Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

250 cc V form chopperima performans ve kaliteli parça modifikasyonu yapabilir miyim?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Borelli Ledow CXM250
    Merhaba arkadaşlar, motorum bildiğiniz gibi yamaha virago 250 nin taklidi.
    Keeway supershadow un da birebir aynısı.
    aldığımdan bu yana 1100 km yol yaptım, rodaja dikkat ettim, bakımını yaptırdım.
    Ankarada emekte 4/44 motora götürdüm motorumu ve oradakiğ ustalara motorumu orjinal bir şekilde modifiye edip edemeyeceğimi sordum, hiçbir şey yapılamaz bu motora dediler.
    Ben şunu sormak istiyorum, motorun bazı parçalarını daha kalitelileriyle değiştirebilir miyim? bir de performans artışı için motora zarar vermeden ve yakıt tüketimini arttırmadan ne yapabilirim??
    bu arada serviste egzozunu açtırmak istedim ama komple açamadılar, yani motor sesi biraz daha homurtulu fakat istediğim sesi elde edemedim ne tavsiye edersiniz???

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    vıceroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv650 - RKS 150-kuba xf139
    Performansı artıracak hiçbirşey yapamazsın,yapamak istersen boşa para harcamış olursun.250 cc motorun verimi ancak bu kadardır. Bulabiliyorsan yamaha'nın parçaları ile değişim yapar, çin-japon karışımı biraz daha sağlam bir yapı elde edebilirsin,mantıklı ama bunlar performansı yine etkilemez.Eksozu ses çıksın diye oynatırsan garantin biter,yakıtın artar,çekişin düşer hatanın telafisi yeni eksoz ise en az 350 ytl de ordan zarar edersin.
    Aldığın motorun çıplak kasası ve motorunun içi…

Ustayla her aklına gelebilecek yeniliği denedik bunda.
    Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez...

Motosikleti
    Borelli Ledow CXM250
    Bilgiler icin tesekkur ederim..

omersirin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gara Yılan, Nam-ı Diğer Bandit 650 SA ve F 800 S
    ben de tavsiye etmem,aldıysa,biniyorsan güle güle kullan..bende de mecburiyetten bisan-lifan var,3500 km geçti..para harcama,sat başka bir şey al,ben öyle yapmayı düşünüyorum..masrafı idealindeki motora yaparsın, naçizane fikrim.
    Türkiye köylüsü çalışkandır ve kafasının değerini bilir! Rüya dediğin şey de bizden oluşur işte / Ve minicik ömrümüzü yine bir uyku noktalar. (We are such stuff. As dreams are made on; and our little life. Is rounded with a sleep)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    bisan//senatör
    dostum sakın motorunla oynama oynatma elinde kalır sanada yaptık derler genç yaşta katil olursun deymez yada sonunda motoru benzin döker yakarsın korku filmi gibi oldu ama...ustalar arasında (koyunun olmadığı yerde keçi evliya çelebi) bunlar bilmiş ustalar için motora çekiçle vuran adınada tamir ediyorum diyen usta bozmalarından ne beklenir sen arkadaşlarını dinle sakince bin sadece üzerine aksesuar takabilirsin çokta şık olur...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)