Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Racona ters giyim kuşam

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    BMW 1200 GS Adventure
    Biliyorum biraz argo bir başlık oldu ama az sonra söyleceklerimle örtüşecek daha uygun bir ifade bulamadım.

Gerek motordayken gerekse bir kafede otururken veya yolda yürürken sürekli olarak etrafımdan geçen motosiklet sürücülerini izlerim. Ne giymiş, motoru ne, nasıl kullanıyor, gibi. Sanırım bunu hepimiz yapıyoruz. Uzatmayayım, gözlemlediğim kadarıyla özellikle yaz aylarında sıcağın etkisiyle kıyafet konusunda ciddi bir lakayıtlık söz konusu. Ben İstanbul Acıbadem'de oturuyorum ve Bağdat Caddesi civarında sıklıkla bulunurum. Buralarda yaşayanlar bilir, bol miktarda motorcu arkadaşımız takılır buralara.

Ben diyorum ki, motora binmenin de bir raconu vardır. Anladık sıcak var, nem var, var da var... Ama arkadaşlar, mont giyip, kask giyip altına bermuda şort giyenlere sesleniyorum. Lütfen en azından bir kot pantalon giyiniz. Güvenliği, tedbiri falan bıraktım, korumalı kıyafetlerden bahsetmiyorum bile ama hiç olmazsa gülünç duruma düşmeyin. Bu kadar komik, anti-karizmatik, şekilsiz bir görüntü olabilir mi Allah aşkına. Adamın altında 1000RR veya 1200GS, k..çında bermuda şort, kıllı bacaklar dışarda. Bu racona ters değil de nedir. Hani, smokin giy dolaş o zaman, bir farkı yok, aynı komedi. Motora da binmenin bir adabı vardır. Yapmayın kardeşim, ucu hepimize dokunuyor. Haksız mıyım, yoksa ben de mi bir tuhaflık var.

Herkese sevgiler, selamlar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    CTRL_1975 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Modifiyeli KAISAR 200
    Evet konuya katılıyorum . Gerçi bende işe giderken iş yerine yakın oturmama rağmen sırf motor sürmek için takım elbise giyip motora binmek zorunda kalıyorum . Düşünün chopper motorun üzerinde takım elbiseli bir adam . Neyseki yol kısa ve yol üzerindeki çoğu insan tanıdık.:
    mODİFİYE cANAVARI

Motosikleti
    Kymco Agility
    Alıntı Batpod adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biliyorum biraz argo bir başlık oldu ama az sonra söyleceklerimle örtüşecek daha uygun bir ifade bulamadım.

Gerek motordayken gerekse bir kafede otururken veya yolda yürürken sürekli olarak etrafımdan geçen motosiklet sürücülerini izlerim. Ne giymiş, motoru ne, nasıl kullanıyor, gibi. Sanırım bunu hepimiz yapıyoruz. Uzatmayayım, gözlemlediğim kadarıyla özellikle yaz aylarında sıcağın etkisiyle kıyafet konusunda ciddi bir lakayıtlık söz konusu. Ben İstanbul Acıbadem'de oturuyorum ve Bağdat Caddesi civarında sıklıkla bulunurum. Buralarda yaşayanlar bilir, bol miktarda motorcu arkadaşımız takılır buralara.

Ben diyorum ki, motora binmenin de bir raconu vardır. Anladık sıcak var, nem var, var da var... Ama arkadaşlar, mont giyip, kask giyip altına bermuda şort giyenlere sesleniyorum. Lütfen en azından bir kot pantalon giyiniz. Güvenliği, tedbiri falan bıraktım, korumalı kıyafetlerden bahsetmiyorum bile ama hiç olmazsa gülünç duruma düşmeyin. Bu kadar komik, anti-karizmatik, şekilsiz bir görüntü olabilir mi Allah aşkına. Adamın altında 1000RR veya 1200GS, k..çında bermuda şort, kıllı bacaklar dışarda. Bu racona ters değil de nedir. Hani, smokin giy dolaş o zaman, bir farkı yok, aynı komedi. Motora da binmenin bir adabı vardır. Yapmayın kardeşim, ucu hepimize dokunuyor. Haksız mıyım, yoksa ben de mi bir tuhaflık var.

Kısmen katılıyor, kısmen şiddetle karşı çıkıyorum. Güvenlik ekipmanları konusunda tartışmasız hemfikiriz. Ancak şu RACON olayını anlayamadım.

Türkiye'nin en iyi üniversitelerinden birinde okuyorum çok şükür. Amerikalı, Yale mezunu bir hocamız var. Evi okula yaklaşık 6km ve bu hocamız hergün okula bisikletle geliyor. Yaptığı işi ciddiye alan ve RACONUNA uyan bir eğitim insanıki pekçok öğretim görevlisinin aksine takım elbise giyiyor, kravat takıyor.. Okulda eminimki ona gülen ve "Koskoca Yale mezunu professor bisiklete biniyor" diye çekiştiren onlarca sığ beyin vardır. Fakat DOĞRUYU görmek çok zor olmasa gerek..

Bu durumda biraz buna benziyor. Ben şuan çalıştığım şirkete takım elbiseyle geliyorum. Altımdada scooter.. Gülenler yada RACONA uymadığımı düşünenler olabilir; ama ben BELİRLİ kalıplar olması gerektiğine inanmıyorum.. Sizin bahsettiğiniz konulardada durum buna benziyor.

Eğer GÜVENLİK için bahsediyorsanız, sonuna kadar arkanızdayım. Ama yok; görüntü ve şekilcilikse tartıştığımız konu bence bırakalımda herkes KENDİ TERCİHLERİYLE yaşasın..
    ::139:: [I][B][COLOR="DarkRed"]Burak Murat[/COLOR][/B][/I]

Sedat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bws50
    abi giyicen şortu takıcan güneş gözlüğünü askılıda bir badi.. Süper ortam.. Caddede 2 gaz çekicen olucak bitecek alla alla.. dimi jesse ;)

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Alıntı B.m.O adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kısmen katılıyor, kısmen şiddetle karşı çıkıyorum. Güvenlik ekipmanları konusunda tartışmasız hemfikiriz. Ancak şu RACON olayını anlayamadım.

Türkiye'nin en iyi üniversitelerinden birinde okuyorum çok şükür. Amerikalı, Yale mezunu bir hocamız var. Evi okula yaklaşık 6km ve bu hocamız hergün okula bisikletle geliyor. Yaptığı işi ciddiye alan ve RACONUNA uyan bir eğitim insanıki pekçok öğretim görevlisinin aksine takım elbise giyiyor, kravat takıyor.. Okulda eminimki ona gülen ve "Koskoca Yale mezunu professor bisiklete biniyor" diye çekiştiren onlarca sığ beyin vardır. Fakat DOĞRUYU görmek çok zor olmasa gerek..

Bu durumda biraz buna benziyor. Ben şuan çalıştığım şirkete takım elbiseyle geliyorum. Altımdada scooter.. Gülenler yada RACONA uymadığımı düşünenler olabilir; ama ben BELİRLİ kalıplar olması gerektiğine inanmıyorum.. Sizin bahsettiğiniz konulardada durum buna benziyor.

Eğer GÜVENLİK için bahsediyorsanız, sonuna kadar arkanızdayım. Ama yok; görüntü ve şekilcilikse tartıştığımız konu bence bırakalımda herkes KENDİ TERCİHLERİYLE yaşasın..
    İmzamı atıyorum:

Evet bende kesinlikle katılmıyorum ve bu topicinde gereksiz olduğunmu düşünüyorum.

İnsanların giyim zevki belki bizim düşünce ve görüşümüze uymuyor ama bu o kişinin zevkidir ve biz karar veremeyiz.

Motosikleti
    BMW 1200 GS Adventure
    Evet haklıymışım... ben yanlış forumdayım... hala savunuyorum. Her işin bir kıyafeti vardır, takım elbiseyle motora binilmez. İşe de gidilmez. Giderken bir yağmur patlar leş gibi ıslanırsın, sonra gidilmeyeceğini anlarsın. Yağmurluğun mu var, onu da giyene kadar sırılsıklam olursun. Ben yaptım olduyla bazı şeyler olmaz, ha günah değil, küfür değil, ne istersen giy kimse kimseye karışmaz. Ama olmaz. O yüzden şortla da bu alete binilmez. İsteyen istediği kadar tepinsin. Ama yine söylüyorum, bu forumdaki çoğunluk giyilir kardeşim, püfür püfür serinlete serinlete giderim bilmem neremi diyorsa, bana da bu forumdan eyvallah.

Konuyu gereksiz bulan arkadaşlar bu forumu çok daha gereksiz onlarca konularla dolduranların farkında değiller herhalde. Sohbet kısmında bir başlık açmışım şortlu arkadaşlar sevmediler sanırım.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HyosunG GT 250 İsim : AraL
    parmakarası terlikle movistar kullanan gördüm ben
    gerçi üsküdar'daydı

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Şort güvenlik nedeniyle ayrı konu, ama takım elbiseyle motora binilmesi bence desteklenmeli. Motorcu adam illa deri giymek, metal dinlemek vs. zorunda değil ki, güvenlik önlemi aldığı sürece cart kırmızı da giyer fosforlu yeşil de, takım da giyer tişört de. Farklılıklar bizi zenginleştirir, tek tipleşmek zarar verir. Korumaların altına istenen her şey giyilebilir, hatta gidilecek yer nüdist kampıysa hiçbir şey giyilmez

Tabii takım giyecek adamın her ihtimale karşı yağmur geçirmez bir pantolon ve yağmurluk taşıması yararına olacaktır

swalbard - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosiklet bence belli kurallar çerçevesinde bir tutkudur bir zevktir.Kurallar teknikle,tecrübeyle, korumalarıyla sınırlıdır. İstersen kızılderili gibi giyin ama altında en azından bir dizlik olsun. Ben Antalya'da çok gördüm;altında deniz şortu ama dizliği var ayakkabısı var montu var kaskı var eldiveni var. Fazlada kurcalamamak lazım işin aslı eğitimden geçer.

Motosikleti
    suzuki an125
    Evet haklıymışım... ben yanlış forumdayım... hala savunuyorum. Her işin bir kıyafeti vardır, takım elbiseyle motora binilmez. İşe de gidilmez. Giderken bir yağmur patlar leş gibi ıslanırsın, sonra gidilmeyeceğini anlarsın. Yağmurluğun mu var, onu da giyene kadar sırılsıklam olursun. Ben yaptım olduyla bazı şeyler olmaz, ha günah değil, küfür değil, ne istersen giy kimse kimseye karışmaz. Ama olmaz. O yüzden şortla da bu alete binilmez. İsteyen istediği kadar tepinsin. Ama yine söylüyorum, bu forumdaki çoğunluk giyilir kardeşim, püfür püfür serinlete serinlete giderim bilmem neremi diyorsa, bana da bu forumdan eyvallah.

Konuyu gereksiz bulan arkadaşlar bu forumu çok daha gereksiz onlarca konularla dolduranların farkında değiller herhalde. Sohbet kısmında bir başlık açmışım şortlu arkadaşlar sevmediler sanırım.
    bak işte bende bu yazdıklarına katılıyorum..bu forumda teneke yapacaksan yapacan ama fikrini beyan etmeye geldimi tepki toplarsın.açtığın konuyu binlerce gereksiz topiğe cvp yazanlar beğenmezler.burasıda böyle naparsın takma kafana usta

asm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Geçenlerde, t-shirtle kasksız bir şekilde yanımıza gelen ve arkadaşına seslenen R1'li bir vatandaş :

"La İstanbul Yolu'ndaki yabancı plakalıyı gördün mü?

Adam tulumla gelmiş Avrupa'dan.

Manyak bunlar a.k (küfürde aynen!)"

dedi aynen.

Tulum falan bu havada giyilemez belki ama kask takmamanın bahanesi olmaz herhalde.
    Atın iyisi alayda,kabın iyisi kalayda belli olur.

extreme1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X Max250 & Yamaha Cygnus X
    kimse tulum giymek zorunda degil ama tulum giymenin de kazalarda ne kadar korudugu anlatmakla bitmez,scooter racing farketmez hangi motora binersek binelim montumuzu kaskımızı dizliklerimizi ihmal etmemeliyiz
    şortla binen ve dizlerini parçalayan o kadar insan var ki...
    Batpod bu konuda size katılıyorum
    kazasız sürüşler diliyorum...
    Tüketici yaşamak iyi değildir. Üretici olalım Mustafa Kemal ATATÜRK

Motosikleti
    KAISER F5 SkyJeT
    İsteyen istediğini giyer diyen arkadaşLar acaba iş topLantısına da bermuda şortLa gidebiLiyorLar mı

İmkanLAr öLçüsünde giyime özeLLikLe de korumaya dikkat ediLmeLi diye düşünüyorum....

saygıLar...
    [B]ALem, [COLOR="Red"]ALem[/COLOR] OLamadı ki... Biz [COLOR="red"]KraL[/COLOR] oLaLım... [COLOR="red"]![/COLOR][/B]

Motosikleti
    O ŞİMDİ ANILARDA YAŞIYOR...

derdimi dinledim, derdimden iğrendim onun derdini gördüm, derdime imrendim Ömür Dediğin Üç Gündür,
    Dün Geldi Geçti, Yarın Meçhuldür,

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    rajon içinde olur motorcunun .. O o anda canı çekerse onu giyer ,kalıplara sığmaz,
    çevresindeki ne düşünür onu zaten bağlamaz ..o na gülenler trafikte akıp giderken motoru sağa çekip yoldaki taşı bir başka arkadaşı çarpmasın diye o alır .. köy yolunda karşıdan karşıya geçen kaplumbağaya yine o destek çıkar ...bizde rajon dışta olmaz .. birimiz takım elbise giyer birimiz bermuda şort ..ama yürekler bir atar .. yani kamyon cu ile motorcuyu işte bu çizgi ayırır..

kısa not:kamyoncu örneği yanlış anlaşılmasın küçümsemeden değil. bizden sonra onlar yardım eder yolda kalana .. benzini bitene, arabası hararet yapana, kayışı kopana , hep onlar el uzatır. ama onlar motorcu gibi olmazlar genelde ağır abilerdir .. öle bermuda falan ters olur onlara ..Bu açıklamayı olura bir amyoncu abimiz okurda yanlış anlar diye yazdım .. yolları açık olsun
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

adnannn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha BWS 2000-2007&Honda CBR 125R 2007-...
    Motosiklete şortla binersen düşmesen bile taştan topraktan nasibini alırsın, mermi gibi geliyor yerden kalkan herşey, Motosiklete takım elbiseyle binersen egsoz dumanından, tozdan, topraktan nasibini alırsın, üstüne sinen kokudan kimse yanına yaklaşmaz! Koca gün oturursun öylece
    Ben şanslıyım, iş kıyafetim ayrı..
    Motosikletin bağırarak hızlanması fark edilmemiz açısından bir avantaj. Bu durumda araba kullanan insanlar "Al işte bir serseri motorcu daha" diyorlar belki, ama bu bizi hiç fark etmeyip üzerimize kırmalarından daha iyidir.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Suziki Gs 500E
    av ben nem kaptım şimdi, Yalovada denize diye şortu terliği havluyu tişörtü aldım.Sonra kimden fikir çıktı bilmiyom hop şelaleye doğru döndük, ayakta terlik şort tişört bir kaskım vardı başımda Sıcakda iyi oldu da akşama doğru sineklerin hucumuna uğradım.

doğru kanaldasınız..fikrinizi açıkladınız,açıklayacak fikri olanlarada bu topiği açarak fırsat tanıdınız..farklı pencereden de bakanlar olmalı,saygı lütfen..

BBRR açıklamış aslında.

özgürlükse motor,motorsa özgürlük..ve senin özgürlüğüne müdahale etmeden,risk alarak ama seni riske atmadan yaşıyorsam..racona da mahalle baskısına da hayır..

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Kanunen kask harici olan tum diger korumalar zorunlu degil. O yuzden bize karsimak dusemez ister don atlet cikar ister grand tuvalet. Kask olduktan sonra neye gore suclayacaz ki Kanunda Racon diye bir kelime yokki yukumlulugu olsun.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)