış değilim.Bana ülkemizden sosyal yönden ( ekonomik değil dikkatini çekerim o petrol illaki bir gün bitecek ondan sonra görecem ben arapları) daha gelişmiş olan bir tane müslüman ülke göster.Yani sonuç olarak ben bazı şeyleri kanıtlamaya çalışmıyorum ama sizde burada sanki hepimiz müslüman mışız gibi bir imaj çizmeyin arkadaşım.Ayrıca sadece 2 mesajım olduğu yönünde konuya girmeni hala anlamış değilim.Yani sonuç olaram müslümanlığa da bir aralar inanan sadece iki kişiydi dimi.Senin kafandaki insanlar eminim ki onlara da böyle yaklaşmıştır.Sadece iki kişisiniz bak biz ne güzel putlara tapıyoruz çoğunluğuz ve haklıyız diye.Sana daha fazla söyleyecek bir şeyim yok sonuç olarak topu topu bu üçüncü mesajı olan bir insanım ki seni inancına göre hepimiz havva ve adem den meydanı geldiysek bir şekilde kardeş te sayılıyoruz.Yani bu ne yaman çelişkidir dimi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    ya şimdi dini tarışmıyoruz onu bi kenara koy sonuçta sabaha kadar ben sana ispatlarım,sende bana kendini ispatlarsın değilmi?? ne sen beni değiştirebilirsin nede ben seni,benim mesaj konusunda sana demek istediğim yani hiçbişeye cevap yazılmamış bugüne kadar din konusu olunca mesaj atman bende çelişki uyandırdı,sana kimse bişey demedi bütün motorcular müslüman olmalı inanmalıda demedi.. ademle havva karı koca idi ve herkesin kardeş olması neden çelişkili ki anlayamadım,

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler