Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Direksiyon Sınavı

Motovento
    REKLAM ALANI
    zengo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    "İyi günler herkese.Ben bu cumartesi a2 nin direksiyon sınavına girdim ankarada onla ilgili başlık bulamadım o yüzden yeni konu açtım umarım hatalı değildir."

Birkaç şey sormak istiyorum.Bizim motor mondial 125kt idi ve haşatı çıkmış bir motordu.Neyse sıra bana geldi beni bayağı bir heyecan bastı bindim motora basıyorum marşa çalışmıyor basıyorum çalışmıyor ya dur bide şu kontrağı ters çevireyim öyle deneyim belki cinslik kontaktadır dedim ters çevirdim bi kere bastım hocanın göreceği tuttu ordan bağırdı yavrum kontak kapalı diye Beni iyice bir heyecan kapladı neyse uzun çabalarım sonunda motoru çalıştırmayı başardım ama elim ayağım zangır zangır.Gözetmenler bir düz gideceksin dönüşte de slalom yapacaksın dediler ben düz giderken gazı ayarlayamadığım için bi kaç saniye tek teker gittim sanırım ikinci vitesten bire düşürünce slaloma da çok dar girdim 3senedir aralıksız bisiklet sürdüğüm için alışkanlık olmuş hafif ayağımla destek alarak döndüm ilk dubayı:( Sonra hocaya baktım bikere daha yap diye bağırdı düz gidişi bende tekrar yaptım ama çok acayiptir ne yaptığımı hiç mi hiç hatırlamıyorum şu anda ama ikincisinde hiç sorun olmadan yaptığımı umuyorum:( Halbuki derslerde çok güzel kullanıyordum çok üzüldüm sınav sonrası.
    Acaba bu ayağı yere koyma(ayakta sayılmaz ayağımın ucu ile sadece) ile tek teker olayı yüzünden vermemezlik yaparlar mı genel olarak dengem iyiydi ama içim içimi yiyor kaç gündür birde sizlere sormak istedim acaba ehliyeti bunda alabilirmiyim yoksa ikinci sınava mı kaldı.
    An old man dies, A young girl lives.A fair trade...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    D C R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Kawasaki Versys 650
    Aynısı benim bi arkadaşımın başınada geldi...
    Arkadaşım kaç senedir motor sürüyo, hatta kendisine ait motoru var. ( Hyosung GV250 )
    Ancak direksiyon sınavında biz scooter kullandık, buda scooter hiç kullanmamış slalom yaparken senin ki gibi ayağını yere koyarak döndü hoca bişey demeden notunu verdi...
    Biz kaldı gözüyle bakarken hoca 70 puanla geçirdi arkadaşımı...
    Ayak basmadan 30 puan kırdı yani...
    Ama senin durumunda kontrolsüzlükte var galiba... Motoru kontrol edememişsin sanırım...
    Onun için bişey diyemicem...
    Ama dua et sadece ayağını yere bastığın için puan kırsın...
    69 dahi alsan kalıyorsun... 70 son sınır...

inşallah geçmişsindir...
    DoCqueR | D C R | H4LuK... - "Motosiklet Gibisin, Binmek İstiyorum" Drift Religion

O zaman ayağımı yere koyduğum için 30 puan kırdı ama bir şans daha vermek için sanırım düz gidişi bir daha yap dedi bana ve ikinci yapışımda gayet kontrollü idim heyecanım geçmişti biraz.
    Umarım geçerim ikinci defa bu eziyeti çekmek istemem Bide bu sınavın sonuçlarınıda internetten mi yayınlıyorlar yoksa sürücü kursumuzdan mı öğreneceğiz.

Motosikleti
    '13 Kawasaki Versys 650
    Bu hafta sonu girdin dimi sınava ?
    Biz girdiğimiz hafta hemen p.tesi günü açıklamışlardı...

Kursunu bi ara, sonuçlar kurstan öğrenilecek...
    Bugün veya yarın açıklanması lazım...
    DoCqueR | D C R | H4LuK... - "Motosiklet Gibisin, Binmek İstiyorum" Drift Religion

hocam sınav sonuçları hemen belli oluyor. gerçi kursuna bağlı da olabilir ama. ben de girdim cumartesi günü, sabah arayıp öğrendim notumu. bu arada sertifika için de ayın 13 ü dediler. dipnot...

muratcan7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KMT Duke 250
    Bende A2 için gidiyorum kursa. 1 hafta oldu başlayalı. 1 aydır da yamaha cygnus Rs 125cc kullanıyorum. Ama vitesli kullanmadım.

Direksiyon sınavında kanuni'nin vitesli bir motorunu verecekler . Bende heyecanlandım şimdiden .

Bir ara bulmam lazım viteslide alışayım. scooter'ı yeni yeni çözmeye başladım. Viteslide afallamayalım :(

Siteye hoşgeldim bu arada İlk baharda sağlam motor alacağım.

Alıntı zengo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O zaman ayağımı yere koyduğum için 30 puan kırdı ama bir şans daha vermek için sanırım düz gidişi bir daha yap dedi bana ve ikinci yapışımda gayet kontrollü idim heyecanım geçmişti biraz.
    Umarım geçerim ikinci defa bu eziyeti çekmek istemem Bide bu sınavın sonuçlarınıda internetten mi yayınlıyorlar yoksa sürücü kursumuzdan mı öğreneceğiz.
    Kursla msn den kounştum dedikleri buydu çok sevindim
    "70 almış geçmişsiniz 13 den sonra sertifikalarınız hazır olacak"
    Dediğim gibi olmuş sanırım ayağımı yere koyunca 30 kırmışlar düz gidişide ya izlemediler meyve suyu içeceğiz diye yada ikinci bi şans verelim gence dediler ikinci kez yaptırdılar çok rahatladım darısı sınava girecekler arkadaşlara.

Motosikleti
    '13 Kawasaki Versys 650
    Alıntı zengo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kursla msn den kounştum dedikleri buydu çok sevindim
    "70 almış geçmişsiniz 13 den sonra sertifikalarınız hazır olacak"
    Dediğim gibi olmuş sanırım ayağımı yere koyunca 30 kırmışlar düz gidişide ya izlemediler meyve suyu içeceğiz diye yada ikinci bi şans verelim gence dediler ikinci kez yaptırdılar çok rahatladım darısı sınava girecekler arkadaşlara.
    Tebrik ederim, hayırlısı olsun...
    Kazasız belasız günlere inşallah...

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Heyecan 10 puan Ayak koyma 10 Puan Tekteker 10 puan.. Sana kaldı gözüyle bakıyorum eğer 2 puan daha kırdıysa
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

PoYr@z - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben ehliyet almadım ocak 1 de alacam ama her türlü motoru kullanıyorum bu benim için bir avantaj fakat bu slalom ne oluyo acaba onu çözemedim ben :(
    Azraille yarıs bakalım kim daha hızlı (deneyin muhtesem birsey oluyo)

Motosikleti
    '13 Kawasaki Versys 650
    Alıntı PoYr@z adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben ehliyet almadım ocak 1 de alacam ama her türlü motoru kullanıyorum bu benim için bir avantaj fakat bu slalom ne oluyo acaba onu çözemedim ben :(

Resimdeki gibi o dubaların arasından geçmeye slalom deniyor..

no_name - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    basket oynaysan bilirsin belki 2 küle arasından geçme

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Ben yazdım nerden kırdıklarını yukarda Tam dediğim gibi 70 almıssın
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

PoYr@z - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı D C R adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Resimdeki gibi o dubaların arasından geçmeye slalom deniyor..
    çok saol abi örendiğim ii oldu bu yolda zikzak çizme gibi birsey

no_name basketle futbol bunlarla aram yoktur tiyatro oyunculuğu yaparım motor kullanırım ilgi alanım bunlar :D
    Azraille yarıs bakalım kim daha hızlı (deneyin muhtesem birsey oluyo)

Motosikleti
    KMT Duke 250
    Vitesli motorla slalom yaparken ne yapmak gerekiyor. Yavaş bir hızda gidersek puandan kırarlarmı.

Neler istiyorlar yani bizden tam olarak ?

Motosikleti
    cbf 150
    ehliyet sınavında önemli olan yavas sürmek birde ayağını yere koymamak

Motosikleti
    '13 Kawasaki Versys 650
    Alıntı muratcan7 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vitesli motorla slalom yaparken ne yapmak gerekiyor. Yavaş bir hızda gidersek puandan kırarlarmı.

Neler istiyorlar yani bizden tam olarak ?
    Kırmazlar...
    Zaten o dubaların arasından geçebilmek için mecburen yavaş gitmek gerekiyor...
    Hocalar sizin hızlımı gittiğinize yavaşmı gittiğinize bakmıyolar, motosiklet üzerindeki kontrolünüze, dengenize, slalomların arasından dönüşünüze bakıyorlar...
    Çok sorun edilecek veya heyecanlanıcak bişey değil emin olun...
    Dönüp geliyorsunuz olay bu yani...

Alıntı no_name adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ehliyet sınavında önemli olan yavas sürmek birde ayağını yere koymamak
    Evet en önemli şey ayağını yere koymayacaksın ve çok sakin yavaşca slalomunu düz gidiş gelişi tamamlayacaksın tamam.Yukarda dediği gibi heyecandan 10puan kırılacağını sanmıyorum sonuçta insanız doğamızda var azıcık adrenalin artışı doğal gibi geliyor bana Tek teker olayıda öyle ss lerdeki gibi değildi sadece birkaç saniye ön teker birkaç santim havaya kalkmıştır o da işin şovu olsun
    Benim büyük ihtimal D C R nin dediği gibi 30puan ayağı yere koymadan kırmışlar ama slalomu düzgün yaptım düz gidişte de ikinci vitese atmayı düzgün yaptım dengemde iyiydi vermişler.Dikkat edeceklerin bunlar çok zor şeyler değil.Sürücü kursundaki birazcık pratikle çok kolay geçebiliyorsun.
    Zaten 44 kişi girmiştik iki kere istop ettirip ha düştü ha düşecek diye bizi şoktan şoka sokan bir abi dışında herkes geçmiş.

Mesaj kirliliği olmasın diye buraya yazıyorum alttaki soruya cevap: dubalar arası 7adım tam olarak yani yeteri kadar yerin oluyor slalom için.

Motosikleti
    KMT Duke 250
    Duba'ların arasındaki dönüş açıları falan önemli değil yani. Mesafeyi bilen varmı 2 duba arasındaki ?

Üsteki cevap için teşekkürler

Motosikleti
    cbf 150
    Alıntı muratcan7 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Duba'ların arasındaki dönüş açıları falan önemli değil yani. Mesafeyi bilen varmı 2 duba arasındaki ?

Üsteki cevap için teşekkürler
    babam gelince bi sorarım 4 yıl önceye kadar 13 yıl ehliyet sınavlarında görev yapmıstı

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler