Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

CBF 150 sıfr mı ikinci el mi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    starblazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yoktur
    Merhaba ,

Bir dönem motor kullamış ve uzun süre ara vermiş biri olarak hem maliyetleri
    hemde istanbul gibi ilginç bir trafiğe tekrar alışmak birazda hafta sonları ayağımızı yerden kesmek için CBF 150 almaya karar verdim .

Bu motoru gelecek yaz sezonuna kadar kullanmayı sonrasında eğer maddi imkanlar elverirse bir CBf 600 alarak satmayı istiyorum .

Sahibinden.com da bissuru ,ilan baktım genelde 2500 YTL den 3300 YTL ye kadar CBF 150 var ama kendimce hesap yaptım
    eğer sahibinden den birini bulup alırsam hem derdi varsa çekeceğim hem trınk para vereceğim hemde alım satım falan filan masrafları yüzünden sıfırına yakın bir ücret ödeyeceğim.

Sonuçta ne tavsiye edersiniz .
    - sıfır al 1 senede kredi kartı ile öde
    - ikinci el al , çıkarsa masrafını yaptır , alım satımı öde falan filan 300 -500 ucuza gelsin ( bide trınk öde)

Birde merak ettiğim diğer bir konu ekipmanları alırken pantalaon mu , dizlik mi
    diyede düşünüyorum . tekstil bir motor pantolonun koruması nedir , kıyaslanabilecek birşey midir. Dizlik kullandım daha ayağımdayken kayıyor ,eğer düşersem bana hiç güven vermiyor .

Bunu çok uzattım bir mesajda ekipman seçimi için atarım sonra
    Saygılar Sevgiler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben cbf için değil genel olarak, komşumun, yada arkadaşımın motoru hariç 2. el motor almam, onuda nasıl kullanıldığını iyi bilirsem, iyiyse... tasviyem 0 al ama motorunu çok geçmeden yükselteceksin, o zaman tanıdıklarda bulmaya çalış
    motogünlüğüm: youtube.com/c/Bereñârı

Motosikleti
    YAMAHA YBR
    ark. bence istanbul trafiğinde cbf alma derim braz uzun motor hantal kalıyor trafikte daha başka motor alma imkanın varsa başka almanı tafsiye ederi....

ozzy73 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda deuville
    1 sene kullanıp satıcam diyosan 2. el almanda fayda var niye dersen.
    sıfırı aldın 3700 e bir yıl sonra sattın 2500e. 1200 lira zararın var
    ikinci el aldın 2500 e bir yıl sonra motor temizse aynı paraya satabilirsin sadece 200 lira noter alımsatım masrafın olur.

Motosikleti
    yoktur
    CBF 150 yi bir miktar kullandım , istanbul trafiği derken köprü falan geçmek değil , evin etrafı gibi yerler zaten bu trafikte cbf 150 yi kurye değilsen yerler
    teşekkürler .

Valla gonlum sıfırdan yana , eger maddi durumum uygun olursa zaten 150 yi satmam .

Motosikleti
    GSXR1000RR1
    ben 2 ay evvel 2.650 ytl ye 2008 model 1900 km. de satmıştım, araştırırsan bulabilirsin bence.

ozzy73 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda deuville
    1 yıl sonra satmam diyosan sıfır al hem ödemede sıkıntı yaşamazsın herkez kart a taksit yapıyo nasılsa sıfır iyidir sıfır.

maxx75 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PIAGGIO X9 250 EVO'06
    Alıntı ozzy73 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 sene kullanıp satıcam diyosan 2. el almanda fayda var niye dersen.
    sıfırı aldın 3700 e bir yıl sonra sattın 2500e. 1200 lira zararın var
    ikinci el aldın 2500 e bir yıl sonra motor temizse aynı paraya satabilirsin sadece 200 lira noter alımsatım masrafın olur.
    en güzel açıklama bu olmuş herhalde...karar senin...daha ne diyelim ortada herşey...düşük km li ucuz bişey buldun mu bi tamirciye göster sağlamsa hemen yapış benden söylemesi...
    2 W H E E L S R I D E R

Motosikleti
    yoktur
    Alıntı maxx75 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    en güzel açıklama bu olmuş herhalde...karar senin...daha ne diyelim ortada herşey...düşük km li ucuz bişey buldun mu bi tamirciye göster sağlamsa hemen yapış benden söylemesi...
    Aklım karışmıştı , şimdi doğru yolu buldum , sonuçta 1 km bile yapsa 500 YTL düşüyor minimum .

tamam 2. el alınacak , düşük km alınacak ve usta bulunup baktırılacak .

Teşekkürler şimdi motor bakmaya başlayayım .

mhyen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı starblazer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aklım karışmıştı , şimdi doğru yolu buldum , sonuçta 1 km bile yapsa 500 YTL düşüyor minimum .

tamam 2. el alınacak , düşük km alınacak ve usta bulunup baktırılacak .

Teşekkürler şimdi motor bakmaya başlayayım .
    Aynen öyle.Motoru bayiden çıkarır çıkarmaz 2. ele düşer ve de fiyatı iner.Sadece bir sene kullanacaksan kesinlikle 2.el tavsiye ederim.Ayrıca almayı istediğin motor Honda.10000, 20000 km'de bile olsa Çin işi gibi sana sorun çıkaracağını sanmıyorum.Ama sen yine de alırken düşük fiyatla km olarak 5000 altında olanlara bak ki satarken de az km olsun

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Bana sorarsan sıfır al. 2800'e alacağın motora 200 küsür alım-satım ödeyeceksin, kredinin faizi de 600 lira dersek sıfırıyla aynı paraya gelir. Elinde nakit yoksa sıfır almak en iyisi.

Alıntı efendy_093 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ark. bence istanbul trafiğinde cbf alma derim braz uzun motor hantal kalıyor trafikte daha başka motor alma imkanın varsa başka almanı tafsiye ederi....
    Alakası yok, CBF YBR'den en fazla 10cm uzundur, şehirde en ufak bir hantallığını görmedim.

Motosikleti
    honda titan
    bence kullanıp satcaksan 2,el al yok cok kullanıcam diosan sıfır al sıfır her zaman baska olur
    motosikleti honda titan :bounce:

barannet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco CK 125
    ayrıca kimi motosiklet sahipleri kendi işyerlerindeki pos cihazlarıyla kredi kartını kullandırabiliyorlar.yani ikinci el kredi kartınla alabilirsin araştırırsan.

Motosikleti
    honda titan
    ewt ewt 2,eldede bazen kredi kartına taksit yapıyolar
    motosikleti honda titan :bounce:

Motosikleti
    PIAGGIO X9 250 EVO'06
    eweeett işte bi arkadaşımız daha bizimde desteğimizle doğruya ulaştı...kendisini kutluyor,motosikletiyle birlikte iyi günler geçirmesi diliyoruz
    2 W H E E L S R I D E R

MAVISS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt 03
    bıldıgım karı ıle sıfırı 3500 nasıl ıkıncı ele 3000 vereceksın enfazla 2000 eder

Motosikleti
    PIAGGIO X9 250 EVO'06
    2000 e temiz,az kilometre yapmış bi tane bulsana bana...dediğim gibi bir cbf en kötü 2.500 e satılıyor.ve sıfının 3700-3800 civarında olduğunu biliyorum...sonuçta her halikarda sıfırdan edeceği zarar 2.elden edeceği zarardan oldukça fazla...
    2 W H E E L S R I D E R

Motosikleti
    yoktur
    Şimdiye kadarki araştırmalarımdan;

- 2000 'e kimse vermiyor , kazalı eksik makinalar bile 2200 den aşağı yok
    - sıfır için verilen 3500 YTL için peşin fiyat ve plaka ruhsat masrafları dahil değil
    varsa 3500 hersey dahil KK kabul eden soyleyin bende hemen gideyim bilen varsa lutfen soylesin .

Şimdilik kararım gerçekten temiz beni ağlatmayacak, servislerde süründürmeyecek ikinci el bir motor 'u 2500 -3000 aralığında bulmak üzerine (alım satım dahil)
    tabi peşin alacağım mecburen ama olursa KK süper olur
    (10.000KM aşağısı ve kazası olmaması temiz motor olmasını sağlar diye düşünüyorum)

Sıfırı 3500 e verirlerse kesin alırım , çünkü
    2800 e bir araç alsam 200 ytl alım satım , servise baktırsam 50 YTL , birde arızası çıkar lastiği bitik olur falan gibileri eklersek zaten aynı fiyata gelecek .

Kendi vardığım sonuç şu oldu sizinde değerli fikirlerinizle
    - 3500 eğer sıfır KK taksit ( bir miktar peşin desek) makul
    - 3800 YTL verip sıfır alınmaz
    - ikinci el 2800 e çok temiz bulunur ama 200 + 50 + çıkaracağı ilk sorunlar (
    300 desek) = 3350 oluyor . 500 ytl için değer güzel bir kask alırım o paraya .

ucuz , güzel problem çıkarmayacağına inanılan ikinci el veya arkadaşın eğer söylerse 3500 nerde satılıyor o adresten alma üzerine yoğunlaşmış bulunuyorum.

Mesajı atarken teredüt ediyordum herkes kendi düşüncesine göre bir neden çıkarır boş konuşmalara meydan veriirm diye ama hepiniz çok sağolun
    olabnilecek tüm ihtimaller ortaya çıktı bir günde ne yapacağıma tecrübeleriniz sayesinde belirledim ..

İnşallah en kısa zamanda motorun resimlerini koyarım siteye.
    Saygılar sevgiler teşekkürler

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    @Starblazer

Ben yaklaşık 3700'e ruhsat, koruma demiri, yan ayak dahil vade farksız 8 taksitle aldım. Daha düşük bir fiyata alman çok zor.

Motosikleti
    Honda CBF 150 Honda Dylan 150
    Buradan biri 280 km'de 2008 model Cbf'yi 2850 YTL'ye aldı çok süper bence..sende biras araştırırsan uygun 2.el bulabilirsin..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler