Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

10.000 km Scooter Tecrübesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    Tuğba kardeşime kazasız belasız sürüşler dilerim. gönlüne göre motorların olur işallah.

Ben Ümmet ağabeye katılanlardanım. Fitesli Motor dan ziyade maksi sukutır seviyorum. Fites ayrıntısı ile uğraşmaya üşeniyorum ki 17 yaşımdan beri hep vitesli kullanmışımdır, son iki yıldır hariç Son iki sukutırım ile 25000 km yol yapmışım, vallah hiç şikayet etmedim Şimdi üçüncü sukutırımı almaya niyetliyim, elimdeki 250 lik motoru satmadan bir 600 lük Silwer Wing Elbette içimdeki Cross-Enduro merakımı yenemediğimden aklımın köşesinde hep bir motor var Ancak günlük kullanımda illaki fitessiz motor Fites ayrıntısı yok, eller gidonda, dikkat tamamen akmayan-akan trafikteki boşluklarda
    Fitesli Fitessiz farketmez, motor motordur, önemli olan onun üzerinde iyi bir motorcu olmaktır bence

Fites
    Poturdak

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    100 Oktan Moderatör (Komtan) Gürkan Anbarlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer
     MT Site yönetimi uyarı mesajı.
    Uyarı Sebebi:  konuyla alakasız, argo ve tartışma içerikli mesajlar başlıktan temizlenmiştir.
     Forum admin ve yöneticileri kurallara uymayan mesajlari degistirme ve silme hakkina sahiplerdir.
     Foruma üye olan herkes forum kurallarını kabul etmiş sayılır.
     Forum Kurallarını okumak için tıklayın..
     Şikayetleriniz için tıklayın

Motosikleti
    beat gitti geriye ne kaldı şimdi
    arkadaslar bende de scooter war we artık yetmıyo yuzden cbr 125 sonrada cbf 600 dusunuyorum ılk once wıteslere alısmak ıcın cbr 125 dusundum gercekten motorum 11 binde artık sıkıntıdan patlıcam ama yınede sewıyorum moturumu we bu 3 uncu scooterım oldu artık wıteslıye gec me zamanı gelddı :D

Alıntı Tequ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi vites küçültüp o ivmeyi yaşamadan,Teke kalkıp 2 ye çekmeden virajlarda vites küçülterek drifti başlatmadan ışıklara yaklaşırken vites küçültüp motorun arkasını sağa sola almadan sürdüğüm motora motormu derim ben ya

Evladım kalabalık yapma..
    Son günlerde sitede çok fazla kutuplaşma,gruplaşma ve maalesef dışlama görüyorum.Buda beni çok üzüyor.Neden birbirimize karşı anlayışlı olamıyoruz?
    Tequ abicim kalabalık yapma da ne demek olaki?Burası kimseye ait değil.İsteyen girip çıkabiliyor bildiğin gibi.Yani Celil adlı arkadaşa neden böyle bir cümle kullandın?

Motosikleti
    R6
    Allah sabır vermiş tubiscim Vitesli motor seven biri için scooterla 10.000 km gerçekten sabır işi. Öte yandan Ümmet abi gibi scooter sevenler içinde vitesli motor eziyet olabilir.

İlk kullandığım motor arkadaşımın Peugeot Speedfight'ı idi. Alan müsaitti ve sağ olsun arkadaşta kuka koyarak U dönüşü yapmamı falan sağladı. Yarım saat bile olmadan sıkıldım vallahi. O gün bu gündür de 1 kere daha kullandım scooter. O kadar. Otomobilde de motorda da vitesli tercihimdir. Tiptronic bile istemem Yeni FJR bile itici geldi debriyajı olmadığı için...
    [COLOR="Blue"][B]"Ey yaşam, senin bunca değerli oluşun ölüm sayesindedir."

Lucius Annaeus Seneca [/B][/COLOR]

Motosikleti
    Alıntı ruckerpark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar bende de scooter war we artık yetmıyo yuzden cbr 125 sonrada cbf 600 dusunuyorum ılk once wıteslere alısmak ıcın cbr 125 dusundum gercekten motorum 11 binde artık sıkıntıdan patlıcam ama yınede sewıyorum moturumu we bu 3 uncu scooterım oldu artık wıteslıye gec me zamanı gelddı :D
    Arkadaş
    125 lik Scooter dan sıkıldın ve 600F almayı planlıyorsun
    Bu konu çok başka ortamlarda tartışılabilir. 125 lik scooter kullandım, artık oldum, diyorsan, bunu diyebiliyorsan o zaman ne diye uğraşıyorsun 600 lük işe yaramaz makineler ile. al bir 1000-1600 cc, 300+ BHP bir motor, kurtul git bu sıkıntıdan
    Poturdak

Motosikleti
    Alıntı denizcimuzaffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaş
    125 lik Scooter dan sıkıldın ve 600F almayı planlıyorsun
    Bu konu çok başka ortamlarda tartışılabilir. 125 lik scooter kullandım, artık oldum, diyorsan, bunu diyebiliyorsan o zaman ne diye uğraşıyorsun 600 lük işe yaramaz makineler ile. al bir 1000-1600 cc, 300+ BHP bir motor, kurtul git bu sıkıntıdan
    sen yanlış anladın galıba beni scooter sonra cbr 125 alcam dedım sonra 600 f dusunuyorum dedım cbr 125 ile vitesli motorla alışıp ıyıce piştikten sonra we maddi durumu ayarladıktan sonra 600f dusunebılrıım scooterdan sonra 600f alcam dıye bisi demedim hem 600 lukler ne zaman dan beri işe yaramaz olduki fazla hızı sewmıyorum o yuzden ole bı makıne dusundum lutfen yazıları daha dıkkatlı okuyup yorum yapalım arkadaslar

Motosikleti
    sen yanlış anladın galıba beni scooter sonra cbr 125 alcam dedım sonra 600 f dusunuyorum dedım cbr 125 ile vitesli motorla alışıp ıyıce piştikten sonra we maddi durumu ayarladıktan sonra 600f dusunebılrıım scooterdan sonra 600f alcam dıye bisi demedim hem 600 lukler ne zaman dan beri işe yaramaz olduki fazla hızı sewmıyorum o yuzden ole bı makıne dusundum lutfen yazıları daha dıkkatlı okuyup yorum yapalım arkadaslar
    Özür dilerim arkadaş

Ama yinede iddia ediyorum ki 600 lük makineler ile uğraşma, al binlik bişey, bundan kelli de kimse seni eleştirmesin biz sukutur kullanan garibanlar gibi
    Özür dilerim.
    Poturdak

Motosikleti
    motorun honda beat yanı bende de aynısı fıyatı acısından scooter sınıfında pek garıban işi denemez özür dıledıgın ıcın tessekkur ederım onemlı degıl zaten dıkkatsızlık olmustur bendede oluyo bu arada 1000 lik bi makina gozumu korkutuyo biraz acıkcası bide daha cok yol dusundugum ıcın 600f dusunmustum ama daha onu almama war bı cbr 125 mi alıyım da

Motosikleti
    motorun honda beat yanı bende de aynısı fıyatı acısından scooter sınıfında pek garıban işi denemez özür dıledıgın ıcın tessekkur ederım onemlı degıl zaten dıkkatsızlık olmustur bendede oluyo bu arada 1000 lik bi makina gozumu korkutuyo biraz acıkcası bide daha cok yol dusundugum ıcın 600f dusunmustum ama daha onu almama war bı cbr 125 mi alıyım da
    Abim,
    Beat imi satmıştım ve hala içim acıyor Şimdi foresight piniyom, Dylan istiyorum, Gold Wing istiyorum, Mobylette ile yaşadığım günlerimi istiyorum, YBR istiyorum, kafam değil ama Yüreğim Karmabulaşık
    1000 lik 2000 lik değil benim hedefim ve amacım, motor ile ne yapmak istediğimizin cevabını bulmak istiyorum
    herkese gönlünce süper motorlar dilerim, seve seve, aşk ile pinilsin yeter
    Poturdak

mhyen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Muzaffer abi şimdi de silver wing 600 abs düşünüyorsun he.Hayırdır denizciforesight kesmiyor mu artık

Motosikleti
    Alıntı mhyen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Muzaffer abi şimdi de silver wing 600 abs düşünüyorsun he.Hayırdır denizciforesight kesmiyor mu artık
    Yaav ben sennen konuşmuyom
    Foresight' ıma neredeyse demediğini bırakmamıştın, şimdide silwer wingime laf diyeceksin
    konuşmuyom ben sennen, benim motur süpper taaammı 600 silweri alayım pineyim de sen o zaman gör. foresight değil bir kerem ooo. Denizciforesight Sen git zavallı sukuturunla gez
    Poturdak

Motosikleti
    Abim,
    Beat imi satmıştım ve hala içim acıyor Şimdi foresight piniyom, Dylan istiyorum, Gold Wing istiyorum, Mobylette ile yaşadığım günlerimi istiyorum, YBR istiyorum, kafam değil ama Yüreğim Karmabulaşık
    1000 lik 2000 lik değil benim hedefim ve amacım, motor ile ne yapmak istediğimizin cevabını bulmak istiyorum
    herkese gönlünce süper motorlar dilerim, seve seve, aşk ile pinilsin yeter
    Beat oledır ya ozel bı motordur benım ıcınde o yuzden satmıcam onu babama wercem gercekten ınsanın ıstedıgı motoru bulması zor oluyo cok arastırmak gerekıyo gercekten we gordugunde tmm dır ıste bu ya demesı gerekıyo ben gecen sene antalyada okuluma gıdeken Beatim le cbr 125 li bi abi gecerdı hep yanımdan we kask takmadıgm ıcın benı uyarırdı ama kaskımı cıkarmamın sebebi cbr 125 daha iyi gorebılmektı o zaman dan beri hep istemişimdir ama sonra oda yetmıcek bılıyorum

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Yaav ben sennen konuşmuyom
    Foresight' ıma neredeyse demediğini bırakmamıştın, şimdide silwer wingime laf diyeceksin
    konuşmuyom ben sennen, benim motur süpper taaammı 600 silweri alayım pineyim de sen o zaman gör. foresight değil bir kerem ooo. Denizciforesight Sen git zavallı sukuturunla gez
    Abiciğim öncelikle denizciforesight'ı hiç bir zaman küçük görmedim.Bir yanlış anlaşılma oldu.İtalyanlar sanki tasarımda daha mı iyi diye düşünüyordum ki inanır mısın runner olsun vespa olsun benim dylan'ın rahatlığını bulamadım
    İkinci olarak senin böyle diyeceğini de biliyordum.Alıntı yaptığın mesajımı tekrar okur musun abi foresight mı demişim denizciforesight mı
    Üçüncü olarak silver wing'e laf söylenir mi hiç abi?
    Sonuncu da bu.Aldığında bir tur verir misin Muzaffer abi

Kendine çok iyi bak abiciğim

Bu arada zavallı dediğin sukutırımla uçakla yarışıyorum nerdeyse.Naber

Motosikleti
    Beat oledır ya ozel bı motordur benım ıcınde o yuzden satmıcam onu babama wercem gercekten ınsanın ıstedıgı motoru bulması zor oluyo cok arastırmak gerekıyo gercekten we gordugunde tmm dır ıste bu ya demesı gerekıyo ben gecen sene antalyada okuluma gıdeken Beatim le cbr 125 li bi abi gecerdı hep yanımdan we kask takmadıgm ıcın benı uyarırdı ama kaskımı cıkarmamın sebebi cbr 125 daha iyi gorebılmektı o zaman dan beri hep istemişimdir ama sonra oda yetmıcek bılıyorum
    Allah herkesin gölüne, becerilerine, istediğine göre motorlar versin
    bu Mhyen ile zati konuşmadığımdan cefap yazmayacğım Ama o Dylan'a bir tur verirse ben de vererim söyleyin bu arkdaşa tamam mı
    Poturdak

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Aprilia Atlantic 500 Sprint Scooter'ların Atası
    İtalyan bir scooter'a bininde bakalım başka bi motora bakıyormusunuz.Scooter İtalyan işidir motosiklet İtalyan işidir.

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Valla senin çok kalbini kırmışım ben Muzaffer abi.Çok çok özür dilerim.Dylan ile istediğin kadar gezebilirsin abi.Ama bağımlılık yapar söyleyeim.Sonradan al sen denizciyi bunu bana ver deme de

Alıntı SAKİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İtalyan bir scooter'a bininde bakalım başka bi motora bakıyormusunuz.Scooter İtalyan işidir motosiklet İtalyan işidir.
    Abi valla kusura bakma da senin iki mesajından birinde Scooter İtalyan işidir motosiklet İtalyan işidir yazısını görüyorum.İtalyan kalitesine lafımız yok da herkes İtalyan beğenecek diye bir şey yok.Ben Dylan kullanıcısı olarak runner vxr 200'e bindim ama dylan'ımı fazlasıyla aradım.Motorun sadece boyu uzun , birazcık daha seri ve de belki 5-10 km fark açar.Ama selesi bana o kadar rahat gelmedi.Neredeyse bir yarım saat geçti, bir yerlerim ağrımaya başladı.Kısacası hoşuma gitmedi.Zaten gitse direk dylan'ı satıp ondan alacaktım.
    Bu arada sana Japon motorlarına binmeyi de tavsiye ederim.Sanırım japonları Çin kalitesinde zannedip, çok önyargılı durarak -İtalyan harici yaramaz- gibi bir yaklaşıma giriyorsun ama yanılıyorsun

Sana İtalyan'ınla kazasız belasız sürüşler

Motosikleti
    Arkadaş
    Denizcilik yaşamım boyunca İtalyanları çok iyi tanımış bir arkadaşınızım Çok iyi scooter yaparlar biliyorum. Japonlar da bu konuda iddialı isimlerdendir

Bu konuya hiç alakası olmayan bir örnek ile cevap vereyim

bir ingiliz teknik direktöre futbol nedir diye sorarlar O da sakince açıklamasına başlar.

''futbol dediğimiz şey çok basittir aslında. 22 kişi bir meşin yuvarlağın arkasında koşar, Taktik dediğimiz şeyleri geliştirir, gol yolları bulmaya çalışır, kimi kondisyonunu kullanır, sonuç olarak Almanların Kazandığı Şeye Futbol Deriz Buradaki Alman, bizim konumuz ile ilgili olarak Japon diye tercüme ediliyor
    Poturdak

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Aprilia Atlantic 500 Sprint Scooter'ların Atası
    Arkadaşım bana japon motosikletine binmeyi tavsiye etme,daha önce japon scooter'ı kullandım çinde kullandım ama İtalyan scooter'ı gibi hiçbirisi olamaz ben İtalyan diyorum katılan katılır katılmayanda benim motoruma karşıdan bakar bu tercih meselesidir,allah herkese İtalyan motoruna binmeyi nasip etsin.Motosiklet kesinlikle İtalyan işidir,haa unutmadan motosiklet kullanmaya daha dün başlıyanlar bana marka yorumu yapmasınlar yaptığım km yi ömrünün sonuna kadar yapamazlar hadi herkese uğurlar olsun herkesin tekeri düz bassın.

Motosikleti
    Honda CBR1100xx - Kymco Agility 125
    Yanlış anlama, rencide etmek için yazmıyorum ama diğer motosikletleri ve özellikle scooter'ları ne kadar test etme imkanın oldu merak ettim doğrusu...
    [COLOR="Red"][B]Şeytan[/B][/COLOR]cım, [B]Motosiklet[/B]'i icat ettiğin için sana minnettarım... :P

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler