Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

ben kaza yaptım

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    honda beet
    ben kaza yaptım karsı taraf kusurlu ama benım A2 ehlıyetım yok sigorta bunu odermı polıs raporu var evrakları tamam ladım yada ödeyıp gerı talep edermi ehlıyetsılıkten arkadaslar yardımcı olursanız sevınırım tesekur edıyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    c@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSX600F
    hem ödemicek hemde sana eğer b sınıfı ehlietin varsa sınıf uyuşmazlığından 845 tl ceza kesicek eğer hiç ehlietin yoksa 1.256 tl ceza kesicek birde hasarı sen cebinden ödicen duruma görede sana kamu davası da acılabilir devlet dostum

mertka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125R'dı
    Geçmiş olsun umarım birşeyin yoktur. Ehliyetin yoksa ne yazıkki sigorta paranı ödemez

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Hayır ehliyetsizlik kanunlara göre kusur oranından sayılmıyor, kusuruna göre trafik ödeme yapar, eğer polis kestiyse sadece ehliyetsiz araç kullandığın için ceza ödüyeceksin.

Raporun tam eksiksiz kurallara uygun hazırlanmışsa ve haklıysan hasarının tamamını alırsın.
    (Detaylar için Mt üyesi Av. Savaş Kayan bey'e müracaat ediniz)

Akileos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ramco_42_42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben kaza yaptım karsı taraf kusurlu ama benım A2 ehlıyetım yok sigorta bunu odermı polıs raporu var evrakları tamam ladım yada ödeyıp gerı talep edermi ehlıyetsılıkten arkadaslar yardımcı olursanız sevınırım tesekur edıyorum
    kardeş polis raporum var diyorsun....polis sana ceza yazmadımı....onu merak ettim...

evet paranı alırsın bu konu daha öncede tartışma konusu olmuştu...
    AYNI DİLİ KONUŞANLAR DEĞİL,AYNI DUYGULARI PAYLAŞANLAR ANLAŞIR

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Kusur karşı taraftaysa senin masraflarını karşılar.Sanada ehliyetsiz motorlu araç kullanmaktan ceza keser ruhsat sahibi sen değilden ruhsat sahibinede ceza keser.
    Bundan bayağı bir sene önce arabayla bir kıza çarptım o zaman B sınıfı ehliyetim yok kusur yüzde yüz kızda ertesi gün savcılığa çıktım. mahkeme tarihi belirledi.Sonuçta karşı taraf kusurlu olduğu için dava düştü .Bana ehliyetsiz araba kullanmaktan ceza ,ruhsat sahibine ehliyetsiz bir kişiye araba vermekten ( bu arada ruhsat sahibi babam.) ceza kestiler...
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

Motosikleti
    honda beet
    selamlar bana ehliyetsizlıkten 600 tl ceza kestıler ben odedım kamu davasıda iki tarafda sıkayetcı olmadıgı ıcın takıpsızlık verdı......?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    TVS Apache
    polisi karıstırmadan A2 ehlıyetlı bir arkadasını bulup cebinden para cıkmadan SİGORTDAN halledebılırdın ama rapor tutulmus dıyorsun gecmıs olsun

Motosikleti
    honda beet
    arkadaslar baska bılgısı olan yokmu sayın savas kayan bey yardımcı olurmusunuz lutfen

alinazik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    S.wing600abs
    selam

ya arkadaşım a2 ehliyet almak çok zor değilki lütfen ehliyetsiz araç sürmeyin en haklı olduğun durumda bile ehliyetin yoksa ......% 100 hatalısın buda yetmezmiş gibi iyi paralar ödeniyor ceza olarak
    www.yapimarkt.com
    Mustafa Demir
    A rh+

Akileos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ramco_42_42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar baska bılgısı olan yokmu sayın savas kayan bey yardımcı olurmusunuz lutfen
    kendisine özel mesaj atsana buradan yardımcı olacağını sanmıyorum.....eski sebep..sen pm le ulaşşş..
    AYNI DİLİ KONUŞANLAR DEĞİL,AYNI DUYGULARI PAYLAŞANLAR ANLAŞIR

deli_mavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    velespit(Bianchi-Apache 941d)
    Yasayan bilir ya hani a2 bu olayin olmassa olmazi...suc sende kalir gecmis olsun....
    Ben Felegin Tekerine Comak Sokariiiiim
    Kirli Dunyadaki Kirlenmemis Duygular Adina...
    Listen To Your Heart/Roxette/19.10.1988

çok geçmiş olsun

Motosikleti
    xx 12999,9rr cadı süpürgesi :P
    geçmiş olsun arkadaşım. arkadaşlar gerekli bilgiyi vermişler. sen savaş abiye pm at. topik gözünden kaçabilir. yardımcı olucaktır...
    [B]durmak yok... yola devam.....
    [/B]
    [COLOR="Red"][B][I]selam dünyalı ben dostum......::sapka::::151::[/I][/B][/COLOR]

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    Alıntı aYe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayır ehliyetsizlik kanunlara göre kusur oranından sayılmıyor, kusuruna göre trafik ödeme yapar, eğer polis kestiyse sadece ehliyetsiz araç kullandığın için ceza ödüyeceksin.

Raporun tam eksiksiz kurallara uygun hazırlanmışsa ve haklıysan hasarının tamamını alırsın.
    (Detaylar için Mt üyesi Av. Savaş Kayan bey'e müracaat ediniz)
    bende bu şekilde biliyorum
    ASİYİZ BİZ MOTORCUYUZ....

kartalizma07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    geçmiş olsun... kamu davası + ceza + bütün hasarlar sana ait olur bence.
    aynısı arkadaşın başına geldi. motosiklette hata yok karşı tarafta ama ehliyet olmayınca ne var ne yok kitlemişler.
    Apachenin gücü adına GÜÇ bizde artık

durmak yok ZAM a devam vergi manyağı olduk...

Motosikleti
    honda beet
    tesekurler verdıgınız bılgıler ıcın

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı c@n adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hem ödemicek hemde sana eğer b sınıfı ehlietin varsa sınıf uyuşmazlığından 845 tl ceza kesicek eğer hiç ehlietin yoksa 1.256 tl ceza kesicek birde hasarı sen cebinden ödicen duruma görede sana kamu davası da acılabilir devlet dostum
    Alıntı c@n adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alıntı mertka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun umarım birşeyin yoktur. Ehliyetin yoksa ne yazıkki sigorta paranı ödemez
    Alıntı deli_mavi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yasayan bilir ya hani a2 bu olayin olmassa olmazi...suc sende kalir gecmis olsun....
    Arkadaşlar bir şeyi bilmiyorsak bu bize saçmalama,kendi bilgisizliğimizle üretecegimiz çözümleri başkaları üzerinde test etme hakkı vermez.

Alıntı kartalizma07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun... kamu davası + ceza + bütün hasarlar sana ait olur bence.
    aynısı arkadaşın başına geldi. motosiklette hata yok karşı tarafta ama ehliyet olmayınca ne var ne yok kitlemişler.
    Arkadaşına selam söyle onu iyi keklemişler.
    Alıntı trhakan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    polisi karıstırmadan A2 ehlıyetlı bir arkadasını bulup cebinden para cıkmadan SİGORTDAN halledebılırdın ama rapor tutulmus dıyorsun gecmıs olsun

Bu dediğini sen hiç yaptın mı?
    Sen düpedüz dolandırıcılık öneriyorsun .
    O kazayı yapan, ehliyetin sahibi,motorun sahibi sigorta şirketiini dolandırmaktan kaç yıl yatar biliyor musun?
    FORUMLAR BİZE SINIRSIZ SACMALAMA OZGURLUGU VERMİYOR,yazdıkların kurallara aykırıdır.

Asıl cevap şudur
    Ehliyetsizlik Trafik kazasının sebebi degildir.Bir sekil eksikligidir Tutanaga ehliyetsiz oldugunuz yazılır ama bu kusuru etkilemez.Yani kazanın olusunda kusurunuz yoksa ehliyetiniz var ya da yok farketmez.sadece eEhliyetsiz arac kullanmaktan ceza odersiniz
    karşı aracın ZMM sigortasını yapan sigorta şirketi ehliyetiniz olsa da olmasa da zaten hasar odemeye sıcak bakmadıklarından bunu bahane ederler.Siz dava acınca uzatmadan hasarı kuzu kuzu oderler.
    Ehliyetsizligin sigorta acısından başka bir yönü vardır Kaskolu motorunuzu ehliyetsiz birine vardiginizde kaza yaparsa kasko şirketiniz bunu sözleşmenin ihlali olarak görüp zararı ödemekten kacınabilir.
    Ehliyetsizlik asıl ölümlü ya da yaralamalı trafik kazasında kusurlu olunca baş agrıtır.Allah göstermesin.

by_001 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki er5 cbr 929
    yha arkadaş şu profili tam doldursanızda görsek nerdesiniz ? neye binersiniz
    kawasaki er5 yamaha xjr 1300

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı by_001 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yha arkadaş şu profili tan doldursanızda görsek nerdesiniz neye binersiniz
    Haklısın bu konuda büyuk eksiklik var .

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler