Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

10.000 km Scooter Tecrübesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    mhyen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı SAKİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım bana japon motosikletine binmeyi tavsiye etme,daha önce japon scooter'ı kullandım çinde kullandım ama İtalyan scooter'ı gibi hiçbirisi olamaz ben İtalyan diyorum katılan katılır katılmayanda benim motoruma karşıdan bakar bu tercih meselesidir,allah herkese İtalyan motoruna binmeyi nasip etsin.Motosiklet kesinlikle İtalyan işidir,haa unutmadan motosiklet kullanmaya bana marka yorumu yapmasınlar yaptığım km yi ömrünün sonuna kadar yapamazlar hadi herkese uğurlar olsun herkesin tekeri düz bassın.
    Ben sadece senin arada bir yazdığın "Scooter İtalyan işidir motosiklet İtalyan işidir" cümlesi ile alakalı fikrimi belirttim.Yoksa ne seninle ne de İtalyan motorları ile alakam yok.Ayrıca şimdiye kadar ne kadar km gittiğin de senin tecrübendir, seni ilgilendirir.Ama öyle yok dün başlayanlar gibi bir aşağılama içerisine girmen hiç hoş değil, kusura bakma.Ben seni aldığı ilk motosiklet olarak körü körüne belli bir markaya yönlendiriyor düşüncesi ile kaaleye alıp cevap yazdım.Şimdiye kadar japon-İtalyan karışık binip İtalyanların hoş olduğunu kanaat getirmiş olabilirsin.Buna da saygı duyarım.Ama eğerki ben de senin gibi bir iki teker kullanıyorsam, aynı şartlardan geçip ehliyet almışsam, aynı ruhsat-vergi-sigorta'yı ödüyorsam, ve de bir sene boyunca motosiklet ile yanıp tutuşup neredeyse bakmadığım incelemediğim model, okumadığım yorum kalmamışsa sen bana kalkıp da on yaşındaki çocuğa laf koyar gibi daha dün başlıyanlar gibi bir sıfat takıyorsan seninle muhattap olmamayı tercih ederim....

Saygısızlığım varsa eğer benimde peşinen özür dilerim...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    SilentScream - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Yamaha MT-09 Tracer
    günümüz trafiğini , yollarını ve sürücülerini göze alırsak scooter çok iyi bir tercih , maalesef gösteriş meraklısı olduğumuz için ve paramız çok olduğu için hep yüksek cc li ve güçlü makineler istiyoruz , scooter a ayıracak param olsa hiç düşünmem alırım bi tane işe onla gidip gelirim , diğerinide hafta sonları keyfine kullanırım , bazen sıkışık trafik de scooter lara gıpta ile bakıyorum

Motosikleti
    Hyo gt250r cooming soon...
    abi çok paramız olduğu için gösteriş meraklısı olduğumuz için vs. yazmışsın ama sende er6n e biniosun yani yapma gözünü sewim onu bulamayanlarda war... çok mütevazısın :D

bence sukutırı her yeni motosiklet kullanıcısının kullanması gerekiyo çünkü düşme de yan yatma da falan en az zararla onda kurtulabilirsin sanırım.. ukalalık warsa affola
    2 T-K-R SAYGI

SilentScream - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Yamaha MT-09 Tracer
    Alıntı mr_scream adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi çok paramız olduğu için gösteriş meraklısı olduğumuz için vs. yazmışsın ama sende er6n e biniosun yani yapma gözünü sewim onu bulamayanlarda war... çok mütevazısın :D

bence sukutırı her yeni motosiklet kullanıcısının kullanması gerekiyo çünkü düşme de yan yatma da falan en az zararla onda kurtulabilirsin sanırım.. ukalalık warsa affola
    hocam zaten iğneyi kendime de batırıyorum dikkatini çektiğse , benim anlatmak istediğim aslında küçük cc li makinelerden de zevk alınabileceği , bu skuter olmuş veya 125 lik vitesli olmuş farketmez , açıkçası 125 lik ybr me binerken uzun yolda beni çileden çıkarırken aldığım zevki şimdi alamıyorum

Motosikleti
    Hyo gt250r cooming soon...
    saolasın açıklama için... allah herkesi kazadan beladan korusun

bol rüzgarlı günler
    2 T-K-R SAYGI

Tequ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4x4
    Alıntı Paradoks adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Son günlerde sitede çok fazla kutuplaşma,gruplaşma ve maalesef dışlama görüyorum.Buda beni çok üzüyor.Neden birbirimize karşı anlayışlı olamıyoruz?
    Tequ abicim kalabalık yapma da ne demek olaki?Burası kimseye ait değil.İsteyen girip çıkabiliyor bildiğin gibi.Yani Celil adlı arkadaşa neden böyle bir cümle kullandın?
    Güzel kardeşim.Celil adlı arkadaş kendinden yaşlarca büyük birisine Türkçe dersi vermeye çalışıyor haddi olmadan ve Ümmet abi "fites" kelimesini esprisine yazmışken.. Diyelim ki esprisine değil de bilmediğinden yazdı. Bu şekilde uyarmaya hakkı yok. Ben kimseye kutuplaşmam guruplaşmam.Ama hakedene de hakettiğini veririm.O an celil kalabalık yapıyordu bunu dile getirdim.Yeterince tatmin edici bir açıklama oldu mu senin için ?
    Retro Moto Works
    Instagram & Facebook
    .../retromotoworks

Motosikleti
    Honda Activa 08 / Mondial 100 kh 06
    Alıntı tubis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İzlenimlerim...

Hayatınızı motosiklet tepesinde geçirecekseniz ve siz vitesli motosiklet kullanmaktan zevk alıyorsanız kesinlikle ilk motosikletiniz 125 cc vitesli olmalı. Diyelim ki aldınız ve biniyosunuz.. Trafik tecrübeniz oluşur. Trafik denince de akla, kavga, gürültü, patırtı, küfür, saygısızlık geliyor... Kendinize güveniniz gelir, sanki bütün motosikletleri kullanacakmışsınız gibi hissedersiniz. Direksiyon hakimiyeti kazanırsınız. Zamanla altınızda ki motosikletle oyuncak gibi oynamaya başlarsınız. Artık yetmez ve büyük motor arzularsınız... Zorla binersiniz. Scooter aldığınız için bin bin yüz bin kez pişman olursunuz.. Benden demesi, eğer ki vitesle oynamaktan zevk alıyorsanız scooter a hiç ama hiç bulaşmayın. Tecrübeye sabittir..

bana göre çok eski ve tecrübeli birisin.

belki senin konumuna gelince fikirlerim senle aynı bile olabilir.

ama

6 yada 7 yıl oldu

çok iyi araba kullanırım hatta kıbrısta aylarca sağ şeritten kullandım vites değiştirmeyede bayılırım

kısa keseyim...

eğer motorsikletin ön ve arka freni elle sıkılıpta. vitesli olanı varsa

ben bunu satar satmaz alıcam... ama yoKSA ki yok olduğunu düşünüyorum

frene ayakla basmak bana azraile selamın aleyküm demek gibi geliyor.

o yüzden sanırım hep scooterlı kalıcam
    Arkadan vuran suçludur...
    Bedeli Öteki tarafta ödemek kaydıyla kabul edilmiştir.

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Ticaretisyen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kısa keseyim...

Dostum kendimi dünyada tek zannediyordum, bunu dile getirdiğin için Allah senden razı olsun; en çok bu nedenden ötürü 4 senedir halen vitesliye geçmiş değilim.

Alıntı Ticaretisyen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bana göre çok eski ve tecrübeli birisin.

belki senin konumuna gelince fikirlerim senle aynı bile olabilir.

ama

6 yada 7 yıl oldu

çok iyi araba kullanırım hatta kıbrısta aylarca sağ şeritten kullandım vites değiştirmeyede bayılırım

kısa keseyim...

kusura bakmayın ama ayakla frene basılmıyor mu ben anlayamadım.bence ayak daha sağlıklı.alışkanlık meselesi belki de bilemiyorum ama sizinki sadece laf bana göre.ha elle ha ayakla fren işte yerini bilin yeterayrıcaaa konuyla alakalı olarak bişey söylicem vitessiz motosikletle vitesliyi kıyaslamak kargayla bülbülü kıyaslamaya benziyor...farklı çok farklı kategoriler yani...

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Neden araba alırkende aynı mevzuu dönmez mi hep. Neyle neyi kıyaslayacağız.. Motosikletle kamyonu kıyaslamıyoruz sonuçta. Vitesli bi motosikletle vitessiz bir motosikleti kıyaslıyoruz. Ayrıca benim amacım anlaşılmadı sanırım. Kimsenin zevkine bişey demedim ben. Sadece vitesliyi seviyorsanız başlangıç olarak scooter seçmeyin dedim. O kadar.
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

By Mükemmel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    Motorumun ruhsatında 2006 Nisan. Ama mecburi sebeplerden ötürü yaklaşık 8 ay pek binemedim. Pazarları buluştuk kızımla sadece. Ailemden gizli.. Sonra aldım bu sefer de göstergem bozuktu. Uzun bi sürede öyle bindim... Sen hesap et..
    Aynı tarihte almışız benimki de Nisan 2006 tarihli.Allah bilir seninde ilk motorundu...
    ÇELİK KANATLARIN ÖZGÜR ÇOCUKLARI

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Nice 10.000 km'lere tubis. Vitesli motorla tabi

mhyen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Scooter'ın verdiği tecrübe önemsiz mi oluyor sizce?Hani asıl amacı vitesli olan bir kişi scooter ile mi başlamalı küçük vitesli ile mi?Ben hiç tecrübem yok diye scooter'ı seçtim ki çok iyi yapmışım diyorum.Altımda vitesli motor olsaydı Allah göstermesin bir kaç yerde patlardım.Şahsen İstanbul trafiği gibi bir yerde trafiğe alışmak için scooter ile başlanmalı diye düşünüyorum.Bu konudaki düşünceleriniz nelerdir?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Honda Titan 125(mavilim), XT600(Haydut)
    Alıntı SilentScream adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    günümüz trafiğini , yollarını ve sürücülerini göze alırsak scooter çok iyi bir tercih , maalesef gösteriş meraklısı olduğumuz için ve paramız çok olduğu için hep yüksek cc li ve güçlü makineler istiyoruz , scooter a ayıracak param olsa hiç düşünmem alırım bi tane işe onla gidip gelirim , diğerinide hafta sonları keyfine kullanırım , bazen sıkışık trafik de scooter lara gıpta ile bakıyorum
    Bana kalırsa düşüncen yanlış. Trafikte en kullanışlı motorlar titan, ybr 125 cbf 250 gibi motorlar. Azda yaksın istiyorsan ybr 125 ve titan 125 en ideali. Skutırla herhangi bir yatırmada yada grenajda fazla olduğu için masrafıda fazla va otomatik şanzıman her zaman fazla yakıt tüketir. Şehir içinde benim tercihim ybr yada tiatandan yana olur

Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Alıntı mhyen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Scooter'ın verdiği tecrübe önemsiz mi oluyor sizce?Hani asıl amacı vitesli olan bir kişi scooter ile mi başlamalı küçük vitesli ile mi?Ben hiç tecrübem yok diye scooter'ı seçtim ki çok iyi yapmışım diyorum.Altımda vitesli motor olsaydı Allah göstermesin bir kaç yerde patlardım.Şahsen İstanbul trafiği gibi bir yerde trafiğe alışmak için scooter ile başlanmalı diye düşünüyorum.Bu konudaki düşünceleriniz nelerdir?
    Önemsiz demedim. İlk mesajımı bir kez daha okursan sevinirim. Şu açıdan bak istersen olaya. Falcon'da öğrendim vitesliyi. Debriyaj,fren,vites hepsi bana yabancı şeylerdi çok zorlandım. Gaz vermeye korkuyorum çünkü scoooterda gaza dokundun mu gidiyo, ama bunda öyle bişey yok. Sistem farklı yani. Debriyaja alışmak zaman alıyor. 125 cc bir vitesli ile başlasam bu kadar zorlanmazdım. Anlaşıldım mı ?

Şu sitede bir gün ilk söylediğimde anlayın beeee... İlla yüz kez açıklıyacağım..

Motosikleti
    4x4
    Bir şeyi bi kerede anlatabilseydin zaten bu kadar mesaj sayın olmazdı
    Retro Moto Works
    Instagram & Facebook
    .../retromotoworks

asm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Scooter'ın da vitesli motorunda yeri ayrı bence

Vitesli,daha büyük bir motor kullanınca küçük scooter kabak tadı verebiliyor bozuk yollarda,hızlı yollarda.

Ama bir maxi scooter olsa bu durum daha farklı olurdu. (ben kullandığım Agility'ye binaen diyorum bunu)

İki tip motoru da aynı anda kullanan biri olarak ikisi de iyi geliyor bana yer yer.

-Yorgun,bitkin olduğumda vitesli motor kullanmak yoruyor. Hızlı bir yola girince de scooter can sıkıyor.

-Taşıyacağım birşey varsa scooterın ön kısımdaki boş alanı işini görüyor. Hakeza sele altı da öyle.

-Artçı ile hiç rahat olmuyor scooter. Bilmem yaşayanlar oluyor mu ama benim belim ağrıyor artçı ile. Çekişin düşmesi de cabası.
    Atın iyisi alayda,kabın iyisi kalayda belli olur.

ümmet perkitan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 150
    Önemsiz demedim. İlk mesajımı bir kez daha okursan sevinirim. Şu açıdan bak istersen olaya. Falcon'da öğrendim vitesliyi. Debriyaj,fren,vites hepsi bana yabancı şeylerdi çok zorlandım. Gaz vermeye korkuyorum çünkü scoooterda gaza dokundun mu gidiyo, ama bunda öyle bişey yok. Sistem farklı yani. Debriyaja alışmak zaman alıyor. 125 cc bir vitesli ile başlasam bu kadar zorlanmazdım. Anlaşıldım mı ?

Şu sitede bir gün ilk söylediğimde anlayın beeee... İlla yüz kez açıklıyacağım..
    tubiiş hiçboşuna uğraşma bikerede anlamayız biz ille defalarca sölicen öle bikere yazıp kaçmak varmı
    -geç gitmek HİÇ GİTMEMEKTEN iyidir-
    www.perkitan.com
    BİRKISIM İNSANLARA KIZIP TÜM İNSANLARA DÜŞMAN OLMAYA DEĞMEZ BUHAYAT

Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Alıntı Tequ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir şeyi bi kerede anlatabilseydin zaten bu kadar mesaj sayın olmazdı
    Bu kadar çok anlaması gıt tiplerin içinde olunca böyle oluyo..

Ha bi de senin gibi gevezeler olunca.

Alıntı asm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Scooter'ın da vitesli motorunda yeri ayrı bence

Vitesli,daha büyük bir motor kullanınca küçük scooter kabak tadı verebiliyor bozuk yollarda,hızlı yollarda.

Ama bir maxi scooter olsa bu durum daha farklı olurdu. (ben kullandığım Agility'ye binaen diyorum bunu)

İki tip motoru da aynı anda kullanan biri olarak ikisi de iyi geliyor bana yer yer.

-Yorgun,bitkin olduğumda vitesli motor kullanmak yoruyor. Hızlı bir yola girince de scooter can sıkıyor.

-Taşıyacağım birşey varsa scooterın ön kısımdaki boş alanı işini görüyor. Hakeza sele altı da öyle.

-Artçı ile hiç rahat olmuyor scooter. Bilmem yaşayanlar oluyor mu ama benim belim ağrıyor artçı ile. Çekişin düşmesi de cabası.
    Herkesin durumu buna müsait olmayabiliyor.. Arkamda annem, önümde alışveriş torbaları, selenin altında da torbaların devamı. Belim ağrıyor, bacaklarım o ağırlıktan ağrıyor. Basıyorum basıyorum gitmiyooooorrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr..

Motosikleti
    4x4
    Bu kadar çok anlaması gıt tiplerin içinde olunca böyle oluyo..

Ha bi de senin gibi gevezeler olunca.

Herkesin durumu buna müsait olmayabiliyor.. Arkamda annem, önümde alışveriş torbaları, selenin altında da torbaların devamı. Belim ağrıyor, bacaklarım o ağırlıktan ağrıyor. Basıyorum basıyorum gitmiyooooorrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr..
    gıt deil kıt olacak
    Retro Moto Works
    Instagram & Facebook
    .../retromotoworks

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler