Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Doğu Anadolu Gezisi için Öneriler

Motovento
    REKLAM ALANI
    kenya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Silverwing 400
    Öncelikle herkese selamlar...

Allah nasip kısmet ederse bu cumartesi (26.07.2008) sabah 6 gibi yıllık iznimin bir bölümünü kullanmak için Doğu Anadolu'yu gezmeye gideceğim. Şu an yaptığım planlara göre rotam şu şekilde olacak => İstanbul - Kahramanmaraş - Elazığ - Urfa - Antep - Hatay - Adana - (Konya) - (Bolu) - İstanbul
    (parantez içindekilere büyük ihtimal zaman kalmayacak ama kalırsa o şekilde gezeceğim). Toplam izin günüm 9 gün. Biliyorum zaman az bu kadar yer büyük ihtimalle tam gezilemez ama amacım ufakta olsa bikaç önemli yer görüp gelmek ve yol yapmak.
    Sizlerden ricam gideceğim yerler de görülmesi gereken önemli yerleri, tadı damağımda kalacak şekilde yemek yiyebileceğim yerleri, kalabileceğim ucuz yollu pansiyonları vs. bana söylemeniz. Kahramanmaraş'ta kalacak yerim var. Elazığ ise benim memleketim yani orada da kalacağım yer var.
    Uzun ve zor bir yolculuk olacak ama zevkli geçeceğinden eminim. Ayrıca yanıma alacaklarımıda yazayım belki eklemek istedikleriniz olabilir.
    yanıma alacaklarım: 2 adet file, lastik tamir köpüğü, lastik tamir seti (fitil, CO2 tüpü vs.) GPS, sırtlık,dizlik,eldiven, yağmurluk ( nolur nolmaz ).
    Önerilerinizi bekliyorum şunun şurasında 2 gün kaldı yolculuğun başlamasına ama sıcağı sıcağına daha iyi olur diye düşündüm. Cevaplar için teşekkürler
    İnandığınız gibi yaşayamazsanız, yaşadığınız gibi inanmaya başlarsınız...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    atlantic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli BN251
    Urfa'da balıklı göl, Antep'te Kilis yolunda Ravanda Kalesi, Hatay'da Harbiye Şelalesi ve St. Pierre Kilisesi'ni mutlaka gör. Hatay'a gitmişken künefe yemeden gelme. Yolda dikkatli git, şimdiden iyi yolculuklar. Kazasız belasız.

Ayrıca Hatay'dan Samandağ'a doğru gidersen St. Simone Manastırın' a da çık. Hatay'a 20-25 km. mesafede zaten. Müthiş yerler... Eğer Adana'dan Mersin'e doğru gidersen yolda birçok tarihi yer daha var. Kızkalesi, Kanlıdivane, Adamkayalar, Cennet - Cehennem Çöküğü gibi...
    Artık yollarda ölmek İS-TE-Mİ-YO-RUZ!!!

Motosikleti
    Silverwing 400
    Alıntı atlantic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Urfa'da balıklı göl, Antep'te Kilis yolunda Ravanda Kalesi, Hatay'da Harbiye Şelalesi ve St. Pierre Kilisesi'ni mutlaka gör. Hatay'a gitmişken künefe yemeden gelme. Yolda dikkatli git, şimdiden iyi yolculuklar. Kazasız belasız.

Ayrıca Hatay'dan Samandağ'a doğru gidersen St. Simone Manastırın' a da çık. Hatay'a 20-25 km. mesafede zaten. Müthiş yerler... Eğer Adana'dan Mersin'e doğru gidersen yolda birçok tarihi yer daha var. Kızkalesi, Kanlıdivane, Adamkayalar, Cennet - Cehennem Çöküğü gibi...
    Çok teşekkürler not ettim hemen

CBF150 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 BMW R 1200 GS Adventure
    Formdaki Gezi yazılarını incelerseniz çok güzel yapılan rutlar var.Sanırım aydınlatıcı olur.Çünki değişik altarnatifler var.

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Mutlaka bir bandana tarzı şey al yanına, boynunu ört, börtü böcek çok çarpıyor, can yakıyor. Kaskının vizörünün UV filtresi yoksa burnuna güneş kremi sür, bütün surat beyaz burun kırmızı oluyor. Her ihtimale karşı bir de sweatshirt almanı tavsiye ederim, gece sürüşü yapınca üşüyebilirsin.

Su kaybına karşı Powerade içmeni öneririm, sıcakta terle kaybettiğin tüm tuzu geri alırsın. Ayrıca yanına birer paket kolonyalı mendil ve normal mendil al, dağ başında kaskta patlayan böceklerden yolu göremez hale gelme riskin var, başıma geldi

atlantic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli BN251
    Alıntı kenya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok teşekkürler not ettim hemen
    Rica ederim. İyi yolculuklar tekrar. Dikkati elden bırakmayın...
    Artık yollarda ölmek İS-TE-Mİ-YO-RUZ!!!

Motosikleti
    Silverwing 400
    Alıntı Khutuck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mutlaka bir bandana tarzı şey al yanına, boynunu ört, börtü böcek çok çarpıyor, can yakıyor. Kaskının vizörünün UV filtresi yoksa burnuna güneş kremi sür, bütün surat beyaz burun kırmızı oluyor. Her ihtimale karşı bir de sweatshirt almanı tavsiye ederim, gece sürüşü yapınca üşüyebilirsin.

Su kaybına karşı Powerade içmeni öneririm, sıcakta terle kaybettiğin tüm tuzu geri alırsın. Ayrıca yanına birer paket kolonyalı mendil ve normal mendil al, dağ başında kaskta patlayan böceklerden yolu göremez hale gelme riskin var, başıma geldi
    Öneriler için teşekkürler. Balaklava,mendil yanıma alacaklarımın listesinde var Balıkesir'e gidip gelirken kaska çarpan böceklerden dolayı çok sinir olmuştum o bakımdan Powerade önerinizide dikkate alacağım teşekkürler

airman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 1200X C/T
    Elazığ bu rotada ters kalmış sanki.sıralama şöyle olursa kolay olur.
    İst-Adana-Hatay-Kahramanmaraş-Gaziantep-Şanlıurfa-Diyarbakır-Elazığ-Malatya-Kayseri olabilir.
    Ortam çok sıcak 36-42 derece dikkat
    hayırlı yolculuklar.
    THICKHEADED MAN DOESN'T WEAR HELMET

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Herşeyden önce doguyu gezmek için hiç iyi bir mevsim degil. airman'nında dedigi gibi sıcaklık 40 derece civarı. Birçok yerde asfalt eriyordur. Bu nedenle çok dikkat et.

Bu arada senin motorda sebebi belli olmayan bir vibrasyon vardı o sorun ne oldu?(sorun çözüldüyse vibrasyon neden kaynaklanıyormuş?) Sorun hala devam ediyorsa bu yolculugu sağlıklı bir şekilde zor tamamlaman biraz zor görünüyor

İyi yolculuklar. Umarım kazasız belasız gider gelirsin.

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    kenya vibrasyon sorununu nasıl çözdün? Sorun nerdeymiş

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler