Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Racona ters giyim kuşam

Motovento
    REKLAM ALANI
    nitrious81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Octavia
    Ya ben burda Çin malı 150cc lık motora Revit Mont Eldive Lazer Kask takarak bınıyorum mıllet tuhaf tuhaf bakıyor arkadaslarımdan bazıları ve bazı kısıler bu motorada boyle bınılır mı ne bu Racınge mı bınıyorsun gıbı sacma sapan konusmalar gecıyor ama ben aldırıs etmıyorum Duzce de goruyorum Z750 lıler R6 600RR lar vızır vızır ama sadece kask ve tısort ıle bınıyorlar onlar zengın olup ıyı makınalara bındıklerı ıcın onlara bısı olmaz
    Biri şu Düzcedeki kasksız ehliyetsiz üstüne üstlük Abart egzozları ile kafa ...... bir dur desin !!!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    BMW 1200 GS Adventure
    Alıntı extreme1925 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kimse tulum giymek zorunda degil ama tulum giymenin de kazalarda ne kadar korudugu anlatmakla bitmez,scooter racing farketmez hangi motora binersek binelim montumuzu kaskımızı dizliklerimizi ihmal etmemeliyiz
    şortla binen ve dizlerini parçalayan o kadar insan var ki...
    Batpod bu konuda size katılıyorum
    kazasız sürüşler diliyorum...
    Teşekkür ederim. Saygılar.

Alıntı eftelya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    birde terlikle motosiklet sürmek yasaklanmalı . ben çok görüyorum. adam 1000cclik aleti banyo terliğiyle kullanıyor
    Haklısın... ama dikkatli ol buralarda, bak ben bi şort dedim sürüyle adam üstüme atladı "ne diyon sen giyecez tabi şortu" şeklinde. Sen de terlikçilerin gazabına uğrama.

Motosikleti
    bmw f650gs
    Batpod arkadaşıma katılıyorum... giyinmenin adabı var... ama itiraf ediyorum yorumunu okurken tebessüm ederek okudum çünkü bende mont kask ve bermuda ile biniyorum bazen... her yerim hava alıyor
    İki şeyin değirini elden gitmeden takdir etmek zordur; sağlık ve gençlik.

Jedaykin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma GW250
    Bu pek bir yere varacak bir tartışma değil ama kendi görüşümü söylemeden duramıyorum.

1- motosiklete binerken koruma ekipmanlarını kullanmak şarttır. hava sıcak, şehir içi, ben yavaş giderim gibi bahaneler ile sadece kendinizi kandırmış olursunuz. sarhoşun teki sizi sıkıştırdığında düşerken de "hava sıcak, ondan giymedim montu" deyin bakalım sizi korucak mı?

2- motor kıyafetinin raconu da almaz. racon derseniz o zaman motosiklet olayına sadece hobi olarak bakıyorsunuz veya derdiniz millete hava atmak diye bakarım. güvenlik sakıncası yaratmıyorsa istediğinizi giyersiniz. insanlar işine motosiklet ile gidemiyecek mi? takım elbisesini giyer. üstüne montu geçirir, dizliğini kaskını takar biner gider.

olay "racon" seviyesine gelirse cruiser süren biri olarak benim de taş gibi kapalı kaskımı atıp düşersem suratımın dağılacağı bir nazi kask kullanmam gerekir. konu racona gelice böyle mantıksız, adamı sakat edecek raconlar da var.

kısaca toplayıp sprite'tan araklama yapalım. "imaj hiçbir şeydir, güvenlik herşey"

Motosikleti
    bmw f650gs
    Alıntı Jedaykin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu pek bir yere varacak bir tartışma değil ama kendi görüşümü söylemeden duramıyorum.

1- motosiklete binerken koruma ekipmanlarını kullanmak şarttır. hava sıcak, şehir içi, ben yavaş giderim gibi bahaneler ile sadece kendinizi kandırmış olursunuz. sarhoşun teki sizi sıkıştırdığında düşerken de "hava sıcak, ondan giymedim montu" deyin bakalım sizi korucak mı?

2- motor kıyafetinin raconu da almaz. racon derseniz o zaman motosiklet olayına sadece hobi olarak bakıyorsunuz veya derdiniz millete hava atmak diye bakarım. güvenlik sakıncası yaratmıyorsa istediğinizi giyersiniz. insanlar işine motosiklet ile gidemiyecek mi? takım elbisesini giyer. üstüne montu geçirir, dizliğini kaskını takar biner gider.

olay "racon" seviyesine gelirse cruiser süren biri olarak benim de taş gibi kapalı kaskımı atıp düşersem suratımın dağılacağı bir nazi kask kullanmam gerekir. konu racona gelice böyle mantıksız, adamı sakat edecek raconlar da var.

kısaca toplayıp sprite'tan araklama yapalım. "imaj hiçbir şeydir, güvenlik herşey"
    helal! işte cevap bravo...

GKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    [QUOTE=Batpod;1192872Teşekkür ederim. Saygılar.

Haklısın... ama dikkatli ol buralarda, bak ben bi şort dedim sürüyle adam üstüme atladı "ne diyon sen giyecez tabi şortu" şeklinde. Sen de terlikçilerin gazabına uğrama. [/QUOTE]

bizler kesinlikle sizin fiktinize karşı değiliz, motosikletin raconu oduğuna karşıyız sanırım..
    daha öncede sölediğim gibi raconu olsadu herkes full koruma yada tuluma gezerdi..
    ama motosikletin verdiği özgürlük hissiyle türk insanının rahatlık ve genişşliğini harmanladığınız zmana bermuda terlik kask üçkeni ortaya çıkıyo sanırım..
    yani tarz olarak tartışılmaz ama güvenlik olarak ele aldığınızda mutlaka doğru..
    GKN MOTORS

chozen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW f 650 & Cbf 150 & Yakında inşallah Fazer
    Konu Olsun diyemi açtın anlamadım yoksa geyik olsun diyemi ben takım elbiseyle biniyorum motora işim gereği ne yani binmeyelimmi. şimdi ilginç gercekten.
    Ey kardeşim! Sen fikirden ve düşünceden ibaretsin. Senin varlığın bunlardandır. Geri kalan sinir ve kemiktir ki, onlar hayvanlarda da vardır.
    Mevlana

Motosikleti
    BMW 1200 GS Adventure
    Alıntı chozen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konu Olsun diyemi açtın anlamadım yoksa geyik olsun diyemi ben takım elbiseyle biniyorum motora işim gereği ne yani binmeyelimmi. şimdi ilginç gercekten.
    F650 benim eski motorum. İlk girdiğin su birikintisi (ki bu yazın bile sıkça yaşanır, özellikle toz kalkmasın diye her dakka sokakları sulamaya meraklı milletimiz varken) pantalonun paçarlını çamur içinde bırakmaya yeter. Ya da motordan sıçrayabilecek muhtemel yağ, kir, pas, herhangi bişey. Ha, ben bunları dert etmem, motorcuyum, pislik içinde gezerim, toplantılara da çamurlu paçalarla girerim diyorsan diyecek lafım yok. Ha, takımın üzerine dizlik takıyorum, çeketin üzerine de ayrıca mont giyiyorum diyorsan, bence de bu ilginç işte. Manzaraya bak

Scooter kullanıyor olsan hadi eyvallah, ama F650 ile takım elbise hiç olmadı şimdi bence. Sözümün hala arkasındayım, ben yaptım oldu ile bu kadar olur. Her işin uygun bir kıyafeti vardır. Hiçbir motosiklet mağazasında takım elbise satıldığını gördün mü? Demek ki motora motor kıyafetiyle binilir. İstisnai durumlar olabilir, ona lafım yok.

Motosikleti
    bmw f650gs
    Batpot bayağı kızmış ve bir hışımla komik ama güzel yorum yapmış

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Racon insanın içindedir, üzerine yakışanı giymesidir

zengo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklet Kullanırken Kask takmak yasal zorunluluktur.

Bunun dışında motosiklet kullanabilmek için herhangi bir zorunluluk yoktur.

Tabii ehliyetin var olduğunu varsayıyorum.

İnsanların kendini nasıl koruyacağı kendi tasarruflarındadır.
    Kimisi kendini korumak için kask,
    kimisi de bıçak taşır.
    Size komik görünen şey, bir başkası için son derece güzel ve seyredilesi bir görüntü olabilir.
    Örneğin Bale bana her zaman komik görünmüştür.
    İnsanların parmak uçlarına basarak hoplayıp zıplaması bana çok ilginç ve manyakça gelir.
    Fakat bir başkası için bir görsel şölen, bir sanat harikasıdır.

Bu nedenle herhangi bir tutkuyu, kendi değer yargılarımıza göre sorgulayabiliriz ama herhangi bir sonuca varıp, işte böyle olmalı gibi bir çıkarımda bulunmak,bize doğru olanın bu olduğunu göstermez.
    Bu sadece bizim doğrumuz olur.
    Kendi doğrumuzu topluma empoze etmeye çalışmak ise ne derece iyidir? bilemem.

Kişinin kafası dışında hangi organını koruyacağı dünyanın tüm yaşam birimlerinde kendi insiyatifine bırakılmıştır.
    Bu konuda tek yaptırım kask konusundadır.
    Bunun dışındaki seçenekler kişisel tercihlerdir.
    Örneğin ben yaz ya da kış eldivenim ve montum olmadan motosiklete binmem.
    Fakat bu benim tercihimdir.
    Kask zorunluluktur.
    Ama uzun yılların verdiği alışkanlıktan dolayı kask takmak zorunlu olmasa bile kaskımı takmaktan vazgeçmem.
    Diğerleri zorunluluk olmadığı halde onlardan da vazgeçmem.
    Dediğim gibi alışkanlık ve kişisel tercihtir.

Sizin yorumunuzun aksine,
    ben altında şort(kafasında kask olan), takım elbiseli bir bey, ya da eteği ve güzel elbisesiyle motosiklet kullanan bir bayan gördüğüm zaman mutlu oluyorum.
    Sonuçta daha öncede dediğim gibi kask dışındaki tüm korumalar ihtiyacımıza göre tercih edeceğimiz seçeneklerdir.
    Tedbirli olmak tabii ki faydalıdır.
    Ama kişinin kendi tercihidir.
    İşin özü motosiklet kullanmak da kişinin kendi insiyatifindedir.
    Yani siz elbiseniz bozulmasın, saçlarınız daima taralı dursun,temiz olayım gibi bir kaygı içerisindeyseniz,
    motosiklet yanlış bir seçimdir.
    Askeri düzende herkesin tek tip kıyafet giydiği bir oluşum yaratmak istiyorsanız,
    motosikletçi yanlış bir seçimdir...
    Çünkü motosiklet ve motosikletçinin ruhunda bu tek tipliliğe bir karşı duruş vardır.
    Siz sürüden ayrılan insanlardan yeni bir sürü yaratmaya çalışıyorsunuz.
    Motosikletçi buna uymaz.....

ps: Yazdıklarım kendi görüşümdür.Hiçbir bilimsel değeri yoktur. Senin yazdıklarından etkilendim.Düştüm kolum kırıldı, dizim çatladı gibi bahaneleriniz beni bağlamaz.Yazdıklarım sadece motosikletin ruhunu yansıtma çabasıdır. Bunlar korumanın önemini asgariye indirgemez. Eğer değer verdiğiniz bir uzvunuz varsa onu korumaya özen gösterin.....
    Unutmayın ki;
    Kask, eldiven, mont ve pantalon sizi olası bir hasardan en az zaiyatla kurtaracak yegane seçeneklerdir...
    Çok güzel yazılmış sonuna kadar katılıyorum.
    kaç gündür konuyu takip ediyorum normalde forumda sadece okuyucu takılırım ama Emrah Ablak ın köşesinde kullandığı şu kalıbı kullanmazsam çatlayacağım.
    Motosiklet bence insanın kendine yakışanı giymesidir.
    An old man dies, A young girl lives.A fair trade...

motosiklet bence özgürlüktür asiliktir kimseyi takmayan kendi bildiğini okuyan kurallarını kendi koyan arabalardan daha atik daha süratli ve her delikten girdiği için araba sürücüleri tarafından sevilmeyen bir ÖZGÜRLÜK savaşcısıdır istediği gibi giyinir çoğu kisi kask bile takmıyor nedeni sıcak gerekmez eğer zaten kurallara uysa motora binmez bu benim görüsüm
    fakat kask takılmalıdır buda bir kural olduğu için değil sorumsuz görevlilerin aksattığı bozuk yollardan korunmak ve bilinçsiz sol seritte 80 90 km hızla giden ara yollardan hiç bakmadan motor geliyo ben geçerim dien şöforlerden korunmak için takılmalıdır
    kamyoncuları ve tır şöförlerini söylemiyorum bile artık

kısacası istediğin gibi giyin çünkü Motosiklet bir özgürlüktür sadaca sen ve motosikletin vardır ölümle aranda saç telinden daha ince bir bağ vardır koruma ekipmanlarını takarak bu bağı kalınlastırırsın ancak

muratcan7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KMT Duke 250
    Kişi kendini motorcu görüyorsa ona göre hareket etmeli. Racon değilde herşeyin bir adâbı vardır .

Konuyu açan abi'me katılıyorum

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Alıntı Batpod adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    F650 benim eski motorum. İlk girdiğin su birikintisi (ki bu yazın bile sıkça yaşanır, özellikle toz kalkmasın diye her dakka sokakları sulamaya meraklı milletimiz varken) pantalonun paçarlını çamur içinde bırakmaya yeter. Ya da motordan sıçrayabilecek muhtemel yağ, kir, pas, herhangi bişey. Ha, ben bunları dert etmem, motorcuyum, pislik içinde gezerim, toplantılara da çamurlu paçalarla girerim diyorsan diyecek lafım yok. Ha, takımın üzerine dizlik takıyorum, çeketin üzerine de ayrıca mont giyiyorum diyorsan, bence de bu ilginç işte. Manzaraya bak

Scooter kullanıyor olsan hadi eyvallah, ama F650 ile takım elbise hiç olmadı şimdi bence. Sözümün hala arkasındayım, ben yaptım oldu ile bu kadar olur. Her işin uygun bir kıyafeti vardır. Hiçbir motosiklet mağazasında takım elbise satıldığını gördün mü? Demek ki motora motor kıyafetiyle binilir. İstisnai durumlar olabilir, ona lafım yok.
    Çözüm zor değil ki:

Sıcakta: Takım elbiseyi topcase'de taşımak.
    Soğukta: Takımın üzerine motor pantolonu giymek.

10 liraya alınacak 4 beden büyük bir naylon pantolon takımın üzerine giyilebilir, ama koruma özelliği olmadığı için dizlikleri takmak gerekir.

Geçen yağan yağmurda kışlık bot, kot-gömlek üzerine dizlik, naylon mantolon, balaklava, 4 mevsim mont ile bindim; endurocu havasına girip her suya dalmama rağmen gömlekte de pantolonda da ne kırışıklık ne de bir damla nem vardı. Ceketim de olsaydı düzgün katlar makosenlerle birlikte çantama koyardım, toplantılara da tertemiz girerdim.

ErTech - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    vaRRdı
    Motosikletin RACONu raconlara uymamaktır bence...

Yasal zorunluluk kaskın dışında kişilerin neler giydiği sadece kendisini ilgilendirir ve kimsenin onu yargılamaya hakkı yoktur. Böyle düşünüyorum...
    ... yaşlı bir devrimci düşürmez hiç ağzından özgürlük kelimesini
    ve yatmadan önce bir bardak su yerine denize bırakır takma dişlerini ...
    ''Four wheels move the body. Two wheels move the Soul.''

Alıntı HeadbaNgeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    parmakarası terlikle movistar kullanan gördüm ben
    gerçi üsküdar'daydı
    Benim Danimarka'da gordugum bir motorcunun uzerine yoktur heralde...corapla parmak arasi terlik

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Jedaykin

nazi kask yine iyi asıl rajon siyah bandanadır choperda.

hatta bandana deri olursa dahada rajon olur..

hala bir karbonfiber bandana üretip hem rajonu hem korumayı aynı anda kotaracak ürün yapamayan ar-ge mühendislerine de yazıklar olsun demeden geçemiyecem
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Apprentice - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    dikkati dağıtmak için aslında...
    kem gözler kıllı bacaklara, takunyalara odaklansın
    motora nazar değmesin...
    "kick start my heart"

Motosikleti
    BMW 1200 GS Adventure
    Alıntı muratcan7 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kişi kendini motorcu görüyorsa ona göre hareket etmeli. Racon değilde herşeyin bir adâbı vardır .

Konuyu açan abi'me katılıyorum
    Teşekkür ederim.

efendy_iso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1_8
    Takım elbise giyerek,bermuda şort giyerek,parmak arası terlik giyerek,süpert sport yada muadili güçlü motosikletlere binen arkadaşları,bende at ile kelebek kombinasyonunu uyandırdıkları için esefle kınıyorum
    [I]315 ile uzaklaştım,aynamda görünmüyorsun...I]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)