Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
7. sayfa BirinciBirinci ... 56789 ... SonuncuSonuncu

Adam azarlayan polis memurları :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    beykurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS200 2016
    Alıntı volume81 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    internette okuduğum bi fıkra

yaşlı amca yolda eşşekle giderken polisler görür ve amcaya dalga geçmek için dururlar

- amca ehliyet ruhsat lütfen
    + ehliyet ruhsat yok evladım
    - ooo olmadı amca ceza kesicez şimdi bak
    + kes evladım kes
    - amca sana kesersek 500 lira eşşeğe kesersek 300 lira hangisine keselim
    + bana kes evladım
    - amca nie öylededin 200 lira fazladan ödiyecen şimdi bak
    + eşşeğin sicili bozulmasın
    - neden eşşeğin sicilini bozdurmuyonki
    + polis yapcaz onuda ondan

süper ya koptumm adam iyi yerleştirmiş ohhhhhhh

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    serkanzat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zat
    ALINTIDIR.

Simdi arkadasimla Taksim'de takiliyoruz bi adam aglayan cocugunu susturmaya çalisiyor. Yanda da bi polis var; sonra adam çocuga dedi ki
    -Sus yoksa seni polise veririm.
    Yandaki polis de bi dellendi ;
    -Lan gerizekalı biz adam mi yiyoruz da bize veriyon cocugu?
    AGLARSA ANAM AGLAR GERISI PLAYBACK YAPAR,,,

Motosikleti
    Pulsar NS200 2016
    Alıntı aybarssurucu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sene 2007 aylardan Ağustos, Vestel City'den Manisa merkez'e gidiyorum. Bankaya yetişeceğim, ama kurallara riayet ederek gidiyorum.

Önümde plakasız, döküntü bir scooter;adam motoru mahfetmiş resmen. Üzerinde kasketli bir amca,arkada domates dolu bir kasa;kesin bahçe dönüşü...

Baktım ileride trafik var, "eyvah" dedim "amca cezayı yedi" aa o da ne; polis beni durdurdu, o aceleme rağmen. Durduran da trafik değil normal polis, "evraklarınızı verin" verdik, baktı ruhsat,ehliyet gıcır gıcır. Kask+mont+eldiven var. Montun üzerinden Vestel yaka kartı askısı gözüküyor. Yani adam öyle ezik bir şahsiyet ki sırf görüntüden durdurdu beni.

Evrakları incelerken "ne oldu memur bey,bir hatam mı oldu,sivil ekip mi vardı geride" diye sordum. Cevap aynen şu; (büyük yazıyorum rahat okuyun)

YABANCI PLAKA GÖRÜNCE DURDURDUM

O anda benim asfalyalar attı; dedim ki "Dalga mı geçiyorsnuz; plaka arkada, üstüne üstlük herşeyim tam olarak üzerimde,önümden geçen amcanın hiçbirşeyi yoktu,durdurmadınız"

SANA YORUM YAP DİYEN Mİ OLDU dedi.

Ve aldığı cevap; "Sen benim kıyafetime, motoruma ve sana batan herşeyime görevin haricin bir yorum getirip,üniformandan aldığın cesaretle beni durduruyorsun ya.Benim acelem var,bankaya yetişmem lazım;eğer yetişemezsem görüşeceğimize emin ol" dedim. Bir yutkundu...

Bankaya yetiştim,Vestel'de böyle özel işler için izin almak imkansız çünkü;bu yüzden önemli. Şansıma bankaya emniyet amiri geldi Şikayet ettim. Anons etti, memurun adını öğrendi, cepten aradı buldu, bir güzel fırçaladı. Kapattı...

ohh iyi yapmışsın eline sağlık valla

serkanzat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zat
    3370-Merkez, araç şu an Cumhuriyet Caddesi’nden sağa döndü

Merkez: Anlaşıldı efendim, bütün ekipler sağa dönün.

4562-Merkez

Merkez dinliyor.

(Heyecanlı bir ses) Anlaşıldı merkez, Mimarsinan kavşağında iki özel oto birbirine girmiş.

Anlaşıldı, yaralı mevcut mu?

Bilmiyorum merkez ama iki araç da hıldır hış olmuş.

4512 Merkez, alet kontrol.

Merkez-4512 dördüncü kanala geçin.

4512 (Dördüncü kanala geçtikten sonra) dinliyorum merkez.

Merkez konuşuyor, elinizdeki alet değil cihaz.

Aletin cihaz olduğu anlaşıldı merkez.

Merkez konuşuyor, at arabasıyla (X) mevkiinde hırsızlık yapıldığına dair duyum alıyoruz, ekiplerimizin bilgisine.

4661-Merkez, biz malum yere yakınız, at arabasının rengi belli mi?

At arabasının rengi mi olur, tahta rengi!

Kurban bayramı arefesinde bir ilimizde büyükbaş hayvan kaybolur.

4536-Merkez Vatandaşın beyanına göre orta kilolu, kara renkli, boynuzlu bir tosun kaybolmuş.

Merkez anlaşıldı, istasyonlar not alın, 10 dakika önce il merkezinde kaybolan tosun eşgali veriyorum.

Merkez-4510

Dinliyorum merkez.

(X) sokak, (X) numara önünde malum şahıslar arasında kavga ihbarı alıyoruz, uygun gördüğünüz bir ekibi sevk edebilir miyiz?

Merkez anlaşıldı, bir ekip yetmez, ekiplerin alayı olay yerine intikal etsin.

3810 Merkez 3826

Dinliyorum efendim

Şu an nerede bulunuyorsunuz?

Tam arkanızdayım efendim.

5912 Merkez, şu anda hayvana çarpmalı ölüm ve yaralamalı kaza mahallindeyiz.

Anlaşıldı efendim, ambulans lazım mı?

Merkez, inek şu anda yere düştü, yine kalktı ve yine düştü, sol ayağı havada.

Anlaşıldı ambulans sevk ettim.

Anlaşıldı efendim, veteriner olsun.

Anlaşıldı, tam teçhizatlı yola çıktı, anlaşıldı.

3345 Merkez 5418

Dinliyorum.

(X) Kavşağındaki görevlin güzelce giyinmiş, güneş gözlüklerini de takmış, bayağı bir yakışıklı olmuş ama önünü görmüyor kardeşim, çıkarsın o gözlükleri, şimdi önünden geçiyorum.

Merkez 7443

Dinliyorum merkez.

Ananın Yeri’nde (Lokanta ismi) kavga ihbarı alıyoruz, ekibiniz intikal etsin efendim.

Anlaşıldı merkez, Ananın Yeri’ne ekibimle birlikte seyir halindeyim. Bilahare bilgi veririm.

Merkezden tüm ekiplere, (X) bankası (X) şubesinde bir patlama olduğu bildiriliyor, en yakın ekibimiz intikal edip ön bilgi versin.

3370 Merkez, ben çok yakınım.

(Birkaç dakika sonra) 3370 Merkez.

Merkez dinliyor efendim.

Merkez, bankaya bomba atmışlar, camlar hım hışır olmuş, kayda değer bir olay yok, tamam.

8116 Merkez.

Merkez dinliyor.

A.Yavuz Caddesine bir trafik ekibi gönderir misiniz?

(Bir müddet sonra) 8116 Merkez, trafik ekibi yakın mı?

Merkez anlaşıldı, oradaki durum nedir?

Efendim, arkadan bize vurdular.

Merkez 4555, malum yerde misiniz?

Merkez, malum yerden malum yere seyir halindeyiz.

(Bir müddet sonra) Merkez, malum yerden, malum yere intikal ettik, malum şahsı malum yerde gördük, malum şahıs malum şekilde duruyor.

4555, hangi malum şahıstan bahsediyorsunuz?

Merkez 5453, telefonla görüşelim.

Anlaşıldı merkez, telefon numarası verebilir misiniz?

155 efendim, 155.

3370 Merkez 4522, mevkiiniz neresi?

İkimizin yerindeyiz (cafe ismi) efendim.

Merkez 8025

Dinliyorum merkez.

Mimar Sinan Caddesi’nde yangın olduğu ihbarı alıyoruz, kontrol edip bilgi verin.

Anlaşıldı.

(Üç dakika sonra) 8025 Merkez, olay mahalline geldik, yangın yanıyor merkez.

6910 Merkez 6910

Merkez konuşuyor, 6910 kendi kodunuzu anons ediyorsunuz efendim.

Merkez biliyorum, cihaz kontrol çekiyorum.

5461 Merkez 5456 (Çekici) müsaitseniz Vali Kavşağında çekilmesi gereken bir araç var.

Anlaşıldı, şu an müsait değilim, üzerimde bir tanesi var, onu indirip intikal edeceğim.

4520 Merkez

Merkez dinliyor.

Anlaşıldı efendim, hırsızı takip ediyoruz. Hırsızın paçaları ıslak olabilir.

4520, paçalarının ıslak olduğunu nereden biliyorsunuz?

Merkez anlaşıldı efendim, şahıs dereden geçmiş olabilir.

5690 Merkez 5418, efendim burda çekilmesi gereken bir araç var.

5491 Merkez 5418, efendim ben sahilden intikal ediyorum.

5418, anlaşıldı, 91 sen bulunduğun yerde kal, 31 çeksin.

5433 Merkez.

Merkez dinlemede.

Cemal Gürsel Caddesi’nde şüpheli bir paket var, uzman ekip gönderebilir misiniz?

Anlaşıldı, çevre güvenliğini alın, pakete dokunmayın, uzman ekip seyir halinde.

(3 dakika sonra) 5433 Merkez.

Merkez dinliyor.

Anlaşıldı efendim, uzman ekibe gerek yok, paket boş.

Tamam, nereden anladınız, çevre güvenliğini alın demiştik.

Anlaşıldı efendim, üzerinden kamyon geçti, kamyon!!

5414 Merkez 5452, mevkiiniz nere, nerdesiniz?

Anlaşıldı efendim, arkanızdayım.

Merkez 5436

5436 dinliyorum merkez.

Camide son durum nedir?

Merkez cenazeler hareket etti, mezarlığa seyir halindeler.

7553 Merkez, kaçan aracı takipteyiz.

Anlaşıldı, mevkiiniz?

(Bir süre sonra) Anlaşıldı merkez, kaybolduk!

4636 Merkez, olay yerine gelindi, olay yerinde bir maktul var, sanıklar faili meçhul.

3370 Merkez 4636, maktulün durumu nasıl?

Merkez 4566, mevkiiniz?

4566 Merkez, Cumhuriyet Caddesi.

Anlaşıldı 4566, tam mevkiiniz?

Merkez arabadayız.

5452 Merkez, bahse konu aracı Bankalar Kavşağında aldık, inceliyoruz, tamam.

3370 Merkez 5452 araç alkollü mü?

Olumsuz efendim, araç dizelmiş.

7020 cihaz kontrol.

Anlaşıldı, alet cızır bızır ediyor.

3370 Merkez 6257, mevkiiniz?

Merkez, şu an ev sahibimin yanındayım.

Merkez 6170, cihaz kontrol.

Sesiniz parazitli geliyor, yer değiştirin.

4555 Merkez

Merkez dinliyor.

Merkez Camiinden halı hırsızlığı yapan iki şüpheli yakalandı, suç delilleri ve sanıklarla seyir halindeyiz.

Anlaşıldı 4555, ayrıca davacıyı da tespit edin öyle gelin, şikayetçisi var mı?

Merkez 5426, iskeledeki (X) plakalı aracın belgelerini alın.

5426 Merkez, bahse konu aracı tespit ettik ancak araç feribota binmekte.

Belgeleri muhakkak alın.

Doğrudur merkez, ben de feribota biniyorum.

(Yaklaşık beş dakika sonra) Merkez, bahse konu aracın belgelerini aldım.

Merkez karakoluna intikal edin.

Olumsuz merkez, feribot hareket etti, ben karşıya geçiyorum, 17:00 feribotu ile dönerim.

6210 Merkez 6220

Dinliyorum efendim.

Oradan 3-5 memur kap, hemen olay yerine gel.

4510 Merkez 4512

Emri dinliyorum efendim.

Şubedeyim, intikal edin görüşelim.

Anlaşıldı efendim, hanım çağırdı, yanına gitmek zorundayım, az sonra intikal edeceğim.

3350 Merkez.

Dinliyorum.

Merkez, asansörde kaldık, ekip gönder.

Hangi asansörde efendim?

Hangi olacak, bizim asansörde.

Merkez 4555, mevkiiniz?

Merkez, patlakçıda bulunuyoruz.(Lastik tamircisi)

4512 Merkez, hırsız kaçıyor.

Anlaşıldı efendim, nereden nereye kaçıyor?

(Eliyle ara sokağı göstererek) Şuraya doğru kaçıyor.

Sakin olun, nereye, hangi sokağa kaçıyor?

(Yine eliyle aynı sokağı göstererek) Merkez şuraya kaçıyor.

3370 Merkez, biri 4512’den telsizi alsın, adam gibi tarif etsin.

Merkez 7942, 4570, Cumhuriyet Caddesi Gece Yıldızı önü, alkollü şahıslar kavga ediyorlarmış, ekiplerimiz intikal edip konu hakkında bilgi versinler.

(Bir dakika sonra) 7941 Merkez, şahısların tamamı alkollü, ellerinde sallama bıçaklar, burası savaş meydanına dönmüş.

3310 Merkez.

Emirleriniz efendim.

Yeteri kadar ekip gönderip kırın o deyyusların boynuzlarını.

Emir anlaşıldı efendim.

Merkez 4510

4510 dinliyorum merkez.

Emri takip ettiniz mi?

Edemedim merkez.

Malum kavga mahalline yeterince ekip sevk edip o şahısların ...... (merkez biraz düşünür) boynuzlarını kırdırın efendim.

Merkez sırasıyla ekiplerden mevkii ve yol durumu hakkında bilgi alır. Sıra 5945’e gelir.

5945 Merkez, hava yağışlı, zemin kuru, yolda kalan araç yok.

Merkez 5945, yakın kanala geçin.

(Yakın kanala geçerler)

Merkez konuşuyor, hava yağışlıysa zemin nasıl kuru oluyor?

Biz anonsu yaparken tünelden geçiyorduk.

Ankara 19 Mayıs Stadyumunda Yonca Evcimik konserinde görev alan Çevik Kuvvet Amiri 6220’ye, Emniyet Müdür Yardımcısı 3345 anons eder. “Konserdeki son durum nedir?” 6220 cevap verir: “Efendim henüz Abone’yi söylemedi.”

Bir Şube Müdürümüzün oğlu askerden izne gelecektir. Oğlunun yolunu gözleyen Şube Müdürümüz, telsiz de dinlemektedir. Bu arada merkez, ekiplere bir eşkal verir. (Bir dağın yamacını tarif ederek) “Askeri kıyafetli ve elinde çanta varmış, silahlı da olabilir” demiş. Bunu duyan Şube Müdürü, “Merkez, benim oğlum, benim oğlum, ellemeyin” demiş. Merkez ise “Olumsuz, sizin oğlunuz değil, bu dağdan geliyormuş” dediğinde Şube Müdürü, “Merkez anlaşıldı” şeklinde karşılık vermiş.

Doğu ilinde görevli bir Şube Müdürü, 3 şubeye vekaleten bakmaktadır. (4310, 6910, 4110) Şube Müdürü 3370 nöbetçi müdürü iken anons eder. “3370 Merkez 4110” der. Merkez devreye girer. “Anons ettiğiniz istasyon anlaşılmadı.” 3370 tekrar anons eder. “3370 merkez 4110” Merkez, nöbetçi müdürünü kısa kanala çekerek, “3370, 4110 sizin kodunuz efendim” der.

Trafik Şubesinde kavşak görevlisi, Ekipler Amirine anons eder: “5435 Merkez 5414, kavşakta kaza meydana geldi, bir ekip gönderir misiniz?” 5414 cevap verir: “Anlaşıldı, orada kazaları sen yaptırıyorsun zaten.” Bunun üzerine 5435 basar telsizin mandalına ve “Doğrudur, direksiyonda ben vardım” diye karşılık verir.

Elektrik direğine çıkıp intihar etmek isteyen bir bayanı, polis aşağıya inmesi için ikna etmeye çalışır. Olay yerine gelen günün nöbetçi müdürünün de çabaları sonuç vermez. Konu hakkında bilgi isteyen İl Emniyet Müdürü telsiz ile sorar. “3310 Merkez 3370” Nöbetçi müdür cevap verir: “3370 dinlemede sayın müdürüm.” “3310 konuşuyor, konu hakkında bilgi verin.” “Anlaşıldı efendim, bir bayan intihar etmek için elektrik direğine çıkmış, inmesi için yalvarmalarımız devam ediyor. “3310 anlaşıldı.”

Kocaeli İl Emniyet Müdürü, makam arabasıyla seyir halinde iken yolda büyük bir kalabalık olduğunu görür ve telsizden günün nöbetçi müdürünü anons ederek kalabalığın nedenini araştırmasını söyler. Bir müddet sonra İl Emniyet Müdürü tekrar anons ederek öğrenip öğrenmediğini sorar. Telsiz konuşmaları aynen şöyle geçer:

3310 Merkez 3370

3370 emirlerinizi dinliyorum efendim.

Konuyu araştırdın mı?

Doğrudur efendim, bir minibüs at arabasına çarpmış ve at vefat etmiş, konu bundan ibaret.

Başın sağ olsun evladım.

Mesleğe yeni başlayan bir trafik polisine sabah telsiz dağıtan iki tane kıdemli polis “Senin kodun 3310 ve herhangi bir olay olduğunda direkt merkeze anons edeceksin” der. Öğleye doğru kavşakta bir kaza olur. Bizim yeni memur hemen anons eder. “3310 Merkez, kavşakta kaza oldu, bir ekibimiz buraya gelirse uygun olur.” Anons üzerine hemen birkaç ekip birden kaza yerine gelir ve olay yerinde 3310’un olmadığını görür. İl Emniyet Müdürü ise o sırada anonsları takip etmektedir ve anons eden kişinin komşu bir ilin İl Emniyet Müdürü olduğunu ve aynı kodu burada kullandığını zannederek “3310 Merkez, siz nerenin 3310’usunuz?” diye anonsta sorar. Yeni polis hemen mandala basar ve “Ben Doğu Garajının 3310’uyum, sen nerenin 3310’usun?” der.

Bir ilimizde haber merkezi şu anonsu geçer: “Merkezden tüm istasyonların dikkatine, yaklaşık bir saat kadar önce, ilimiz İstasyon Mahallesinde bir ahırdan 40 adet koyun çalınmıştır. Çalınan koyunların eşkalini veriyorum, not alın.”

Merkez, gelen bir ihbar üzerine olay mahalline gönderdiği asayiş ekibinden olay hakkında bilgi vermesini ister. Asayiş ekibi cevap verir: “Merkez, damdan yuvarlana yuvarlana düşme neticesi ölüm.”

İzmir’de bölge ekibi eskortluk görevini yaparken, Zaferpayzın Köprüsü üzerinden geçmekte olduğu sırada merkez mevkiisini sorar, ekip görevlisi Zaferpayzını telaffuz edemediği için mandala uzun süre basılı tutar, konuşamaz. Merkez tekrar sorunca, “Anlaşıldı merkez, kokan köprüden seyir halindeyiz.” der.

1992 yıllarında Bursa Çevik Kuvvet Şubesinde, yeni gelen personele, özel çevik kuvvet kanalından telsizle nasıl konuşulacağı öğretilmekteydi. İki ayrı ekipte görevli yeni iki memur, özel kanaldan muhabbet ederler. Muhabbet bitince yeni arkadaş telsizi asayiş kanalına alır. Bundan haberi olmayan eski memur “Bak oğlum, telsizle şöyle konuşacaksın” diyerek mandala basar: “160 Merkez Sayın 3310” der. 3310 Merkez’e ben mi arandım diye sorar. Eski memur 3310’un sesini taklit eden bir arkadaş zannederek konuşmasına devam eder: “160 konuşuyor, bizim ekmek arabası nerede kaldı?” (Çevik Kuvvet’te sabit noktalara sipariş dağıtan ekip otosunun adına ekmek arabası denir) İl Emniyet Müdürü de; “3310 Merkez, bu telsizle konuşan memur yarın makamıma gelsin” der.

Başka bir ilde geçici görevde bulunan arkadaşımıza merkez sorar: “Mevkiiniz neresi?” Cadde ismini bilemeyen arkadaşımız, o an bir markette bulunmaktadır. Dışarı çıkar, marketin levhasına bakar ve cevap verir: “Merkez, yağ, bal, süt satan yerde bulunuyoruz.”

155 Polis İmdat telefonunu bir şahıs arayarak “Kapımın önünde biri var, zile basir basir, kim o diyirem, seslenmir, buraya polis gelsin.” der. Telefona çıkan polis memuru da “Evde kazma kürek yok mu, al eline aç kapıyı, kötü niyetli biriyse vur kafasına” diyerek öğüt verir ama şahıs ısrarla ekip ister. Bunun üzerine merkez 4579’a anons eder ve adresi verir. 4579, verilen adrese gider, kapı önündeki genç, polisleri görür görmez bayılır. Şahıs kapıyı açar ve yerde yatan genci görünce polis memurlarının yakasına yapışır: “Siz benim oğluma ne ettiz?” Oğlum askerden gelmiş.” der. Görevli memurlar ise, bir şey yapmadık, bizi gördü bayıldı derler ve uğraşıp genci ayıltırlar. Genç, uyanınca başlar anlatmaya: “Heyecandan dilim tutulmuş, babamın sesini duyirem duyirem de cevap veremirem. Bir de siz geldiz, hepten gorhmişem abey.”

23 Nisan kutlamalarında İl Emniyet Müdürü telsizini kendisini ziyarete gelen öğrencilerden birine verir. Öğrenci: “3310 Merkez” der. Merkez: “İstasyonlarımız, cihazları çocukların eline vermeyin, cihazları daha duyarlı kullanın” diye anons eder. İl Emniyet Müdürü bunun üzerine “3310 Merkez, 3310’a cevap ver” der. Merkez (şaşkın bir şekilde) “Emirlerinizi dinliyorum sayın müdürüm” der. Telsizi tekrar eline alan öğrenci ise “3310 Merkez, ekipler mevkisini bildirsin” diye devam eder.

Vatandaş, 155 Polis İmdat telefonunu arar. Telefonu kaldıran Polis Memuru Cevdet “155 Polis İmdat” der. Vatandaş: “İmdat Bey, buraya bir ekip gönderir misiniz?”

1980’li yıllarda, telsizde ekibe daha önce söylediği pidenin artırılmasını isteyen ekip amiri “Emanet 5 oldu” diye anons eder. Şube Müdürü hemen devreye girerek “Hangi olayda, nerede emanet 5 oldu” diye sorar. Çünkü o dönemde polis telsizinde geçen “emanet” kelimesi cenazeyi ifade ediyormuş.

Ekip: Merkez, şüpheliyi araçla takip ediyoruz.

Merkez: (Yarım dakika sonra) Son durum nedir?

Ekip: Efendim, üç saniye önce gözden kaybettik.

Emniyet Müdürü, telsizde sert konuşması ile herkesi korkutmuş. Müdür anons ettiğinde anons edilen derhal cevap vermeli, aksi takdirde binbir hakaretlere muhatap kalırmış. Bu nedenle herkes çok titiz davranırmış. Bir gün müdür, bir karakol amirini anons etmiş. “33.10 Merkez 78.10.” Ancak amir telsiz başında olmadığı için cevap verememiş. Müdür iki-üç kez daha anons etmiş. Birden karşı taraftan bir bayan sesi heyecanlı bir ses tonuyla “bir dakika bir dakika, 78.10 banyoda, haber vereyim” demiş ve herkes kahkahayı basmış. Karakol amiri utancından bir hafta ortalıklarda görünmemiş.

Şoför: Müdürüm, araç intikal etsin mi?

Müdür: Tamam, etsin ama içinde şoförü de olsun.

Heyecanlı bir Ses: Merkez tarandık.

Merkez: Hayır efendim, aranmadınız.

Merkez: Anlaşıldı mı efendim?

Ekip: Anlaşıldı..... Anlaşılmadı merkez.

Merkez: Tepedeki cevap versin.

9530: Ufuktepe Karakolu 9530 dinliyor.

Merkez: Binanın tepesindeki cevap versin.

9530: Tepede kimse yok.

Merkez: Olay yerindeki tepedeki cevap versin.

Olay Yeri Ekibi: Merkez, henüz tepeye çıkamadık, asansör

bozuldu.

Merkez: Yürüyerek çık.

Olay Yeri Ekibi: Asansörün içinde mahsur kaldık, çıkamıyoruz.

Merkez: Anlaşıldı, yardım ekibi gönderiyoruz.
    AGLARSA ANAM AGLAR GERISI PLAYBACK YAPAR,,,

emekkoray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bmwR1150gs & honda crf250l
    ağvadan esihisara giden köy yollarında 1951 r 26 kafalarda nazi kaskları.. artçı bir abimle çevirildik jandarma tarafından.. çok korktum çünkü ehliyet aldım ama balıkesirde dosya halinde.. gel bakayım gel dedi.. indik motordan.. nerden geliyosun nereye gidiyorsun ( ama bir konuşma tarzı var sanki 7 yaşında çocukla konuşuyor ) ne iş yapıyorsun dedi; öğretmenim dedim.. ehliyetin varmı dedi : birden VAR dedim.. göster dese dosya halinde emniyette diyip yırtabilirsem yırtarım diye düşünüyorum.. göster demedi hangi sınıf kullanır motorları söyle bakalım dedi ; a2 dedim.. BANA AFFERİN DEDİ adam sözlüye kaldırdı beni kızıyorum tavrına ama suçluyum ses çıkartamıyorum.. hangi okulda çalışıyorsun dedi ; nenehatun ilköğretim okulu dedim.. anlat bakalım nenehatun kimdir dedi ( deliricem sinirden çaktırmamaya çalışıyorum ) başladım anlatmaya ve bitirdim.. bilin bakalım ne dedi ... ; AFFERİN AFFERİN...sorular 20 dakika daha sürdü.. afferinlerimi aldım hepsinden.. 32 yaşımda bir uzman çavuş tarafından sözlüye kaldırıldım.. hadi bakalım gidebilirsiniz dedi yola çıktık biraz gittikten sonra durdum elimi yüzümü yıkadım sinirim geçti yola çıktık... eğer ceza kesseydi bu kadar ağırıma gitmezdi.. bu bana ders oldu.. ehliyetimi 2 ay önce çıkardım.. hava düzelir düzelmez o yola sık sık gidip onunla karşılaşmaya çalışıcam..
    bir sıcak söz.. bir demlik çay.. işte sevmek bu kadar kolay..

polisinin müthiş anonsu
    Dar ve tenha bir yolda trafikteyim. Arkamdan trafik polisi geliyor. Kırmızı ışıkta durdum. Bir süre sonra trafik polisinin müthiş anonsu geldi: ”Yol boş devam et. S..tir et kırmızı, ışığı devam et.’ Acaba ehliyetimi henüz almadığımı bilse; ‘Ehliyet ve ruhsat. Ruhsat tamam ehliyeti s..tir et.’ der miydi?

Türk polisi ve UFO
    Eveeet, şimdi de o kocaman alkışları Antalya’da UFO gördüğü için polisi arayan vatandaşa ‘havadayken yapabileceğimiz bir şey yok, inerse tutuklarız’ diyen yurdum polisi için alabilir miyiz?

Ukala Şoför
    Kendisini durduran trafik polisi ‘kırmızı ışıkta geçtiniz’ deyince ‘uyuyordum görmemişim’ diyen yurdum şoförü, evet bildiniz babam…

Dürüst polis
    Trafik polisi tarafından çevrilinir. Ehliyet evde unutulmuştur. İki taraf da ‘çorba parası’ konusunda hemfikirdir ama ben miktarı konusunda karar verememekteyimdir. Cepten 2 adet 20′lik çıkarılıp ruhsatın arasına konur. Polis ruhsatı açar ve ‘bu fazla’ diyerek 20′liklerden birini geri verir. Benim de bu yurdum polisini alnından öpesim gelir. Dürüst adammış.

İnançlı polis
    Yıllar önce sabahın erken bir saatinde nasılsa kimse görmez diye kırmızı ışıkta geçip sola döndüm ve 50 metre ilerdeki kırmızı ışıkta beklerken trafik polisine yakalandım. Kırmızı ışıkta geçtiğimi söyleyip ehliyet ve ruhsatı istediğinde ‘Ama ışık sarıydı’ itirazıma sert bir komutla ‘Yemin et!’ dedi. Resmen kalakaldım, insan yalan yere yemin edemiyormuş. Yemin edemediğimi gören sevgili polis kahkayı basarak ‘Hadi yırttın, yalan yere yemin etseydin cezayı yazacaktım, bir daha dikkatli ol’ dedi ve gitti. Bu olayın nerde olduğunu söylememe gerek yok değil mi? Memleketimin polisini bile özledim ben!

Kaç!
    Öğlen saatleri. Trafikteyim. Kırmızı ışıkta dururken yandaki kalabalığı fark ediyorum. Bir polis otosu ve kalabalığın ortasında bir genç elini kolunu sallayarak konuşuyor. Kulak kesilip durumu kavramaya çalışıyorum. Çocuk yayalara kırmızı yanarken karşıdan karşıya geçmiş, tabii bunu gören polis ceza yazıyor. Çocuk, ‘Herkes geçiyordu ben de geçtim’ gibilerinden kendini savunuyor. Polis umursamaz bir tavırla ekip arabasına giderken yaşlı bir teyze çocuğa bağırıyor ‘Kaç oğlum kaç! G.tünde plakan mı var?!’

Polis megafonu
    Bir teyzemiz yayalara kırmızı yanmasına rağmen karşıdan karşıya geçmeye çalışırken, 10 metre öteden megafon sesi gelir polisten, ”Abla, zaten şişmansın bir de pişman olma!”

Hayırlı Cezalar
    Yer İstanbul, Yenibosna. Yenibosna’daki otobüs durağından çıktık Avcılar istikametine doğru gideceğiz. Otobüs kısa yoldan yola girebilmek için yasaklı yerden U dönüşü yapıyor. Yurdum polisi görev başında megafon açık ve o anlamlı anons geçiyor. ‘Otobüsçü! Cezan hayırlara vesile olsun, devam et sen; ben plakana gönderirim nasıl olsa.’

Kendin dinle
    Kocamın arabasını aldığım ve içine sigara kokusu sinmesin diye bütün camlarını açtığım anda en sevdiğim şarkının radyoda çalmaya başlaması üzerine radyonun sesini de sonuna kadar açıp dolaşırken yurdum polisinden gelen anons:’ 34 XX, müziği kendin dinle! Kendin dinle ya da parçayı değiştir!’

bırkac yazıda benden ınternette bulmustum

Motosikleti
    Pulsar NS200 2016
    konuyu açan ve ilerleten arkadaşlara teşekkürler iyi güldük eğlendik

osmanba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda şhadow VT 750 c 4 - Honda CBF 150
    Başımdan geçen olayla benzeşen tarafı; Banada polisin megafonla seslenmesi idi. Tabi burada Polisimiz haklı idi. Ben üst geçit yerine bariyeri aşarak karşıdan karşıya geçmeyi tercih etmiştim. O anda duyduğum bir anosto; LÜTFEN DİKKAT ! ÜST GEÇİTLET İNSANLAR İÇİN YAPILMIŞTIR.. deniyordu.

Motosikleti
    fym masai 250cc
    Alıntı kripton adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    internette okumuştum
    polis sebzeciye megafonla bağırıyo
    -lan çeksene arabanı!..
    sebzecinin de kendi teşkilatı var tabii boş durur mu karşılık veriyo megafonuyla
    -anlaşıldı tamam
    işte bu manyakmışş

Masai Grand Eagle 250 ESKİŞEHİR:cat:

Tahminen 2 ay öncesine denk geliyordu. Sabah arabamla iş yerıme dogru gelırken Adana otogarının önündeki ışıklarda polis kornaya basıp megafondan bırıne seslenıyor.müziği kıstım merak edıp saga sola bakmaya basladım kıme seslenıyor dıye.

karsı kaldırımda 16 yaslarında bir tinerci, yola arkasını dönmüş, eline aldıgı poşeti kafasına gecırmıs artık bally mı cekıyo tiner mi kokluyo bilemem

Polis megafonu :

''Leeenn , şşşşşş , hooooop , kime diyom olum ben , baksana laaaann, lan tinercii , bas git lan oradan , beni getirtme jopu yicen az kaldı ....!!!''

hurricane_cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Araç çok ama YaYa :)
    yyyyyyyyyyyyyaaaaaaaaaaaaaaaaarrrrrrrrrrrrrrrrrrrr ıııııııııııııııııııııılllllllllllllllllllllldddddd dddddddddddddddıııııııııııııııııııımmmmmmmmmmmmmmm mmmm
    Ϝίάт dѳϐLѳ Ί.Ҙ мυLтίjέт || üstü kapalı hayabusa ||

halilihsan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Vay be maceralara bak komedi dükkanı sanki

Motosikleti
    KYmco
    Alıntı kripton adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    internette okumuştum
    polis sebzeciye megafonla bağırıyo
    -lan çeksene arabanı!..
    sebzecinin de kendi teşkilatı var tabii boş durur mu karşılık veriyo megafonuyla
    -anlaşıldı tamam
    Herkez öLür lakİn herkez gerçekten yaşayamaz...

Motosikleti
    gsx r 1000 k4
    hişşşştttt laaaannnnn birdaha o plakayı eyle görmüycüm haaa (durakta bekleyen kızlara bakıp kasıla kasıla....)

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    polis
    -bekleme yapma devam et bla bla bla öhöözzıııtt
    -hapşuu eömmmmm kıggııık öhö öhö............mikrofon açık bu arada
    ben-tabi polise değil kendi kendime çok yaşa

inci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ- İNTRUDER
    Arabayla ters yola girmişim Anadolu yakasını hiç bilmiyorum çünkü, tarifle gidiyorum,bütün trafik üstüme üstüme geliyor ,ben acaip panik içinde dörtlüleri yakmışım olduğum yerde bekliyorum.gökte ararken karşımdan gelen polis ekip otosundan yükselen bir anons;"HANIMEFENDİ FELEĞİNİZİ Mİ ŞAŞIRDINIZ"
    [SIZE="2"][COLOR="RoyalBlue"][I][B]Alış, tahammül et, inan, asla geri dönme...[/B][/I][/COLOR][/SIZE]

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    devam et devam et minübüs durma aynaya bakıyorum polis yok yıne aynı ses devamet devam et durdum geri dönüp baktım o da ne anadol kamyonet sokak satıcısı işe yaramıştı trafik akmaya başlamıştı valla helal olsun demiştim

Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Bi Ara Düm Düz Gidiyorum Sol Şeride Geçip Dönecem Kavşaktan Arabalarda Baya Bi Geliyo Arkadan Bi Baktım Megafonda " Motorluu motorluu Yavrum Sağ şeritten Gitsenee!! Oğlum Sana Diyorum Sağ şeritten Git!! Yaw Dedim Lanet Gelsin Millete Rezil Olacağıma Döniyim Sol Şeride Öyle Yola Devam Ettim Dönmeden Bi Ara Kırmızı Işıkta Bekliyorum Sessiz Sakin Kimseler Yok.. Bi Baktım Arkada Tam Arkamda Durmuş Bi Polis Arabası Viuuuuuuuuuunnnnnnnnnnnnn Diye Sirenini Açtı Nasıl Korkmuştum Yaa Ama Çok Gülmüştüm Haa Allah iYiLiĞiNiZi Versin
    [B][COLOR="DarkRed"]wWw.Motosiklet.Net[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Blue"]Bağımlılık Yaratır[/COLOR][/B]:P

Motosikleti
    aprillia futura 1000cc
    bende bır polisim .trafikçi değilim ama sadece trafikçi değil tüm polis teşkilatında bır polis olarak ıtıraf etmeliyimki en buyuk sorunumuz DİYALOG ve HITAP..içinde bulunduğumuz her olayın yüzde doksanına yakını polisin uygun diyalogu sayesında hallolacak olaylar. ama bır len kelımesı yada agresıf bır kelıme olayın gidişatını şeklını belırlıyor.ne demişler.TATLI DİL YILANI DELİĞİNDEN ÇIKARIR.MOTORCUYADA KASK.herkesı öpüyorum.uzun ve sağlıklı yollar dılerım herkese

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Ben başlığı Adam pazarlayan memurlar diye okuyorum iyimi....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

REKLAM ALANI
7. sayfa BirinciBirinci ... 56789 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler