Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Riva gezisi, Rüzgar ve köprü

Motovento
    REKLAM ALANI
    istanbulccc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800
    Merhaba Geçen hafta sonu arkadaşlar ile Riva gezisi yapmaya karar verdik ve cumartesi saat 18:00'de yola çıktık. Arabayla arkadaşlar önden gidiyor ben de motosikletle arkadan takip ediyorum.
    Taa ki köprüye gelene kadar köprü üzerinde rüzgardan çok zor yol aldım, orta şeritte giderken beni sağa atmaya başladı motosiklet, ben sağa çekiyorum o sola derken zar zor yavaş yavaş köprüden çıktım fakat köprü çıkışındaki durağın önünde durmak istediğimde arka ve ön frene dengeli basarak durmak istediğimde olduğu gibi sağ rejüfe gitmeye başladım ve arka fren birden boşaldı ! Allahtan çarpmadan durdum ve stop edip 1-2 dakika bekledim, sonra arka fren düzeldi ve bu saatten sonra riva yolunda yolunda virajlara düzgün giremez oldum, sanki yine biri beni sola çekiyor gibi gelmeye başladı.

Şimdi 50-60km'tan sonra ön ve arka lastik birbirinden bağımsız hareket ediyor gibi hissetmeye başladım. Sorun Rüzgardamı, Motosikletemi yoksa virajlara ve yola karşı bende bir ürkeklik mi oluştu yoksa anlamış değilim. Kasksız pırpırlar bile hiç etkilenmeden gidiyordu

Not: Dönüş yolunda köprüyü hiç saymıyorum hayatımda yaşadığım en zor anlardan biriydi şükür kazasız atlattım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mhyen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Dostum ben de aynen senin gibi Asya'dan Avrupa'ya geçmek için Boğaz Köprüsü'ne gelirken laylaylom.Fakat o köprüdeki rüzgar bütün hevesimi kaçırıyor.Hızlı gitsen gidemiyorsun.50 civarı bir hızla gidiyorum.Rüzgar bir sağdan bir soldan öyle vuruyor ki benim gibi acemiler korkuyor(seni bilmiyorum).O psikoloji ile o gün ne kadar kasarsam kasayım her rüzgardan etkileniyor, her rüzgar sertmiş gibi geliyor ve de istediğim gibi viraja yatamıyorum.Senin sorunun da bu sanırım
    Keyifli bir gezi istiyorsan Boğaz Köprüsü'nden geçmeyeceksin

atlantic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli BN251
    Ben de bu haftasonu köprüyü tam 4 kez kullanmak durumunda kaldım. İlk olarak Boğaziçi'nden geçtim ve çok zorlandım. Dönüşte FSM Köprüsünde yine aynı şekilde çok zorlandım ama çok şükür beni sağa sola pek atmadı. Sadece motoru yan yatırarak sürmek durumunda kaldım. Fena rüzgar vardı haftasonu İstanbul'da. Çok ürkütücü oluyor köprüden geçmek. Hele ayak kısmına geldiğimde bir sağa bir sola atıyor yaaa.. Adrenalin hat safhaya çıkıyor. Çok dikkat etmek lazım.
    Artık yollarda ölmek İS-TE-Mİ-YO-RUZ!!!

Motosikleti
    VFR 800
    Alıntı mhyen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum ben de aynen senin gibi Asya'dan Avrupa'ya geçmek için Boğaz Köprüsü'ne gelirken laylaylom.Fakat o köprüdeki rüzgar bütün hevesimi kaçırıyor.Hızlı gitsen gidemiyorsun.50 civarı bir hızla gidiyorum.Rüzgar bir sağdan bir soldan öyle vuruyor ki benim gibi acemiler korkuyor(seni bilmiyorum).O psikoloji ile o gün ne kadar kasarsam kasayım her rüzgardan etkileniyor, her rüzgar sertmiş gibi geliyor ve de istediğim gibi viraja yatamıyorum.Senin sorunun da bu sanırım
    Keyifli bir gezi istiyorsan Boğaz Köprüsü'nden geçmeyeceksin
    Bende acemi sayılırım daha 1150km cik oldu. Rüzgara alışmak gerekiyor sanırım

Alıntı atlantic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de bu haftasonu köprüyü tam 4 kez kullanmak durumunda kaldım. İlk olarak Boğaziçi'nden geçtim ve çok zorlandım. Dönüşte FSM Köprüsünde yine aynı şekilde çok zorlandım ama çok şükür beni sağa sola pek atmadı. Sadece motoru yan yatırarak sürmek durumunda kaldım. Fena rüzgar vardı haftasonu İstanbul'da. Çok ürkütücü oluyor köprüden geçmek. Hele ayak kısmına geldiğimde bir sağa bir sola atıyor yaaa.. Adrenalin hat safhaya çıkıyor. Çok dikkat etmek lazım.
    Valla kolay kolay ürkecek biri değilim ama harbiden trafikte hızlı akınca köprüde korkmadım desem yalan olur

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı istanbulccc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende acemi sayılırım daha 1150km cik oldu. Rüzgara alışmak gerekiyor sanırım
    Benim de neredeyse 2000 km bitti
    Boğaz Köprüsü'nden eğerki Avrupa tarafına geçiyorsam ve de saat 18:30-19:00 civarı ise oradaki rüzgardan öyle tırsıyorum ki hani motorla okuya okuya geçiyorum.Rüzgarın sağı solu belli olmuyor.Asya'ya geçiş o kadar zorlamıyor ama

GKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    daha önce ne kullanıyodun ?
    GKN MOTORS

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı GKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bana soruyorsan ilk motorum abi.Öncesinde 100 km tecrübem ya var ya yoktu

Motosikleti
    VFR 800
    Alıntı GKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benimde ilk motosikletim

schumacher__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık 4 teker..
    hehe, aynen ben de cumartesi günü saat 10 civarı boğaziçi köprüsünden geçtim, o gün zaten hava çok rüzgarlıydı, köprüye gelmeden e-5 te sağdan soldan aniden vuran rüzgar yüzünden bayaa zorlandım, köprüye gelince hepten zor olur işim diye düşünüyordum ki, sağolsun sağıma bi minibüs aldım ve rahat rahat gittim.Fakat yanımdan geçen bir race motor (yanlış görmediysem hyosung gt-250r dı) önümde o kadar çok zorlandı ki, haline acıdım açıkçası.Sanırım biraz da acemiydi, motorun üstüne yattı olmadı, kalktı hızlanmayı denedi olmadı, sürekli sağa-sola gidiyordu motoru.Artık ben de elim frende, arkadaşın düşmesine karşı tetikte bekliyordum ki, köprünün sonu geldi ve arkadaş hızlanıp gözden kayboldu. Onu görünce bazen motor sürmenin ne kadar zor olduğunu farkettim

Siz ne diyosunuz ya, köprü trafiğinden dellenip motor almayı düşünüyorum, her gün yusuf yusuf abilerle mi geçecez yani köprüden

vıceroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv650 - RKS 150-kuba xf139
    Rüzgar grenajı fazla olan modelleri olumsuz etkilediği gibi,dengeyi bozuyor.Denge bozuluncada yol tutuşu(ağırlık dağılımı) değiğşiyor. Kullandığınız motosiklet yeterince ağır değil ise rüzgarda yapılacak tek şey kalıyor düşük sabit hızda gidonu gezdirmeden hareket. Sağlıcakla.
    Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez...

GKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    Alıntı mhyen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bana soruyorsan ilk motorum abi.Öncesinde 100 km tecrübem ya var ya yoktu
    Alıntı istanbulccc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benimde ilk motosikletim
    il motorunuzsa köprü acemiliği diyelim
    ilk köprüden geçişim i hatırlıyorum, 150 km hızla dalmıştım sanırım, yediğim bikaç tokattan sonra bi ara elimde götürmeyi bile düşündüm motoru..
    aynı duyguyu uzun yolda ova gibi düz etrafında binalar olmayab yollarda da hisssediyosun, rüzgar baba savuruyo tokatlarını
    tecrübelendikçe rahat gelicek size..
    GKN MOTORS

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler