Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Susturun şu motorlarınızı!!! (Bence haklı..)

Motovento
    REKLAM ALANI
    JAKOBEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gt250 COMET
    Pakize SUDA'nın bugünkü Hürriyet gazetesindeki yazısı;

Susturun şu motorlarınızı!

PENCEREYE koştum...

Bizim kapıya uçak mı iniyor diye!

Olur olur... Havada arıza yapar...

Tamam, saçmalıyorum. Fakat o gürültünün başka izahı yok!

Ama varmış meğer.

Motor.

Bildiğimiz, iki tekerlekli, üstüne binilip gidilen ulaşım aracı.

Gürültüyü yapan oymuş.

Ama nasıl gürültü... Gün içerisinde bunlardan beş tanesinin çıkardığı sese maruz kalsa insan, akşama yüzde 30 işitme kaybı garanti!

Eskiden de böyle gürültülü mü çalışırdı bunlar yoksa benim işitme yollarımda fazladan bir açıklık mı oluştu?

Aslında tersine kapanmış olması lazım biraz... İnsanın her yanı yaş alırken kulaklarının 20 yaşında kalacak hali yok!

Yani motordan çıkan sesin bir kısmının beynime ulaşmadan yolda ziyan olup gitmesi ihtimali daha kuvvetli. Yani beni "Amanın!" diye pencereye koşturan ses, benim duyduğumdan daha da yüksek belki de.

Neyse ne...

Motor sesi en nefret ettiğim seslerin baş sırasına oturmuş durumda. Matkap sesi ikinciliğe düştü.

* * *

Sahi nedir bu?

Neyin göstergesidir bir motorun bu kadar gürültüyle çalışır olması?

Makbulü bu mudur?

Kulakları sağır etmezse motor motordan sayılmıyor mu?

En önemlisi bunlar böyle mi sürülüyor piyasaya?

Böyle "gürültü nesnesi" olarak mı?

Yoksa öteki aksesuvarlar gibi sonradan "bağırtıcı" gibi bir şey mi takılıyor?

Hani olur ya, edep devrini geride bırakmış insanlar olarak böyle bir icada ihtiyaç duyduk belki!

Hayır, benim anlamadığım şey, bizim yanımızdan geçip gidiyorlar, yani alt tarafı üç-beş saniyede "felaket"i geçiştiriyoruz fakat kendileri nasıl katlanabiliyorlar?

Onlar için "Fiyaka her şeydir, kafalarının şey edilmiş olması hiçbir şey" belli ki.

Bakın, gerçek motor tutkunlarına, "motorcu" olmayı yaşam biçimi haline getirmiş olanlara sözüm yok. Onlar bu alete binmenin adabını biliyorlardır nasıl olsa. Sözüm "Ben buradayım" diyecek başka hiçbir meziyeti olmayan, üstüne çıktığı motoru bağırtarak kendini var etmeye çalışan kifayetsizlere, edepsizlere, görgüsüzlere...

Susturun şu motorlarınızı!

PAKİZE SUDA (Hürriyet 12.08.2008)

Sizce de haklı değil mi?
    Build A Fire A Thousand Miles Away To Light My Long Way Home
    I Ride A Comet My Trail Is Long To Stay Silence Is A Heavy Stone

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    alper_satriani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nokia 6300 Gri
    o 600rr ın sahibi kimse çıksın ortaya çabuk
    BAŞKALARINI SIK SIK AFFEDİN, AMA KENDİNİZİ ASLA

Motosikleti
    Fazer
    mahalle arasında haklı ama trafikte farkedilmek adına, sürücü açısından çok çok iyi olabiliyor. Keşke bir düğmeyle basitçe sesi açılıp kapanabilseydi, herkes mutlu olabilirdi

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Suziki Gs 500E
    Biraz abartmışş bence, yazacak konu bulamamış buna takmış, gidip trafikte çektiğimiz eziyetleri, olmadık zamanda yapılan akaryakıt zamalarını, yada yolsuzlukları yazsın, Sahipsiz olan bizlere saldırmak,atıp tutmak yazarlıksa, bende yazarım Alide yazar Velide yazar Gönülde...
    Şımarık medya goy goycusu seni

Motosikleti
    belli değil...
    Kusura bakma herkezin tabi zevki anlayışı farklıdır.
    tamam artistlik ve edepsizlere gidebilir bu laflar ama parası olup ta o heycanla aldığı makinanın sesini duysun ki bir anlamı kalsın demi..
    Bir tek motorlardan ( motor derken motorsiklet'den ) cıkmıyor ki o ses araba da dahil insanın bünyesi alışıyor bir zaman sonra.

no_name - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    hadi bunların sesi yıne iyi yeni motor sesi ya mobiletlere ne demeli

gokhan150zat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fiddle
    biraz haklılık payı var kanımca ama sonucta araclar dikiz aynalarını kontrol etmiyor ve o ss kullanıcılarını tehlike altında bırakıyolar onlarda hem bu ses ten aldıkları hazla hemde kendilerini yolda belli etmenin bir yoludur...

bu sesin benzeri sanki ferrari de cıkmıyolar neden yazamıyorlar çünkü onlar için o arabalar birer idöl.. bizim içinde ss ler birer idöl..

ama ferrariler bu kadar yaygın olmadıgı için o sese alışamışlar ve garip gelmekte dediğim gibi haklılık payı var hemde %50 ama sadece motorları yargılama hakkı yok ss e binen görgüsüz ferrariye binen görgülümü?

aargh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono 660 Factory Dark
    4 silindir 600lük yada 1000lik motorun sesi bana ninni gibi türkü gibi geliyor.

Trafikte farkedilmek açısından çok güzle bir olay. Mahalle arasında motoru bağırtmak tabi bizlerin tasvip etmeyeceği birşey. Arkadaşlar yüksek cc motoru olnlar bilhassa olmadık yerlerde vermeyin aragazı.
    = = = Be Aprilia racer! = = =

OGLUMVE BEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi yeşil fıstık
    benim motor sessiz çalışıyor bi görsün belki fikrini dehiştirir
    cerrahi sana teşekkür ederim bana hayatımın süprizini yaptın:

JAKOBEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gt250 COMET
    Arkadaşlar Ankara'nın işlek caddelerinden biri olan Ziya Gökalp Caddesinde oturuyorum ve emin olun gecenin bir yarısı caddeden uzay aracı kullandığını zannedip ss'ini bağırta bağırta geçenlere ben de fazlasıyla gıcık oluyorum.. Özellikle de gece yarısı ortaya konulan bu terbiyesizliğin herhangi bir mantıklı açıklaması olabileceğini de hiç zannetmiyorum.. Normal zamanlarda trafikte farkedilmek adına yapılan ara gaz verme seslerine ya da egzos boğmalara hiçbir sözüm yok ama bu gereksizce yapılan ve insanları motorculara iyice düşman eden dangalıklara da söyleyebilecek söz bulamıyorum..
    Build A Fire A Thousand Miles Away To Light My Long Way Home
    I Ride A Comet My Trail Is Long To Stay Silence Is A Heavy Stone

ya bırak allah aşkına motor bu egzozdan ne çıkarsa sangi biz motora -bağır evladım bağır diyoruz tobe
    Korkunun ecele faydası yoktur,sadece iç çamaşırını kirletir...

Jedaykin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma GW250
    çok haklı. tamam motorun sesi hepimizin hoşuna gidiyor ama belli sınırları da aşmamak gerek. sabah sokakta motoru çalıştırdığım zaman çok rahatsız oluyorum acaba kimseyi rahatsız ediyor muyum, ses evlere nasıl gidiyor, fazlamı acaba diye. çevreyi de düşünmek, insanlara rahatsızlık vermemek gerek.

Motosikleti
    Salcano Chopper SM-250
    trafikte fark edilmekle gürültünün ne alakası var anlamadım. "bibaşkasının özgürlüğünün başladığı yerde seninki biter" gürültü kirliliği yapmadan farkettirelim kendimizi bence.

gokhan150zat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fiddle
    Alıntı JAKOBEN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Ankara'nın işlek caddelerinden biri olan Ziya Gökalp Caddesinde oturuyorum ve emin olun gecenin bir yarısı caddeden uzay aracı kullandığını zannedip ss'ini bağırta bağırta geçenlere ben de fazlasıyla gıcık oluyorum.. Özellikle de gece yarısı ortaya konulan bu terbiyesizliğin herhangi bir mantıklı açıklaması olabileceğini de hiç zannetmiyorum.. Normal zamanlarda trafikte farkedilmek adına yapılan ara gaz verme seslerine ya da egzos boğmalara hiçbir sözüm yok ama bu gereksizce yapılan ve insanları motorculara iyice düşman eden dangalıklara da söyleyebilecek söz bulamıyorum..
    hocam gece kullanmalarının bir sebebide trafik yogunluğunun olmayışıdır gündüz trafik var adam rahat kullanamıyınca akşam yada gece kullanıyo ayrıca zaten senede 5 ay biniyo bnce hor görmemek lazım ama tabi hoş ta görmüyoruz

Motosikleti
    yokki
    sacma bence.....belkide motor sevdalisi oldugumdan öle konusuomdur ama dediigi sacma
    ..::cavit::..

Motosikleti
    Hyundai Mover 125 cc - Jawa Ogar 350 cc
    Ben BayıLıyoRum O Sese Şahsen Benim Yanımda Saatlerce Bağırtabilir ....
    ♥---==-♥°° Ñè MuTlu VATANI Sevene°°♥-==---♥

Marlboro Man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda idi bir zamanlaRR
    Gürültü kirliliği yapılmadan sıkışık trafikte race nasıl kullanılır aragazı yapmadan motor nasıl soğutulur.Onlarıda bir izah ederse ne güzel olur sevgili ablamız.
    Metin ÖZKUL
    Son ırmak kuruduğunda, son ağaç yok olduğunda, son balık öldüğünde; beyaz adam paranın yenmeyen birşey olduğunu anlayacak...

Motosikleti
    yaya
    arkadaslar sanırım şu scooter kullanan bazı arkadaslarımızın egzostuna sonradan taktırdıgı abart yüzünden şikayet ediyor yani öyle oldugunu düşünüyorum cünki etraftan onlardan cokça var ve gerçekten rahatsız olunmayacak gibi degil... test ettim benim cocuk bir ss sesine uyanmıyo ama o abartın sesine korkuyla uykudan fırlıyo...

Marlboro Man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda idi bir zamanlaRR
    Hımmm.Bak orda haklısınız.Yakışmıyorda o tarz motorlar.
    Metin ÖZKUL
    Son ırmak kuruduğunda, son ağaç yok olduğunda, son balık öldüğünde; beyaz adam paranın yenmeyen birşey olduğunu anlayacak...

PAKİZE SUDA çok biliyor anlaşılan onane motorumuzun sesinden bukadar abartmış uçak iniyormuş ne saçma akıllı olan insan uçakla motosiklet sesini ayırt edebilir 3 yaşındaki çocuk ayırdeder o ayıramıyorsa nasıl hürryete yazar olmuş heralde birisinin torpiliyle yeter be motorlarla uğraştıkları.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)