Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

motosiklet seçimi

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhabalar herkeze.

İlk önce sunu belirtmek isterim ki, ben gerçekten herzaman motorsiklet tutkunu bir insan oldum, fakat hayat sartlari, anne ve babanın çekincesinden dolayı asla bir motosiklet sahibi olamadım, Bindigim tek motorsiklet mobilet dedigimiz turden motosikletlerdendir)
    Fakat insan ekonomik ozgurlugunude kazanınca secimleri kendi adına kendisi daha rahat yapabiliyor. Simdi Arkadaşlar bişey danışmak istiyorum sizler. Ben gercekten motorsiklet almak istiyorum ve bu benim ilk motorsikletim olucak. Ama cok okudum arastırdım ve ilk motor diye tavsiye edilen makinler binmek istedigim turden motorlar değil. Ne ifade ettigini bilmiyorum, ne kadar guclu veya gücsüz bir motor oldugunuda bilmiyorum ama ben Yamaha R6 tarzı motorlara binmek istiyorum. özellikle 2008 modeli gercekten cok sevdim ve oyle bir motor almak ve bunun benim ilk motorum olmasını istiyorum.. Sizce gercekten mantıksız bir işmi yapmıs olurum. Ben bu motorla işi ogrenebilicegimi dusunuyorum. Bilmiyorum neden ama bu konuda bir korkusuzluk ve kendime guven var. bu bilmiyorum belkide bir motorun uzerinde ne kadar hızlı gidebilicegimi veya neler olabilicegini bilmememdendir.. İste gordugunuz gibi kafam oldukça karısık. Bu konuda fikirlerinizi paylaşırsanız cok sevinirim. simdiden teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    yaw kardeşim ne işstiyorsan onu al... sn kararını vermişsin zaten... ama en azından 600lük bir makina yerine vitese alışacağın bir makinayla başlasan....
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

mrsago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150 (12)
    aramıza hoş geldin zannedersem hiç motosiklet kullanmamışsın eğer öyleyse daha ufak bi motorla mesela cbr 125 r le başlamanı tavsiye ederim yanlış anlama bi atasözünü hatırlatayım ımmmm nasıl derler cin olmadan adam çarpmamak lazım
    ya sev ya terket...

Alıntı mrsago adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aramıza hoş geldin zannedersem hiç motosiklet kullanmamışsın eğer öyleyse daha ufak bi motorla mesela cbr 125 r le başlamanı tavsiye ederim yanlış anlama bi atasözünü hatırlatayım ımmmm nasıl derler cin olmadan adam çarpmamak lazım
    Hoşbulduk, aslında evet hiç motorsiklet kullanmadım, yani vites nerdedir, nasıl değişir, gercekten okadar bile bir bilgim yok acıkcası, Fakat inanılmaz bir tutku var icimde, hepde varı zaten aslında cin olmadan adam carpma olayı degil bu sanrım sadece insan hissettigi, motorla başlamalı sanki, cbr 125 le baslamak veya Yamaha R6 ile baslamak, gercekten fark ne olabilir bilmiyorum. tamam güç olayını yadsımıyorum ama sonucta sen ne kadar kendini guveniyosan ve ne kadar bildigini dusunuyosa o gucu okadar kullanmazmısın

Motosikleti
    cbf 150 (12)
    Alıntı soulfullyric adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hoşbulduk, aslında evet hiç motorsiklet kullanmadım, yani vites nerdedir, nasıl değişir, gercekten okadar bile bir bilgim yok acıkcası, Fakat inanılmaz bir tutku var icimde, hepde varı zaten aslında cin olmadan adam carpma olayı degil bu sanrım sadece insan hissettigi, motorla başlamalı sanki, cbr 125 le baslamak veya Yamaha R6 ile baslamak, gercekten fark ne olabilir bilmiyorum. tamam güç olayını yadsımıyorum ama sonucta sen ne kadar kendini guveniyosan ve ne kadar bildigini dusunuyosa o gucu okadar kullanmazmısın
    şu güç konusuna şöyle bi açıklık getireyim abilerimiz ne der bilirsin kontrolsüz güç güç değildir önce motoru kontrol etmeyi öğren sonra gücü keşvedersin bu iş içinde en uygun motor cbr dir
    ya sev ya terket...

muratcan7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KMT Duke 250
    Büyük motorlar büyük sorumluluk ve deneyim gerektirir. Bunu unutma. Büyük motor alırsan düşme olasılığın artar . Ayrıca 600 lük makina çok güçlüdür.

İlk motosikletin 250 cc'yi geçmemeli. 250 lik alıp sonra onu satıp üzerine para koyup istediğin motoru alabilirsin. Hem geçiş aşaması olur hemde motoru tanımana yardım eder diye düşünüyorum.

Siteye hoşgeldin

Motosikleti
    Sattım.Seneye GSXR-600 İnşallah.
    Motoru olmayan motor sevdalısı arkadaşım.Ben daha çok yeni bir motorcuyum.İlk motorumu Mayıs ayının 28'inde aldım.Honda CBR 125 R.bununla tam 48 gün alıştırma yaptım.Motor kullanmayı öğrendim.Sonra çok küçük geldiğini düşünerek kendime bir fırsat yaratarak CıBıR'ımı sattım.Tam bir hafta sonra Honda CBR 600 f aldım.Şimdi onu kullanıyorum.F'i kullanmaya başlayalı 20 yada 25 gün oldu.Sana bir tavsiye.Ufak al ve ufakla en az 1 sene geçir.Altında kontrol edebileceğini düşündüğün bir makine olduğunu zannediyosun.Hiç öyle bir şey değil.600 lük kullanmaya başladıktan sonra dedim ki kendi kendime.keşke bir sene felan kullansaydım CıBıR'ı ve sonra geçseydim CaBbaR'a.
    Benden sana motosikleti olan bir arkadaş tavsiyesi.Sakın benim yaptığımı bile yapma.Küçük bir motor al ve onunla en az 1 sene geçir.Sonra istediğini yap.Kaç defa debriyaj kaçırdığımı bilmiyorum.Kaç kere gazı fazla açtığımı bilmiyorum.Eğer bunları ilk motorun olucak R6 da hatayla dahi yaparsan bi yerlerini kırarsın.Sen gel sakın ola R6 ile başlama.3 aydır motor kullanan bu kardeşine güven.Ha yok eğer ben başedebilirim diyorsan hiç r6 ile uğraşma.HAYABUSA al.Hayallerine kavuş.......................................
    2008.CBR.125-2006.CBR.600F-Arkası seneye...

Alıntı mus2aktas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru olmayan motor sevdalısı arkadaşım.Ben daha çok yeni bir motorcuyum.İlk motorumu Mayıs ayının 28'inde aldım.Honda CBR 125 R.bununla tam 48 gün alıştırma yaptım.Motor kullanmayı öğrendim.Sonra çok küçük geldiğini düşünerek kendime bir fırsat yaratarak CıBıR'ımı sattım.Tam bir hafta sonra Honda CBR 600 f aldım.Şimdi onu kullanıyorum.F'i kullanmaya başlayalı 20 yada 25 gün oldu.Sana bir tavsiye.Ufak al ve ufakla en az 1 sene geçir.Altında kontrol edebileceğini düşündüğün bir makine olduğunu zannediyosun.Hiç öyle bir şey değil.600 lük kullanmaya başladıktan sonra dedim ki kendi kendime.keşke bir sene felan kullansaydım CıBıR'ı ve sonra geçseydim CaBbaR'a.
    Benden sana motosikleti olan bir arkadaş tavsiyesi.Sakın benim yaptığımı bile yapma.Küçük bir motor al ve onunla en az 1 sene geçir.Sonra istediğini yap.Kaç defa debriyaj kaçırdığımı bilmiyorum.Kaç kere gazı fazla açtığımı bilmiyorum.Eğer bunları ilk motorun olucak R6 da hatayla dahi yaparsan bi yerlerini kırarsın.Sen gel sakın ola R6 ile başlama.3 aydır motor kullanan bu kardeşine güven.Ha yok eğer ben başedebilirim diyorsan hiç r6 ile uğraşma.HAYABUSA al.Hayallerine kavuş.......................................

)))evet herkez cbr 125 tavsiye ediyo,, açıkcası dediğim gibi, sanırım bu bendeki heves hiç motorsiklet e binmememden kaynaklaniyor olabilir, mesela dediğin gibi debriyaj kaçırmak nedir, yada bunu 250 cc de yaparsan ne olur 600 cc de yaparsan ne olur hiç bilmiyorum,,, o yüzden fikir edinmeye calısıyorum mumkun oldugunca teşekkürler tavsiye için .)

Motosikleti
    cbf 150 (12)
    )))evet herkez cbr 125 tavsiye ediyo,, açıkcası dediğim gibi, sanırım bu bendeki heves hiç motorsiklet e binmememden kaynaklaniyor olabilir, mesela dediğin gibi debriyaj kaçırmak nedir, yada bunu 250 cc de yaparsan ne olur 600 cc de yaparsan ne olur hiç bilmiyorum,,, o yüzden fikir edinmeye calısıyorum mumkun oldugunca teşekkürler tavsiye için .)
    debriyaj kaçırma dediğimiz şey debriyaşı haddinden hızlı bırakmak yada aniden bırakmak eğer bunu 250 cc de yaparsa ileriye doğru hızla fırlarsın ve düşersin 600 cc de yaparsan ileriye doğru fırlayan tek şey motor olur sen geri parenda atmakla meşgul olursun
    ya sev ya terket...

Motosikleti
    Mondial 150mr Vulture.
    125 yukarısını bulaşma, 1 liraya al bir mz bak keyfine, sonra seneye beraber birer hornet alırız :=)

debriyaj kaçırma dediğimiz şey debriyaşı haddinden hızlı bırakmak yada aniden bırakmak eğer bunu 250 cc de yaparsa ileriye doğru hızla fırlarsın ve düşersin 600 cc de yaparsan ileriye doğru fırlayan tek şey motor olur sen geri parenda atmakla meşgul olursun

)))) evet buda sanırım hoş bir durum olmaz ) parende atmak) bişey sorabilirmiyim, sanırım debriyaj ell kontrol ediliyo, ve sag taraftaki on fren, ayaklada arka fren kontrol ediliyo sanırım, yanılıyomuyum acaba,, ayrıca bu debriyajı hızlı bırakmak sanırım arabadaki mantıkla aynı, motordada aynı mantık var gibi, ne kadar hızlı bırakırsan okadar one kacırıyosun,

rafel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sevgılı arkadasım sıteye yenı uye olmuş hoşgeldın
    yenı egersen motor ustunde deneyımsızsen scoterla başla
    yok bınıyorum dersen ybr tercıhımdır
    bırde vıteslı bılmıyorum ögrenmek ıstıyorum dersen ben cok kısıye ögretım
    ıstersen sana da ögretırız eger istanbuldaysan tabı
    Ayrılık vakti geldıgınde sessizce cekilir giderım yüzümü önüme düşürüpte

Motosikleti
    cbf 150 (12)
    )))) evet buda sanırım hoş bir durum olmaz ) parende atmak) bişey sorabilirmiyim, sanırım debriyaj ell kontrol ediliyo, ve sag taraftaki on fren, ayaklada arka fren kontrol ediliyo sanırım, yanılıyomuyum acaba,, ayrıca bu debriyajı hızlı bırakmak sanırım arabadaki mantıkla aynı, motordada aynı mantık var gibi, ne kadar hızlı bırakırsan okadar one kacırıyosun,
    aynen söylediğin gibi arabayla aynı ama motorda daha hassas ayar ister işin ucunda parenda var sol el debriyaş sağ el ön firen sağ ayak arka firen sol ayak vites
    ya sev ya terket...

no_name - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    cbr 125 diğer 125 liklerden farklıdır tipi çokta benzemese diğer 125 liklere göre hafiften r6 ya benziyor başlangıc için iyidir 600 cc bir motor kullanmayı bilmediğinden ağır gelebilir fiyat herelde senin için sorun değil

azgurbuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bianchi 21 Vites
    Kasaplığı devede öğrenmek nasıl peki

Ne yaptığını biliyorsan ne istersen al. Ama bilmediğini "R6 alayımmı?" diye sormandan anlıyoruz. Böyle bir aracı alan herşeyi bilerek alır diye düşünüyorum. Artık soracak bir sorusu olmadığı gibi konuda bilge sayılması gerekir.

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Sağ elde ön fren ve gaz, sol elde debriyaj, sağ ayakta arka fren, sol ayakta vites var.

Tabii bunları forumdan öğreneceksen R6 fazla hayırlı bir alet olmaz. Kawasaki Ninja 250R gibi bir motoru da düşünebilirsin; 30hp gücünde, şekli şemali süper, acemiler için de tam sınırda bir motor. AB yasaları 250cc - 30HP gibi bir sınır getiriyor ilk kez motosiklet kullanacaklara, AB fazla değil diyorsa vardır bir bildikleri

Alıntı rafel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sevgılı arkadasım sıteye yenı uye olmuş hoşgeldın
    yenı egersen motor ustunde deneyımsızsen scoterla başla
    yok bınıyorum dersen ybr tercıhımdır
    bırde vıteslı bılmıyorum ögrenmek ıstıyorum dersen ben cok kısıye ögretım
    ıstersen sana da ögretırız eger istanbuldaysan tabı
    hoşbulduk, teşekkürler, açıkcası scooter la baslamak gibi bi niyetim gercekten yok.)) gercekten alıcam birtane, fakat dogru secip yapmaya, çalısıyorum mumkun oldugunca, ilk olucak cunku.fakat bilmiyorum içimde asırı bi ozguven var motor surme konusunda, belki buna cahil cesareti de diyebilirsin fakat gercekten oyle.) ogrenmek konusuna gelince, herzaman tabiki herseyi ogrenmek isterim, sadece surmek diil aslında olayın teknik boyutunu bile ogrenmek istiyorum acıkcası, ufa tekef sorunlar cıktıgında motorla ilgili kendim halletmek isterim bunları. kısaca biçok seyi ogrenmek isterim.) dusun daha tam olarak debriyaj nerde, fren nerde hangisi on hangisi arka fren, onları tam olarak bilmiyodum, mrsago acıkalama icin tesekkurler bu arada,, keşke istanbulda olsam, fakat ankaradayım ben, istanbulda olsam kışa koşa gelirdim emin ol,,yinede çok sagol..

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Ben yorum yapmayacağım.
    Geçerken şöyle bi uğradım.

Yahu sevgili arkadaşlar.

Ben çok uzak kaldığım için haberim yok.
    Bir ara 150cc-251cc ve hatta 301cc MZ motosikletler vardı.
    Onlar ya da benzerleri yokmu artık?

Harika başlangıç motorudur onlar.

Ben olsam onlardan edinirdim bi tane.
    Bir süre biner tecrübe kazanırdım.

Yani içimden öyle geldi...
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Alıntı azgurbuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kasaplığı devede öğrenmek nasıl peki

Ne yaptığını biliyorsan ne istersen al. Ama bilmediğini "R6 alayımmı?" diye sormandan anlıyoruz. Böyle bir aracı alan herşeyi bilerek alır diye düşünüyorum. Artık soracak bir sorusu olmadığı gibi konuda bilge sayılması gerekir.

tabiki, konunun en başında belirttim, gercekten daha su an arkadaslar sayesınde on fren nerde arka fren nerde debriyaz nerde onları yeni ogrendim

birşey daha sorabilirmiym, genellikle sanırım motor kullanırken fren tercihi ön frenden yana oluyo, tabi ki bu eminim gidilen yolun değişkenliğine gore farklılık gosterebilir ama neden sürekli on fren kullanılıyor, hızla giderken yapılan ani bir ön fren tepe takla atmazmı motoru ve suren kişiyi?.

muratcan7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KMT Duke 250
    Ön fren kullanmak kötü bir alışkanlıktır. Ön fren'i ancak arkafrenle birlikte kullanmanı tavsiye ederim. Motor atar seni anlamazsın bile. benim 125 cc'lik scooter bile atıyor.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)