Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

FAZER'in farları çok mu parlak???

Motovento
    REKLAM ALANI
    TWG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 FAZER
    arkadaşlar az önce bandırma-gönen arası yaklaşık 40km yol geldim ve karşı yönden gelen araçların yüzde sekseni selektör yaptı.
    kimi dengesizler selektörle kısalarımın yandıgını belli etmeme rağmen ısrarla uzunlarını yakarak geçtiler. bu sırada sanki gözlerimi kapamış gibi bikaç saniye birşey görmek mümkün olmadı.
    resmen canıma kastedilmiş gibi hissettim. şu anda çok kızgınım bikaçtanesini dövsem rahatlardım.
    acaba benim farlarımda mı bir problem var anlayamadım. daha önce başıma gelmemişti. farlar orjinal haliyle duruyor hiç bir oynama yapılmadı.
    sizin de başınıza geliyor mu böyle şeyler?

nasıl oluyor anlamıyorum ya acaba bu insancıklar yıllardır yarasa gibi yaşayıp da ışığa ilk kez mi çıktılar da gözleri kamaştı zavallıların.
    bir de xenon ya da halojen far taksak ne olacak o zaman eriyip gidecekler mi??
    FAZER = ZAFER

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ShowDown - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    iki tekerli hareket eden bi alet gördüler ya uzaylı mısın diye selektör yapışlardır
    facebook.com/kaskafa

Motosikleti
    FZ6 FAZER
    keşke öyle olsa abi
    resmen iki teker avına çıkmış yarasa adamlardı
    FAZER = ZAFER

mhyen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı ShowDown adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iki tekerli hareket eden bi alet gördüler ya uzaylı mısın diye selektör yapışlardır
    Bak bu olabilir işte
    Honda Ses Dylan 150 >> Hyosung GT250R >> Gilera Runner VXR 200 >> Honda CBR 250R

huceyn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX-R 1300
    ben cbr de de aynı sorunu yaşıorum.ya kısalar yanıyoken bile sellektör yapıolar.anlayamadım bi türlü
    Orgazma Dudak Büktürür

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Farlarınız ayarsız olabilir, kısalar bile doğrudan göze gidiyordur.

Motosikleti
    FZ6 FAZER
    farları değiştirmiş olsam hak verecem ama bu aletler sonuçta trafikten ya da biyerlerden onay alınıp piyasaya sunulmuyor mu
    bikaç kere daha yaşarsam böyle bişi geri dönüp uzunları yakan adamı dövebilirim cidden

bir ustaya gidip kontrol ettireyim bari yoksa karakolluk olacam
    FAZER = ZAFER

mhyen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Bu farlarda aşağı ya da yukarıya ayarlama olayı yok mu?Hani biraz aşağıya indirirseniz sorun çözülür bana kalırsa.
    Honda Ses Dylan 150 >> Hyosung GT250R >> Gilera Runner VXR 200 >> Honda CBR 250R

Syriana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    Vallaha böyle birşeyi ilk senden duyuyorum dostum. Şimdiye kadar hiç benim başıma böyle bir olay gelmedi. Hatta bazen farkedilmediğim anlarda uzunlarla gittiğim zamanlarda bile kimse bir kıllık yapmadı bana.

Hatta ben farların uzunla birlikte bile olsa yeterli aydınlatmadığını düşünüyorum.
    Rüzgara Karşı Koşmamışsan, Onunla Esmeyi Bilemezsin; Henüz Motora Binmediysen, Yaşıyorum Diyemezsin !!!

muratcan7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KMT Duke 250
    Sende uzunları yakıp geç. Madem öyle işte böyle

ERYİLMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF R1 06
    yolda radar var ise dikkat et diyede sellektör yapıyorlar.eğer radar olan bir bölgeyse
    DRİFT RELİGİON

atlantic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli BN251
    Müsait bir zamanda gece vakti bir arabanın tam arkasına geçin. Kısaları yakın ve farlarınızın arabanın dikiz aynasına gelmediğine emin olun. Geliyorsa rahatsız ediyordur. Bir de yan taraftan arkasına geçin ve yine bu sefer yan aynalara gelmediğine emin olun. Eğer kısa farlarınız aracın tam arkasındayken bu aynalara direk gelmiyorsa size selektör atanlara siz de karşılık verirsiniz. Yok geliyorsa o zaman gerçekten rahatsız edicidir ve ayar yapmanız/yatırmanız gerekir.
    Artık yollarda ölmek İS-TE-Mİ-YO-RUZ!!!

Motosikleti
    YAMAHA XJ6N
    BANADA OLDU Bİ KAÇ KEZ BANA UZUNLARI YAKIORLARDI BENDE YAKANLARA AYNISEYİ YAPIORUM O KAPATANA KADAR YİYORSA OZAMN KAPATMASIN

Motosikleti
    kawasaki er 5
    bilader o kapatana kadar sen sarompole ucma ama

Motosikleti
    FZ6 FAZER
    Alıntı rafık adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bilader o kapatana kadar sen sarompole ucma ama
    ehehe evet zaten problem burada yoksa uzunu yakana biz de dayamasını biliriz ama yolu göremiyosun ki neye yarar

konuya başka bir forumdan arkadaş açıklık getirmiş
    far ayar vidaları varmış
    ben iki kişiydim sanırım arka çökünce farlar yukarı bakıyor
    iki kişiye göre ayarlama yapacam bakalım

radar bölgesinden dolayı olmadıgına eminim çünkü küfür eder gibi uzunları dayıyorlardı gözüme gözüme
    FAZER = ZAFER

nitrious81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Octavia
    Valla bızde de oldu ben aynı motora arkaya artcı olunca on bıraz kalktı sanırım bızede selektor falan yaptılar arabaların arkasından gıderken adamlar dortlu falan yakmaya basladırlar bızde durduk yanda vıdası var oradan ayarladık asagı ındırdık bıraz ama o tek far FZ6 sende nasıldır bılmem...
    Biri şu Düzcedeki kasksız ehliyetsiz üstüne üstlük Abart egzozları ile kafa ...... bir dur desin !!!

selektör yapana ateş etseydin

Arkan yüklü ise farların seviyesinin yükselmesi normaldir. yani arka amaortisör fazla ezilirse ön amortisör yukarı kalkar ve far ayarın bozulabilir. Otomobillerde bunun için elektronik ayar var, mesela bagaj yüklüyken,0 konumundaki farı 3 konumuna getirerek ayar yapabiliyorsun, motosiklette de benzeri bir ayar vardır mutlaka. %90 sorun bundan kaynaklanmıştır...

Motosikleti
    Honda XL 200
    Alıntı TWG adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar az önce bandırma-gönen arası yaklaşık 40km yol geldim ve karşı yönden gelen araçların yüzde sekseni selektör yaptı.
    kimi dengesizler selektörle kısalarımın yandıgını belli etmeme rağmen ısrarla uzunlarını yakarak geçtiler. bu sırada sanki gözlerimi kapamış gibi bikaç saniye birşey görmek mümkün olmadı.
    resmen canıma kastedilmiş gibi hissettim. şu anda çok kızgınım bikaçtanesini dövsem rahatlardım.
    acaba benim farlarımda mı bir problem var anlayamadım. daha önce başıma gelmemişti. farlar orjinal haliyle duruyor hiç bir oynama yapılmadı.
    sizin de başınıza geliyor mu böyle şeyler?

nasıl oluyor anlamıyorum ya acaba bu insancıklar yıllardır yarasa gibi yaşayıp da ışığa ilk kez mi çıktılar da gözleri kamaştı zavallıların.
    bir de xenon ya da halojen far taksak ne olacak o zaman eriyip gidecekler mi??
    Benim başıma da çok geliyordu... Özellikle enduro tarzı yüksek motosikletlerin farları arabaların dikiz aynası izhasında olduğundan öndeki sürücünün gözüne denk geliyor.. Ben farın ayarını olabildiğince aşağıya yaptım, şu anda kimse sellektör yapmıyor veya öndeki araba rahatsız olmuyor...
    senin motorunda da mutlaka farın yukarı-aşağıya, sağa-sola ayarı vardır.

ShowDown - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    alacan 10000w lık bi spot ışığı verecen artcının eline tutturacan selektör yapana...Bak bi daha selektör yapabiliyo mu
    facebook.com/kaskafa

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)