Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Servis- Bakım- GT250R

Motovento
    REKLAM ALANI
    Free_AnGeL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250r '' ReD DraGoN ''
    İş Güç Derken Kıpırdayamadık bir Yere 1300 km oldu '' 1000 '' bakımını aştık :(

Lakin servis ile görüştüm bu konuda her hangibir şey söylemedi,Ama Ellerinde GT250r '' Yağ '' filtresi kalmadığını
    1 hafta içerisinde getireleceğini söylediler...

şimdi dostlar bir kaç sorum olacak ..

Km Biraz Geçti Bakım 1000 deydi ama biz 1300 olduk ... : Sorun olurmu ?

Yağ Filtresini nerden bulabilirim Tekirdağ,Çorlu,Burgaz Taraflarında Tanıdığı olan Varmı Kargo ile uğraşmadan gidip almak istiyorum ..

Ayriyetten Bu ilk Bakım Bu bakımda Neler olacak şimdi ..

Yağ ve filtresi değişecek te .. Hava filtresi Bujiler değişecekmi ? Kavrama Frenler vs Kontrol edilcekmi .. zincir Yağlanacakmı ?

Ayriyetten .. Tekirdağ . Çorlu . Burgaz da '' ST Kanuni '' servisi bilen varmı ?

Burgazda Birtane Var bildiğim ama daha yakın var ise ona giderim .
    ''Bir adamı sabah gördüğümde tesadüf olarak kabul ederim, öğlen aynı adamı bir daha görürsem kuşkulanırım. Akşam karşılaştığımızda tereddütsüz silahımı çekip vururum. Tesadüflere inanmam '' Al Capone

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Soykan67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Herşeyi kontrol edilecek ama yağ filtresini kafana takma derim.Temizlenmesiyle iş görür yeni yağ filtresi alana kadar.

Motosikleti
    GT250r '' ReD DraGoN ''
    usta alsan iyi olur dedi :( çarşamba sabahıda gidicem o süreye kadar halledeyim diyorum .. arkadaşta '' 0 ' Yağ filtresi var ama Arkadaş işte vermiyor :D
    ''Bir adamı sabah gördüğümde tesadüf olarak kabul ederim, öğlen aynı adamı bir daha görürsem kuşkulanırım. Akşam karşılaştığımızda tereddütsüz silahımı çekip vururum. Tesadüflere inanmam '' Al Capone

Phantom264 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R TriColor Cibcib*
    Yenisini almak en mantıklsı ama bir alternatif olarak benzinle temizlemekte var
    Gaza gelme. Gaza getirme. TriColor

Kardeşim eğer motosikleti 0 km aldıysan ve 1000 km bakımını geçirdiysen umarım servis insaflıdır diyeyim.Garanti dışı bırakacak yer ararlar genelde.Her şey kullanıcı hatası olur.Dikkat etmeni tavsiye ederim.Mesela şöyle bir durum var.Bir daha 0 km motosiklet alırsam hayatta garantiye götürmeyeceğim.Bir bakımda 50 tl aldılar.Yağımı ben götürdüm.Sibop ayar kapağını açtı.Eliyle sibop ayarı yaptı usta.Muhteşem insan. :D Filtreyi de kafana takma bulunur internetten de alabilirsin.Hatta ucuza bulursan 1-2 tane al yedek dursun.İyi forumlar.Ayrıca zinciri kalite bir yağla temizleyip yağlamanı tavsiye ederim.

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ilk yağ değişimi önemlidir aslında 1000i beklemeyip 700de değiştirenler var ama zaten rodajda olduğundan sıkıştırmadığından sorun olmaz yağ filtresi internetten sipariş edebilirsin gs500 ile aynı filtreyi kullanıyor 3-4tl gibi birşey
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

Motosikleti
    GT250r '' ReD DraGoN ''
    Felon Sen motoru boyadın mı ? yoksa değiştirdin mi ?

gorkemuls - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hysong GV 250
    1300 de servise gitmis olman, yada yag bakimini 300 km gecmis olmanin motorda bir problem yaratacagini dusunmuyorum. Yag filtresinin degisimine gerek yoktur kanimca, temizlenmesi yeterli olacaktir. Hava filtresi de temizlenecektir(hava tutularak) veya yenisi takilacaktir. Toz toprak icinde kullanmiyorsaniz, hava yeterli olacaktir. Genelde bujileri degistiriyorlar, fakat cok sik olarak bujilerin degistirilmesi iyi bir sey degildir, ateslemede herhangi bir sknti yoksa degistirilmemesi taraftariyim. Frenler icin bir bakim yapilacagini soylemek zor, gunumuzde servisler pek bunlari kale almiyorlar. Zincir icin ise, zincirin gerilmesi gerekebilir. Zincir her 300 km bir kontrol edilmeli ve gerekli mudahaleler motorun sahibi tarafindan yapilabilmelidir. Motorsiklet zincir yagini satan parcacilar bulunmaktadir. Motorun zoncirine kesinlikle, makina yagi, gres yagi, yanik yag, yada normal 10/40 yag surmeyiniz. Hele hele oringliyse denemeyin, zincire yazik olur.

scorpions_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    racer 200_discovery150_cbf 150_cbr 250_
    servis çorluda da var ama tavsiye etmem adam resmen kazıkçı ve dükkanda da durmuyor eşi orda ne istediğini yazıyor adam bişey yapmadan oldu bitti demeye çalışıyor
    çorluya eğer gidersen başında bekle istersen özelden adresi yazarım yada dükkan adını
    olacak olacak...

Motosikleti
    GT250r '' ReD DraGoN ''
    dostlar . St kanuni 'nin sitesinden servislere baktığımda Görüntü yok Diye gözüküyor ... :/
    acaba benim tarayıcıdamı sorun ? bilmiyorum lakin Bilen biri Varsa Tekirdağ,Çorlu Veya burgaz '' St kanuni '' servis Adres veya telefonunu Özelden atabilirmi

Internet Explorer ile bak, diğer tarayıcılarda dediğin gibi oluyor

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)