Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Trafikte Azami Dikkat

Motovento
    REKLAM ALANI
    Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    Arkadaşalar,

Sürekli trafik içerisinde olan kişiler mutlaka bazı değişikliklerin farkına varmıştır!
    AB ülkelerinde ve oradaki trafik bireyleri Polisin ansızın yaklaşması ve durdurmasının hayra alamet olmadını bilir ve ceza yemeye hazırlanırlar!!
    Bazen sadece şüphe üzerine rutin kontrol olabiliyor bu ama çoğunlukla sürücünün hata yaptığını görmüş ve cezai işlem yapmak üzere durdurulmuştur.
    Ne alaka diyeceksiniz ama bu uygulama şu anda Türkiye'de de uygulanmaya başlandı sanırım!
    çünkü her köşede bir ekip otosu ve kendi durdurmamışsa bile diğerleriden aldıkları ihbar sonucu durduryor ve de yazıyorlar!
    Bu sabah ağır dorseli bir TIR'ı durdurduklarını ve ceza kestiklerini izledim! ama neden bilmiyorum. ya süratliydi ya da sola dönüşte sinyal vermedi bir alternatif evrakları tamam değildi.Fakat durduğu yer trafikten bayağı uzaktı! benim garipsediğimde bu....

Özetle: Trafikteki hareketlerimize mutlaka dikkat edelim çünkü her ceza daha az km demek! yeni bir deyim '' Ceza yerine Benzin alalım ''
    Tarzım çok basittir.....
    Her zaman en kalitelisi ile memnun olurum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    dün gemlik taraflarında hızım 80 km iken sağda soteye yatmış olan ekip aracını görerek gazı kestim.

o an yanımdan daha süratle geçen pikap'a baktığını gördüm ve sonuç 1 km ilerde pikap sürücüsü terlemekte

bence daha önce yapılan ve kaldırılan uygulama tabir edilen yöntemin tekrar hayata geçirilmesi lazım.
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    bisan//senatör
    bence burda çorumda polis memurları bu ilin hersene hitit fuarı kuruluyo ogüne gelmeden 2 hafta öncesinden başlıyolar motorları toplamaya fuar biter ve herkes kafasına göre

Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    Alıntı styleturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence burda çorumda polis memurları bu ilin hersene hitit fuarı kuruluyo ogüne gelmeden 2 hafta öncesinden başlıyolar motorları toplamaya fuar biter ve herkes kafasına göre
    Valla Uşak'ta da farklı değil şu anki uygulama! cadde ya da kaldırımda farketmez plakası olmayan tüm motosikletleri götürüyorlar!
    Tarzım çok basittir.....
    Her zaman en kalitelisi ile memnun olurum

atlantic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli BN251
    Trafikte neye dikkat edeceğimizi şaşırdık artık valla. Kör ve aynasız şoförlere mi? Makas atarak aralardan zart diye fırlayan hanzolara mı? Yollardaki çukurlara, su birikintilerine ve diğer araçlardan dökülebilecek yağ sızıntılarına mı? Kediye köpeğe, hadi bunlar neyse; karşıdan karşıya geçerken önce soluna, sonra sağına sonra tekrar soluna bakmayı hala öğrenememiş yayalara mı? Kavşaklarda ışıkları tınlamayıp son anda gazı açıp geçmeye çalışan taksi/otobüs ve özellikle minibüs şoförlerine mi? Say say bitmez... Akıl mantık işi değil de aslında kullanıyoruz işte. O seleye oturmuşuz bi kere, kalkmak namümkün.

Polisler bunların yanında bir hiç... En azından canınıza kast etmiyorlar. Tam tersine bizim canımız için çeviriyorlar. Çevirsinler. Her kontrolü de yapsınlar. Kurallara uyup evrakları tam olarak trafiğe çıkanların en fazla 5 dakikasını alırlar. Canım feda... Eksik evrakla çıkanların da canına okusunlar. Hele hele ehliyeti olmadığı halde bizleri de riske atanların!
    Artık yollarda ölmek İS-TE-Mİ-YO-RUZ!!!

E.Gülbeyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı atlantic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Trafikte neye dikkat edeceğimizi şaşırdık artık valla. Kör ve aynasız şoförlere mi? Makas atarak aralardan zart diye fırlayan hanzolara mı? Yollardaki çukurlara, su birikintilerine ve diğer araçlardan dökülebilecek yağ sızıntılarına mı? Kediye köpeğe, hadi bunlar neyse; karşıdan karşıya geçerken önce soluna, sonra sağına sonra tekrar soluna bakmayı hala öğrenememiş yayalara mı? Kavşaklarda ışıkları tınlamayıp son anda gazı açıp geçmeye çalışan taksi/otobüs ve özellikle minibüs şoförlerine mi? Say say bitmez... Akıl mantık işi değil de aslında kullanıyoruz işte. O seleye oturmuşuz bi kere, kalkmak namümkün.

Polisler bunların yanında bir hiç... En azından canınıza kast etmiyorlar. Tam tersine bizim canımız için çeviriyorlar. Çevirsinler. Her kontrolü de yapsınlar. Kurallara uyup evrakları tam olarak trafiğe çıkanların en fazla 5 dakikasını alırlar. Canım feda... Eksik evrakla çıkanların da canına okusunlar. Hele hele ehliyeti olmadığı halde bizleri de riske atanların!

söylediğin şeylere katılmamak namümkün

atlantic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli BN251
    Alıntı by_moto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    söylediğin şeylere katılmamak namümkün
    Öyle tabii.
    Artık yollarda ölmek İS-TE-Mİ-YO-RUZ!!!

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    İlk kez cumartesi çevirmeye girdim, herşeyim tamamdı, bir gram korkmadım. 2 dakikamı harcadım ama çevrildiğim için memnun oldum.

Ne kadar çok denetim olursa o kadar memnun olurum. Korkacak bir şeyim yok. korkacak bir şeyi olanlar da cezalarını çeksinler.

Motosikleti
    yakında geliyo :)
    [QUOTE=atlantic;1189633]Trafikte neye dikkat edeceğimizi şaşırdık artık valla. Kör ve aynasız şoförlere mi? Makas atarak aralardan zart diye fırlayan hanzolara mı? Yollardaki çukurlara, su birikintilerine ve diğer araçlardan dökülebilecek yağ sızıntılarına mı? Kediye köpeğe, hadi bunlar neyse; karşıdan karşıya geçerken önce soluna, sonra sağına sonra tekrar soluna bakmayı hala öğrenememiş yayalara mı? Kavşaklarda ışıkları tınlamayıp son anda gazı açıp geçmeye çalışan taksi/otobüs ve özellikle minibüs şoförlerine mi? Say say bitmez... Akıl mantık işi değil de aslında kullanıyoruz işte. O seleye oturmuşuz bi kere, kalkmak namümkün.

Polisler bunların yanında bir hiç... En azından canınıza kast etmiyorlar. Tam tersine bizim canımız için çeviriyorlar. Çevirsinler. Her kontrolü de yapsınlar. Kurallara uyup evrakları tam olarak trafiğe çıkanların en fazla 5 dakikasını alırlar. Canım feda... Eksik evrakla çıkanların da canına okusunlar. Hele hele ehliyeti olmadığı halde bizleri de riske atanların![/QUOTE

aynen öle biz daha o seleye tam olarak oturmadık ama o gün de gelecek inş
    yeniden Burdayım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)