Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Kurulsunmu Kurulmasınmı

Katılımcı sayısı
44. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Kurulsun.

34 77.27%
  • Kurulmasın.

1 2.27%
  • Aylık belirtilen üçreti öderim.

12 27.27%
  • Üye olurum ama maddi yardımda bulunamam.

8 18.18%
Birden fazla seçeneğe oy verilebilir.
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Türkiye Motosikletçiler Kulübü

Motovento
    REKLAM ALANI
    emomen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 1100 xx
    Arkadaşlar MURAT abinin Aramızdan ayrılması ile bu gün bir düşünçe içerisinde dalıp dalıp kayboluyorum... Benim başımada böyle birşey gelse bir kardeşimin başına gelse..ben,sen,o,şu,bu hiç fark etmez hepimiz biriz.Motorsikletçileri koruyan, sesini medyaya duyuran herhangi bir organ yok, bilemiyorum belki bu konu devamlı gündeme geliyordur. ama bende söylemek yazmak istiyorum.Böyle bir dernek kursak olmazmı kurabilmemiz için ne yapmamız lazım..Sesimizi ve ölen arkadaşlarımızın hakkına kim sahip cıkacak kim arkalarında duracak..

Saygılarımla.

Arkadaşlar anketi ekledim bilmem dogru yapıyormuyum ama kısmet ne olacak bakalım.
    Bedenimdeki Ruhun ^3^ günlük sahibiysem istedigim gibi yaşarım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mhyen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Hak veriyorum kesinlikle.Hatta bu dernek şöyle büyüse avukatları vs olsa.Basında önemli bir yere sahip olsa.Hani bir arkadaşımız haksızlığa uğradığında onu o hale getirenlerin yaptıklarından ötürü burnundan getirse motosiklet kazaları en az %60, ölümlerde de %70 bir azalma olacağına inanıyorum.Eğerki araba sürücüleri motosikletlilere dikkat etse -ki bu dernek bununla savaşacak- Türkiye de belki bir İtalya gibi motosiklet ülkesi olabilir.Neden olmasın ki
    Honda Ses Dylan 150 >> Hyosung GT250R >> Gilera Runner VXR 200 >> Honda CBR 250R

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Motosiklet net bu guce sahip aslinda ,oncu adimlar var ise ben desteklemeye hazirim.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Orko_ye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Bencede arkadaşlar, yeni başlayacak birisi olarak bu ölüm haberleri beni iyice korkutmuyor değil. Hatta çeşitli kurulmuş motorsiklet klüpleri, internet siteleri felan ortak bir çatı altında toplanıp motorsiklet kullanıcılarının sesini daha gür duyurabilse.

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Arkadaşlar bu kulüb konusu defalarca konuşuldu Hatta o konuşmaları saglayanlardan biriyim. Topic açtıgım zaman sayfalarca yazıldı çizildi ve anladımki bu kulüb olma işi birlik ve beraberlik isteyen birşey. Kulüb olmanın önüne en büyük engel maddi imkanlar çıkıyor. Kulüb oldugumuz zaman yapılacak faliyetlere dogru orantılı olarak aylık veya 3 aylık sabit bir ücret alınması gerekiyor. O zaman topicte 10 ytl olsa veren olur mu demiştim ve daha işler o aşamadayken itirazlar gelmeye başlamıştı.

Yani kısaca üyelere sorsak %95'i kulüb olalım der ama ayda 10 ytl verin desek %5'i vermez.Bu nedenledirki biz ve bizim gibiler asla kulüb olamaz.

Motosikleti
    cbr 1100 xx
    Alıntı ELINT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bu kulüb konusu defalarca konuşuldu Hatta o konuşmaları saglayanlardan biriyim. Topic açtıgım zaman sayfalarca yazıldı çizildi ve anladımki bu kulüb olma işi birlik ve beraberlik isteyen birşey. Kulüb olmanın önüne en büyük engel maddi imkanlar çıkıyor. Kulüb oldugumuz zaman yapılacak faliyetlere dogru orantılı olarak aylık veya 3 aylık sabit bir ücret alınması gerekiyor. O zaman topicte 10 ytl olsa veren olur mu demiştim ve daha işler o aşamadayken itirazlar gelmeye başlamıştı.

Yani kısaca üyelere sorsak %95'i kulüb olalım der ama ayda 10 ytl verin desek %5'i vermez.Bu nedenledirki biz ve bizim gibiler asla kulüb olamaz.

Ben her şekilde varım 10 ytl degil daha fazlasını vermeye hazırım.Hertürlü konuda destek vermeye hazırım.Benim gibi düşünen 50 kişi olsa bu daha sonra yavaş yavaş yayılır, bunun için bir anket yapabiliriz mesela.bu sayede hem bu üçreti verecek hemde kaç kişi destek verecek görelim bakalım. Daha önce bu konuda açtıgınız topici görmemiştim 4 ay felan online olmuyordum işlerimden dolayı.kusura bakmayın.

Arkadaşlar ne olur bu konuda duyarlı olalım.

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250r "Siyah"
    Alıntı ELINT adlı üyeden alıntı Mesajı göster

klüp içinde aktif olabileceğimi en azından dahilinde olabileceğimi bilsem,( ki bursada niyeyse hiç motor yok gibi geliyo bana.. ), yani kısada istanbulda olsam ve böyle bi klüp var olsa, ayda 10 ytl değil 30 deseler vermenin bir yolunu bulurum.

Böyle şeyler birlikle beraberlikle olur, ama daha once birlik beraberligin bir ise yaraması için maddiyat ve bi kurum gerekli.
    [MT-BerkaY] - 2008 Ninja 250R - bikepics.com/members/croner_berkay

TLGYLDZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150
    aramızda onca ınsan ve her meslek dalından bırılerı var sonucta bu ıslerı bılenlerı kesfedıp organıze etmek lazım dıye dusunuyorum...
    “Bazen ilk görüşte bilirsin, o artık senin olacaktır hayalinde hep o vardır işte AŞK budur İKİTEKERDİR:...

Motosikleti
    cbr 1100 xx
    bencede bu işi yapacak en professiyonel birşekilde yürütecek abilerimiz büyüklerimiz var. Yani onlarında bu konuda bize yardımcı olması gerekli.

barannet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco CK 125
    Alıntı croner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    klüp içinde aktif olabileceğimi en azından dahilinde olabileceğimi bilsem,( ki bursada niyeyse hiç motor yok gibi geliyo bana.. ), yani kısada istanbulda olsam ve böyle bi klüp var olsa, ayda 10 ytl değil 30 deseler vermenin bir yolunu bulurum.

Böyle şeyler birlikle beraberlikle olur, ama daha once birlik beraberligin bir ise yaraması için maddiyat ve bi kurum gerekli.

bursa da motor olmaz mı croner??? sen biraz dışında kalıyorsun bursa nın o yüzden sana öyle geliyor sanırım. sırf bizim caddede bile en az 10tane motor parkediyor.

ayrıca kulüp aidati abartılı olmadığı sürece kendi adıma verebilirim. umarım en kısa sürede ciddi şeyler yapılır. hayatlar bitiyor. :(

tt Adnan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    S&T GT250R
    Bende varım. .
    Bu bir Tutku ve Tarzdır. TT Selamlar

Motosikleti
    HONDA CBR 600RR
    Arkadaşlar bu konularda aidat tutarı katılım önündeki en büyük engel. Kendi adımıza değil irili ufaklı tüm motor camiasını düşünelim. Çünkü anca tüm kullanıcıları kapsayacak bir hareket olursa ses getirir derim. Benden de birliğe sonuna kadar destek.

no_name - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    güzel birşey olur ama bi hesab açıp oraya para yatırabiliriz lise öğrencisi olduğundan pek fazla katkıda bulunamam ama damlaya damlaya göl olur

Motosikleti
    cbr 1100 xx
    Alıntı lego adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bu konularda aidat tutarı katılım önündeki en büyük engel. Kendi adımıza değil irili ufaklı tüm motor camiasını düşünelim. Çünkü anca tüm kullanıcıları kapsayacak bir hareket olursa ses getirir derim. Benden de birliğe sonuna kadar destek.
    Lego haklısın ama sitenin üye sayısı cok fazla bence bu sitede.
    Aylık aidat ödüyecek kişi sayısı bence 250 kişi vardır.

Herkes ayda 15 ytl yada 20 ytl sırf motorsiklet sevdası ugruna vermezmi.Bazı arkadaşlar vermiyebilir benimde durumum cok iyi degil okumak için çalışıyorum aileme bakıyorum ama sigara gibi kötü bir alışkanlıgım yok tahminimce cogunuzun böyle alışkanlıgı yok.1 günlük sigara parası bu fazla birşey degil sigaraya buluyorsa onada bulabilir bence.

Bu dernek işi olsa sponsorlarımız olcak bunlar birer artı olabilir.

Motosikleti
    HONDA CBR 600RR
    Aylık 10 YTL sanırım kimse için ödenmeyecek bir tutar değildir. Umarım yüksek katılımla ortak amaçlar doğrultusunda bir birlik sağlayabiliriz.

Motosikleti
    cbr 1100 xx
    Alıntı lego adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aylık 10 YTL sanırım kimse için ödenmeyecek bir tutar değildir. Umarım yüksek katılımla ortak amaçlar doğrultusunda bir birlik sağlayabiliriz.
    umarım herkes senin gibi düşünür. yani ister 10 ister 20 ister 50 kim ne kadar vermek istiyorsa.Bu işlerden anlıyan bir abimiz yardımcı olursa cok iyi yaparız.

no_name - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    forumda okul boyamaya yardımcı olan abilerimiz vardı bizde para toplayıp buna benzer bir çalısma yapılabilir adımızı duyura biliriz

Motosikleti
    cbr 1100 xx
    Dernek kuruluşu için gerekli belgeler
    Dernek kurucuları (en az yedi gerçek veya tüzel kişi) tarafından imzalanmış olan (Dernekler Yönetmeliği Ek-2’de bulunan) iki adet kuruluş bildirimi ve aşağıda belirtilen ekleri, derneğin kurulacağı yerin mülki idare amirliğine verilir.

a) Kurucular tarafından her sayfası imzalanmış üç adet dernek tüzüğü,

b) Kurucuların nüfus cüzdan fotokopisi,

c) Dernek kurucuları arasında tüzel kişiliklerin bulunması halinde; bu tüzel kişilerin unvanı, yerleşim yeri ve kuruluş belgesi ile tüzel kişiliklerin organları tarafından yetkilendirilen gerçek kişi de belirtilmek kaydıyla bu konuda alınmış kararın fotokopisi,

d) Kurucular arasında yabancı dernek veya dernek ve vakıf dışında kar amacı gütmeyen kuruluşlar bulunması halinde, bu tüzel kişilerin dernek kurucusu olabileceğini gösteren İçişleri Bakanlığınca verilmiş izin belgesi,

e) Kurucular arasında yabancı uyruklular varsa, bunların Türkiye'de yerleşme hakkına sahip olduklarını gösterir belgelerin fotokopileri,

f) Yazışma ve tebligatı almaya yetkili kişi veya kişilerin adı, soyadı, yerleşim yerlerini ve imzalarını belirten liste.

g) Dernek merkezlerinin kütükte mesken olarak gösterilen yerlerde açılması halinde, kat maliklerinin oy birliği ile alacağı karar örneği.
    Büyükşehir belediyesi sınırları içinde kalan ilçeler hariç diğer ilçelerdeki dernek kuruluş işlemlerinde istenen belgeler birer arttırılarak verilir.

Dernekler, kuruluş bildirimi ve eklerini mülki idare amirliğine vermek suretiyle tüzel kişilik kazanırlar.

Çocuk derneklerine tüzel kişiler kurucu veya üye olamazlar, ayrıca çocuk derneklerinde kuruluş bildirimine, kurucu çocukların yasal temsilcilerinin izni eklenir.

Dernek kuruluş bildiriminin incelenmesi

Dernek kuruluş bildirimi ve belgelerin doğruluğu ile dernek tüzüğü, en büyük mülki amir tarafından altmış gün içinde dosya üzerinden incelenir.

Kuruluş bildiriminde, tüzükte ve kurucuların hukuki durumlarında kanuna aykırılık veya noksanlık tespit edildiği takdirde bunların giderilmesi veya tamamlanması derhal kuruculardan istenir. Bu istemin tebliğinden başlayarak otuz gün içinde belirtilen noksanlık tamamlanmaz ve kanuna aykırılık giderilmezse; en büyük mülki amir, yetkili asliye hukuk mahkemesinde derneğin feshi konusunda dava açması içir durumu Cumhuriyet savcılığına bildirir. Cumhuriyet savcısı mahkemeden derneğin faaliyetinin durdurulmasına karar verilmesini de isteyebilir.

Kuruluş bildiriminde, tüzükte ve belgelerde kanuna aykırılık veya noksanlık bulunmaz ya da bu aykırılık veya noksanlık belirli sürede giderilmiş bulunursa; keyfiyet derhal derneğe yazıyla bildirilir ve dernek, dernekler kütüğüne kaydedilir.

Derneğin zorunlu Organları hangileridir

Derneğin zorunlu organları, genel kurul, yönetim kurulu ve denetim kuruludur.

Dernekler zorunlu organları dışında başka organlar da oluşturabilirler. Ancak, bu organlara zorunlu organların görev, yetki ve sorumlulukları devredilemez.

Genel kurul, derneğin en yetkili karar organı olup; derneğe kayıtlı üyelerden oluşur. Genel kurul, dernek organlarını seçer ve derneğin diğer bir organına verilmemiş olan işleri görür.

Genel kurul, üyeliğe kabul ve üyelikten çıkarma hakkında son kararı verir, derneğin diğer organlarını denetler ve onları haklı sebeplerle her zaman görevden alabilir.

Yönetim kurulu, beş asıl ve beş yedek üyeden az olmamak üzere dernek tüzüğünde belirtilen sayıda üyeden oluşur.

Yönetim kurulu, derneğin yürütme ve temsil organıdır; bu görevini kanuna ve dernek tüzüğüne uygun olarak yerine getirir.

Temsil görevi, yönetim kurulunca, üyelerden birine veya bir üçüncü kişiye verilebilir.

Denetim kurulu, üç asıl ve üç yedek üyeden az olmamak üzere dernek tüzüğünde belirtilen sayıda üyeden oluşur.

Denetim kurulu, denetleme görevini, dernek tüzüğünde belirtilen esas ve usullere göre yapar; denetleme sonuçlarını bir raporla yönetim kuruluna ve genel kurula sunar.

Diger bilgileri buradan bulabilirsiniz.

http://www.dernekturk.com/forum/foru...p?FID=141&SO=A

Maverick35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki VN800- 2003
    1-Böyle bir dernek kurulacaksa; Bunun merkezi mutlaka İstanbul olmalı.
    Bana göre, merkez İstanbul'a yakışıyor.

2-Dernek kurulursa; işin içine kesinlikle ama kesinlikle siyaset karışmamalı.
    Öyle ki; ilericilik, yobazlık, dincilik, gibi laflar kesinlikle kullanılmamalı.
    Amaç sadece motorcuların haklarını korumak olmalı.

3-Aylık aidat 20-YTL'yi geçmemeli, ya da alt sınır 20-YTL olmalı, isteyen daha fazla da verebilmeli.

4-Site üyesi avukatlar mutlaka vardır, yardımcı olabilirler.

5-Site yönetimi bu işe öncülük edebilir, öyle ki; Üyelerden tek tek, açık oy kullanmaları bile istenebilir.

6-Son sözüm: Ben bu işe varım

nnertar3535@hotmail.com

Motosikleti
    yamaha dragstar 650 cc
    Alıntı Maverick35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1-Böyle bir dernek kurulacaksa; Bunun merkezi mutlaka İstanbul olmalı.
    Bana göre, merkez İstanbul'a yakışıyor.

2-Dernek kurulursa; işin içine kesinlikle ama kesinlikle siyaset karışmamalı.
    Öyle ki; ilericilik, yobazlık, dincilik, gibi laflar kesinlikle kullanılmamalı.
    Amaç sadece motorcuların haklarını korumak olmalı.

3-Aylık aidat 20-YTL'yi geçmemeli, ya da alt sınır 20-YTL olmalı, isteyen daha fazla da verebilmeli.

4-Site üyesi avukatlar mutlaka vardır, yardımcı olabilirler.

5-Site yönetimi bu işe öncülük edebilir, öyle ki; Üyelerden tek tek, açık oy kullanmaları bile istenebilir.

6-Son sözüm: Ben bu işe varım

nnertar3535@hotmail.com
    bende varım...
    MURAT KARDEŞLERİMİZİ UNUTMAYACAĞIZ....

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)