Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Motor sürerken insanın uykusu gelir mi?

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı denizin_kizi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gunde 18 saat uyuyan yüz yaslanmaz tabe
    evet yaşnalmaz ama pörsüveriri
    haha

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tequ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4x4
    Alıntı halimmm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet yaşnalmaz ama pörsüveriri
    haha
    Sen beni görmedin tabi daha
    Retro Moto Works
    Instagram & Facebook
    .../retromotoworks

Motosikleti
    honda twister'dı
    Alıntı Tequ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen beni görmedin tabi daha
    bildiğin bebek poposu bennım kardesımın yuzu gormeye deger. kızlar cevırıp soruyor yuzune ne suruyosun dıe
    yolda olmak yokda olmaktır

nasıl başarır bir insan 16 saat uyumayı? 5 hap atsan anca :)

ben 8 saati geçince içim sıkılıyor valla, tabii nedenin varsa o başka

hap derken uyku hapı , aman yanlış olmasın,bizde olmaz öyle şeyler:D

Motosikleti
    as t1
    halimmm öylebir uyursunki sende anlayamazsın 3 gün 3 gece hiç uyuma hep yol git sende uyursun benim uyku rekorum 14 saat daha yatardım ama işe gitmek zorunda kaldığımdan kalktım gel birader sen benle biraz takıl 12 saati garanti veririm sana
    Akıllı insanlar yeni fikirleri tartışırlar. Normal insanlar sonuçları tartışırlar. Küçük insanlarsa başka insanları tartışırlar. :bounce:

İnsanın uykusu geldi mi durum ve şartlar her ne olursa olsun belli bir raddeden sonra uyur..Motorla Alanya'dan Isparta'ya gitmiştim bir defasında ve dönüşte uykusuzluğa dayanamayınca hemen durup full koruma bir halde kendimi tarlanın içine atıp uykuya dalmıştım..Sonradan bu halimi gören birisi bana bir şey olduğu korkusuyla gelip merak etmiş ve beni uyandırmıştı..Kalkınca uykumun büyük oranda gittiğini hissetmiş ve en az 3-4 saat uyuduğumu düşünmüştüm ama saate bakınca sadece ama sadece 5 dakika uyuduğumu görmüş ve hayret etmiştim..

O vakitten sonra araç sürerken ne zaman uykum gelse ne kadar acelem olursa olsun hemen kenara çeker 5 dakka kestirir yola öyle devam ederim ve de herkese şiddetle tavsiye ederim...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HyosunG GT 250 İsim : AraL
    adrenalin artışı olcağından böyle bişey olcağını sanmıyorum.
    ayrıca kask kapalıysa uyku glir. yüze rüzgar gelmesi gerek biraz.
    ayık tutar. (kısa mesafe için tabi)

Alıntı okayyorukcuoglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    halimmm öylebir uyursunki sende anlayamazsın 3 gün 3 gece hiç uyuma hep yol git sende uyursun benim uyku rekorum 14 saat daha yatardım ama işe gitmek zorunda kaldığımdan kalktım gel birader sen benle biraz takıl 12 saati garanti veririm sana
    evet haklısın ama inan, bana basketbol oynadığım zamanlardan kaldı bu alışkanlık nekadar yorgun olursam olayım geçiremiyorum o 8 saati. Benim iş te çok ağır oluyor bazen, zaman geliyor gece uyuyamıyorumçinle olan zaman farkından bilg. başında beklyorum zaman zaman, ozaman bile pazar günleri özellikle saat 8 de kalkınca bi bakıyorum sokaklar bomboş.

Alıntı garacava adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnsanın uykusu geldi mi durum ve şartlar her ne olursa olsun belli bir raddeden sonra uyur..Motorla Alanya'dan Isparta'ya gitmiştim bir defasında ve dönüşte uykusuzluğa dayanamayınca hemen durup full koruma bir halde kendimi tarlanın içine atıp uykuya dalmıştım..Sonradan bu halimi gören birisi bana bir şey olduğu korkusuyla gelip merak etmiş ve beni uyandırmıştı..Kalkınca uykumun büyük oranda gittiğini hissetmiş ve en az 3-4 saat uyuduğumu düşünmüştüm ama saate bakınca sadece ama sadece 5 dakika uyuduğumu görmüş ve hayret etmiştim..

O vakitten sonra araç sürerken ne zaman uykum gelse ne kadar acelem olursa olsun hemen kenara çeker 5 dakka kestirir yola öyle devam ederim ve de herkese şiddetle tavsiye ederim...
    Evet bunu okumuştu, özellikle öğlen satlerinde veya ikindi de 10 15 dk lık bir uyku vicutta süper bir canlandırıcı etki yaratıyor. Özellikle şundan bahsederler, her 4 saatte 20 dk uyumak bile gece uykunu getirmiyormuş...

Motosikleti
    -
    Alıntı garacava adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Abi o kadar uykusu olan 5 dk sonra kalkamaz ki şahsen 5 dk diye kafayı koysam 5 saate kalkamam

bende ist a giderken yolda uyuyayım demiştim bursa taraflarında meğer yolun ortasına park etmişiz polis sabah tıkladı camı, gardaş dedi napıysun uyuyorum dedim bi kaldırdım koltuğu yolun yarı içinde uyumuşum, allah korumuş valla beni gece.

İsanın uykusu gelince pek mantıklı şeyler gelmişyor insanın aklına davranışlarda bir okadar mantıklı görünen saçma şeyler oluyor

bkz: eski kız arkadaşımla sabah 7 de uykum olduğu zaman tanışmıştım

Alıntı Tequ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fazer600 nickli arkadaşa gerek yok.Bizzat uyuyan biri olarak ben gönül rahatlığı ile söyleyebilirim ki çok sağlam uyuyabiliyor insan
    Bu yüzden ayağı kırılanmı dersin uyuyup petrolu kaçıranmı karşı şeride girip otobusle kafa kafaya girmeye 20 mtre kala uyananmı
    Motorda uyku tatlı geliyo galiba

Motosikleti
    as t1
    Alıntı s3ns4t10n adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi o kadar uykusu olan 5 dk sonra kalkamaz ki şahsen 5 dk diye kafayı koysam 5 saate kalkamam
    5 dk diyince komik geliyor ama hakkaten işe yarıyor uzunyol şoförleri bunu çok yaparlar uykusuz yola gitmenin alkollü araç kullanmaktan hiçbir farkı yoktur
    Akıllı insanlar yeni fikirleri tartışırlar. Normal insanlar sonuçları tartışırlar. Küçük insanlarsa başka insanları tartışırlar. :bounce:

Motosikleti
    Fz6 satıldı
    ben şantiyede çok yoğun çaıştığım zamanlarda eve dönüş yollarında kırmızı ışıklarda hep dalardım yanımdakiler uyandırmasa arkamdaki araç sahiplerinden çook zopa yerdim herhal

Motosikleti
    4x4
    Alıntı denizin_kizi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bildiğin bebek poposu bennım kardesımın yuzu gormeye deger. kızlar cevırıp soruyor yuzune ne suruyosun dıe
    Bilmiyorlarki doğal halim bu
    Alıntı viper_1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorda uyku tatlı geliyo galiba
    Hemde nasıl.. Benzinliğe tam girerken uyuyakalmışım 5 km ilerde yakaladı mustafa beni
    Retro Moto Works
    Instagram & Facebook
    .../retromotoworks

crayzboyone - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    mami abı gecmıs olsun . Allah senı bıze bagıslasın Lazımsın bıze daha Mt tek teker gururlarından bırısın NEse herkese ıyı geecler ...Maşşalah Erhan abıyle mali abı her topıce yetıo İLac gıbısınız

bur-k@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125 pert oldu :(
    bir arkadaşım geçen yaz izmir den suriye ordan mısır kuzey afrika avrupa ve tr şeklinde tur yaptı 11 kişi falandılar.. v strom ile turu tamamladılar.. ben de aynı şeyi sormuştum uykusu geliyormuş kullanırken.. sonra artçı ile yer değişiyor .. bir güzel arkaya oturuyor ve uyuyor hatta bana dedi ki bir ara motora ters binip çantaya (topcase ) kafamı koyup uyumayı da düşündümm ama uygulamada sorun çıktı .. artçı olup uyuyan var mı aranızda ?
    ÖĞRENMEDEN,ÇALIŞMADAN,YORULMADAN,RAHAT YAŞAMANIN YOLLARINI ARAMAYI ALIŞKANLIK HALİNE GETİREN MİLLETLER;ÖNCE HAYSİYETLERİNİ, SONRA HÜRRİYETLERİNİ,SONRA İSTİKLALLERİNİ,KAYBETMEYE MAHKUMDURLAR. K.ATATÜRK

Motosikleti
    4x4
    Alıntı crayzboyone adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mami abı gecmıs olsun . Allah senı bıze bagıslasın Lazımsın bıze daha Mt tek teker gururlarından bırısın NEse herkese ıyı geecler ...Maşşalah Erhan abıyle mali abı her topıce yetıo İLac gıbısınız
    saol selcuk
    Retro Moto Works
    Instagram & Facebook
    .../retromotoworks

Ben motor sürerken uykum gelmez ama öyle çok düşüceler geçerki kafamdan aşırı derecede düşünürüm gözlerim yolda ama düşüncelerim başka yerde.

tbk_1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuru Fasulye tepkimeli, Enjeksiyon sistemi........
    Alıntı bur-k@ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    . artçı olup uyuyan var mı aranızda ?
    Ben kankamı uyumuş(sızmış) vaziyette 45 km getirdim şehir merkezine gece yarısı..
    Silkelendim silkeledim uyandıramadım
    Eve yaklaşınca ayıldı ve ürperdi hala korkuyla anlatır eyvah naaptım diye
    ʞoʎ ʎǝşıq uǝpıƃ sɹǝʇ ɯıʎıʎı uǝq

rEnE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam acıkcası yüzüne usul usul kaskın arasından sızan rüzgar, karanlığın verdiği bosluk hissiyatı ve trafiğin olmaması uzun yol ve gece diyoruz birer etken olabilir buna. Şahsen çalışırken 2 saat uykuyla 8 saat sürerdim şehir içinde banamısın demiyordu, tabi olay bünyeden değil motosikletin bana göre otomobile nazaran çok daha fazla dikkat istemesinden sanırım, panik Atak modunda ama dengeli motosiklet sürmeli diyenlerdenim evet, diyor ya motorcu, gördüğünüz her yayayı ilgili ilgisiz potansiyel kaza unsuru olarak düşünün. E sen düşün artık uyunurmu ilerlerken?
    Comfirmation Bias

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler