Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Lastik fiyatLarı sınırLarı zorLamakta....

Motovento
    REKLAM ALANI
    sencaner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr600f
    Saygıdeğer motosikLet net sakinLeri (((((Girişe ßak))))))

haLa iki tane Lastik aLamadım ( utanarakk söyLüyorum ) Şuan dunLop metzeLer ya da michelin Lastik fiyatLarı 70€ dan ßaşLıyor.

iyi ßir Lastik sahißi oLaßiLmek için 400ytL yi gözden çıkaracaksın.

ßekLe, fiyatLar düşecek ya da şuradan aLırsan fiyatLar daha uygun, dunLop aLma; metzeLer aL gißi görüşLeriniz için ßu topic i açmış ßuLunuyorum...

SaygıLar.

DEĞİŞTİRME:
    ßu kadar Çok iLgi göreceğini tahmin etmemiştim.

DeğerLi yorumLar ßeni ßahtiyar etti.

aLtakinin Lastik markasını tahmin et desem daha iyi oLacaktı gaLißa

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    THE_LANCET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Peugeot Trekker & Asya AS200GY2 Süpermoto niyetine
    Valla lastikler hakkında ve fiyatları hakkında bir bilgim yok. Pirelli'ler nasıl ?? Birde Dunlop araştırmanı önereceğim.
    Bir 4 silindirlilere, Birde 2 zamanlılara hastayım.

barrokas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    maxillofacialtrauma Hamamatsu
    valla ben bugüne kadar lastiğin ucuzladığı bir mevsim görmedim onun için çok fazla araştırma yapmadan sanayiden almak diyorum,ha sadece mağazadan almamak gerek d.yorum
    Tahsin Oğuz Acartürk çok KRAL adamsın......

eskişehir(okul dolayısıyla) aslen iskenderunluyumdur
    Motosikleti
    benzin 2 tl olana kadar ss yok
    lastik fiyatları malesef çok yüksek,ben dunlop almıştım 330 ytl,metzelelr michelin almak ister gönül ama fazlada 60 70 ytl vermek lazm...bence çok abartılı fiyatlar uygulanıyor,ama artık tüm satıcılar motosiklet pazarının ne kadar karlı bi pazar olduğunu anladı,sadece satıcılar değil devletimizde? herkez motosikletçilerden koparabildiğini koparıyor..
    fiyatların düşmesi üreticini yeni bi seri çıkarınca eski seriyi daha ucuza vermesi dışında olacağını sanmıyorm..lastik tercihini yapabilmende sana yardımcı olma konusuna gelince,cbf 250 için öyle virajlara çok iyi gelen yuüksek hızlarda savrulmayan lastik aramıyosundur eminim,yani kaliteli bi markanın en uygun fiyatlısını al derim

Forumdan Uzaklaştırıldı
    1 varil Petrol 150 $ a dayanmış ve beklentiler daha da yükseleceği yönünde iken
    kimse ucuz lastik almak icin beklemesin.
    İlk fırsatta alsın.Aldığı lastiği de güzel kullansın.40 yıl önce lastik yoktu.Eski patlak lastiğin içine "get"(bir kat eski lastik parçası)konurdu.O zaman para vardı,lastik yoktu,şimdi para az,lastik bol,

mach1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial zn125 (pırpır)
    Birde lastiklerin üretim tarihine bakın baen indirim yapıp eski lastikleri satıyorlar
    Malımızı mülkümüzü bir horoz taşır,keyfimizi Sultan Mecit vapuru taşıyamaz
    Drift Religion

muzaffer1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 CBF1000F
    ucuz lastik bulduğunda mutlaka ama mutlaka üretim tarihine bak, bildiğim kadarıyla lastiğin raf ömrü 3 yıldır
    DURO marka lastiklerin çok hesaplı olduğu söyleniyor
    Denildiği kadar okumayan bir toplum değiliz. ErkekIer bildiğini okuyor, kadınlar da canına okuyor

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    türkiyede zevke dayalı herşey pahalıdır kazıklayanda acımaz vicdan azabı çekmez çünkü okadar aç varken sen motosiklet lastiğinden dert yanıyorsun diye düşünür oysaki senin hayati tehliken ve ne zorluklarla kazandığın paran onun umrunda değildir bu bi çok üründe böyledir
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

Motosikleti
    YAMAHA XVS 650 A DRAGSTAR
    Öncam fiyatlarını duysan, tekerlek en önemli parça fiyatının cam fiyatlarının altında kalması çok manidar, görsellik candan daha mı öenmli demekten kendimi alamıyorum.

Motosikleti
    geçmişim 2 silindir geleceğim 4 silindir olacak:))
    ben metzeler kullanıyorum ve beklediğimden çok çok iyi.şiddetle tavsiye ederim
    LasTiği YaK, RuhUnU deĞiL:cat:

Motosikleti
    Vespa LX 125
    ucuza lastik bulursan bile kesin üretim tarihine bak çünkü lastiklerin raf ömrü 5 yıldır.

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    gülü seven dikenine katlanır.ben yerli bir lastik almıştım o bile 50 ytl idi
    ASİYİZ BİZ MOTORCUYUZ....

Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 varil Petrol 150 $ a dayanmış ve beklentiler daha da yükseleceği yönünde iken
    kimse ucuz lastik almak icin beklemesin.
    İlk fırsatta alsın.Aldığı lastiği de güzel kullansın.40 yıl önce lastik yoktu.Eski patlak lastiğin içine "get"(bir kat eski lastik parçası)konurdu.O zaman para vardı,lastik yoktu,şimdi para az,lastik bol,
    Tamam petrol fiyatlarının daha da yükselmesi bekleniyor da lastik fiyatıyla petrolün varil fiyatı arasında ne gibi bir bağlantı var.

Benim bildiğim lastiğin hammaddesi kauçuktur yan madde olarakta kükürt, çelik, petrol gibi bileşenler kullanılır. Dolaylı olarak nakliye ücretlerine yansıyabilir ama doğrudan ne kadar etkisi olacakki petrol fiyatlarının.

Duro lastikleri fiyat olarak uygun, zannedersem Tayvan'da üretiliyor, tabi michlen metzeller gibi lastiklerle aynı sınıfta değil ama çokta berbat bir lastik değil ben 10.000 küsür km.'dir kullanıyorum çok kötü diyemem çok iyi de diyemem ama ucuz ve nispeten kaliteli olarak tavsiye ederim.

SmirnouF - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tekirdağ - Çerkezköy & Kırklareli - Pınarhisar
    Motosikleti
    ne bulursam gezerim xD
    işte bu fiyatlar beni tektekerci yaptı
    Bir Afrika Atasözü; Sular yükselince, balıklar karıncaları yer.Sular çekilince de karıncalar balıkları yer .Kimse bugünkü üstünlügüne ve gücüne güvenmemelidir. Çünkü kimin kimi yiyecegine “suyun akışı" karar verir. - Drift Religion

sencaner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr600f
    yorumLar için teşekkürLer; görünen o ki; kaLite sıraLaması oLarak metzeler michelin ve dunLop diyoruz...
    ßen meseLa dunLop un hepsinden iyi olduğunu duymuştum. taßi modeL oLarak ßu farkedeßiLir ama geneL izLenim ßu.
    şu aşamadan sonra ıkına sıkıLa ßir metzeLer aLacağız.
    SaygıLar.

mhyen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı SmirnouF adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    işte bu fiyatlar beni tektekerci yaptı
    Şunu bana öğretsene usta.Masraf tek lastik olsun

SmirnouF - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tekirdağ - Çerkezköy & Kırklareli - Pınarhisar
    Motosikleti
    ne bulursam gezerim xD
    Alıntı mhyen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şunu bana öğretsene usta.Masraf tek lastik olsun
    ver gazı bırak debriyajı , sonrası duaya kalmış
    Bir Afrika Atasözü; Sular yükselince, balıklar karıncaları yer.Sular çekilince de karıncalar balıkları yer .Kimse bugünkü üstünlügüne ve gücüne güvenmemelidir. Çünkü kimin kimi yiyecegine “suyun akışı" karar verir. - Drift Religion

mhyen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı SmirnouF adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ver gazı bırak debriyajı , sonrası duaya kalmış
    Bende debriyaj yok ama
    Ben ön kaldırma heveslisi değilim sadece merakımdan soruyorum zaten de scooter da nasıl kaldırıyorlar?

one - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600f
    metzeller-michelin arasında tercih yapman daha mantıklı olur 3 kuruş fazla olsun sağlam ve güvenilr lastik olsun.sonuçta lastik seçimin motorunu hangi şartlarda hangi tip yollarda kullandığınla alakalı olacakatır ;)

Rigel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Bence lastiğin markasına gelmeden önce düzeltebileceğimiz daha başka parametreler var. Sokaklarda motorların lastiklerine bakıyorum da, dışarıdan bakmakla bile bir çoğunun inik olduğunu, kabak olduğunu izliyorum. Lastik servislerine gittiğimde, örneğin benim motorun benzerleri için insanların sürekli 30-32 psi hava bastırdıklarını söylüyorlar. Aslında bir çok Japon motorun, başta racingler olmak üzere ön basıncın 36 psi olması lazım. Bu 32 psi rakamına nereden ulaşıyorlar acaba? Örneğin hanginiz artçı aldığı zaman arka lastik havasını arttırıyor, artçısı inince de azaltıyor?

LÜTFEN HERKES KULLANMA KILAVUZUNA BAKIP HAVA BASINCINI ÖĞRENSİN VE ONA GÖRE ŞİŞİRSİN.

Lastiğin yol tutuşu ile ilgili bir başka konu da lastiğin ısısı. Bu direkt şişirme basıncı ile ilgili, ama onun kadar önemli bir etken de içindeki gazın niteliği. Azot (nitrojen) basarsanız hem lastik ömrü uzar, hem de çok çabuk ısınır. Dolayısıyla yol tutuşunuz artar.

Bir de suspansiyon ayarları var. Suspansiyon ayarları, ki bu her iki suspansiyon için 2'şer ayardan eder 4 ayar, konfor ve yol tutuş içindir. Çok yumuşak suspansiyonlar konforlu bir sürüş sağlarken yol tutuşunu azaltır, keza gereğinden sert ayarlar da kötü yol tutuşu sebebidir. Bu ayarların neler olduğunu, anlamlarını ve etkilerini, ve nasıl uygun şekilde ayarlanacağını öğrenmeliyiz.

Ben Metzeler M3 kullanıyorum, ancak inanın yukarıda saydığım hususlar, markadan daha önemli farklar yaratıyor. Lastikleri çöpe atmadan önce bunlara bir dikkat edelim, gerçekten yol tutuşta iyileşme sağlayamazsanız o zaman anlarım...
    Üç boyoz bir kola

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler