Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

240 Km/h Giderken Önlastik gümlerse !!

Motovento
    REKLAM ALANI
    ulasoto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR600F6
    Arkadaşlar geçen gün yalovadan motoruma atladım ve adanaya gidip arkadaşlarımı efdy iso yu özellilke masrafa sokmam için yola koyuldum ve azimle giderken ilk bolu otobanında viraj çıkışı yolu arabalar kaymasın diye çizmişler yaklaşık 260 km/h giderken bi tırstım yavaşladım ve yola devam sonra ankaraya 80 km kala yeniçağ diye bi yerde 240 km/h giderken birden başkadı motor sallanmaya viraja gircem hem sallanıyo hemde yatmıyo motor bi yandan fren bi yandan motoru tutma azimi derken refuja yaklaştım aha ölüyom derken yatırayım artık sıkışacağıma sürüklenim dedim ve motoru sağ yatırdım düşmeden ve fren fln durdum ! n oluyo yaw derken bi baktım ön lastikde kocaman bi yarık ve otobandasınız ne yapabilirsiniz ?

[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=296&i=12072008sp7.jpg][IMG]

ön jant üstünde 5 km gittikden sonra bi tesise geldim tempo tesisleri ve burdaki shop dan köpük aradım yokmuş ama sonradan olsa bile o kocaman yarıkdan geri fışkırırdı

Sonra benzinliğin içinde lastikci oldugunu öğrendim ve başladık ön lastiği sökmeye

ee lastik söküldü peki yeni lastik nerden bulacaz lastikçi bana ben ona baktım

hemen izmit de adnan dedemi aradım dede dediğime bakmayın tanıyan bilir 35 fln yaşlarda neyse konuya dönelim dedem önlastik güm napcaz dedim düzce DADAş Motor un telini verdi ve ordan yasin bey yardımcı oldu yaklaşık düzceden yeniçağ 150 ytl taxi parası verdim lastik geldi

[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=296&i=12072008002pj8.jpg][IMG]

Dunlup marka lastik yaklaşık 170 euro para

[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=12072008003ln6.jpg][IMG]
    ve resimde görüldüğü gibi lastikçi kurtarıcım az bi ücret karşılığı yeni gelen lastiği taktık ve sıra yola koyulmaya geldi ama ne yöne !

Adana mı yoksa geri yalovaya mı derken saat gece 1 ve karar ben iso yu masrafa sokayım derken yarı yolda bu kadar para gittiyse en iyisi geri dönmek dedim ve 3 saatde gittiğim yeni çağdan gece karanlıkda 2 saatde döndüm : şimdi ki aklım olsa kızıpda tam gaz o karanlıkda
    geri dönmezdim. Ewt anlayacağınız yol hali bu n olacağı belli olmaz yola çıkmadan yag bakımı buji bakımı dişli zincir le kalmıyo bide lastik almak gerekiyomuş

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    suzuki intruder 250
    çok büyük geçmiş olsun ama dönmen iyi olmuş...zaten tadı da gitmiştr
    :bounce:

Mert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA R1 ;)
    çok geçmiş olsun fakat resimler görünmüyor
    RACING TEAM ÜYESİ :GAZCI ÜYE

Motosikleti
    CBR600F6
    Alıntı busra_bjk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok büyük geçmiş olsun ama dönmen iyi olmuş...zaten tadı da gitmiştr
    Çok tşk.ederim büşracım bencede iyiki dönmüşüm ..

Ve ayrıca teşekkür etmeyi unuttuğum bana yardımcı olan herkeze çok çok tşk. ederim Düzce DADAŞ motor İZmit Adnan usta düzce den gelen taxici abim çok yazdı ama neyse ve lastikçi abim ...........

Motosikleti
    Honda CBR 125 idi ;( yine olacak..
    Ucuz atlatmışsın geçmiş olsun ...

headquarters - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ...................
    Geçmiş olsun live daki fotolarınız burdan görünmez... http://imageshack.us/ lütfen..
    Hasan..

üstad büyük geçmiş olsun iyi kurtarmışsın daha kötüsü de olabilirdi

Motosikleti
    YBR_125_'05_KIRMIZI BROADWAY '92_BEYAZ
    geçmiş olsun ulaş. racing'lerin de bu özelliği var heralde lastik patlasa da sürücü zorla yatırıyor motoru doğrumu?

atlantic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli BN251
    Okurken heyecan bastı vallahi. Çok büyük geçmiş olsun. O hızda lastik patlamış ve ayakta kalmışsın. Çok çok ucuz atlatmışsın be arkadaşım. Tekrar çok geçmiş olsun. Verilmiş sadakan varmış resmen. Ayrıca tadı kaçmış bir geziye devam etmekte anlamsız olurdu, dönmekle iyi yapmışsın ama az daha yavaş gelseydin keşke.
    Artık yollarda ölmek İS-TE-Mİ-YO-RUZ!!!

E.Gülbeyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok geçmiş olsun fakat Resimler gözükmüyor ..

Motosikleti
    Honda Dylan 150
    Büyük geçmiş olsun..fakat resimleri düzeltsen daha güzel olacak..

Motosikleti
    CBR600F6
    Alıntı headquarters adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun live daki fotolarınız burdan görünmez... http://imageshack.us/ lütfen..

Tşk.ler oldu galba inş.

Alıntı digi_boy26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun ulaş. racing'lerin de bu özelliği var heralde lastik patlasa da sürücü zorla yatırıyor motoru doğrumu?
    O sırada ölümle pençeleşirken zorla morla yatıyomuş dmekki bende yeni öğrendim o an aklıma yan yatırıp sürüklenmek geldi refuja sıkışmakdan iyidir dedim gerisi işde hala yaşıyom

gezgin_33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF-150
    Buyuk gecmiş olsun. Biraz daha dikkat ve zamanında bakım lütfen. Bu lastik zamanla içten veya dıştan hafif catlamalar meydana gerlir. Sonra böyle yuksek hızlarda istenmeyen olaylar başa gelebilir....
    Dostu-Düşmanı ayırdettik ve bıraktık bir ovaya. Dedik ki, gerçekten bilmiş miyiz.
    baktık ki, kime ne etiket yapıştırmışsak doğru çıkmış..

muzaffer1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 CBF1000F
    büyük geçmiş olsun, allah beterinden korusun.
    bence isonun ahı tutmuştur
    Denildiği kadar okumayan bir toplum değiliz. ErkekIer bildiğini okuyor, kadınlar da canına okuyor

Marlboro Man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda idi bir zamanlaRR
    Verilmiş sadakan varmış arkadaş.
    Metin ÖZKUL
    Son ırmak kuruduğunda, son ağaç yok olduğunda, son balık öldüğünde; beyaz adam paranın yenmeyen birşey olduğunu anlayacak...

Motosikleti
    CBR600F6
    Alıntı muzaffer1968 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    büyük geçmiş olsun, allah beterinden korusun.
    bence isonun ahı tutmuştur
    ewt ya iso bi hasan ustada kebap ısmarlayacak diye az kalsın öteki tarafa transfer oluyodum yahu

zion1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    taze bitti :)
    geçmiş olsun ispo gene masraftan kurtuldu desene
    BEN DEGİL,BİZ DİYE ÇIKTIK BU YOLA

Motosikleti
    2006 Gilera Runner 200 VRX - Siyah
    trafige acik bir otobanda 240-260 ile gitmek hic akil kari degil, gercekten cok sanslisiniz. 240 ile giderken lastik yarilmis bir durumda normalde motorun ustunde bile duramamaniz lazim, herhalde yavaslayinca lastikteki yarik buyumeye basladi...

gecmis olsun...

Amerika'da bile supersport kullananlarin bir yilda kaza gecirip yasamini yitirme istatistigi %1'den daha fazla. Bizim yollarimizlar, soforlerimizle, bakimi nasil yapildigi belli olmayan motorlarimizla, ve nasil olsa bana birsey olmaz diyen motorcularimizla riskinizi kendiniz dusunun.

Bir de plaka ve sinyalleriniz kaza sirasinda mi dustu? Herhalde bu sekilde trafige cikmiyorsunuzdur???

swalbard - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    plaka selenin altında gibi.

Büyük geçmiş olsun Türkiye burası her an her şey olabilir.

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    geçmiş olsun vallahi büyük olay atlatmışsın.
    işte otoyolda dahi olsa yüksek süratin getirdiği risklerden biri de bu maalesef teknik sıkıntılar.

bu arada seni gs200 topiğinden hatırlıyorum. bak o zamanlar böyle sıkıntılar yoktu 240-260 km/h süratler hiç yoktu
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)