Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Versys'mi F650gs'mi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Olmayacak
    Öncelikle Tanışma Bölümüne yazmak istedim ama cehaletimden nasıl yapacağımı bilemedim. Motosiklet dünyasına 15 sene önce katılmama rağmen foruma bu gün itibariyle iştirak ettim.
    Derdim büyük. Motosiklet hastalığım uzun bir aradan sonra nüksetti (Hiç dinmemiştiya )
    17.000 YTL kadar param, 15.000 KM 250 cc tecrübem ( 250 cc ile 8.000 Km uzun Yol), 170 cm boyum ve almayı düşündüğm 2 farklı motor var. yıllık 10.000 km yol yapmayı planlıyorum motosikletle. Yarısından çoğu uzun yol olacak. Ve Benim Motorum Buradan Geçemez, Buraya Çıkamaz demek istemiyorum.
    Acaba KLE 650 VERSYSMİ YOKSA F650GS mi daha uygun olur ?
    Fikir verenlere şimden teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    ÖncelikLe merhabalar aramıza hoşgeldiniz şimdi kıyaslamaya calıstığınız iki motor da cok ii belirtmeliyim.. Ama BMW kendisini Enduro tarzında geliştirmiş bir marka.. Pardon burda bahsedilen KLE 650 imiş.. Ben KLE 500 ile karıstırdım Bu durumda Seçim cok cok zorlasıyor..Ama şöyle söylemeliyim ; F 650 Kullanıcıları baya var Tanıdığım.. Hiç şikayetlerini duymadım... KLE 650 Kullanıcısı tanımıyorum hiç ne yazikki ; Bu nedenLe BMW yi öneriyorum SAYGILAR
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

ErTech - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    vaRRdı
    Öncelikle hoşgeldin...

Elinizdeki bütce göz önüne alındığında ben versys'i seçmenizi tavsiye edebilirim.

Çünkü 17000 bütce ile sıfır yada çok çok temiz bir versys alabilirken f650Gs en fazla 2006 model tek silindirli modellini alabilirsiniz.

Tabi ne tarz bir kullanım zevkiniz var oda önemli. Asfalt ağırlıklı ise yine versys derim. Uzun yol yapacaksanız yine versys derim.

Kısaca şu özete çıkıyor söylediklerim 2008 model alabilirseniz F650 GS eğer bütcem yetişmez derseniz versys....
    ... yaşlı bir devrimci düşürmez hiç ağzından özgürlük kelimesini
    ve yatmadan önce bir bardak su yerine denize bırakır takma dişlerini ...
    ''Four wheels move the body. Two wheels move the Soul.''

hihi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    scarabeo 200 i.e
    eğer kullanıcı yorumu bekliyosan versy kullanan pek yok zannederim bu sitede.fakat gs hakkında fikir verecek arkadaşlar var.bana kalsa versy diyeceğim ama daha birebir görmüşlüğüm bile yok o motoru.versys 'i tavsiye etmemin pek sağlıklı olmıyacağı kanaatindeyim.en güzeli yine objektif olan kullanıcı yorumları.

Motosikleti
    Olmayacak
    İlgilenen arkadaşlara tşkler.
    Sanırım kışı motorsuz geçirip ekonomik olarak limiti biraz daha yukarı çekip çift silindir BMW F650 GS alacağım. Tabi bu arada KLE 650 almak için çok iyi gerekçelerim oluşmazsa.
    KAWASAKİye VERSYS almayı düşündüğüm için yanıtını bulamadığım bir kaç konuyla ilgili mail attım 10 gün önce. Henüz yanıt alamadım.
    BMW ya sitelerindeki bir sorunla ilgili mail attım. 25 dakika sonra mail geldi ilgileneceklerine dair. Sorun çözüldükten sonrada tşk eden ve sorunun çözüldüğüne dair bir mail aldım.
    Birkaç teknik soruya cevap vermeyen servis anlayışı motosiklette sorun yaşarsam acaba nasıl olur diye düşünmeme neden oldu malesef.

Motosikleti
    BMW R1200GS '08 & Piaggio X9 250 '06
    Bence yeni CBF600. BMW'yu sevmeme ragmen 650 serisinin parasını hak etmediğini düşünüyorum. Eğer o kadar parayı gözden çıkarabiliyorsanız 800 serisine bakmak lazım. Yeni 650, 800 cc olmasına ragmen performansı ancak bir 650 kadar. Ayrıca GS kısaltmasına aldanmamak gerek, yerden yüksekliği, alaşım jantları vs ile tam bir yol makinası. CBF600 fiyat/performans olarak şu anda en iyi tercih.

marwel114 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw G650 Xmoto
    Dostum öncelikle aramıza hoşgeldin. Ben F650Gs kullanıyorum ve harika bir motor, servisinden de çok memnunum.
    Daha önce transalp ve xt660 kullanmıştım ama bmw çok farklı, en harikası da dengesi.

17000ytl ye 2007 model bi bmw alabilirsin ama çift silindir yeni kasalardan almayı düşünüyorsan, onlar da harika.

Ben test etme imkanı bulmuştum, sesi ve gücü harika gerçekten.

Umarım doğru kararı verirsin, hayırlısı...
    Karşılaştığım herkes en az bir konuda benden daha yetenekli, öyle ki her insandan öğreneceğim bir şey var.

Motosikleti
    Olmayacak
    Pyro özellikle F 800 GS düşünmüştüm. Fakat benim boy dezavantajım var. F800GS için 1.80in altındakiler pek düşünmesin diye yorum okumuştum bir yerde. CBF 600 ün uzun yol performansı nasıl, bilgisi olan varmı?
    Marwel114 bencede tabiki F 650 BJK.
    Eski model 650 gs lerin uzun yol performansı nasıl (Vibrasyondan bahsediliyor çoğu yerde). Çok süratli kullanmak niyetinde değilim. (Torunumla motosiklet turuna çıkabilmek isterim)
    Uzun yol derken bir tur ve planlanan yaklaşık 6.000-7.000 km Türkiye turu (5 yada 6 motorla 2009 yılı içinde) Ve motor almazsam malesef R 1200 GS ve R 1200 RT de atrçı olarak...

Motosikleti
    BMW R1200GS '08 & Piaggio X9 250 '06
    F800 maalesef biraz yüksek alçak sele opsiyonu bile 850mm. Ancak motorun yapısı ince, bu biraz olsun durumu kurtarıyor. Bence denemeden karar vermemek gerek, eğer önceden tecrübeniz varsa ve popoyu kaydırarak tek ayak yere sağlam basıyorsanız olabilir. F800 güzel motor.

CBF600 hem şehir içinde hem de uzun yolda başarılı bir motor. Abisi CBF1000'de çok güzel bir motor ona da bakılabilir, ikinci el temizi bahsettiğiniz bütçeye bulunabilir. Ancak ağırlıklı şehir içi kullanacaksanız 1000cc'ye gerek yok, 600 fazlası ile yeter. Bahsettiğiniz Türkiye turunu eski F650'de, CBF600'de çok rahat çıkarır. Benim kişisel tercihim eski F650 yerine, yeni CBF600 olurdu. Eğer bütçem uygunsa F800

1200 GS ve RT başka sınıf. Onlara artçı olmanında keyfi ayrıdır

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)