Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

motora ve motorculara bakış

Motovento
    REKLAM ALANI
    Maverick35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki VN800- 2003
    Motosiklet-araba kullanırken ehliyet şart, ama, motoru-arabayı ehliyet kullanmıyor.

Ehliyet,sadece ve sadece; sürücünün belirli bir yaşta olduğunun ve belirli eğitimleri almış (Motor, trafik, ilkyardım) olduğunun göstergesi.

Sanırım bu arkadaş motoru köyden ilçeye giderken, bağa-bahçeye giderken kullanacak.Kimse O'nu durdurup ehliyet sormaz.

Sürücülerde ehliyet olması şart, fakat, ehliyet prosedürü değiştirilmeli.

Burada bakıyorum reklam var, A2 ehliyet 150-YTL, çevremde A2 ehliyeti alanlara soruyorum 320-YTL yi geçtiğini duyuyorum.

Sonra, 200-250 cc.ye kadar motosikletleri kullanmak için ehliyet istenmemeli, 5-10 saatlik bir kurs sonucu alınacak bir başarı belgesi ile motor kullanılabilmeli.

Bir de şöyle bir durum var;

Bu ehliyetmiş, kaskmış bunlar sadece İzmir, İstanbu ve Ankara'da var, kontrol ediliyor.Anadolu'da yok böyle kontroller, mecburiyetler.

4. Büyük il Adana'da Polisler sadece kaska ve 3 kişi motora binilmesine bakıyorlar, ehliyet kontrolü falan yok.(Kayınbirader anlatıyor)

Alkol muayenesi bile sadece İstanbul, İzmir ve Ankara'da.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    -
    Bencede biraz ağır olmuş..

Ömercik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KANUNİ Tigrina 100 (Hasta ve sıkıntılı)
    Böylelerine sanatçı demiyorum ben
    Motosiklet Misyoneri Etrafımda motosiklet ve motosiklet sürücülerine karşı cephe almış, sığ görüşlü veya olumsuz düşünen her tipteki insan itinayla bastırılır, yıldırılır, görüşlerinin olumlu yönde değişmesi için var güçle konuşulur.

Motora ve motorcuya uzanan eller kırılsın diyorum başka bişe demiyorum sanki tek suçlu biziz bu trafikte kardeşim..
    YαşαмℓαÖℓüмAяαѕıη∂αCαмвαzℓıкYαρıуσяυmBυAяαℓαя.. ..

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Çizeri yıllardır takip ederim, "Genco'nun Yalan Dünyası" serisi güzeldi. Ama bu çiziminde hem biraz kıskanma var, hem de motoculara aşırı bir yüklenme var. Amacını aşan şeyler yazmış.

yucika - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26 "56 model
    Mizahçılarla karikatüristlerle uğraşılmaz onalara cevap verilmez.
    Köşe yazısı yazıp sana hakaret ederse cevabını verirsin ama mizah bu adı üstünde. Erdil Yaşaroğlu kendiside motosiklet sürücüsüdür zaten. Ekiptekiler onunla kafa bulmak için bile yapmış olabilirler. Yalnız dikkatimi çekti enduroculara geçirmemişler. Erdil'den korktukları için olabilir.

Motosikleti
    *SHELBY* 125_KT
    ya baştan yazılmış herkesin görüşü diye sitede çok önyargı war hani kimse motora bişey diyemez gibi ama herkesin düşüncesi farklıdır özgürdür
    sana güzel olan bana değildir.. dimii
    ayrıca 2.resimdeki tiplerden nefret ediorum kzıda değil erkekte değil ne olduğu bvelli değil

giotine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT660R/PD
    egzost sesi ve şu sucu arkadaşlar hakkında yazdıkları doğru. ayrıca ilk çiziminde öle gavat filan demesi pek hoş değil fakat ; penguen gırgır uykusuz vs. gibi dergilerde çok normal bir davranış bu. Keşke birde motorcu camiasına girip onları anlayıpta çizseymiş.

Bu şekilde de olsa bizi bilenlerin olması sevindirici ama kendi içimizde bile o kadar çok bölünüyoruz ki onlar sadece bu işin bu kısmını algılayabiliyorlar ...

Genelleme yapılması hoşuma gitmedi aslında ...
    Korumanı giy ! Tarzanlığın alemi yok !!

gokhand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı reco58 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sanat toplumun aynasıdır... sanatçıya kızacağınıza tuttuğu aynada kendimizi görelim..

buyrun bir motorcu adayı :D

http://www.motosiklet.net/forum/moto...u-cikarmi.html
    EVET bu konuda cok komşik şeyler vardı özellikle 'Polisin görmeyeci yerlerde kullanacağım'
    Safety First..!!!!
    Kaza Anında Seni Korur

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Honda CBR600F,Kanuni Windy S
    ............................. Neyse

Ra_Messu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam bence bu tarz durumlara fazla takılmaya gerek yok. Kim inkar edebilir ki şimdi çizdiği şekilde motosiklet kullananların olmadığını? Ayrıca aynı dergi (eski) ekibinden Yiğit Özgür'de de bi Vespa vardı yanlş hatırlamıyorsam, Emrah Ablak ise motosikleti ile tee İran'a kadar gidip gelmiş bir kimsedir. Yani bence bu tür esprilere fazla takılmamak gerek

Motosikleti
    yamaha fjr1300 '01
    bence çizdiklerinin hepsi doğru

perishte - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    maalesef...
    sanatçı toplumun aynası mıdır bilmiyorum ama kesin bildiğim bişey varsa bu çizer sanatçı değildir.
    bizim ülkede sanatçı olmadığı halde kendine sanatçı dedirten tipler kendilerini; toplumu taş sanıp şekillendirmeye çalışan heykeltraş zanneder.
    harbi sanatçı ne yapar? kalemiyle sesiyle veya fırçasıyla kısacası sanatını icra ettiği basiretiyle, halkının ya derdini görmeyen gözlere gösterir ya da güzelliğini ortaya çıkarır.
    bu çizer de ilkokulu zor bitirmiş, aşırı kalitesiz bi espriyi henüz yapmaya çalışırken "erol taşvari" kahkahasıyla daha da çekilmez hale getiren hanzo tipler gibi "gerzek espri kültürü"nden gelme olduğu kanısı uyandırıyor.
    hani varoşlardaki mahallenin çekemediği temiz çocuğunu sözle taciz ederek, tahrik ederek, laf atarak, dalga geçerek sindirmeye ya da kendisi gibi yapmaya çalışan serseriler olur ya onları andırıyor.
    cahile en güzel cevap sükutmuş ama demek ki ben en güzel cevabı veremeyecek kadar sinirlendim.
    Zalim olsa ne rütbe bi perva yine bünyad-ı zulmü biz yıkarız
    Merkez-i hâke atsalar da bizi küre-i arzı patlatır çıkarız

gokhand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı barisozcetin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence çizdiklerinin hepsi doğru

Çok insafsızca bi yaklaşım
    Safety First..!!!!
    Kaza Anında Seni Korur

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Yazıp çizdiklerinin bir kısmı doğru veya yanlış olaiblir. Ama bu şekilde kin ve nefret kusup küfür eden birine "sanatçı olmuş ama adam olamamış" demek lazım, eğer sanatçı deniliyor ise buna ...

Konuya yazılıp çizilenleri hiç okumadan direk başlığa istinaden birkaç sey söylemek istiyorum

Öncelikle baştan belirtmek isterimki 2 senedir bu yana motor ve motorculuk hakkında kendimce bilgi edinmeye calısan ve bilinçli olmaya çalışan biriyim. ve ilk motorumu çok kısa bir zaman sonra alıyorum.

Cogu zaman Motorsiklet kullananlar hakkında yapılan olumsuz eleştrileri hepimiz biliriz ve maalesef hak vermemek mümkün degil.

Özellikle son 3 yıldır artan taleple kullanıcı sayısında hızlı bir artış gözlemlenmiş ve ne yazıkki artışla egitim aynı grafikte seyretmemiştir.

esnafından, sanatcısına, doktoruna kadar bir çok kesim motorsiklet kullanıcısı olmus ama maalesef bilgisizlik ve tecrübesizlik yüzünden bir çok kazada sayısız insanımızı kaybetmişizdir.

Motorsikleti trafikte seyreden motorlu bir ulasım aracı degilde, bisiklet olarak görmeyi tercih eden ve bu sekilde kuralları ihlal eden kullanıcısı sayısı maalesef cok. ve denetimsizlik ve yaptırımsızlık yüzünden giderek artmakta.

Çok basit bir örnek vercegim, bugün arabamla İst beylikdüzü istikametinden bakırköye gelene kadar cevre yolu üzerinde en az 5-6 motorsiklet kullanıcısını kasksız gördüm, kendilerini tehlikeye atabilirler ama maalesef içlerinden 2-3 taneside o minicik tekerlekli scooter ları ile yolda adeta yarısırcasına gidiyorlardı. Tamamen kuralsızca tüm arabaların sagından solundan artık nerelerinden bosluk bulurlarsa... ki bu esnada trafigin akış hızı ortalama 70 km idi.

Ben çok merak ediyorum. Hayatlarına ve hayatlarımıza olan bu kasıt niye?
    Bir insanın sadist, ruh hastası, şizofren olması lazım bu sekilde davranması için.
    ve eger öyleyse neden bu insanlar Motorsikletleriyle aramızda ???

Motosikleti
    cbr 600f (tweety)
    arkadaşlar chopper motorlara laf yok...hiçbir motora laf yok...motosiklet forumu burası motor sevmeyen arkadaşlar ne arıyolar ki burda

Rigel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Bir kulağımdan girer, öbüründen çıkar. Ben motorcuyum, özgürüm. Fazla ırgalamaz beni ne düşündüğü motorsuzların...

Çok şeyimdeydi...
    Üç boyoz bir kola

Motosikleti
    KAWASAKİ VN 800
    Kedi erişemediği ciğere mundar dermiş,sanatçıyım diye geçinen ukela motor sevgisinin,motorcu dostluğunun ne olduğunu bilecek yada anlayacak kadar motor tecrübesi olmadığından sadece baseninden sallamış,

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Bu haftaki Penguen'de "çalışırken" köşesinde diğerleri inceden giydirmişler yalnız bu çizere

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)