Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Artık Şu Alarm İşine Bir Son Verelim

Motovento
    REKLAM ALANI
    RECOKARAP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şuan TVS Apacahe
    cep telefonunu motorun bi yerine soteleyerek müthiş bi takip kontrol sistemi oluşturulabilo ki maliyeti çok düşük. böle bi konu açılmıştı daha önce bi araştırırsanız. Zira alarm olarak değilde çalınan motoru kolay bulmak içindi faydalı bi bilgi olabilir

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kymco Agility
    Alıntı RECOKARAP adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cep telefonunu motorun bi yerine soteleyerek müthiş bi takip kontrol sistemi oluşturulabilo ki maliyeti çok düşük. böle bi konu açılmıştı daha önce bi araştırırsanız. Zira alarm olarak değilde çalınan motoru kolay bulmak içindi faydalı bi bilgi olabilir
    Cep telefonunu komple sotelemek yerine sim kartı soteleyebilirsiniz. Operatorler o sim karta gerekli sinyalleri yolluyor ve yerini tesbit edebiliyorlar.
    ::139:: [I][B][COLOR="DarkRed"]Burak Murat[/COLOR][/B][/I]

ragman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı B.m.O adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cep telefonunu komple sotelemek yerine sim kartı soteleyebilirsiniz. Operatorler o sim karta gerekli sinyalleri yolluyor ve yerini tesbit edebiliyorlar.
    Henüz SIM kartların üzerinde transreceiver aygıtları mevcut değil arkadaşım.
    Gerekli donanım olmadan,enerji uygulanmamış bir SIM kartla bilgi alış/verişi yapılamaz yani. Ama bu iş için cep telefonu şart manasına gelmez dediğim. Bu işi görmek için anahtarlık boyunda, SIM kart takılan cihazlar mevcut.

ShowDown - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    bence bu yöntemler de kesin değil.Emin olun hırsızlar sizden iyi takip ediyor teknolojiyiHadi diyelim adam gecenin bi saatinde aldı otoru parçaladı attı.O kadar ay verdiğiniz paraya yazık değil mi?
    Bence en mantıklı çözüm evin dışına sağlam bir maddeden motorun girebileceği kadar bir kulübe yapmak...
    facebook.com/kaskafa

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Ben direksiyonu kilitliyorum bi de tekerleğe disk kilidi gibi KUPLi takıyorum
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

ragman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aylık 40Ytl verip otoparka koyuyorum

no_name - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    bunlara kasko yapıyorlarmı yaparlarsa mesela bir ybr 125 için ne kadar tutar

Alıntı rafel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bunlara hıc gerek yok ama bende söyle tafsiyede bulunuyım
    motoruz önce kasko olsun calındıgında paranızı alın
    sonra alarm net dıye bır kavram var cip takılıyor motoruna uydu heryerde ızlıyor motorunu gerektıgı yerde elektrık kesmede yapıyor
    ama su sorun var ayda 30 ytl verıyorsunuz bence deger
    Alarm neti hakkında bilgim yok ama kasko dediğiniz bölümde kaskonun bazı taahütleri ve istekleri var. Örneğin motorunuzu kasko yaptırdıysanız motorunuz bir kapalı kapı arkasında kilit altında olmak durumunda. Yani ya apartmanın içine sokacaksınız yada otoparkın kapalı alanında olacak. Kasko yaptırınca bu istekler yerine getirilmemişse kapsam dışında kaldığınızı çok rahat söyleyebiliyorlar.
    WEB sitesi olmayan kişi ve şirket kalmayacak.
    Yeterki istesin...
    ::offtp::

no_name - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    zaten apartmanın deposunda duruyor ama ya ben biyere park ettğimde çalındysa

mhyen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı no_name adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zaten apartmanın deposunda duruyor ama ya ben biyere park ettğimde çalındysa
    Allah korusun ama kapalı kapı ve kilit altı şartı arıyorlarsa üzerine bir bardak su içiyorsun

atakan selamlar arkadasim alarmi taktirdinmi acaba memnunmusun ?

arkadaslar motorsikletinizi cok iyi koruyun zincir mincir hikaye benim 600 rr hondami yeni caldilar. benden size tavsiye otopark veya aslan marka alarmi alin. Ve alarmede cok guvenmeyin kafes tarzi bir koruma yaptirin inanin sonra cok uzulursunuz bu hirsizlara birsey dayanmiyor.

dorlion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 Versys 650 SE
    Alıntı patron_58 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yarım metre zincir bi de asma kilit yetmezmi
    süpersin dostum, babadan kalma metod gibisi yok

atatan isimli arkadaşım, belki dediğin gibi hırsızlara alarm dayanmıyor ve piyasadaki markalar yetersiz olabilir haklısın, bilgi sahibi değilim ama basit ve dolayısıyla daha sağlam yapıda olup, kırıp dökmeden (balyoz v.s.) açılmayacak şekilde bir kilit sistemiyle tekerlerlerden herhangi biri kilitlendiği taktirde, tekerleği sökmek daha pratik bir çözüm olacaktır hırsız için. tekerleksiz bir motosiklet de gündüz vakti çok bariz bir şekilde " beni çaldılar" mesajını verir sanıyorum konu komşuya.

gece de motosikletini dışarda bırakma arkadaşım, değil motosiklet kamyon bile çalıyorlar istanbul'da geceleyin
    Sırf herkeste 4 teker var diye...

Murat2100 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA 600 RR
    Alıntı rafel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bunlara hıc gerek yok ama bende söyle tafsiyede bulunuyım
    motoruz önce kasko olsun calındıgında paranızı alın
    sonra alarm net dıye bır kavram var cip takılıyor motoruna uydu heryerde ızlıyor motorunu gerektıgı yerde elektrık kesmede yapıyor
    ama su sorun var ayda 30 ytl verıyorsunuz bence deger
    Bence En iyisi Biraz Masraflı Oluyor Ama Calındıgının İlk Günü Nerede Hemen Görebiliriz Bence Tüm Motorlarda Olmalı
    Seni Sevdimde Ne Oldu Efes Ve Turkcell Zengin Oldu

dorlion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 Versys 650 SE
    Alıntı atatan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar;

Alarmım Honkongdan geldi.İşinin ehli, motosiklete alarm montajından anlayan, çok iyi bir ustaya ihtiyacım var.Tavsiyeleriniz var mıdır?
    hong kong'ta motosikletler çalınmıyor muymuş?

nerdensin bilmiyorum ama, sana yakınsa eğer, haramidere sanayide metin usta var, yapar diye değerlendiriyorum.
    Sırf herkeste 4 teker var diye...

Motosikleti
    cbf150
    sigortacılar kasko icin evinde kapalı otopark istiyorlar. şartlari o. kapalı otoparkım olsa zaten yaptırmam..

hurricane_cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Araç çok ama YaYa :)
    kalın bir zincir alınır dışına güzel bir hortum geçirilir ve 2 adet sağlam kilit alınır motor bağlanır en iyisi de budur ben depoya sokarkan bile kilitliyorum bu şekilde disk kilidi alarm vs. yalan iş..
    Ϝίάт dѳϐLѳ Ί.Ҙ мυLтίjέт || üstü kapalı hayabusa ||

Alıntı ragman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aylık 40Ytl verip otoparka koyuyorum
    Bi arkadaşımın arabasına otoparkta hırsız girdi (Şaka gibi), teybini çaldılar. Otopark'a ödettiremedi. O kadar güvenmeyin otoparklara, yada bir araştırın yasal olarak ne önlemler alınmalı (Otoparka giriş fişi alınmalı vs.vs).

Motosikleti
    DRZ400 SM
    Bende de Xena var. Altı yedi ay sonra duyarlılığı bayağı azaldı. "Sensörleri falan mı kirlendi acep" deyip temizledim, bir şey fark etmedi. Dokuz ayın sonundaysa kafayı üşüttü. Ya hiç çalmıyordu, ya da çalmaması gerekirken abuk subuk sesler çıkarıyordu. Hayır, pilleri de yeni. Milleti rahatsız etmesin diye içini söktüm, bir kenara koydum. Alarmlı disk kilidi oldu tat disk kilidi. Neyse, pillerini son bir kez değiştirip tekrar deneyecem. Dinlenince kendine gelmiştir belki diye umut ediyorum ama elektronik alet bu, pek ihtimal vermiyorum.

Feyizoğlu'nun sitesinde Luma ve Oxford marka alarmlı kilitler gördüm. Deneyen var mı? Daha uzun ömürlü olabilirler mi?
    [B]J şimdi asker[/B]

Forumdan Uzaklaştırıldı ozaktasi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HondaCB900F,HondaCBR125,Kymco Süper8,Sym Xs125
    En iyisi Motorun üzerine Lütfen Çalmayın...Or......pu çocukları Çalarsanız İb.....siniz diye bir pankart asmalı...Yani kısaca en sağlamı mutlaka garaja koymalı..

Alıntı ozaktasi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En iyisi Motorun üzerine Lütfen Çalmayın...Or......pu çocukları Çalarsanız İb.....siniz diye bir pankart asmalı...Yani kısaca en sağlamı mutlaka garaja koymalı..
    siz öyle bi yazı yazarsanız hırsız ne yazmazkii

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler