Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Bir Motosikletin Nakliyesi Nasıl Olabilir?

Motovento
    REKLAM ALANI
    G-Strider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMax 250 ABS
    walla harika

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    rider89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hussar125
    Ama motor yüksekse aynaları falanda sökmek gerekiyo

Fuut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R50
    motor evde kaldı desenize...

egelim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda kınetıc zoom zx 110
    arkadaşlar otoüsler almaz kargo alıyor fakat en şahsen sordum 100 kg scooter gelicekti izmir e fethiyeden en aşağı 100 milyon dedi ve kafes lazım dedi oda 50,60 milyon civarı yani git in getir yada ordan senin olduğun yere gelecek kamyon varsa ona ver daha iyi sen b ilirsin

shadow-vt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow
    ozgur77, otobüsle nakletmek en rahatı ve ucuzu arkadaşım ..
    bir arkadaşım Bitlis'ten "Fazer" satın almıştı otobüsün bagajında istanbula kadar getirtmişti..bence en mantıklı ve kolay çözüm bu şekılde nakletmek diğer alternatifler pahalı olur çünki..
    Her zaman dogruyu söyle,ne söyledigini hatırlamak zorunda kalmazsın!!

ferrari_gani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4x4 ruhlu karakaçan enduro&touring&race GETZZZ
    hacı ben derimki atla motora bas git kendin getir şimdi gıcık bi herife rast gelirsin işin yoksa uğraş hem uzun yol tecrüben olur hemde motora daha çok alışırsın derim ben hem etrafta fazla kimse yokken trafik derdin yokken en iisi atla getir
    dünyada her erkeğe 4 kadın düşüyor. benim hakkımı her kim yiyosa haram zıkkım olsun elinde patlasın

ozgur77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Fikir belirten tüm arkadaşlara teşekkür ederim. Sanırım otobüs bagajında getirmeyi düşünüyorum ama kabul edilmezse diğer alternatifleri deneyeceğiz artık..

KALDERA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    visal 125 DOMİNAR 400 UG-HERO XPLUS 200 4V
    yaw birde bu motoru nerden nereye sevk edeceksiniz bir anlasam.?diyeceğimki ege akdeniz bölgesi ise atayım aracın arkasına getireyım.kendi motorumu öyle hallettım çünkü..

freedom34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    biz abime bizzat 1 adet F650GS ve 1 adet Suzuki DL650 gönderdik.. aynaları söküo 403 bagajına arka arka sokup polyester halatlarla (1cm veya 2cm'lik bauhaus'da var) sağdan soldan şaseye sağlamla ve halat ile motor arasına çizilmesin diye battaniye veya koli kartonu sıkıştır, o kadar.. ücret pazarlığa tabii ama istanbuldan diyarbakıra 50 civarı gitti..
    ANAHTAR kelime, otobüs hareket saatinden çok önce perona yanaşır yanaşmaz orada ol ve muavin + söförü bağla..
    Kargo deneyen bir arkadaşın motorunun hasar aldığı ve şirketin bu konuda hiç bişe yapmadığını okumuştum, dikkat!
    kolay gelsin..

baris - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Transalp XL650
    Merhaba arkadaşlar.

Biliyorum çook uzun süre önceki bir konu ama son zamanlarda otobüsle taşıma yapan varmı. Ben İstanbuldan Taşucuna motoru götürmek istiyorum. Taşucundan da Kıbrısa geçicem. İstanbul - Mersin 1000 km kadar binerek götürmekte açıkçası yemiyor.

Kargo firmaları sigortalı olduğunda baya bi para istiyorlar.
    Halden bir kamyonla göndersem ne şöfere güvenebiliyorum ne kamyona.

Motor Yamaha Dragstar 250.

Fikirleriniz için teşekkür ederim.
    Herşey bir gün gelecek ve geçecek. Zamanın kıymetini bilmek lazım...

neveragain34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gn125 34 BD 4673 calındı CBF 150 yollarda
    Alıntı ozgur77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

Bir şehirden başka bir şehre gitmesi gereken bir motor (scooter) var. Mesafe uzak, yani scooter ile gidilemez. Bu motorun nakliyesi nasıl olur? Kargo firmaları taşır mı? Ya da otobüs firmaları bagajına almayı kabul eder mi? Bu iş en az masraf ederek nasıl halledilebilir?
    Arkadasım kargoyla yolayabılırsın fakat oncelıkle saglam kasa yaptırman veya motoru aldıgın fırmadan tedarik etmen gerek ve zannediyorum biraz tuzluya patlar.
    eger ambara verırsen daha ucuza gıder ama genelde cok hassas tasıma yapmıyorlar sonra motor kadar masrafta verebılırsın
    ONCE CAN GUVENLIGI!!!

Motosikleti
    kanuni caracal

lütVen yardım

samsun ısparta arası kanuni caracal ımı nasıl goturebılırm...ufak bi motor sayılmaz otobus fımasının alacagını sanmıyorum ciddi düzgün bi önerisi olan vARsa lütFen paylaşsın

Motosikleti
    Mondial 125 ZN
    benimde motorumu bursadan izmire götürmem gerek otobüs firmaları hala kabul ediyor mu bu işi acaba?
    Love mods hate racism

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı ozgur77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

Bir şehirden başka bir şehre gitmesi gereken bir motor (scooter) var. Mesafe uzak, yani scooter ile gidilemez. Bu motorun nakliyesi nasıl olur? Kargo firmaları taşır mı? Ya da otobüs firmaları bagajına almayı kabul eder mi? Bu iş en az masraf ederek nasıl halledilebilir?
    ambar şirketleri taşır...trenede verebilirsin ... bağzı otobüsler bagajlarına kabul ediyo ...kargo olmaz çok pahalı tutar

Countdown - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xt 600
    Hortlatmış gibi olmayayım ama benzer bir durumdayım.İstanbul'dan almaya karar verdiğim motoru Ankara'ya getirmem gerek.Az önce TCDD yi aradım taşıma hizmetinin 1 temmuz 2008 de durdurulduğunu söylediler.Otobüs fikri en uygunu gibi ama motor yamaha xvs 650 dragstar sığacağı şüpheli.Binip geleyim desem hava hiç uygun değil hoş en son olacağı o gibi ama çıkamadım işin içinden.Bu ambar dedikleriniz de Ankara'da bulunur mu bulunmaz mı nerde bulunur vs. hiç bilgim yok.

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    Alıntı Countdown adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hortlatmış gibi olmayayım ama benzer bir durumdayım.İstanbul'dan almaya karar verdiğim motoru Ankara'ya getirmem gerek.Az önce TCDD yi aradım taşıma hizmetinin 1 temmuz 2008 de durdurulduğunu söylediler.Otobüs fikri en uygunu gibi ama motor yamaha xvs 650 dragstar sığacağı şüpheli.Binip geleyim desem hava hiç uygun değil hoş en son olacağı o gibi ama çıkamadım işin içinden.Bu ambar dedikleriniz de Ankara'da bulunur mu bulunmaz mı nerde bulunur vs. hiç bilgim yok.
    özel mesaj atmıştım belki görmessiniz diye burayada yazıyorum...
    ptt kuryede çalışıyorum,
    antalyadan 2.5 motorun geldıgı zamanları biliyorum,
    mesela 125 cc asya motor gelmıstı 46 lıraya,
    ptt kargo aldıgı ürünleri kilosuna göre naklediyor,
    yani yeterınce işinize yarayacaktır,

dıer kargolar gıbı tahtadan kasa ıle cevrelemenızde gerekmıyor,

sadece grenajların etrafına koruyucu kopuk veya dolapların etrafındakı naylon koruyucu tarzı bısıy sarmanız yeterlı,
    ındırme ve bındırme esnasında cızılmemesı adına...

169 ptt kargo nun numarası,
    oradan bılgı alabılırsınız...
    BMW F650,,,KTM EXC 400,,,CRF 250X.....msx 125
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

Countdown - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xt 600
    Alıntı serkanADH13 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    özel mesaj atmıştım belki görmessiniz diye burayada yazıyorum...
    ptt kuryede çalışıyorum,
    antalyadan 2.5 motorun geldıgı zamanları biliyorum,
    mesela 125 cc asya motor gelmıstı 46 lıraya,
    ptt kargo aldıgı ürünleri kilosuna göre naklediyor,
    yani yeterınce işinize yarayacaktır,

dıer kargolar gıbı tahtadan kasa ıle cevrelemenızde gerekmıyor,

sadece grenajların etrafına koruyucu kopuk veya dolapların etrafındakı naylon koruyucu tarzı bısıy sarmanız yeterlı,
    ındırme ve bındırme esnasında cızılmemesı adına...

169 ptt kargo nun numarası,
    oradan bılgı alabılırsınız...
    Teşekkürler Serkan burdan da.Özel mesajdan da konuştuk zaten.Aynen yardımcı olacaklarını söylediler fiyatları da ağırlık üzerinden olduğu için gayet makul.Ancak endurocu arkadaşımızınd a dediği gibi korumalı bir gidiş sağlar mı bilemiyorum.Nitekim başka bir şehirden yollamalı filan anlaşmış bulundum.Ptt kargo bu mevsimde veya tecrübe eksikliği halinde en iyi çözüm gibi.Yeniden görüşmek dileğiyle .

Motosikleti
    Presto Texas HS200
    Şu sıra bende izmirden istanbula bir motosiklet getireceğim birçok yol buldum bakalım hangisi işe yarayacak.

1 Otobüsçüler ile anlaşırsan bagajda getirebilir fiyatı ortalama 2 bilet parası fiyat orta
    2 Kıyı şeridinde isen gemicililerle anlaşarak denizden getirtebilirsin fiyat az.
    3 Şehirlerarası nakliyat yapanlara ulaşarak arabası boş döneceği bir seferde benzin parasına yada extra bir paraya getirtebilir fiyat orta.
    4 Ptt kargo ile getirtebilirsin fiyat az
    5 sanayi makianları nakliyatı ile uğraşan kişilerle anlaşırsan getirtebilirsin
    (büyük ebatta nakliyat yapan kime ulaşırsan anlaştıktan sonra getirtebilirsin)
    6 Son olarak kargo firmaları bu işi kesin yapar ama en az 150 lira alır ayrıca büyükçe bir sandık içinde 20-30 lira gibi bir para.

Bu işi uygun fiyata direk yapan yok ama anlaşmak insanımızın doğasında var
    Başarılı olurda motoru getirtirsem(sahibi ilede anlaşırsak) sonucu buraya yazacağım.

Otobüs firmalarının 2 bilet aldığını nereden çıkardınız.Anlaşamaya bağlı genelde 1 alırlar.

Motosikleti
    Presto Texas HS200
    Sevgili motorhocası mesajı yazdığımdan bu yana 2 ayı geçik bir süre oldu ve bu konuda edindiğim tecrübelerimi aktarıyorum herhalde bu konuda en şanssız kişi benim.
    İşte başıma gelenler.

Motoru biraz ucuz bi fiayata aldık icimize biraz biraz sindi ve orda kaldı, çünkü;

*Otobüsçülerin aldığını nereden çıkardınız?
    Bir çok otobüsçü uğraşmıyor bilgi bile alamıyorsunuz heleki büyük şirketler sizden adeta kaçar gibi lafı kestirip gidiyorlar.
    Keşke bir bilet iki bilet parası alsınlar 300 lira isteyene bile şahit oldum!

*Gemici bulamadık

*Ambarlarda bi kaç kamyoncuya sorduk 300 lira çektiler!
    Bu fiyatı duyunca üstüne fazla gitmedim araştırmadan bıraktım.

*PTT kargo sanırım en uygunu kargo gibi çalışıyorlar ama daha az bir fiyata getiriyorlar yalnız motosikleti onlara sizin götürmeniz gerek ve adrese teslim yapmıyorlar birde sanırım motor için onlarda kutu istiyor fiyatını hesapladıktan sonra söyledikleri için henü öğrenemedim.

*Sanayi makinası taşıyan yada büyük ebatta mal taşıyan birçok boş araba ile anlaşarak getirilebilinir lakin hiçbirine denk gelemedim belkide iyi araştıramadım bu yüzden düşük bir şansla sıfıra sıfır elde var sıfır.

*Gel gelelim KARGO şirketlerine...
    Kesinlike uzak durulması gereken çözüm yoludur.
    175 desi çıkan motorum için istenen fiyat 450 lirayı geçiyor allem ettik kullem ettik fiyatı çokda fazla düşüremedik zira 300 lira olsa yine çok yüksek bi meblağ olacağı için koşarak uzaklaştım oradan, kafes yaptırdığım için oda boşa gitti.

Şimdi aklımdaki en güzel fikir sürerek gelmek, tabiki makinanın heryerini bir daha elden geçirmek şartı ve tüm detayları eksiksik planlayarak yola çıkmak.

Konuyu burada tartışmaya devam edebiliriz :D

http://www.motosiklet.net/forum/moto...ml#post2012190

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler