Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

suzuki de sizce hangi servis tercih edilmeli??

Motovento
    REKLAM ALANI
    trophy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şu an yok
    1 hafta önce motorumun 5000 bakımını yaptırdım. değişen parçalar buji yağ filtresi arka balata ve yağ. benden istenen ücret 200 ytl ne dersiniz çooook fazala değilmi.. bunu sadece 60 ytl si işçilik masrafı.....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    vedatarpacı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki burgman an400
    ilk servisim yücel motor fevzi yüceldi. 6000km bakımını orada yaptırmıştım 45 ytl tutmuştu. ikinci bakım geldiğinde 12000km de arkadaşların önerisi üzerine başka bir servis diyeyim gittiğimde 300 ytl tuttu bunun 130 ytl si işçilik artı 70 ytl de kdv istendi(faturada almadım o ayrı) tekrar fevzi ustaya dönüş yaptım. geçen 24000km bakımı yaptırdım. 75 ytl işçilik artı değişen parçalar alındı. 12000 km de bir motorun bakımı biraz daha ayrıntılı oluyor ama servislerde parayı sokakta toplamadığımızı bilmeleri lazım. mesela sizin motosikletiniz sanırım 2500 ytl civarında bir değeri var 200 ytl oldukça fazla. tamam motosiklet servisleri araba servisleri gibi çok iş görmüyorlar ama bununacısınıda bizden çıkarmalarıda doğru değil.

ha birde durum böyleyken bazı cengaverler var onlarada sadece gülüyorum.

Motosikleti
    Şu an yok

kazığı yedik:)

evet 2,500 ytl almıştım an125.. fevzi usta dediğiniz nerdedir , tavsiye edermisiniz??

Motosikleti
    GSR600
    Alıntı trophy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet 2,500 ytl almıştım an125.. fevzi usta dediğiniz nerdedir , tavsiye edermisiniz??
    selamlar,
    bende daha önce SYM vardı. Onu da ve şimdiki motorumu da Yücel motora götürüyorum, gayet memnunum..
    yeri maslak Atatürk sanayi 2.kısımda, detaylı adres ve teli suzuki nin websitesinden bulabilrsin.

Motosikleti
    Şu an yok

ok

Alıntı Aquila adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamlar,
    bende daha önce SYM vardı. Onu da ve şimdiki motorumu da Yücel motora götürüyorum, gayet memnunum..
    yeri maslak Atatürk sanayi 2.kısımda, detaylı adres ve teli suzuki nin websitesinden bulabilrsin.
    teşekkürler aquila ..bide orayı bakalım

kenya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Silverwing 400
    Buji = 25 ytl Yağ 1lt motul = 25 ytl yağ filtresi = 40 ytl arka balata = bilmiom
    işçilik = ~50 ytl

fiyatlar hemen hemen böyle. Yağ filtresini ilk bakımda değiştirdiyseniz ikinci bakımda değiştirmeye gerek yoktu. Buji orjinal Japon NGK kullanmışlardır çin malları ~10 ytl. Yağ motuldan başka koyarsanız(mesela Castrol) ~15 ytl. Eğer mallarda ali cengiz oyunu yoksa fiyat normal gibi duruyor.
    İnandığınız gibi yaşayamazsanız, yaşadığınız gibi inanmaya başlarsınız...

Motosikleti
    suzuki burgman an400
    arka balata niye değişti 5000km de balatamı bitmiş?

Rigel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    İzmir'de Doğa motor. Son derece bilgili ve ilgili personel. O yok bu yok diye ayak sürümüyorlar, yaratıyorlar...
    Üç boyoz bir kola

Motosikleti
    suzuki burgman an400
    Alıntı trophy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    maslak atatürk sanayi sitesinde 2122762187

valla tavsiye edermisin dersen? benim yediğim kazıktan sonra ilaç gibi gelmişti.ama bir kere gidipte kararını kendin vermen en sağlıklısı. bu arada sen hangi servise gitmiştin?

Motosikleti
    Şu an yok
    Alıntı vedatarpacı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    maslak atatürk sanayi sitesinde 2122762187

valla tavsiye edermisin dersen? benim yediğim kazıktan sonra ilaç gibi gelmişti.ama bir kere gidipte kararını kendin vermen en sağlıklısı. bu arada sen hangi servise gitmiştin?
    etiler korlasa vermiştim ben

arka balata niye değişti 5000km de balatamı bitmiş?
    servis değişelim bitmiş dedi balatayı bi çıkardı yarı ömrün altına inmiş değişelim dedim bende..

Motosikleti
    Honda nt 700 deauville
    ilk servisim yücel motor fevzi yüceldi. 6000km bakımını orada yaptırmıştım 45 ytl tutmuştu. ikinci bakım geldiğinde 12000km de arkadaşların önerisi üzerine başka bir servis diyeyim gittiğimde 300 ytl tuttu bunun 130 ytl si işçilik artı 70 ytl de kdv istendi(faturada almadım o ayrı) tekrar fevzi ustaya dönüş yaptım. geçen 24000km bakımı yaptırdım. 75 ytl işçilik artı değişen parçalar alındı. 12000 km de bir motorun bakımı biraz daha ayrıntılı oluyor ama servislerde parayı sokakta toplamadığımızı bilmeleri lazım. mesela sizin motosikletiniz sanırım 2500 ytl civarında bir değeri var 200 ytl oldukça fazla. tamam motosiklet servisleri araba servisleri gibi çok iş görmüyorlar ama bununacısınıda bizden çıkarmalarıda doğru değil.

ha birde durum böyleyken bazı cengaverler var onlarada sadece gülüyorum.
    Sevgili Vedat.
    130 ytl nın kdv si 23.4 ytl yapıyor. Hesapta bir yanlışlık olmasın.
    Ayrıyetten kusura bakma Fıyat konusunda senin ve benim tanıdığım en az 40 suzuki ve Sym kullanıcısından kazındıklarına dair birşey duymadım.

Veya yazarken ve söylerken görmedim.

Mt nin Suzuki ve sym ve hatta jorıde topiklerinde böyle birşeye rastlamadım.

Ben Anadolu yakasında oturduğumdan Altan Motora Giderim. Servisinden işciliğinden ve arkadaşlıklarından bugune kadar bir yanlışlık görmedim.

Gecen Burgman 650 yı 12000 bakıma götürdüm. Ön arka balatalar değişti.
    İdare ederdi ama ben değiştirin dedim. 2000 daha gitse ne olur.
    Yağ hava filitreleri, yağ, su, v.s değişti . Lastıkte 2 civi vardı onlar onarıldı.

Kdv dahil 400 ytl para verdim. Az da olsa cokta olsa Helal olsun.
    Faturamıda aldım. Belki Fevzı usta 50 ytl ye yapardı ancak sabahın 08 de
    gelip kymconun bujısını , bujı dahil 30 ytl değiştirirmıydı bilmem. Gerci paranın
    bahsını etmedi ben olmaz benzin yaptın dedim. Kartal - İçerenköy.

Sözüne güvenilir bir arkadaş olarak Gün gelir karşıyada gecersem Fevzi ustayada uğrarım. Sonucta suzuki servisleri belirli bir seviyeyi yakalamak zorunda. Suzuki servislerinın hiçbiriyle reklamsal bağlantım yok. Onun için
    hiçbiri hakkında cengaverlik yapmam. Ne gördüysem onu söylerim.

Kusura bakma cengaver olarak bende üstüme alındım. Gülünmeyide haketmedim.
    Ya göründüğün gibi ol. ya da olduğun gibi görün.

Motosikleti
    suzuki burgman an400
    Alıntı sbuyukkilic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili Vedat.
    130 ytl nın kdv si 23.4 ytl yapıyor. Hesapta bir yanlışlık olmasın.
    Ayrıyetten kusura bakma Fıyat konusunda senin ve benim tanıdığım en az 40 suzuki ve Sym kullanıcısından kazındıklarına dair birşey duymadım.

Veya yazarken ve söylerken görmedim.

Mt nin Suzuki ve sym ve hatta jorıde topiklerinde böyle birşeye rastlamadım.

Ben Anadolu yakasında oturduğumdan Altan Motora Giderim. Servisinden işciliğinden ve arkadaşlıklarından bugune kadar bir yanlışlık görmedim.

Gecen Burgman 650 yı 12000 bakıma götürdüm. Ön arka balatalar değişti.
    İdare ederdi ama ben değiştirin dedim. 2000 daha gitse ne olur.
    Yağ hava filitreleri, yağ, su, v.s değişti . Lastıkte 2 civi vardı onlar onarıldı.

Kdv dahil 400 ytl para verdim. Az da olsa cokta olsa Helal olsun.
    Faturamıda aldım. Belki Fevzı usta 50 ytl ye yapardı ancak sabahın 08 de
    gelip kymconun bujısını , bujı dahil 30 ytl değiştirirmıydı bilmem. Gerci paranın
    bahsını etmedi ben olmaz benzin yaptın dedim. Kartal - İçerenköy.

Sözüne güvenilir bir arkadaş olarak Gün gelir karşıyada gecersem Fevzi ustayada uğrarım. Sonucta suzuki servisleri belirli bir seviyeyi yakalamak zorunda. Suzuki servislerinın hiçbiriyle reklamsal bağlantım yok. Onun için
    hiçbiri hakkında cengaverlik yapmam. Ne gördüysem onu söylerim.

Kusura bakma cengaver olarak bende üstüme alındım. Gülünmeyide haketmedim.
    sevgili şenol
    sen benim neden bahsettiğimi çok iyi biliyorsun çünkü bu hesabı seninle yüzyüze yapmış olduğumuz kahve toplantımızda anlatmıştım sende bu söylediklerinin tek kelimesini o akşam söylememiştin ve bana hak vermiştin yanımızda 5-6 arkadaşta vardı.

diyorsun ki, şu işi yaptırdım şu parayı verdim fazlaysada helal olsun. bu senin tasarrufundur, saygı duyarım. fakat bana yapılan muamele öyle değildi ve ben kendi adıma helal etmiyorum.bunu kendisinin yüzünede söyledim.

benim gibi aynı muameleyle karşı karşıya gelmiş insanlar tanıyorum.

diyorsun ki, reklamsal bir bağlantım yok. bence var hatta seninle yaptığımız sohbette bana vermediğin cevapları burada yazmanda bunun kanıtıdır. umarım karşılığını alıyorsundur.

diyorsun ki, ne suzuki, ne sym kullanıcılarından ne kazıklandıklarını duydum ne de okudum. sanırım unutkanlık var sende abicim aynı sohbet akşamımızda benim haricimde 4 arkadaşımda sana benzer hikayelerini anlattılar sen sadece hadi yaaa demekle yetindin. bilmiyorum benmi yanlış hatırlıyorum yoksa senmi

bilmeseeen diyeceğimki bilmiyorda söylüyor ama işin garibi bildiğin halde böyle konuşuyorsun sana ne diyeyim be abicim.

motorcu insanın hesabı sıkıdır. ben gidecek arkadaşlar zor durumda kalmasınlar diye bir arkadaşlık görevi yaptığımı sanıyorum. peki sen neye hizmet ediyorsun?

Motosikleti
    Honda nt 700 deauville
    sevgili şenol
    sen benim neden bahsettiğimi çok iyi biliyorsun çünkü bu hesabı seninle yüzyüze yapmış olduğumuz kahve toplantımızda anlatmıştım sende bu söylediklerinin tek kelimesini o akşam söylememiştin ve bana hak vermiştin yanımızda 5-6 arkadaşta vardı.

diyorsun ki, şu işi yaptırdım şu parayı verdim fazlaysada helal olsun. bu senin tasarrufundur, saygı duyarım. fakat bana yapılan muamele öyle değildi ve ben kendi adıma helal etmiyorum.bunu kendisinin yüzünede söyledim.

benim gibi aynı muameleyle karşı karşıya gelmiş insanlar tanıyorum.

diyorsun ki, reklamsal bir bağlantım yok. bence var hatta seninle yaptığımız sohbette bana vermediğin cevapları burada yazmanda bunun kanıtıdır. umarım karşılığını alıyorsundur.

diyorsun ki, ne suzuki, ne sym kullanıcılarından ne kazıklandıklarını duydum ne de okudum. sanırım unutkanlık var sende abicim aynı sohbet akşamımızda benim haricimde 4 arkadaşımda sana benzer hikayelerini anlattılar sen sadece hadi yaaa demekle yetindin. bilmiyorum benmi yanlış hatırlıyorum yoksa senmi

bilmeseeen diyeceğimki bilmiyorda söylüyor ama işin garibi bildiğin halde böyle konuşuyorsun sana ne diyeyim be abicim.

motorcu insanın hesabı sıkıdır. ben gidecek arkadaşlar zor durumda kalmasınlar diye bir arkadaşlık görevi yaptığımı sanıyorum. peki sen neye hizmet ediyorsun?
    Yukarda hak vermiştin diyorsun aşagıda HADI YAAA dedin diyorsun.
    Reklamsal bağlantın var karşılığınıda alıyorsun diyorsun.
    Neye hizmet ediyorsun diyorsun.

Sana yakışan şekilde cevap vermisin. Daha konuşacak birşey yok.

Motosikleti
    suzuki burgman an400
    Yukarda hak vermiştin diyorsun aşagıda HADI YAAA dedin diyorsun.
    Reklamsal bağlantın var karşılığınıda alıyorsun diyorsun.
    Neye hizmet ediyorsun diyorsun.

Sana yakışan şekilde cevap vermisin. Daha konuşacak birşey yok.

kusura bakma birisinin sana bu konuşmayı yapması lazımdı. bence de konuşacak bir şey yok.

yolun açık olsun.

Motosikleti
    Honda nt 700 deauville
    kusura bakma birisinin sana bu konuşmayı yapması lazımdı. bence de konuşacak bir şey yok.

yolun açık olsun.
    Doğru bildiğim yoldan sacmalıkları dinlesemde ayrılmaya niyetim yok.
    Ben neyle karşılaşmıssam onu bilir onu yazarım.
    Soranada onu söylerim.

Sym ve Suzukı topiklerine bakmanı tavsiye ederim.

Ben reklam yapıp yüzde 10 komısyon almaya devam edeceğim.

Malum buna ihtiyacım var.

Motosikleti
    suzuki burgman an400
    Doğru bildiğim yoldan sacmalıkları dinlesemde ayrılmaya niyetim yok.
    Ben neyle karşılaşmıssam onu bilir onu yazarım.
    Soranada onu söylerim.

Sym ve Suzukı topiklerine bakmanı tavsiye ederim.

Ben reklam yapıp yüzde 10 komısyon almaya devam edeceğim.

Malum buna ihtiyacım var.
    abi hani konuşacak bir şey yoktu?

seni hiç kınamıyorum. ALLAH korusun insan kınadığı şeyleri yapmadan son nefesini vermezmiş.

bak abi herşey bir yana yaşına başına hürmetim var o ayrı.

Motosikleti
    Honda nt 700 deauville
    abi hani konuşacak bir şey yoktu?

seni hiç kınamıyorum. ALLAH korusun insan kınadığı şeyleri yapmadan son nefesini vermezmiş.

bak abi herşey bir yana yaşına başına hürmetim var o ayrı.
    Özelden mesaj attım ve telefon nomu verdim. Burda daha fazla insanların vaktını almayalım.

Motosikleti
    GIXXER
    Ankara suzuki korlas önder usta...
    #46#_PSYCHEDELIC RIDER_#46#
    İMAM GAZLARSA CEMAAT YANLARR :)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)