Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yine Yeniden Başlamak; Kaza Sonrası Ilk Sürüşmeler....

Motovento
    REKLAM ALANI
    2move - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    abi nasıl yazmak,, ne güzel yazmak. piyasada okadar yazar var adı çıkmış, şımarık herifler yazılarının sonunu zor getırırım,, zor okurum. ya konu beni çok cezbetti yada senın usta kalemin.
    geçmiş olsun çok... ellerin dert görmesin.
    YA İSTİKLAL ,YA ÖLÜM ! ! !

Alemin kralı çarşı , herkeze karşı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Parmaklarına sağlık usta...Aynen devam
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    hepinize çok teşekkür ederim arkadaşlar... eğer ki beğenildi ise kendime ait yazılarımı burada yayınlamak isterim.....
    bu arada yazımı motoaktüel dergisine taşıyan tüm arkadaşlara da buradan teşekkür ederim....
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

belifeless - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MSX 125
    o kadar güzel dile gelmişki motor sevdası
    ve her sevdanın acı yanları
    okurken tüylerim ürperdi
    ellerinize sağlık
    Hak edene değer verilir, Hak etmeyene de yol!!!

Motosikleti
    GT650R
    Aynıları banada söyleniyor, artık bırakırsın motoru, akıllandın mı, sat şunu, bi gün birilerini tokatlayacam,
    Akıllı adam aklını kullanan adamdır, Daha akıllı adam başkalarının da aklını kullanan adamdır.
    Emrolunduğun gibi dosdoğru davran. Ve azıtma (Hud 112)

gokayugur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joyride 200
    Hocam geçmiş olsun diyorum...

Bence sende şu "rüzgarın kızı - A.Ş.B" gibi biryerlerde haftalık bişeyler yazmalısın. Yüreğinden gelen ilham ve bu motosiklet aşkının birleşiminin oluşturduğu sentez, biyerlerde bişekilde sergilenmeli. Mesela burda MT' de anasayfada sana ve senin gibi arkadaşlardan oluşan bir yazı ekibine yönelik bir köşe açılsa. Bizde yüzümüzde tebessümle sürekli takip etsek ne iyi olur...

Kal sağlıcakla...
    Suzuki AN 125 - 2008 / 0 - 24500 km
    SYM Joyride 200 - 2008 / 4500 - 20000+ km (Halen Devam)

Motosikleti
    var
    Merhaba..
    Güzel yazı elinize sağlık.Pes etmekten ziyade, olanlardan tecrübe edinmek daha faydalı olacaktır. 10 yıl kadar önce arabamla kaza yapmıştım, 3 arkadaştık arabayı görenler kesin ölmüştürler demiştiler. Çok şükür yanımda oturan arkadaşın yalnızca cam kırıkları ile yüzünde kesikler vardı sadece, airbag patlaması çok şiddetli olduğundan benimde burnumun kanadığını farkedebildim o an, yanımda oturanın yüzü artık kandan görünmüyordu, o an hissettiklerimi tarif etmem imkansız! arkada oturan arkadaş ise artık yanımızda oturuyordu, çok uzun zaman kendime gelemedim. bi hal edip arabadan çıkabildik, ilk ben çıkmıştım, daha doğrusu demir kesme makaslarıyla biryerleri kesip çıkarmışlardı, o an, hastanede anlaşılan; dizlerimdeki kanamaları, sırtımda omuzlarımda kollarımda bacaklarımdaki ağrıları farketmemiştim bile tek birşey düşünüyordum "Allah'ım benim gibi arkadaşlarımda sağ salim çıksın şurdan" resmen Allah korudu, beş dakika önce cıvıl cıvıl kuşların çekirgelerin öttüğü bomboş yer, tabiri caizse ana baba günü olmuştu, herşey bulanık bir görüntü, her ses bir uğultudan ibaret idi. bu benim için çok acı bir tecrübe oldu, herzaman söylemişimdir "eyvah para etmez"
    Kaza şu şekilde oldu:
    3 arkadaş bir pazar akşamı denize gittik. yedik içtik, sabah erken çıkıp işimize gideriz dedik.
    Sabah 6.00 gibi güneşli temiz bir havada iki şeritli yoldan gidiyoruz hızım yaklaşık 120Km gibi. Yollar boş, gelen giden yok. karşıda beyaz bir araç belirdi. aramızda 500m gibi bir mesafe vardı, ve durdu. gazı kestim ve uzunca sellektör çaktım. iyice yaklaştığımda, benim geçmemi beklediğini anladım, aramızda 100m mesafe kaldı kalmadı, tekrar gaza bastım, basmamla beraber, bekleyen anadol kamyonet sola kırdı ve kelimenin tam karşılığı ile durdu, yolda geçebileceğim bir yer yoktu, hatta onu hesap edecek kadar vaktim bile yoktu, Frene asıldığım gibi, karşımdaki aracın sanki adeta yanlamasına bana doğru hızla geldiğini görüyordum, içindeki şöför ise bana bakıyordu ve gözleri nerdeyse portakal büyüklüğündeydi, hiç unutamam o bakışları. o an tek düşünebildiğim onun kabinine vurursam anadolun suntadan yapıldığını ve öbür tarafından çıkıp gideceğimdi, o anda direksiyonu biraz sola kırdım ve kendi tarafımı kamyonetin kasasına yönelttim ve pedallardan ayaklarımı olabildiğince koltuğa doğru çektim, kazadan sonra torpidoya baktığımda, ayaklarım orda olsaydı ikiside tamamen uçmuştu, şans!! Tutanakta 8 de 3 hatalıydım çünkü hızlıydım, jandarma 33m fren izi ölçtü. Belliki o şahıs sebze halinden geliyordu, çarpışma ile etraf domatesler ve patateslerle dolmuştu.Düşünüyorumda, arkadaşlarıma veya o kamyonetteki öküze birşey olsaydı ne yapardım! aman dikkatli olalım herkezin bildiği gibi kazanın ne zaman nasıl geleceği belli olmuyor, bu acı tecrübe kimbilir bu güne kadar beni, ne tür kazalardan korudu bilinmez, söylenenlere kulak verin, tecrübe para ile satın alınamaz...
    Güzellikler sizinle olsun...

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Alıntı gokayugur adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bence sende şu "rüzgarın kızı - A.Ş.B" gibi biryerlerde haftalık bişeyler yazmalısın. Yüreğinden gelen ilham ve bu motosiklet aşkının birleşiminin oluşturduğu sentez, biyerlerde bişekilde sergilenmeli. Mesela burda MT' de anasayfada sana ve senin gibi arkadaşlardan oluşan bir yazı ekibine yönelik bir köşe açılsa. Bizde yüzümüzde tebessümle sürekli takip etsek ne iyi olur...

Kal sağlıcakla...
    ilginize teşekkürler. aslında site yönetiminden böyle bir köşe istesek çok mu ayıp etmiş oluruz bilmem ki bir ayzı yazdık, şairlerin yazaralrın piri kesilmiş gibi olmayalım ama sitemizdeki belki de tek eksiklik bu...

ama elimden geldiğince bu tür aktivitelerimi yansıtmaya çalışıcam. umarım başarılı olabilirim...

sağlıcakla...

Alıntı mustaa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba..
    Güzel yazı elinize sağlık.Pes etmekten ziyade, olanlardan tecrübe edinmek daha faydalı olacaktır. 10 yıl kadar önce arabamla kaza yapmıştım, 3 arkadaştık arabayı görenler kesin ölmüştürler demiştiler. Çok şükür yanımda oturan arkadaşın yalnızca cam kırıkları ile yüzünde kesikler vardı sadece, airbag patlaması çok şiddetli olduğundan benimde burnumun kanadığını farkedebildim o an, yanımda oturanın yüzü artık kandan görünmüyordu, o an hissettiklerimi tarif etmem imkansız! arkada oturan arkadaş ise artık yanımızda oturuyordu, çok uzun zaman kendime gelemedim. bi hal edip arabadan çıkabildik, ilk ben çıkmıştım, daha doğrusu demir kesme makaslarıyla biryerleri kesip çıkarmışlardı, o an, hastanede anlaşılan; dizlerimdeki kanamaları, sırtımda omuzlarımda kollarımda bacaklarımdaki ağrıları farketmemiştim bile tek birşey düşünüyordum "Allah'ım benim gibi arkadaşlarımda sağ salim çıksın şurdan" resmen Allah korudu, beş dakika önce cıvıl cıvıl kuşların çekirgelerin öttüğü bomboş yer, tabiri caizse ana baba günü olmuştu, herşey bulanık bir görüntü, her ses bir uğultudan ibaret idi. bu benim için çok acı bir tecrübe oldu, herzaman söylemişimdir "eyvah para etmez"
    Kaza şu şekilde oldu:
    3 arkadaş bir pazar akşamı denize gittik. yedik içtik, sabah erken çıkıp işimize gideriz dedik.
    Sabah 6.00 gibi güneşli temiz bir havada iki şeritli yoldan gidiyoruz hızım yaklaşık 120Km gibi. Yollar boş, gelen giden yok. karşıda beyaz bir araç belirdi. aramızda 500m gibi bir mesafe vardı, ve durdu. gazı kestim ve uzunca sellektör çaktım. iyice yaklaştığımda, benim geçmemi beklediğini anladım, aramızda 100m mesafe kaldı kalmadı, tekrar gaza bastım, basmamla beraber, bekleyen anadol kamyonet sola kırdı ve kelimenin tam karşılığı ile durdu, yolda geçebileceğim bir yer yoktu, hatta onu hesap edecek kadar vaktim bile yoktu, Frene asıldığım gibi, karşımdaki aracın sanki adeta yanlamasına bana doğru hızla geldiğini görüyordum, içindeki şöför ise bana bakıyordu ve gözleri nerdeyse portakal büyüklüğündeydi, hiç unutamam o bakışları. o an tek düşünebildiğim onun kabinine vurursam anadolun suntadan yapıldığını ve öbür tarafından çıkıp gideceğimdi, o anda direksiyonu biraz sola kırdım ve kendi tarafımı kamyonetin kasasına yönelttim ve pedallardan ayaklarımı olabildiğince koltuğa doğru çektim, kazadan sonra torpidoya baktığımda, ayaklarım orda olsaydı ikiside tamamen uçmuştu, şans!! Tutanakta 8 de 3 hatalıydım çünkü hızlıydım, jandarma 33m fren izi ölçtü. Belliki o şahıs sebze halinden geliyordu, çarpışma ile etraf domatesler ve patateslerle dolmuştu.Düşünüyorumda, arkadaşlarıma veya o kamyonetteki öküze birşey olsaydı ne yapardım! aman dikkatli olalım herkezin bildiği gibi kazanın ne zaman nasıl geleceği belli olmuyor, bu acı tecrübe kimbilir bu güne kadar beni, ne tür kazalardan korudu bilinmez, söylenenlere kulak verin, tecrübe para ile satın alınamaz...
    Güzellikler sizinle olsun...
    kaz abu işte, nereden ve nasıl geleceği belli olmuyor ama deneyimlerimizi en iyi şekilde kullanmaya çalışarak ve hatta bu tecrübeleri bu şekilde aktararak yaşamış olmak şartı olmadan da başkaları için de birşeyler yapmış olabiliriz. her ne kadar da "bir müsibet bin nasihata bedel" olsa da...
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

huceyn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX-R 1300
    Alıntı gokayugur adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Kal sağlıcakla...
    abi onun güzel yazabilmesi için her gün kaza yapması lazımtabi buda istediğimiz bi durum değil
    Orgazma Dudak Büktürür

Motosikleti
    *SHELBY* 125_KT
    walla dostum azmin zaferi

demirgursel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sencerim sağlıklı olman çok sevindirici, tekrar hoşgeldin diyeyim
    sıkıysa yakala HAYALBUYSA

muratcan7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KMT Duke 250
    Ne denebilir ki ? Kelimeler kifayetsiz kalır . Geçmiş olsun. Hayata hoşgeldin tekrar

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    abi çok sağlam yazmışın, helal olsun. seni sewiyoruz.
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

stunc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda -titan -twister
    sencerim yüreğine sağlık. bu aşk bitmez. tekrar geçmiş olsun
    stunc -honda titan -honda twister
    motosiklet özgürce yaşamak, rüzgarla yaşırmak tır.

C@LiMeRO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V Strom 250
    Hani bazı sevgililer vardır hiçbir zaman bizim olmazlar.. Hep bir gün terkedileceğimizden korkar daha da sıkı bağlanırız. Motosiklet de böyle birşey galiba. Hiç bir zaman tam olarak sahip olamıyoruz. Her an acaba ne zaman bu sevda bitecek korkusunu yaşıyor, bitmedikçe daha da bağlanıyoruz.. Hiçbirimizin sevdasının yarım kalmaması dileğiyle..
    AsLaNLaR ve SıRTLaNLaR HiÇBiR ZaMaN DoST OLaMaZLaR..

Motosikleti
    Kanuni Seyhan 250 c
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilk duyduğum sözler şunlardı;
    Belliydi kaza yapacağın… biz sana dedik abi, motor tehlikelidir diye…. Motora binilir mi artık…. Eh artık bırakırsın motorculuğu…. Haa bir de şu cümle vardı; geçmiş olsun…. Cana geleceğine mala gelsin….
    Yalnız deilsin aynı sorunları bende yasadım baba parası yiyince baba lafıda yiyosun mecburen.. Ama ben kaza yaptıım da (1 ay faln oluyo) bırak motosikleti bırakmayı kaza yerinden eve götürmüstüm yaralarım sarılmadan motosikleti , motosiklet sevgisi iste...
    Kendi Kader Taininde Her İnsan Bir Kumarbaz
    DRFİRARİ:SINAVA KALEMSİZ GİREN COCUK

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu konuyu görüp özellikle okumadım, biliyordum belki de başıma geleceğini. 1 haftadır evde yatıyorum, omzum uyuşuk, her tarafımdaki yaralar kabuk bağlıyor ağır ağır. Dün sabaha karşı ağrıların şiddetinden acile gittim, doktora 'doktor ben bu yaşıma kadar böyle ağrı görmedim' dedim fakat bir kez olsun sitem etmedim ona, 'geçmiş olsun, ucuz atlatmışsın, binme şu şeytan icadına' diyenlere kızdım, acıdım. Nasıl tarif edeyim ki duygularımı hepsine, beni birazcık anlasalar sormazlar mıydı o nasıl diye?!

Aklım hep onda acaba serviste ne yapıyorlar? İncitmesinler beni incittikleri gibi! Düştüğümde yerden kalkmak istedim kalkamadım, kalkabilseydim yanına gider onuda kaldırırdım. Kafamı zorla kaldırıp ilk baktığım yer benden uzakta yattığı yerdi. Sadece başımdakilere ' lütfen kaldırın yerden' diyebildim.

Artık eminim bu sevgi değil içimdeki kara sevda, sevda hiç bitmeyecek uzunca zaman kavuşamayacak olsak da...
    Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mirage YY150 T1 (düldülümü geri aldım)
    usta ne yazmışsın yaa.. az önce dergide gördüm.. altında imzada motosiklet.net i görünce hemen arattım buldum bi de burda okudum..
    geçmiş olsun,.... helal olsun....

fireblade1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    abi çok geçmiş olsun biraz geç oldu ama...
    Here I'm,on the road again.... ultrAslan

emomen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 1100 xx
    Yürekçe olmuş Geçmiş olsun .
    Motorcu motorunu özleyen ve herdefa hevesle binendir.Kaza yapıp motora birdaha binmeyen degil...
    Bedenimdeki Ruhun ^3^ günlük sahibiysem istedigim gibi yaşarım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)