Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Direksiyon Sınavı

Motovento
    REKLAM ALANI
    muratcan7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KMT Duke 250
    Bir sorayım en iyisi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kymco Agility
    Alıntı D.Pedrosa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sertifikaları aldıktan sonra Trafik şubesindeki işlemler için ne kadar para harcıyoruz ? İşlemler bittikten sonra hemen veriyorlar mı o gün yoksa ileriki tarihlerde mi veriliyor ehliyet ?
    105 lira.

işlemler bittikten sonra hemen veriliyor ehliyetiniz. Emniyetin yoğunluğunada bağlı biraz.
    ::139:: [I][B][COLOR="DarkRed"]Burak Murat[/COLOR][/B][/I]

Motosikleti
    KMT Duke 250
    Evet arkadaşlar konu açacaktım ama buraya yazayım dedim.

Yarın direksiyon sınavına giriyorum. Saat 9 da. Kanuni windy 125 ile gireceğiz.

2 gün kullandım motoru (10-15 er dakikadan) 2. gün hocam şöyle dedi "95 kesin alırsın 100 vermiyorlar zaten motosiklete oturuşundan belli zaten ...adam olacak cocuk ....'dan belli olur
    " falan dedi
    Benimde hem gururum okşandı hemde bayağı bir cesaret geldi.

Kısa alanda 4. vitese kadar çıktım. Durmak çok kolay. Kalkışlar ilk gün kötüydü bayağı stop ettirmiştim 2. gün çok iyidi sorunsuz kalktım.

Vitesler biraz tuhaftı. Kendi kendine vites falan değiştiriyordu 2. vitese tam geçmiyordu boşa geçmiyordu ama hepsini sorunsuz atlattım.

Yarında sabahtan 8:00 8:30 gibi giderek son çalışmamı yapacağım. Ve Allah izin verirse sınavımı başarıyla geçeceğim...

Bayramdan sonra çıkıyormuş ehliyetim. Biraz daha sabrettikten sonra havalarda izin verirse birde benzin parasını yetiştirebilirsem yollardayım.

Kalkışta debriyajı çok sert bırakmayın yeter. Çok yavaş bırakın hatta. 3.bin devirlerde bırakmaya başlayın kalkıyor zaten motor gaz vermesenizde.

Geçen hafta girenlerde olmuş. İlçelerde bir hafta geç falan sanırım. Yarın gireceklere başarılar dilemek istedim.
    Cygnus Rs | CBF150 | RRaptor | CBF150 | GT250 |...

Motosikleti
    Hysoung 250 gt R alacam Sağlam tmiz vrsa alarim :)
    Vermeme ihtimalleri var Kili denk gelirsen vermeye bilir
    Ölüm, ölü için bir çözüm değildir.!

Motosikleti
    KMT Duke 250
    Verirler verirler Hoca şöyle dedi hiçbir kursiyerim kalmadı bir bayan kalmış oda puanlamayı yapan hocalarla atışmış o yüzden.

kings - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT250R
    Alıntı zengo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "İyi günler herkese.Ben bu cumartesi a2 nin direksiyon sınavına girdim ankarada onla ilgili başlık bulamadım o yüzden yeni konu açtım umarım hatalı değildir."

Birkaç şey sormak istiyorum.Bizim motor mondial 125kt idi ve haşatı çıkmış bir motordu.Neyse sıra bana geldi beni bayağı bir heyecan bastı bindim motora basıyorum marşa çalışmıyor basıyorum çalışmıyor ya dur bide şu kontrağı ters çevireyim öyle deneyim belki cinslik kontaktadır dedim ters çevirdim bi kere bastım hocanın göreceği tuttu ordan bağırdı yavrum kontak kapalı diye Beni iyice bir heyecan kapladı neyse uzun çabalarım sonunda motoru çalıştırmayı başardım ama elim ayağım zangır zangır.Gözetmenler bir düz gideceksin dönüşte de slalom yapacaksın dediler ben düz giderken gazı ayarlayamadığım için bi kaç saniye tek teker gittim sanırım ikinci vitesten bire düşürünce slaloma da çok dar girdim 3senedir aralıksız bisiklet sürdüğüm için alışkanlık olmuş hafif ayağımla destek alarak döndüm ilk dubayı:( Sonra hocaya baktım bikere daha yap diye bağırdı düz gidişi bende tekrar yaptım ama çok acayiptir ne yaptığımı hiç mi hiç hatırlamıyorum şu anda ama ikincisinde hiç sorun olmadan yaptığımı umuyorum:( Halbuki derslerde çok güzel kullanıyordum çok üzüldüm sınav sonrası.
    Acaba bu ayağı yere koyma(ayakta sayılmaz ayağımın ucu ile sadece) ile tek teker olayı yüzünden vermemezlik yaparlar mı genel olarak dengem iyiydi ama içim içimi yiyor kaç gündür birde sizlere sormak istedim acaba ehliyeti bunda alabilirmiyim yoksa ikinci sınava mı kaldı.
    bi dönüş olur orda katiyen ayağını indirmeyeceksin yere değmesi değil ayağın sabit duracak yoksam dengeni kaybediyor olarak anlıyorlar ben bir gün gittim kursa motoru kullandım öğrendim öğleden sonra sınava girdim geçtim adamlar bana sen basacaksın dediler bende oh be dedim iiçimden havada soğuk ha aralıkta falan sınava girmiştim bi bastım ben gözler sulanmaya başladı ve gözlerimi açamıyom o durumda manevralarıda ayağımı indirmeden dönebildim hemen geçmişim zaten hiç takmicanız kafanıza.

Motosikleti
    06" Honda Cbr 125 R(Satıldı) / BekleniyoRR :)
    Valla ben girdim.

benmkde mondial 125kt idi.

2 kez slalom yaptım 2 kez u dönşü yaptm.

96 vermiş 4 puan neyden kırdı onu merak ettim
    [B]My life Starts after 12.500Rpm :bounce:[/B]

Forumdan Uzaklaştırıldı
    ben yarın sabah 8'de giriyorum direksiyon sınavına. dün 4 saat antreman yaptım sınavın olacağı yerde. herhalde kalmam o kadar calıstıktan sonra adamlar iyice öğretene kadar bırakmadılar zaten saolsunlar.hersey tamam da şu dönüşlerde ayağımı yere koymasam daha ii olacakzaten ybr125 oyuncak gibi kalıyo yanımda.millet gülüyo

Motosikleti
    YAMAHA FZ6 FAZER 98Hp
    haydaa herkes iyiymiş aynı sınava bende girdim ctsi günü sabahın korunde goturdüler etlik ovacıga 11 de girdim sınava. hatasız kullandım ve 85 aldım ne alakaki??? motoru kaldırdım bi tur attım dubaların arasından tamam yeter dediler...15 puan nereden gitti anlamadım??
    HaYaT 3 ŞeYdeN ibaRetTir..DüN,BugÜn,yArıN..Dün maZidE kaLdı,yarın kaRanLık,GüN BugüN dür... GöNLüNcE DiLeDiĞiN Gİbİ YaŞa....

Motosikleti
    KMT Duke 250
    Günaydın millet sınava gidiyorum yavaş yavaş. Bana şans dileyin

Tüm direksiyon sınavına gireceklere başarılar

Evet arkadaşlar sınavdan çıktım . Ve geçtim Hiç sorun olmadı. Hatasız geçtim. Kaç puan verdiler bilmiyorum. Zaten biraz tuhaftı hocalar.

Aynı anda 2-3 kişi giriyordu parkura. Yolun üzerinde insanlar , dönülecek dubaların yanına bırakılmış motorsikletler bir sürü engel oluşturdu.

Hocalar pek bakmadı sanırım. Hep önündeki kağıtlarla uğraşıyorlardı.

Birkaç gün sonra artık bende motosiklet ehliyeti sahibi olacağım

Forumdan Uzaklaştırıldı
    geldimmmmm nerden geldimm tabikide gidon sınavından
    herşey süperdi , dubaların yanlış tarafından başlamamı saymazsak tabi
    adamlar defalarca dubaların ne tarafından başlayacağımızı anlattılar ama ben yinede yanlıs taraftan basladım ya püü bana
    ama görevlilerle muhabbeti kurdum daha beşinci dakikadan adamlar ilk önce yaslı bir amcayı aldılar sonra beni. hemen girip geldim. insallah geçerim

muratcan tebrikler

Motosikleti
    KMT Duke 250
    Teşekkürler eftelya. Sende geçmisşindir. Fazla düşünme Dubalara fazla bakmıyorlar. Hakimiyetine kontrole kalkış ve duruşa birde viteslere o kadar .

2. vitese taktım 3. ye de takacaktım ama şimdi adamların gözüne batmayayım dedim. 8 çizme davası falan oldu ama sonra iptal ettiler.

Sonuçta geçtik ama

Motosikleti
    Honda 1300s
    Uyuz olaiblirsiniz ama. bana ehliyeti aynen şöle verdiler. Merhaba ben Eren. Aa eren bey hoş geldiniz buyrun ehliyetiniz. Teşekkürler güle güle :D.
    Ama araba ehliyetim vardı. Hiç bir sınava vs filan gitmedim.

kings - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT250R
    inş. geçmişinizdir sınavı.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler