Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kararsızım! İlk motor, hyosun gt250 comet. 0 km. mi? İkinci el mi alayım?

Motovento
    REKLAM ALANI

o km daima sorunsuz olur 2. el aldığın zaman en ufak arızada pişmanlık duyarsın

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mhyen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı sofuoglu-54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlana bi bakarmısınız bana fiyat çok uygun geldi km side az makinede bi problem yoksa eğer kaza vs gibi bence süper...

http://www.sahibinden.com/ihtiyactan...yword=gt%20250
    2 hafta önce gt250r'yi almasam comette karar kılsam bu motoru alacaktım.Sahibi tübitak gibi bir kurumda çalışıyor ve motor oradan neredeyse hiç çıkmamış dediğine göre.1-2 kere bundan bir önceki sahibi düşürmüş deposunda çizikleri var.
    Bana kalırsa kendine güveniyorsan bu motoru direk al.Büyüklerine zaten bakma, başlangıç için bu bile adamına göre fazla.Olmadı ybr ya da cbf 150 bakmanı öneririm
    Honda Ses Dylan 150 >> Hyosung GT250R >> Gilera Runner VXR 200 >> Honda CBR 250R

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    KV 250 AGUİLİA
    Bir arkadaş GS 500 almanızı önermiş. Bence çok yanlış bir öneridir. O modelin miadı doldu artık. ikinci el gs500 almaktansa sıfır hyosungu her zaman tavsiye ederim. Ama acemi biri için sıfır motor önerilmez. İkinci el 125 lik bir alet alman bana daha mantıklı geliyor. Bence sabırlı ol ve acele etme. Bu arada şunu da unutma: 250 cc motosiklette en ideal hacimdir. Yani, bana yetmez, kısa sürede daha büyüğüne ihtiyaç duyarım gibi endişelere kapılmamalısın.
    ÖNEMLİ OLAN ZAMANA BIRAKMAK DEĞİL; ZAMANLA BIRAKMAMAK !!!

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    bak şimdi, bunu iyi oku olur mu... biz bunun heabını şöyle yaptık zamanında...

5000 ytl -makina
    250 ytl - yağ+buji+filitreler+bakım ( hassassan yaptırısın. ben yaptırdım ve bir daha sorun yaşamadan bindim)
    400 ytl - lastikler
    250 ytl devir ücreti

ne etti? 5900 ytl di mi?
    servis garantisi var mı? YOK
    600 YTL fark verip sıfır al ve rahatla....

ok? hakkında hayırlısı olsun ;)

Alıntı cumoni adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir arkadaş GS 500 almanızı önermiş. Bence çok yanlış bir öneridir. O modelin miadı doldu artık. ikinci el gs500 almaktansa sıfır hyosungu her zaman tavsiye ederim. Ama acemi biri için sıfır motor önerilmez. İkinci el 125 lik bir alet alman bana daha mantıklı geliyor. Bence sabırlı ol ve acele etme. Bu arada şunu da unutma: 250 cc motosiklette en ideal hacimdir. Yani, bana yetmez, kısa sürede daha büyüğüne ihtiyaç duyarım gibi endişelere kapılmamalısın.
    ancak gülerim suzuki için söylediklerine... suzukinin miyadını kim doldurmuş.... 170 yapan mobylettçiler çok konuşyodu benim yanımda ki hakiki ustalardan biri arkadaşımdır. anahtarını verdim eline...

0-100km ivmelenmesi 6 saniye olan bu makina 100km de 4 litre yakıyor....
    naked ve yol seçimi yapmayan bir makina...

6000 km de hyo kullanan yakın arkadaşım her gezide arkamdan gelmekten bıımış cbf 500 alacam diye tutturdu. hyo da kötü değil ama gs500 hala dimdik ayakta bir makinadır!!! lütfen kullanmadığınız makinalar hakkında yorum yapmayın...

bu yola kaç makina dayanır?

KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

ancak gülerim suzuki için söylediklerine... suzukinin miyadını kim doldurmuş.... 170 yapan mobylettçiler çok konuşyodu benim yanımda ki hakiki ustalardan biri arkadaşımdır. anahtarını verdim eline...

0-100km ivmelenmesi 6 saniye olan bu makina 100km de 4 litre yakıyor....
    naked ve yol seçimi yapmayan bir makina...

6000 km de hyo kullanan yakın arkadaşım her gezide arkamdan gelmekten bıımış cbf 500 alacam diye tutturdu. hyo da kötü değil ama gs500 hala dimdik ayakta bir makinadır!!! lütfen kullanmadığınız makinalar hakkında yorum yapmayın...

doğru söze ne hacet.... altına imzamı atarım
    BEN GÜZELE GÜZEL DEMEM KAFAM GÜZEL OLMADIKÇA

Motosikleti
    Gt250 Comet
    Arkadaşlar öncelikle hepinize yorumlarınız için çok çok teşekkür ediyorum, sağolun.

İlandaki motor eğer denildiği gibi ise mükemmel. Ancak insan düşünmeden edemiyor km. neden bu kadar az, alan neden kullanmamış? Bir arkadaşım 2007 model ve üzeri olanların krenk sorunu revize edilerek giderildi demiş. Bu motor 2005 ama fiyat olarakta, yazıldığı gibi ise harika. Bir kaç çizik var evet ama o halledilir. Garanti kapsamından çıkmı olacagı için servise götürüp krank meselesini çözmek istersem en başından işimi sağlama almak için ne masraf çıkar? Ne dersiniz?

Motosikleti
    Alıntı codeguru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar öncelikle hepinize yorumlarınız için çok çok teşekkür ediyorum, sağolun.

İlandaki motor eğer denildiği gibi ise mükemmel. Ancak insan düşünmeden edemiyor km. neden bu kadar az, alan neden kullanmamış? Bir arkadaşım 2007 model ve üzeri olanların krenk sorunu revize edilerek giderildi demiş. Bu motor 2005 ama fiyat olarakta, yazıldığı gibi ise harika. Bir kaç çizik var evet ama o halledilir. Garanti kapsamından çıkmı olacagı için servise götürüp krank meselesini çözmek istersem en başından işimi sağlama almak için ne masraf çıkar? Ne dersiniz?
    baba sen kararını vermişsin. sanırım en sonda yazan mesajımı okumadun....
    krank sorunu henüz yokken neden motoru açtıracaksın ki.. yazık değil mi
    ayrıca 2005 modeller 4000ytl civarında. kısmet kesmiş olmayım ama yanlış yapyosun....

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    Alıntı codeguru adlı üyeden alıntı Mesajı göster

krank mili masrafları 600 kağıt tutuyor geçen bi arkadaş sormuştu

2007deki revize olayınıda ben söyledim ama motorla çok redline görülmüşse o zaman yine sorun çıkartabilir
    bunlar haricinde o linkteki naket makina gayet iyi bir makina ...

aynı zamanda mehmet arkadaşımızda yazmış myhen bu motora bende baktım diye motor fazla kullanılmamış ole çok ama çok fazla yatmış olmasıda bence çok iyi olmayacaktır gibime gelmiyor işleyen demir pas tutmazmış nede olsa...
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

Motosikleti
    Gt250 Comet
    Bu makinayı aldık diyelim bakım gerekecek genel bir, üzerindeki orijinal lastikler edindiğim bilgiye çok sert olduğu için değişmesi daha sağlıklı deniyor ki bu makinanın 3 sene olmuş, lastikleri kurumuş(sertleşme oluyormus mazur görün anlmaya calısıyorum) olabilir de. O zaman yeni lastik alınmalı dogal olarak. Bir de boya masrafı olacak çizik vs için, değişmesi gereken bir keç küçük parça çıkabilme ihtimalini de eklersek sizce ne kadar masraf çıkar ortalama? Almak mantıklımı yoksa bunun yerine 5000 lira civarına 2006 model vardı onumu almak mantıklı olur? (mesajı editliorum: ilandaki motorun sahibi arkadaşla az önce görüştüm. Tübitak çinde kullanıldı sadece diyor, onun dışında depoda ezilk varmış bir kere park ederken yan yatmış ve arka kuyruk tarafında çizik varmış. Mekanik akşam tertemiz, yag lekesi bile yok diyor)
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    baba sen kararını vermişsin. sanırım en sonda yazan mesajımı okumadun....
    krank sorunu henüz yokken neden motoru açtıracaksın ki.. yazık değil mi
    ayrıca 2005 modeller 4000ytl civarında. kısmet kesmiş olmayım ama yanlış yapyosun....
    Selam yürekçe teşekkürler ilgin için, sen sıfır almam taraftarıydın. Bazı arkadaşlar da yeni başlayan sıfır almasın gibi yorumlar yapmış. Kararsızlığım bu konuda en başından beri asıl konu buydu böyle gelişti, harkes cok yardımcı oldu. Hepsi çok sağolsun.

Dediğin dogru sorun çıkarmamış motoru neden açtırayım ki? 2005 modeller 4000 civarında demişsin, 2005 model alınır dersen onlarada göz atarım ama hani maksat km. si az bir motor bulmak. Bu motor cidden yatmışsa diğer aynı fiyatlardaki diğer 2005'lere göre avantajlı olmaz mıyım? Ne dersin?

ARKADAŞLAR, MOTORUN SAHİBİ İLE KONUŞTUM 3800 YTL.'YE ANLAŞTIK. YARIN YA DA YARINDAN SONRA GÖRMEYE GİDECEĞİM. GİTMİŞKEN BİR USTAYA GÖSTERMEK İSTİYORUM. MOTOR GEBZE'DE BEN ORALARI PEK BİLMEM. BİLEN ARKADAŞLAR YARDIMCI OLURLARSA ÇOK SEVİNİRİM, İYİ BİR USTA ÖNERİRLERSE. NASIL GİDEBİLECEĞİMİ SÖYLERLERSE, PAZAR KAPALI OLUR USTAYA ALAŞAMAZSIN DERSENİZ CUMARTESİDEN GİDECEĞİM.

Motosikleti
    Mondial 151Rs
    ilk basta kendın dene söle.

2 kısı bının duzgun cekıyormu

motorda cok fazla tıtreme yapıyormu

yokus yukarı motorda bogma varmı

motor saga sola cekıyormu duzensız bır durum oluyormu

motorda zorlama gibi dengesızlıkler hıssedersın zaten ozaman hıc alma hıssedersen..

ama bir servise goturun motor acılmısmı acılmısmı acılmamıs mı dıye ..

Hayırlı olsun sımıdıden..
    [B][COLOR="DarkRed"]:queen:O Şimdi kütahya'Da:queen:[/COLOR][/B]

Motosikleti
    3800 uygun fiyat ama lastik+devir ve bakım masraflarıyla sana yine 5000 civarında patlayacak ve garanti dışı olacak. keşke maddi imkanların olsa da sıfır alabilsen... bak tekrar söylüyorum, 1500 ytl fark öde sıfır al....
    ben çocuğuma veya kendime alacak olsam 1500 ytl için garanti dışına çıkmazdım....
    ama eğer bu makinayı veya sıfırını alacak olsaydım lastiklerin DOT ( son kullanım tarihini) tarihine bakıp 2008 olanını alırdım.... unutma, motosikletle gitmek kolaydır, önemli olan durabilmektir ve lastiklerini ihmal etmemelisin...

hakkında hayırlısı olsun ama paran varsa hiç düşünme...
    ben son suzuki motorum hariç hiç bir ikinci el makinadan hayır görmedim....

mhyen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    İyi de abi comet'lerin sıfırı 6500 değil 7600 küsür ytl.Ayrıca kullanıcı olarak almayı düşünüyorsan hani hemen satma davan olmazsa o motor çok güzel.Benim R'yi almasam zaten direk gidip onu alacaktım.O motorda extra masraf olarak sadece lastikleri değiştirsen sana yeter de artar bile.
    Ayrıca 3800+200 ytl devir ile 4000'e makine gelir.Lastik hariç fazla masraf etmezsin.Biraz deposunda göçük vardı yanılmıyorsam onu da yaptırabilirsen yaptır olmazsa kalsın nazarı olsun
    Honda Ses Dylan 150 >> Hyosung GT250R >> Gilera Runner VXR 200 >> Honda CBR 250R

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Honda CBR600F,Kanuni Windy S
    Gs 500 En Kral Makinadır Binmeyen Bilmeyen Arkadaşlar Yorum Yapmasın Lütfen,gazı Açmazsan Ybr Gibi Uysal,açarsan Cbr Gibi Canavardır. Yeni Başlaması önemli Değil Vitesli Kullanmış Olması Yeterli,125 Cc Motordan Daha Kolaydır Kullanması 17 Yaşında Aldım 5 Sene Bindim Ben Ona,ben O Yaşta Cesaret Ettim,liseye Gidip Geldi O Motorla,hala Tadı Damağımda,artı çok Sağlam Kemik Gibi Bie Motordur,10 Tane Hyo Eskitir

Motosikleti
    Gt250 Comet
    Arkadaşlar motoru gittim gördüm, bir ustaya da gösterdim. Hatta bindi gitti herşeyiyle kontrol etti. Yürürde sorun yok, lastikleri güneş görmediği için daha 2 sene gider dedi. Kapaı yerde kalmış motor, ancak motor hem sola hem saga yatmış. Ön çamurluktaki boya çatlak, depo hem sol hem sağdan ezilmiş, arka kuyruk hem sağ hem solda çizik var, km saatinin krom çerçeveleri de biraz ezilmiş.Balataların da değişmesi gerekiyormuş.

3750 ytl'ye anlaştık, kaporamı verdim Usta, motor temiz gerisini yaptırırsın en fazla 400-500 ytl. gider dedi. İyice ögrenene kadar yaptırmıycam, malum düşerim falan tekrar ugraşmiim diye. Önümüzdeki yaz girişi halledicem çizik vs. sorunların tümünü.

=) Keyfim çok yerinde yolu yarıladık. En geç çarşamba devralmış, tüm işlemlerini halletmiş olurum. Çok yardımcı oldunuz hepinize teker teker teşekkür ediyorum.

Sağolun arkadaşlar, gelişmeleri bildireceğim.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Honda CBR600F,Kanuni Windy S
    hayırlı olsun sevindim adına,çok uygun almışsın kolay satarsın geri,bence sen seneye yazın o motoru yaptırmazsın daha büyüğünü alırsın çünkü bu bir hastalıktır yakalanan kurtulamaz

muratcan7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KMT Duke 250
    Hayırlısı olsun sürüş ile ilgili görüşlerini bekliyoruz
    Cygnus Rs | CBF150 | RRaptor | CBF150 | GT250 |...

Motosikleti
    Gt250 Comet
    Sağolun arkadaşlar,

Çok mutluyum, nihayet 14 yıllık hayalim gerçek oldu. Üzerindeki ufak tefek kusurları yaz girişi halledeceğim motor bende en az 1 sezok kalır. Daha sonra büyütürüm, 14 sene binemedim ama içimdeki ateş hiç sönmedi. Bundan sonra daha da alevleneceğini düşünüyorum, kısmetse ömür boyu.

Önümüzdeki hafta sonu da kask; mont ve eldiven alıp pratiğe geçebilirim. İstanbul anadolu yakasında kozyatağı civarına yakın iyi ve hesaplı bir usta, ya da servis önerebilir misiniz?

aargh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono 660 Factory Dark
    Arkadaşım 0km alıp sıkılıp hemen sonra satmaya kalkıp zarar etmen pek yüksek muhtemel. Bunun yerine temiz bir 2.el al da bari para kaynı yaşamayasın.
    = = = Be Aprilia racer! = = =

Motosikleti
    Mondial 151Rs
    hayırlı olsun darısı benim başıma artık
    [B][COLOR="DarkRed"]:queen:O Şimdi kütahya'Da:queen:[/COLOR][/B]

Motosikleti
    Gt250 Comet
    Darısı başınıza arkadaşlar.

Arkadaşlar bir kaç gün sonra motoru üzerime alacağım ama yine sizlerin yardımına ihtiyacım var.

Motora baktım ama, ruhsata bakmadım. Ruhsat ile şasi num. vs karşılaştırmadım. Birde borcu vs bişi çıkar üstüme kalır diye tedirginim. Bu işlerden hiç anlamıyorum. Nasıl kontrol edebilirim, ne yapmam gerekir?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)