Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Motosiklet Tikleri

Motovento
    REKLAM ALANI

Bisiklet sürerken motosikletteki aynaları arıyorum.

Geçenlerde de eniştemin scooterına babam bindi.Sanki debriyajmış gibi freni sıkı sıkıya tutuyordu

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kawa ZX636
    Bendede sürekli sinyali kapatan düğmeye basma ve aynalara güvenmeyip kör noktalara çok hızlı bir şekilde kafamı çevirmek suratiyle bakmak gibi "tik"lerim var: )

Motosikleti
    07 Kawasaki ZX10R
    Bende yururken veya araba surerken, kizlarin yanindan felan gecsem "Bu kizlar niye beni kesmiyo" diye bi an sasiriyom . Alismis kudurmustan beterdir

Motosikleti
    Stunt Apache RTR Artık Yok....
    Alıntı Tanju adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaya olarak kaldırımda yürürken önümdeki insanları solluyorum hemde hafif yana doğru yatarak
    işte bunun aynısı bende var
    Noluyo lem bize böyle Evrimmi geçiriyoruz
    transformers gibi olucaz Yakında..

Allah korusun yakında böyle olmayalımda
    [B]Bahadır Şenonar[/B] [COLOR="Red"]A rh(+)[/COLOR]
    [B]Sözcüklerin gücünü anlamadan insanların gücünü anlayamazsınız.[/B] :bounce:

bosnak_semko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800
    Alıntı GKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evimiz minibüs caddesinin üstünde ve bol miktarda araç geçiyor, salonda koltukta uyuya kaldığım zamanlarda, evin önünden her açık egzozlu motosiklet geçişinde sol ayağımla vites atıyomuşum
    istihbarat: annem
    seninki çok iyiymiş gökan abi yaaa

Motosikleti
    XVS 650 A
    ben daha çok araba kullandığımdan sanırım motordayken riskli durumda sağ yukarda dikiz aynası varmış gibi havaya bakar bulabliyorum kendimi
    jimi_hendrix bunu beğendi.

X-Fi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 YBR 125 Kırmızı
    heryere motorla gittiğimden yürümeye pek fırsat olmuyo bazen yürümek gerektiğindede yanımdan araba geçerken aynalarımı arıyorum resmen komik bi durum bana özel değilmiş demekki kardeşiz hepimiz
    BiLdiğini BiLenin Arkasından Gidiniz. Bildiğini bilmeyeni uyarınız. Bilmediğini bilene öğretiniz. Bilmediğini bilmeyenden kaçınınız.

Motosikleti
    HONDA BEAT
    bisiklete binerken kafamı çevirmek yerine ayna arıyorum genelde ençok bu oluyo bende
    cenkyenmez bunu beğendi.
    !!!DEMİR ATIM ''HONDA BEAT'' M!!!
    !!!yüreğin kadar motorcusun!!!:wiinkk:

MrSharp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache 150 RTR / BMW e30 3.20i #35 S0430
    Bende Scooter'a Bnerken Debriyaj Arıyorum. Frenlerkende Ayaklarımı kasıp Ayak Frenine basar gibi yapıyorum. Başka araç keyif vermiyor. Arabayla dönerken falan bi tatsız geliyor. Kafamı camdan cıkarıp ole gidiorm :D
    Sarp Ögütlü Ab_Rh(+) TVS Apache 150 RTR '2010' / Your selection of Ride Or Die ? Feel Me ! #35 S 0430 BMW e30 3.20i This is Life,Life is Bmw e30

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    motordan inince camları kapatmak ve merkezi kilit düğmesine basmak ihtiyacı hissedebiliyorum arada bir.ama çok sık olmuyor bu...genelde motor ve arabayı gün içinde çok fazla karışık kullanmam gerekirse yada çok uzun soluklu araba kullanıp motora geçersem bu durumu yaşayabiliyorum.

Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Alıntı ali_yildiz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben ışıkta arabayla durursam kapıyı açıp sol ayamı yere koyuyorum
    En efsane cevaplardan biri, 9 yıl geçmiş üzerinden ama hala hatrımda bu cevap
    jimi_hendrix bunu beğendi.
    "Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

oguncelik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750 x
    Arabada değilde bisiklet sürerken sağ elimi çevirip bisikletin gitmesini düşündüğüm için çok düşmüşlüğüm oldu

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Mesajimi okuyupta fikri olan soylesin beyler. Nasil asarim bunlari

Birincisi
    mesela uzun yola ciktigimda cok oluyor. Vitesin 5 te oldugundan emin olmak icin, debriyaja basip vitesi yokluyorum, atilmadigi icin 5 te olduguna emin oluyorum. 10 dakika sonra bir daha yapiyorum bunu. Dusunsenize onca uzun yolu 4.viteste gittigimi. Aboovv. Fazla yakilan yakiti dusun. Motor devirinden falan her turlu anliyorum ama yinede rahat olmak icin yapiyorum bunu, tik sonucta
    Tabi bu da yuksek hizda yaptigim icin, 90 100 mesela. Debriyaj balatasinin omrunden yiyor olabilirim. Zararli
    Aletimde, vites gostergesi ve motor devri gostergesi yok.

digeri ise eski motosikletimden(kanuni seyhan 150) kalan aliskanlik. Makinanin balatasi kaciriyordu, yuksek hizda 4 veya 5 e attigim zaman gec kavriyordu, debriyaji birakiyorsun 2 saniyeye dengeliyordu. Bazen debriyaj maneti ve teli eski oldugu icin tam salmadigi dusuncesi aliyordu beni. Bu yuzden, Maneti hep ileri dogru itiyordum, hani manet cekili kaldiysa falan kavratsin diye. Ardindan hemen sinyali ortaliyorum veya ustune basiyorum(simdiki motosiklet icin) yaniksa kapatmak icin. Yanik falan kalmasin diye.
    Tamam cok problem seyler degil ama. Yaptikca farkediyorum ve hosuma gitmiyorum.
    SAZMAN bunu beğendi.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Sinyali ortalamak güzel bir alışkanlık. Öteki türlü sinyal açık unutulursa daha kötü.

Ben arabada viraj alırken önüme değil virajin çıkışına bakıyorum

Eagle7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT
    Senelerce barcelona kültürü ile futbol oynayan xavi bir ara "sokakta yürürken bile pas atmak için boşluk arıyorum" demişti. Bizdeki de aynı şey sanırım.

Motosikleti
    CG125 ES
    Aynaya bakma olayı bende de oluyor :D

Kdr543 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    13 yasimdan beri aktif olarak araba kullaniyordum lakin simdi anlatacagim "tik" motora basladiktan sonra oldu.
    Arabaya gectigimde, serit degistirecegim zaman aynalara bakmak yetmiyor en az 3 4 defa omzumun ustunden gececegim seride bakiyorum katiyyen direk serit degistiremiyorum ve hayli vakit kaybi oluyor o esnada da bir baskasi yanima kadar gelmis yahut yanima gecmis oluyor.

Stunt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    çok var sığmıyor :)
    Alıntı modelxl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben motosiklet kullanırken mp3 çalardaki müzik ritmine göre sürat yapıyorum bazen farkında olmadan birgün slow bir müzik cıkmış bende var dalgınlık boş yolda öyle yavaş gidiyorumki bir süre sonra farkına vardım.
    çok tehlikeli inş müzik bir gün sizi öldürmez
    Feel the way

feti_can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    Araba kullanırken kontra vermek için ters yöne direksiyonu kırmaya başlayanlar da varsa durum gerçekten vahim
    Deryali bunu beğendi.

Stunt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    çok var sığmıyor :)
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sinyali ortalamak güzel bir alışkanlık. Öteki türlü sinyal açık unutulursa daha kötü.

Ben arabada viraj alırken önüme değil virajin çıkışına bakıyorum
    Hocam baktığın yere gitmek sadece motor için değil arabada aynı :D tik sayılmaz sizinki

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler