Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

10.000 km Scooter Tecrübesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    İzlenimlerim...

Hayatınızı motosiklet tepesinde geçirecekseniz ve siz vitesli motosiklet kullanmaktan zevk alıyorsanız kesinlikle ilk motosikletiniz 125 cc vitesli olmalı. Diyelim ki aldınız ve biniyosunuz.. Trafik tecrübeniz oluşur. Trafik denince de akla, kavga, gürültü, patırtı, küfür, saygısızlık geliyor... Kendinize güveniniz gelir, sanki bütün motosikletleri kullanacakmışsınız gibi hissedersiniz. Direksiyon hakimiyeti kazanırsınız. Zamanla altınızda ki motosikletle oyuncak gibi oynamaya başlarsınız. Artık yetmez ve büyük motor arzularsınız... Zorla binersiniz. Scooter aldığınız için bin bin yüz bin kez pişman olursunuz.. Benden demesi, eğer ki vitesle oynamaktan zevk alıyorsanız scooter a hiç ama hiç bulaşmayın. Tecrübeye sabittir..

Düştüğünüz zaman her yeri kırılır ayrıca...
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tequ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4x4
    Ben 200cc vitesli ile başladım demek yanlış yapmışım
    Şaka bir yana ekleme yapmak istiyorum.Bence insanların başlangıç motorları 125-200-250 cc enduro-cross tarzı motorlar olmalı.İnanılmaz derecede yararını görürler..Türkiye şartları malum.Yolda karşınıza ne çıkacağı belli olmuyor.İşte burada düşük ccli çin motorumla arazide attığım taklalar,yuvarlandığım tepeler saplandığım çamurlar devreye giriyor.Şu anki motorumla artık arazi yapmasamda acil durumlarda bana faydasını görüyorum.Mıcır olsun toprak çamur olsun motorumun ne tepki vereceğini biliyorum.
    Bu enduroyla başlayıpta enduroyla devam et demekte değil.Onun vereceği tecrübe ile SS kullanırken bile olumsuz yol şartlarında motosikletinizin vereceği tepkilere hazırlıklı olursunuz bence.
    Bu arada bu 10.000 km yi ne kadar sürede yaptın tubis?
    Retro Moto Works
    Instagram & Facebook
    .../retromotoworks

maxx75 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PIAGGIO X9 250 EVO'06
    eğer motosiklet almaya imkanım yoksa üzerinde oynamalar yapıp bi kaç ay daha kurtarabilirim kendimi...hem birazda küçük motosiklet sevmeyle ilgili birşey bu...ben GS500 ümü almadan öncede arkadaşımın olduğu için birkaç kere binmiştim...o zamanlar bende MCT 250 vardı ve onun bile max hızı olmasada ivmelenmesi beni tatmin ediyordu...neyse arkadaşımdan aldıktan sonra motosikletten korkmaya başladım...çok hızlı geliyordu ama ne faydaki elimin altındaki gaza hakim olamıyordum o süre içinde Allah korudu ki beni büyük bir kazam yok şükürler olsun...bu süreç motosikletimi değiştirmek için sattığımdan bitmiş bulundu...ama genelde bu tip bir motordan inenler ss modele geçmek isterler...bende tam tersi oldu ve cc küçültmeye karar verdim.burgman 400 düşündüm hatta şu sıralarda Kanıni Tiger250 ye hatta CBF 150 ye kadar düştüm...henüz almadım bir makina ama heralde küçük kapasiteli birşey alacağım...
    ama tabi yinede küçük makinayla başlayan biri illa ki büyük bi tanesine binmeyi arzuluyor ama onada bindikten sonra asıl ne istediğini anlıyor ve doğru yolu buluyorya büyültüyor ya küçültüyor...biraz zevk meselsi bu ve bir çok kullanıcı içinde işlesellik ön sıralarda yer alıyor...CBF 500 düşünüpte YBR 125 alan yakın bir arkadaşım var
    2 W H E E L S R I D E R

Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Alıntı Tequ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu arada bu 10.000 km yi ne kadar sürede yaptın tubis?
    Motorumun ruhsatında 2006 Nisan. Ama mecburi sebeplerden ötürü yaklaşık 8 ay pek binemedim. Pazarları buluştuk kızımla sadece. Ailemden gizli.. Sonra aldım bu sefer de göstergem bozuktu. Uzun bi sürede öyle bindim... Sen hesap et..

ümmet perkitan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 150
    yapma tubiş bunu sen deme 2,5 yılda 3 scooterle 160000 km yaptım fitesli hiç aklıma gelmedi,ha sen buna zevkler ayrı renkler ayrı dersen saygı duyarım ama herkes fitesliyi tercih etçek diye bişeyde yok,motor değiştirirken hiç aklıma birkerede fitesli denemek gelmedi,ama insan fitesli meraklıdır tecrübe kazanmak için scooter alır sonra fitesliye geçer ozaman tamam.kendi adıma fitesli almiiim kalsın size iyi sürüşler kazasız belasız.
    -geç gitmek HİÇ GİTMEMEKTEN iyidir-
    www.perkitan.com
    BİRKISIM İNSANLARA KIZIP TÜM İNSANLARA DÜŞMAN OLMAYA DEĞMEZ BUHAYAT

celıl ybr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Ses Dylan (07)
    Fitesli değil vitesli!! Türkçemizi güzel kullanalım !!!
    İKİTEKER hastalığında tedaviyi bünyem kabul etmiyor

Motosikleti
    bajaj boxer 150
    Alıntı celıl ybr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen vitesli de ben fitesli olmamı
    www.perkitan.com

Motosikleti
    4x4
    Alıntı ümmet perkitan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yapma tubiş bunu sen deme 2,5 yılda 3 scooterle 160000 km yaptım fitesli hiç aklıma gelmedi,ha sen buna zevkler ayrı renkler ayrı dersen saygı duyarım ama herkes fitesliyi tercih etçek diye bişeyde yok,motor değiştirirken hiç aklıma birkerede fitesli denemek gelmedi,ama insan fitesli meraklıdır tecrübe kazanmak için scooter alır sonra fitesliye geçer ozaman tamam.kendi adıma fitesli almiiim kalsın size iyi sürüşler kazasız belasız.
    Abi vites küçültüp o ivmeyi yaşamadan,Teke kalkıp 2 ye çekmeden virajlarda vites küçülterek drifti başlatmadan ışıklara yaklaşırken vites küçültüp motorun arkasını sağa sola almadan sürdüğüm motora motormu derim ben ya
    Evladım kalabalık yapma..
    Retro Moto Works
    Instagram & Facebook
    .../retromotoworks

celıl ybr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Ses Dylan (07)
    doğru söylemek ne zamandan beri kabalık oldu acaba ??????????
    İKİTEKER hastalığında tedaviyi bünyem kabul etmiyor

SeRHaTeKiNci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco (Satılık)
    Aynı tubis ablam gibi 10.000 km scooter tecrübesi olan birisiyim..
    Ve söylediklerine katılıyorum..
    Scooterların ivmelenmesi çok zayıf. Benim kullandıgım 2 scooterda 2 zamanlıydı. Buna rağmen 60-70 a çıkmak için baya bi beklemem gerekiyordu.
    Ama 3 haftalık bir vitesli kullanıcısı olarak, VİTESDEN ÖTESİ YOK diyorum..
    Gidersen Öyle Bir Gitmelisin ki;
    Ayrılıklar Bile Seninle Gurur Duymalı..

Motosikleti
    bajaj boxer 150
    doğru söylemek ne zamandan beri kabalık oldu acaba ??????????
    sen doğruyu boşver sen vitesli de bizde fitesli diyelim,hapse atmazlar bizi

[QUOTE=Tequ;1157579]Abi vites küçültüp o ivmeyi yaşamadan,Teke kalkıp 2 ye çekmeden virajlarda vites küçülterek drifti başlatmadan ışıklara yaklaşırken vites küçültüp motorun arkasını sağa sola almadan sürdüğüm motora motormu derim ben ya
    olsun ben böle mutluyum scooterde hayat var enazından bana göre
    www.perkitan.com

Motosikleti
    4x4
    abi scooterda hayat var ama monoton bir hayat var bana göre
    Retro Moto Works
    Instagram & Facebook
    .../retromotoworks

Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Ümmet abicim kimsenin zevkine bişey demedim ki ben. Ayrıca ilk başta da belirttim zaten. Vitesle oynamaktan hoşlanıyorsanız diye. Tamam..

Motosikleti
    bajaj boxer 150
    Alıntı tubis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ümmet abicim kimsenin zevkine bişey demedim ki ben. Ayrıca ilk başta da belirttim zaten. Vitesle oynamaktan hoşlanıyorsanız diye. Tamam..
    bende kimseye bişey demedim yalnışmı anlaşıldım yoksa

Alıntı Tequ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi scooterda hayat var ama monoton bir hayat var bana göre
    lem çok konuşma şimdi gelirim bak oraya heeeee gelememmi
    www.perkitan.com

solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bende de 200cc vitesli var, başlangıç motorum sayılır, ondan inip arkadaşımın scooter ine binnce hiç zevkli gelmiyo açıkçası. arkadaşımda onu vites değiştireme diye aldı, scooterci arkadaşların çoğu seviyo ama biçoğuda vites ayarlarıyla uğraşmamak için tercih ediyo bence.
    motogünlüğüm: youtube.com/c/Bereñârı

nitrious81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Octavia
    Alıntı tubis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İzlenimlerim...

Hayatınızı motosiklet tepesinde geçirecekseniz ve siz vitesli motosiklet kullanmaktan zevk alıyorsanız kesinlikle ilk motosikletiniz 125 cc vitesli olmalı. Diyelim ki aldınız ve biniyosunuz.. Trafik tecrübeniz oluşur. Trafik denince de akla, kavga, gürültü, patırtı, küfür, saygısızlık geliyor... Kendinize güveniniz gelir, sanki bütün motosikletleri kullanacakmışsınız gibi hissedersiniz. Direksiyon hakimiyeti kazanırsınız. Zamanla altınızda ki motosikletle oyuncak gibi oynamaya başlarsınız. Artık yetmez ve büyük motor arzularsınız... Zorla binersiniz. Scooter aldığınız için bin bin yüz bin kez pişman olursunuz.. Benden demesi, eğer ki vitesle oynamaktan zevk alıyorsanız scooter a hiç ama hiç bulaşmayın. Tecrübeye sabittir..
    Tuğba şuan senınle aynı duyguları paylasıyorum skuter aldıgıma bın pısmanım artık kullanırken hıc zevk almıyorum bı heyecan yada motosiklet kullanıyorum hıssı vermıyor ( tabı bı Nexus 500 bı Beverly 500 vs vs durum farklı olabılır ) bır an önce satıp ılk ımkan buldugumda vitesli alıcam...He bende 16.000 km oldu skuterım ama bu duyguya 7000 li km de vardım
    Biri şu Düzcedeki kasksız ehliyetsiz üstüne üstlük Abart egzozları ile kafa ...... bir dur desin !!!

one - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600f
    15000km ilk motorum bws ile,kullandığım ilk vitesli mz 251 sadece 10 km arkadaşlarınkileride katarsak total 500 km falan kullandım,ilk vitesli yani 2.motorum 600f hiç sıkıntı yaşamadım

camadan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XTZ 1200 Süper Tenere
    ben ilk motor scooter (daelim s2 250) ikinci motorum bmw r1100gs tek problem ilk aldığımda kalkışlarda yaşadım stop ettirerek onun dışında bi problemim olmadı. insanların tamamen zevki ile alakalı bişey. şöylede bişey var ilk motorumu satarsam burgman alırdım diyordum. sonra bmw de 1200 gs testinden sonra fikrim değişti. alınan zevk ve tatmin ile alakalı yani.
    KocaAdam(Süper Teneke) & Camadan & ChomChok & G.ECE

SmirnouF - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tekirdağ - Çerkezköy & Kırklareli - Pınarhisar
    Motosikleti
    ne bulursam gezerim xD
    zevkler ve renkler tartışılmaz .Motosiklette bu tartışılır , arabalardada aynı şekil otomatik-manuel vites tartışılır ama hiçbi zaman orta yol bulunamaz . Herkesin zevk aldığı tarz ayrıdır ...
    Bir Afrika Atasözü; Sular yükselince, balıklar karıncaları yer.Sular çekilince de karıncalar balıkları yer .Kimse bugünkü üstünlügüne ve gücüne güvenmemelidir. Çünkü kimin kimi yiyecegine “suyun akışı" karar verir. - Drift Religion

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    katılmıyorum buna. özellikle maxi scooterın tadı çoğu zaman FFFFiteslinin üstündedir bence.

ha elbet şu da var: misal te bugün sahilden gelirken önümde bir bmw f800 ve kawasaki zx6r ile bastım ve giderken onların viteslerini izledim, eminim ki bu caddede rüzgara karşı hız alarak seyahat etme olayında benden en az 3-4 kat daha çok zevk aldılar. bendeki ne kadar ataksa da onlarınki kadar eğlenceli bir viraj, yol tutuş deneyimi olamadı.

bi gün otoban motoru almak istersem vitesli bir 600lük alırım. ama o vakte kadar scooterımın başım üstünde yeri var, hele söz konusu nazifeyse laf söyletmem

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler