Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 SonuncuSonuncu

Bu motor buradan nasıl çıkar? (çıkamaz)

Motovento
    REKLAM ALANI
    ShowDown - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    bizim burdaki abiler garajın önüne park edince araba gece gidip yolun ortasına taşıyolardı 10 kişi falan ilk defa insanların araba taşıdığını görmüştüm o zaman
    facebook.com/kaskafa

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    ya bence çok büyütecek birşey yok ortada. motosikletini niçin oralara koyuyorsun ki . araba gibi koy park yerine. ister tam ortalayıp koy, istersen biraz kenara koy. motosikletin üstüne park edecek hali yokya

Motosikleti
    mz 251
    o resimlere sahip cık elinde kanıt olarak kalsın ondan sonra bir ortam yarat kavga ortamı ondan sonrada kafasını kır ben olsam öyle yaparım nede olsa agırsıklet boksörüm
    müzisyen agırsiklet şampiyon

Motosikleti
    yokki
    araba gibi park et sora bide yere büyük çivi çak tekeri zincirle...tekeri sökmedikce hem calamaslar hem için rahat etmiş olur hem eftelya ablanin dedigi gibi üstüne parketcek halleri yok hem hem nese işte büyük yarari olur sen arabalarin oraya park et
    ..::cavit::..

Motosikleti
    yamaha fz6-fazer
    Buyrun burdan yakın. buda doğan ..
    We All Die Young (Rockstar)

Erfer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R
    ıyıkı senın yerınde degılm.kesın kavga cıkardı....
    MT ANTALYA

CTRL_1975 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Modifiyeli KAISAR 200
    Şiddeti sevmem ama dayağı haketmiş bana kalırsa sen dövme bir iki tanıdığın nedenini söylemeden dövsün senden şüpelenmesin ama yoksa olay büyür motoruna zarar verir . Dayaksızlık başına vurmuş tanımadığı insanlardan dayak yerse tanıdık insanların kıymetini ( Komşusunun ) daha iyi anlar ,akıllanır.
    mODİFİYE cANAVARI

fireblade1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben olsam şimdiye kadar çoktan dalmıştım adama..ama ilk önce senin de yaptığın gibi güzellikle arabasını çekmesini söylerdim..çekmezse çizikler atardım arabaya hala inadına çekmiyosa arabayı ordan,dalardım adama VERİRDİM ODUNU sen iyi sabretmişin
    Here I'm,on the road again.... ultrAslan

CaBRioLeT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1150 RT
    bir kamyon kirala 2 günlüğüne arabanın arkasına parket.... sorduğunda aynı cevabı ver .......................
    O KASKI Hemen Kafana Geçir.......

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    bisan//senatör
    dayı bence bu herif senin anlattığın üzere bence böyle tipler misilleme nebilim sen görürüsün gibisinden tavırlara papuc bırakmazlar
    iki yolun var 1)motorunu çıkaracağın zaman araba ordaysa hemen hiç bir müdehalede bulunmadan dayıyı çarıcaksın(nazikce,efendice)ona durumu kibarca anlatıcaksın...hatta şöyle söyliye bilirsin ''siz arabanızı buraya parkederken zannedersem motorun burdan çıkıp veya çıkamıcanı fark etmiyosunuz.bir küçüğünüz olarak sizden istirhamım dayıcım lütfen arabanızı birazdaha mesafeli parkederseniz sevinirim...tabi sonunda kusura bakmayını kesinlikle ekle...ozaman o şöyle düşünecek ulan herifin oğluna kıllık yapıyoruz obize insan gibi davranıyoo tam o esnada bir eziklik hissedicek tabi davar değilse...2)tekrar ederse uyarıdan sonra biraz kısa ve etkileyici bir şekilde tavır alarak uyar...azaman dayı üçüncü seferde senin niyetinin bozulacağını hissedecek %75 arabasını oraya koymıcaktır sakın tehdit kar konuşma dedimya pabuç bırakmazlar çünkü o (cahil)tehdit yerine karalılık göster sidik yarıştırma...gelelim üçüncü maddeye 3)sabah kalktın araba orda soğuk kanlı bir şekilde daire kapısını çal sert bir şekilde arbanı ordan al tabi gurur yapıcak alıp almıcanı sor alırsa aldı .tersbir yanıt geldi seri ve belden salam bir kafa eminol işini kesinlikle görecektir tabi bizim dayı o esnada ebesinin (kini) çaytabağında görür bu %99 işini görürü

asm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Alıntı aargh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kavga etme sakin. Motorunu arabanin park edildigi yere part etmeye calis. Bazi uyeler seni kavgaya tesvik etmeye calisiyorlar, cidden cok sasirdim.

Ortaokul yada lise kavgasi degil ki bu! Arac sahibine birsey yapacak olursan eger devreye polis vs. girebilir. Apartmanlarda cikan olaylarda hemen polise sikayet oluyor. Araci sakin cizme derim cunku bu sefer de senin motorun selaiyeti tehlikeye girer. Onlar da senin motoruna zarar verebilirler. Bu isi yonetici eliyle cozmeye calis. Arac sahibi denk geldiginde sen de tekrar tekrar anlat durumu. Orasini ozel bir prk alani olarak gormedigini, otomobil sahiplerine park alani birakabilmek icin koseye bucaga cektigini fakat bu durumda cikis icin minick bir alan dahi birakilmadigini izah et ama KAVGA ETME.
    Kavgayla işimiz olmaz hocam merak etmeyin.
    Araç çizme vs. işleri de bizim yapacağımız şeyler değil.

Alıntı Özer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende tanırdım böyle uyuz birini
    Çözüm:
    Profesyonel bir Diana çok rahatlıkla 400 mt Poligon hedeflerine isabetli atışlar yapabiliyor ama ben 150-200 mt lerden kaput ve camlarına atış yapıyordum 3-4 ön ve arka cam sonrası sanıyorum (vuruklardan söz etmiyorum) aracını başka yerlere hatta 2 sokak öteye bırakmaya başladı!
    Duyumlarıma göre, sigorta da sözleşmesini tek tarafla fesh etmiş.....
    sabırlı ol ve kendine göre bir yöntem yarat bunlar başka bir yöntemden anlamaz kardeşim.
    P.S. attıklarım 5mm çelik bilya idi!
    Hocam siz resmen araba avlıyorsunuz yahu
    Keyfi yapmıyorsunuz inş. bunu

Alıntı PHAETONW12 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence arabanın önüne gelen yere betona monte bir bariyer yaptır hocam,şöyle kaldırıma 20-30 cm mesafeli,8 tane m12 çelik dubel,bir de uçları flanşlı (bu 4x4 lerin önüne koruma yaptıkları demir borudan) u şekilli bir boru işini görür
    Garaj binanın ortak kullanım alanı olduğu için öyle birşey yaptırma lüksümüz olmaz muhtemelen ki böyle birşeye gerek yok. Vatandaş biraz kafasını çalıştırsa "ben ayıp ediyorum" diye düşünür ama...

Alıntı emin_arikoglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu .... adam kesin senin motorunu kıskanıyor.
    Hocam işin o yönünü de düşünüyorum.

Motordan çok araba ile ilgili bir kıskançlığı olduğunu ve bunu devam ettirdiğini düşünüyorum.

Temizlik,bakım işlerinde fena sayılmam. Araba ve motorlarıma gözüm gibi bakarım. (tabi bu da garaj içinde oluyor)

Bende dediğiniz gibi bazı şeyler seziyorum ama...

Alıntı yucika adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    asm dostum ne kadar kavga etsen de adamı dövsende sonuç alamayabilirsin. Bu komşu denilen şeyden o kadar tiksindim ki müstakil ev almak için uğraşır hale geldim. 25-30 daireli apartmanda yaşıyorsun mutlak bir iki tane denyo çıkıyor. Biz zamanında bunları dövdükte bunlara sövdükte bişey elde edemiyorsun. Bu adamda bu sefer senin motoruna arabana musallat olur. Bence yapabileceğin tek şey var motoru adamın parkettiği yere parketmek. Yada arabanın önüne doğru onu yanaştırmayacak şekilde parket. Kendi arabanı oraya çek diyeceğim ama kuş sorunu var demişsin. Bence kuş sorunu ayı sorunundan daha küçük bir sorun. Ayıyı ordan defet kuşalarla mücadele etmek daha kolay.

not: ormanda yaşayan gerçek ayılardan özür dilerim. Bu hayvanlar doğanın vazgeçilmez bir parçası olup besin zincirinin en üstünde yeralırlar. Gerçek ayıların koruması ve varlıkların devamı için herşey yapılmalıdır.
    Aslında komşularımızın %90'ı çok iyi. Motorla ilglii sıkıntıları olsa kesin dile getirirlerdi.
    Sabahları komşuları uyandurmamak için gider garaj aşağısında çalıştırırım mesela motoru. Gece girersem de sessiz sedasız girerim. Bu zamana kadar bir şikayet olmadı.

Ama 1-2 uyuz,cins adam illaki çıkıyor.

Kavga vs. işleri ile orta okuldan sonra kesinlikle işim olmadı. Onun için o tür bir eyleme hiç girişmem. Kesinlikle yakışık almaz.

"Kuş sorunu,ayı sorunu" yaklaşımınıza bittim.

Konuşan ayılar hakkaten ormandaki gerçek ayılardan daha zararlı!

Alıntı Ö.Z.€.R adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Demişsin, tamam doğru bir davranış ama sonra diyorsun ki;

O zaman sen neden boş yerleri değerlendirmiyorsun ?

Eğer değerlendirsen bu sözü uygulamış olurdun.

Park olayında ki böyle düşüncesizliklere bende çok kızıyorum ama apartman yaşamı ayrı bir dert. Sen şimdilik böyle yap istersen, bakarsın komşun da yaptığı davranıştan vaz geçer.
    Özer kardeşim, belirtmeyi unutmuşum ilk mesajda:

Park alanında motorun hırsız,arsız adamlar tarafından görülme ihtimali yüksek. 2-3 defa girmişler garaja zaten. Kapı otomatik olduğu için açamıyorlar kapıyı.

Ki çocuklar da rahat bırakmıyor motoru. 3 defa aynam kırıldı o köşede bile .(branda örtülü olmasına rağmen)

Açık alana bıraksam hali nice olur.

Alıntı eftelya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bizim sitede de var böyle 2 tane cins bir gün birilerinden çok felaket dayak yiyecekler ama hadi hayırlısı.birde endurocu avukatımız var sitede , o da çok kaşınıyor valla

yerinde olsam motosikletimi araba gibi park ederim . öyle kamelyanın yanına falan koyma derim .motosikletinde süper ya. dün aynısından gördüm bi tane , heryerini kurcaladım güle güle kullan.
    Allah sana ve bu tarz bir motor arzulayan arkadaşlara daha iyilerini nasip etsin inş.

Alıntı modelxl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeş sanırım ankaradasın ankara mt işe el atarsa senin sorunun çözülür 15 20 tane motoru o bölüme park ettirirsin bakalım adam ne cevap verecek.
    Aynı teklif HFC'den de geldi. Bir buluşmayı sizin orada yapalım diyorlar. :D

Alıntı dgrmr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Asm, bir arkadaşımız daha buna benzer bir çözüm söylemiş; motorlarını "o alana park et" demiş, bence en mantıklı ve akılcı çözümler bunlar. Kavga veya dövüşle biryere varılamayacağının zaten farkındasın anladığım kadarıyla.

Önce adamla konuş, zaten arabasının burnunu o kadar içeri sokmasa o motosiklet oradan çıkar gibi, resmen motorun yolunu kesercesine park etmiş. Görüntüden, adamın park ediş stilinden belli ki, bu adam, kasıtlı yapıyor bu işi ve konuşmaya kalksan kasıtlı bir şekilde seni sinirlendirmeye de çalışabilir. Sebebi nedir bilinmez ama kasıtlı gibi duruyor.

Seni sinirlenmeyeceğinden, kendini tutamamayıp yanlış birşey yapmayacağından eminsen git konuş, yok bu adam laftan anlamaz beni de sinir eder diyorsan o park alanını süresiz olarak işgale başla, zamanla herkes alışır, o da alışır...

Dip not: Şimdi farkettim; anladığım kadarıyla her dairenin bir park hakkı var, bu durumda arabanızı oraya çekmekten başka çare yok yucika'nın dediği gibi. Biz uzun süre denize yakın yaşadığımız için martılardan pisleme konusunda çok çektik. Onun çareside var fakat, biraz uğraştırıcı tabi. Bagajda sürekli bir paket pamuk ve bir şise dolusu sabunlu su bulundurun, sabahları temizlersiniz. Bırakırsanız, zamanla boyaya büyük zarar verir...
    Kavga vs. olayları kesinlikle olmaz hocam belirttiğim gibi.

Bakalım uygun bir yolunu bulacağız artık. Ben 1-2 gün oraya çekeyim motoru mesaj verme babında.

O köşeye araba çekmek hiç akıl karı değil aslında. Kuş pisliği yaz sıcağında düştüğünde arabanın boyasını mahvediyor. 1 gün boya üstünde kalması kafi kuş pisliğinin.

Alıntı Gnusher adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ormanda büyütüldünüz galiba.Adam biraz kıl bi tip olabilir.Ama geçindirdiği bir ailesi var.Zar zor bindoküzyüz çift model doğan almış.Onuda kendince korumaya çalışıyor.Seni istemdışı kıskanıyor olabilir.Adamla konuş bence; arabasını sor, işini sor, hal hatır sor, derdini anlamaya çalış.Hatta, bende bunu satıp doğan ya da şahin almayı düşünüyorum de. Adam ertesi gün sana yeterli alan ayıracaktır diye düşünüyorum.

Bende seninle aynı dertten muzdaribim.Bazen öyle yerlerden motosiklet çıkarıyorumki inanamassın.Benim motosiklet baya hafif o yüzden önünü geçeceği yere sığabildiği kadar sığdırdıktan sonra kaldıra kaldıra arkasını getirebiliyorum.Bunun yerine yan ayak üstünde de çevirebilirsin.

Benim motosikletin arkasına parkedin birisi daha var apartmanda.O motosikletini çıkarırken arabalara hiç özen göstermiyomuş galiba.Millet onu bana şikayet ediyor.İnsanlarla iyi geçinerek sorunları çözmek varken gerilmeye hiç gerek yok.Tabi zor durumlarda kaldığımda hafif sürttürmüyorum değil
    Öyle hal hatır sorulacak,muhabbet edilecek samimi biri değil.

Yüzü gülen ama içinden farklı şeyler geçiren tiplerden.

Muhabbetim olmadığı için o yönleri beni de ilgilendirmiyor doğrusu.

Şöyle ki ; apartmanda 28 daire varsa bunun 24'ü,25'i birbirini tanır ve birbirine sürekli gider gelir.

Kimseyle alakası olmayan tiplerden bu adam. Neyse beni ilgilendirmez ötesi.

Bina görevlimiz öz amcam kadar sevdiğim bir amca. O bana buraya koymanı istemiyorum dese ben zaten şu an koyduğum yere koymam motoru.

Kendisi ile muhabbetimiz çok farklıdır. Ne derse emir telakki ederim icabında.

Motorla ara sıra bir yerlere de gideriz kendisi ile.

Diyeceğim o da bu durumdan muzdarip.

Bu cins herif onla da uğraşıyor çoğu zaman!
    Atın iyisi alayda,kabın iyisi kalayda belli olur.

E.Gülbeyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tut mahallenin serserilerinde 2-3 genç sıkıştır ellerine 5'er lira bak bakayım bi daha parkedebiliyo mu o gençlerin yaptıgından sonra ..

Terrorizer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cbr 600f
    Bu amca işe güce biyere gitmiyo mu ? Çıkacağı birgün motorun başında otur bekle. Geldiği zaman tavrını takınır fırçanı atarsın hatta damardan girer koskoca adam ayıp değil mi senin yaptığın, işin gücün yok da milleti rahatsız ederek zora sokarak mı mutlu oluyorsun benzeri sözler de sıkıştırırsın araya.

Bunları pataklamak cidden zor oluyor ki ne kadar haklı olursan ol herife bak koskoca adama vurmuş ayıp lan şeklinde bi tavırla karşılaşıyosun çevreden.
    Sizin doldurduğunuz park yerini bu yöne çekerek bi süre uzaklaştırabilirsin kendisini. Olmadı apartmanda toplantıda dile getir.
    ★★ ----- Decaying organic matter ----- ★★

swalbard - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dostum sen ankara mt yada hyo grubunla bir çardak partisi düzenle sorun çözülür.

oğuz-antalya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150 satıldı & cbr 125
    abi walla sabırlı adammışsın benim bi abim var senin konuya benzer bi olay oldu apartmanda kavga etti adamla . adam taşındı
    Manavgat şimdilik . . .
    oğuz-antalya & ChİpSEt07 ( erdal)

gittardando - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha APX-5NA , Yamaha YFL-211S
    Scooter ile beraber iki motoru da onun parkettiği yere parket, senin park yeri işgal etmeme dğşğncen yüzünden başına gelmiş zaten bunlar...o da arabasını koyacak başka yer bulsun...
    ...Sergerdan...

Motosikleti
    " AK "
    Trafikte ve normal yerlerde sınıf araç qibi dawranmamanın sonuçları...ewin otoparkında 1 araçlık yere ben scooter koyuyorum...trafikte yolda şeridin ortasından qidiyorum...

sonuç: scooterda bir araç

ozzy73 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda deuville
    can sıkıcı bir durum.. ben senin yerinde olsam gecenin 2:00 sularında ,sabahın 5:00 nde adamın kapısını çalar ve komşu şu arabanı çekte çıkayım der olur olmaz saatlerde rahatsız ederim. adam en sonunda illallah deyip arabasını oraya çekmicektir. bana güven

talkie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 CITY
    Alıntı ozzy73 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    can sıkıcı bir durum.. ben senin yerinde olsam gecenin 2:00 sularında ,sabahın 5:00 nde adamın kapısını çalar ve komşu şu arabanı çekte çıkayım der olur olmaz saatlerde rahatsız ederim. adam en sonunda illallah deyip arabasını oraya çekmicektir. bana güven
    Katılıyorum bence de en mantıklı yol bu.
    Satılık Asya125t-Spidi mont

cycle27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KINALI KUZU
    Alıntı ozzy73 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet bencede en mantıklı çözüm yolu bu. Ben hastanede çalıştığımdan dolayı acil ilaç ve benzeri bir durum olduğunda gece saat 2 olur 24:00 olur çıkarırım motorumu ve en çabuk şekilde ulaşırım. herbir birey de bunu farkında olduğundan çıkış kapısının önüne araba koymazlar. Koysalar biliyorlarki o saatte kendini rahatsız eder çektirim arabayı. Sebeb acil hastaneden çağırdılar yetişmem lazım ya sen götür yada arabanı çek diyeceğimi bildikleri için kimse koymaz. Sende bir şeyi bahane et hastaneye gidiyorum de bir şeyler uydururum. Bir kaç sefer böyle yaptınmı göreceksin ki adam bir daha senin çıkacağın yere arabasını koymaz.
    [B][I][COLOR="Red"]GAZİANTEP [COLOR="Black"]MT[/COLOR][/COLOR][/I][/B]
    [COLOR="Red"]ŞAHİNEM, ANTEPLİYEM AĞAM[/COLOR][COLOR="Black"]OMUZUMDA MAVZER BİR YÜK[/COLOR][COLOR="Red"]DÜŞMANLA, YUMRUKLARIMLA SAVAŞACAĞIM[/COLOR]
    [COLOR="Black"]YUMRUKLARIM MEMLEKET KADAR BÜYÜK. [/COLOR]

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler