Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

6 Yaşında Yamaha ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Orko_ye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Alıntı HeadbaNgeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    peki ben bişey soriyim
    13-14 yaşında kawasaki en500 ?? fiyat 5000 ytl. 40-50,000 km arasında değişiyo
    6 yaşında yamaha alınmazsa 14 yaşında kawasaki alınır mı ?
    Seni bilmem ama ben acemi olduğumdan eski motor sorun çıkartır diye 6 yaşındaki yamahadan korkuyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HyosunG GT 250 İsim : AraL
    o korku bende de war
    ama millet 100,000 de motor alıyo..
    motoru bilmek gerek..sağlam bi bilenle motor bakmaya gitmek gerek

Motosikleti
    -
    HeadbaNgeR, haklısın arkadaşım.

Dün baktım bahsettiğim Yamaha'ya ama motordan pek anlamadığım için iyi midir kötü müdür, hor kullanılmış mıdır anlayamıyorum açıkcası. Sadece paslanma felan varmı onlara bakabildim. Motordan anlayan biriyle gidip bakmak yada almadan önce servisine yada iyi bir ustaya göstermekte yarar var.

superzzt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 135 + GT650 Comet
    Gv 250 ile kötü anılarım oldu,zaten 2005 model gv250lerin cdi ünitesi hatalı üretim maalesef.S&t kanuniler her ne kadar enjeksiyonlu densede s&t satıcıları tam enjeksiyon değil gibi birşey söyledi bende bir iki anlyan abileri aradım bu işin yarımı olmaz dediler bilemiyorum yani alınır mı herşeyden önce sıfır gv250 ben almazdım en başta s&t KANUNİ gibi bir firmanın...Yamaha dragstar gayet güzel ve hoşbir alet alınır tabii ki bir usta ıvırına zıvırına iyice baktıktan sonra.Olay bir tek motoru dinlemeklede olmuyor zinciri dişlisi ne durumda,lastikler ne durumda onlarada bakmak lazım.Ben 2 hafta evvel venox 250 aldım motor gayet güzel birtek rolanti ayarı düşükmüş bir an panikledim ama usta rolanti ayarı yaptı,birde genel bakım yaptırdım cillop gibi oldu.ANCAK zinciri bitik vaziyetteydi sıfır zincir aldım did 150 ytl lastikler odun gibi viraja girilmeyecek kadar kötü arka taraf bolbol kayıyor ve diş derinlikleri baya kötü gittim bugün sıfır lastik aldım 450ytl.Etti 600ytl.e ikinci el motor aldım yürürü motoru iyi ama lastik ve zincir gibi hayatı parçalar rezil vaziyetteydi.Lastik fiyatı sirkeciden aldığımda 240ytl. dedi bende sevindim onun üzerine iyi dedim motoru alırken kafam rahattı çok pahalı değil diye ancak telefondaki sevgili satıcı 240 ytl .dedi bu hafta almaya gittiğimde pardon bensize yanlış söylemişim 240€ muş dedi bende ...(sansür) oradan diyip adamı biraz kırdım.Neyse kıssadan hisse motoru ıvırı zıvırı eywallah ama lastik,zincir,elektrik aksamını iyi kontrol ettir.Alacağın adam daha yeni desede inanma,bazen insanın basireti bağlanıyor maalesef.Ama gv250den nacizhane fikrim uzak dur.Mutlaka alıp yıllardır sorunsuz kullanan arkadaşlar vardır şüphesiz ama ben yinede dragstar 250i tercih ederdim.

Motosikleti
    -
    superzzt, bazı konularda çok haklısın arkadaşım. Fiyatı uygun diye alacağım ikinci el bir motorun benim anlayamadığım bazı parçalarını değiştirmeye kalkınca (mesela senin bahsttiğin gibi zincir-lastik vs.) 1000 ytl.ye yakında masraf etme ihtimali var. Bu arada anadolu yakasında yamaha'yı gösterebileceğim bir yer var mı acaba?

superzzt sende göztepe'de oturuyorsun sanırım ben kozyatağında çalışıyorum, bildiğiniz usta var mı bu yakada?

Motosikleti
    Piaggio X9 Evo 500
    Hyo'dan uzak dur. Bütçen Kymco Venox'a yetiyorsa hiç düşünme.

Motosikleti
    -
    Alıntı boyraz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hyo'dan uzak dur. Bütçen Kymco Venox'a yetiyorsa hiç düşünme.
    Kafam iyice karışıyor valla Bazı arkadaşlar hyo çok ideal bir seçim bazıları ise alma diyor. Gerçi 6-7 yaşında bir japonmu yoksa 1-2 yaşında bir hyo mu alsam diye çok kararsızım.

Motosikleti
    azıcık kaldı:)
    Alıntı Orko_ye adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kafam iyice karışıyor valla Bazı arkadaşlar hyo çok ideal bir seçim bazıları ise alma diyor. Gerçi 6-7 yaşında bir japonmu yoksa 1-2 yaşında bir hyo mu alsam diye çok kararsızım.
    kesin bi bigim olmamakla beraber hyo st kanuninin piyasaya girmesiyle ilerde parça sıkıntısı çekebilir diye duydum

Motosikleti
    -
    Alıntı over_dose adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kesin bi bigim olmamakla beraber hyo st kanuninin piyasaya girmesiyle ilerde parça sıkıntısı çekebilir diye duydum
    Dostum St Kanuni ile pazara girerse neden parça sıkıntısı çekilebilir.

superzzt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 135 + GT650 Comet
    yamahayı gösterebileceğin yıldız motor olabilir çok iyi adamlar yerleri çamlıcada ben xt660ımı oraya bakıma götürüyordum veya melih usta var hasanpaşada motor konusunda zaten melih usta 10 numara ustadır.Kymco venoxda güzel alet tavsiye edebilirim ama sıfırına 9600ytl verilmez.Ben vermem yani zaten bende 2.el aldım.Sürmesi acayip keyifli çok kalıplı ve şık bir motor ama 660cc.den inip 250e binince çok hüsrana uğradım ne yalan söyliyim ama 1-2gün sonra alışınca çok keyif almaya başladım ve de sadece 12YKR yakıyor yani acayip ekonomik geldi bana.Su soğutmalı olması ayrı bir güzellik.Ama bir daha ki motorum cruiser olmayacağı kesin...
    Kanuni adı bana hiçbir zaman güven vermedi her açıdan.Piyasaya zaten girdi ama mesela satan bir yer gördüm o kadar...internetten servislerine baktım az sayıda.Hele o devir kesici ,enjeksiyon gibi kolpa muhabbetlerle piyasaya girip kolpa çıkınca ee doğal olarak yanılmadığımı anladım.Bana göre en güzel motor üzerinde en huzurlu hisettiğin motordur,cc.miş enjeksiyonmuş,5yaşındaymış temiz ve bakımlı olduktan sonra gerisi sana kalır.

Motosikleti
    -
    Alıntı superzzt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yamahayı gösterebileceğin yıldız motor olabilir çok iyi adamlar yerleri çamlıcada ben xt660ımı oraya bakıma götürüyordum veya melih usta var hasanpaşada motor konusunda zaten melih usta 10 numara ustadır.Kymco venoxda güzel alet tavsiye edebilirim ama sıfırına 9600ytl verilmez.Ben vermem yani zaten bende 2.el aldım.Sürmesi acayip keyifli çok kalıplı ve şık bir motor ama 660cc.den inip 250e binince çok hüsrana uğradım ne yalan söyliyim ama 1-2gün sonra alışınca çok keyif almaya başladım ve de sadece 12YKR yakıyor yani acayip ekonomik geldi bana.Su soğutmalı olması ayrı bir güzellik.Ama bir daha ki motorum cruiser olmayacağı kesin...
    Kanuni adı bana hiçbir zaman güven vermedi her açıdan.Piyasaya zaten girdi ama mesela satan bir yer gördüm o kadar...internetten servislerine baktım az sayıda.Hele o devir kesici ,enjeksiyon gibi kolpa muhabbetlerle piyasaya girip kolpa çıkınca ee doğal olarak yanılmadığımı anladım.Bana göre en güzel motor üzerinde en huzurlu hisettiğin motordur,cc.miş enjeksiyonmuş,5yaşındaymış temiz ve bakımlı olduktan sonra gerisi sana kalır.
    Venox'un açıkcası benim gözüme hep hitap eden bir yanı yok, eminim güzel makinedir ama ben daha çok klasik çizgileri seviyorum. Mesela ne bileyim deri yan çanta, sissy bar veya ön cam taktırmak isterim alacağım motora. Bu aksesuarları Venox'a yapsam sırıtır gibime geliyor. Aslında az çok anlasam motordan temiz mi değil mi bilsem benimde yaş veya km. derdim yok sonuçta yeni başlayacak biriyim. Bu arada bu Hasanpaşa'da Melih ustanın yeri neresidir tam olarak tarif edebilir misin rica etsem? Hiç bir motor ustasını tanımıyorum da gösterecek o bakımdan soruyorum. Ya da başka bir motor ustası var mıdır Anadolu Yakasında.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler