Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Alaman motorcular ve biz...

Motovento
    REKLAM ALANI
    b+rk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    vfr 800
    Alıntı khazid-hea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum senle de anlaştık sonunda anlayışlı yazısıyla coq lada anlaştık, en zor durumda bile sizi hatırlayıp girmeyeceğim o şeride
    bende artık çenemi kapatıp, kendi şeridimden yola devam ediyorum
    aynen

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı CBF150 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok haklısın katılıyorum sana,Motosikletten çok araç ile ulaşımımı sağlıyorum.Sen dur-kalk, dur-kalk ilerlerken motosikletli arkadaşlarımızın emniyet şeridini motosiklet şeridi gibi kullanmalarını inanın hazmedemiyorum.Normal şeridinde giden insanlar ister istemez bende dahil emniyet şeridinden giden motosikletlilere kızıyoruz.Yanından geçerken ara gazı verenimi ararsın,bağıttıranımı ararsın vs. yapmayın arkadaşlar kurunun içinde yaşıda yakıyorsunuz.Ondan sonra da motosikletlileri fark edin diye bağırıyoruz.Kurallara uysak daha az kaza olur.Motosikletin yapısı icabı avantajını kullanalım fakat emniyet şeridinde değil.Saygılar.
    imza..

Motosikleti
    tvs apache
    Asfalt Kowboyu;

Biraz destekli at.
    Senin bahsettiğin ülkelerde yaşayan bir sürü üye var bu sitede.
    Ben de bunlardan biriyim.
    Hem yalan yanlış şeyler yazacaksın, hem de yapılan yanlışı destekleyeceksin.
    Bi de bunu marifet sayacaksın......
    Biz de bu zihniyeti alkışlıycaz öyle mi?...... bak dostum öncelikle seni kınıyorum neden diye sorarsan ömrümde hiç bir zaman hiçbir konuda atmadım helede böle hayati bi mevzuda asla atacak değilim awrupada gördüklerimi buraya yazdım sen başkalarını kendin gibi görüyorsun kanımca .. ayrıca ben emniyet şeridinde motosikletle gitmeyi asla tasvip etmiyorum hatta son derece tehlikeli buluyorum .demekki yazdığımı ya anlamadın yada iyi okumadın benim tepkim sadce alman motosikletçiler şöyle kurallı gidiyolar biz ise böle gidiyoruz bakın felan gibi içimizdeki alman daha dogrusu yabancı hayranlıgına tavrım eleştirim sen yurt dışında yasıyorum diyosun söyle bakalım ama gerçeği orda emniyet şeridinde giden ne kadar sürücü var..?? yok de hade.. bunu açıklayabilirmisin?? herkese haddince bişiler sölemissin ama zaten forumda hiç kimse emniyet şeridini gitmeyi makul karşılamıyor ki.. ne diye bu jacoben tavrın..?? sana tavsiyem yazılanları gözlerinle oku başka yerinle değil.. her zaman üslubum böle nazik olmayabilir .. asıl marifet nedir bilirmisin..?kaş yaparken göz çıkarmamaktır ..!! ben 25 yıllık motosiklet sürücüsüyüm 15 yıllık A2 ehliyet ve 20 yıllık uluslararası D ehliyet sahibiyim yaklaşık 2.000.000 kmden daha fazla yol tecrübem var türk insanı hiç bir milletten hiç bir pozitif yönden aşağı kalmaz hatta insancıl özellikleri ile alayına 10 basar.. anladınmı..? bu millete her fırsatta çamur atma kötüleme aşağılama hakkını yerinde gören sen ve senin gibi yabancı hayranlığı zihniyetini esefle birkez daha kınıyorum.. bu millet şimdiye kadar hiç bir yabancı vatandaşın evini kundaklamadı..turken rauss..anladın sen onu..
    ....paranoyak olman takip edilmediğin anlamına gelmez:cherry:...

Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    Alıntı yucika adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar kullanmayın eminiyet şeridini.
    Forumdaki kaç arkadaş, basında gördüğümüz kaç motorcu emniyet şeridinde hayatını kaybetti farkında değilmisiniz?
    Emniyet şeridinde ne doktorlar ne mühendisler can verdi görmüyormusunuz?
    Bu şeritte yolculuk yapmak ölüme davetiye çıkarmak.
    Ben İstanbulda askerliğimi yaparken ambulansla bile girmiyoduk emniyet şeridine.
    Çünkü bu şeritte karşına ne çıkacağı hiç belli değil.
    Motosikletliler, arızalı araçlar, polis arabaları, beton bariyerler, Hayvan leşleri, at (şaka değil E6 da atlar vardı zor kurtulduk).
    Burada böyle giderse daha çok emniyet şeridinde kaza yapan arkadaşımızın haberini okuyacağız anlaşılan.
    Arkadaşlar,
    Zaman zaman bende ihlal ettim Emniyet şeridini fakat daha öncede yazdığım gibi ASLA 25-30km/s hızın üstüne çıkmamışımdır!Bu bir özürmüdür? hayır, kesinlikle değil ve ister inanın ister inanmayın,emniyet şeridini ihlal ederek kazandığım zaman'a baktığımda, hiçte riske girecek kadar büyük bir kazanç olmadığını keşfettim genelde!

Coq gibi bende çok uzun yıllar yurtdışında yaşadım.Oralarda aynı memleketimizde olduğu gibi ihlallerin yapıldı (genellendiği) tamamen asparagastır! tamamen hayal ürünüdür....ihlal edenler yokmu? var elbette ama binde birdir ancak!!! dikkatinizi çekerim binde bir... onun için Tüm Avrupadaki ölümcül kazaların bilançosuda Türkiyemizinkinden çok daha azdır! avrupada kural ihlali yapacaksanız öncelikle etrafınızda bırakın Polis'i başka bireylerin olmadığından da emin olmak zorundasınız çünkü hatanızla birlikte plakanızı Eminyet'e bildirdilermi de ceza kuponu adresinize gelebiliyor ve affı da yoktur. Bence bu konu gereğinden fazla uzadı! doğru teşhis yapan ve eleştirilerinde haklı olana da tepki göstermek yerine oturup yazılanları bir süzmekte yara var sanırım! hepimiz hemen hergün iki teker üstündeyiz her ölümcül kaza haberine başsağlığı dilemek zor geliyor artık! çünkü can yakıcı
    Tarzım çok basittir.....
    Her zaman en kalitelisi ile memnun olurum

b+rk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    vfr 800
    Alıntı asphaltkowboy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Asfalt Kowboyu;

Biraz destekli at.
    Bi de bunu marifet sayacaksın......
    Biz de bu zihniyeti alkışlıycaz öyle mi?...... bak dostum öncelikle seni kınıyorum neden diye sorarsan ömrümde hiç bir zaman hiçbir konuda atmadım helede böle hayati bi mevzuda asla atacak değilim awrupada gördüklerimi buraya yazdım sen başkalarını kendin gibi görüyorsun kanımca .. ayrıca ben emniyet şeridinde motosikletle gitmeyi asla tasvip etmiyorum hatta son derece tehlikeli buluyorum .demekki yazdığımı ya anlamadın yada iyi okumadın benim tepkim sadce alman motosikletçiler şöyle kurallı gidiyolar biz ise böle gidiyoruz bakın felan gibi içimizdeki alman daha dogrusu yabancı hayranlıgına tavrım eleştirim sen yurt dışında yasıyorum diyosun söyle bakalım ama gerçeği orda emniyet şeridinde giden ne kadar sürücü var..?? yok de hade.. bunu açıklayabilirmisin?? herkese haddince bişiler sölemissin ama zaten forumda hiç kimse emniyet şeridini gitmeyi makul karşılamıyor ki.. ne diye bu jacoben tavrın..?? sana tavsiyem yazılanları gözlerinle oku başka yerinle değil.. her zaman üslubum böle nazik olmayabilir .. asıl marifet nedir bilirmisin..?kaş yaparken göz çıkarmamaktır ..!! ben 25 yıllık motosiklet sürücüsüyüm 15 yıllık A2 ehliyet ve 20 yıllık uluslararası D ehliyet sahibiyim yaklaşık 2.000.000 kmden daha fazla yol tecrübem var türk insanı hiç bir milletten hiç bir pozitif yönden aşağı kalmaz hatta insancıl özellikleri ile alayına 10 basar.. anladınmı..? bu millete her fırsatta çamur atma kötüleme aşağılama hakkını yerinde gören sen ve senin gibi yabancı hayranlığı zihniyetini esefle birkez daha kınıyorum.. bu millet şimdiye kadar hiç bir yabancı vatandaşın evini kundaklamadı..turken rauss..anladın sen onu..

burda nerdeyse hepimiz Türküz. Bence bu kadar ağır eleştirmemelisin. Oyle ahım şahım çok kötü birşey demediki.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Asfalt Kowboyu;
    bak dostum öncelikle seni kınıyorum neden diye sorarsan ömrümde hiç bir zaman hiçbir konuda atmadım helede böle hayati bi mevzuda asla atacak değilim awrupada gördüklerimi buraya yazdım sen başkalarını kendin gibi görüyorsun kanımca .. ayrıca ben emniyet şeridinde motosikletle gitmeyi asla tasvip etmiyorum hatta son derece tehlikeli buluyorum .demekki yazdığımı ya anlamadın yada iyi okumadın benim tepkim sadce alman motosikletçiler şöyle kurallı gidiyolar biz ise böle gidiyoruz bakın felan gibi içimizdeki alman daha dogrusu yabancı hayranlıgına tavrım eleştirim sen yurt dışında yasıyorum diyosun söyle bakalım ama gerçeği orda emniyet şeridinde giden ne kadar sürücü var..?? yok de hade.. bunu açıklayabilirmisin?? herkese haddince bişiler sölemissin ama zaten forumda hiç kimse emniyet şeridini gitmeyi makul karşılamıyor ki.. ne diye bu jacoben tavrın..?? sana tavsiyem yazılanları gözlerinle oku başka yerinle değil.. her zaman üslubum böle nazik olmayabilir .. asıl marifet nedir bilirmisin..?kaş yaparken göz çıkarmamaktır ..!! ben 25 yıllık motosiklet sürücüsüyüm 15 yıllık A2 ehliyet ve 20 yıllık uluslararası D ehliyet sahibiyim yaklaşık 2.000.000 kmden daha fazla yol tecrübem var türk insanı hiç bir milletten hiç bir pozitif yönden aşağı kalmaz hatta insancıl özellikleri ile alayına 10 basar.. anladınmı..? bu millete her fırsatta çamur atma kötüleme aşağılama hakkını yerinde gören sen ve senin gibi yabancı hayranlığı zihniyetini esefle birkez daha kınıyorum.. bu millet şimdiye kadar hiç bir yabancı vatandaşın evini kundaklamadı..turken rauss..anladın sen onu..

1. Hala atmaya devam ediyorsun. Ben dahil yurt dışında yaşayan ve daha önce yaşamış arkadaşlarımız sana cevap yazdı ama tavrında ısrarlısın.
    2. Ben sana emniyet şeridinde gitmeyi tasvip ediyorsun diye bişey yazmadım. Sen laf salatası yapıp kendini haklı çıkartmaya çalışıyorsun.
    3. Sormuşsun. Emniyet şeridinde giden ne kadar sürücü var? Bir de yok de hade!! diye savurmuşsun.
    Bak söylüyorum.
    YOK....
    Bırak emniyet şeridini uçak pisti gibi yolları tek şerit çizerler. Yine de kimse şerit dışına taşmaz.
    Ha ihlal hiç mi olmuyor?
    Tabii ki olur.
    Ama tek tük.
    Bu genelin tavrını ve zihniyetini gösteren bir şey değildir.
    Ama Türkiye'de bu adet haline gelmiş.
    Eleştirimiz bunadır.

4. Jakoben tavrından bahsetmişsin. Bişeyler düzelecekse evet ben jacoben olmaktan onur duyarım.

5.Türk milleti hiç bir milletten pozitif yönden aşağı kalmaz diye de savurmuşsun.
    Bir örnek verebilirmisin mesela..

Örneğin;
    trafikte herkes birbirine saygılıdır.
    Başkalarını rahatsız etmemek için kimse olur olmaz korna çalmaz.
    Kimse kimsenin yol hakkını gaspetmez.
    Herkes trafik ışık ve işaretlerine uyar.
    Motosikletlere yol verir.
    vs.
    vs.
    Bunları onaylıyormusun?
    Peki buraya yazan arkadaşların şikayeti ne o zaman?
    Kimse şikayetçi değil de zevk için mi kuralsız davranıyor, emniyet şeridini ihlal ediyorlar?

Yoksa buna mecbur mu bırakılıyorlar?

Senin söyleyişinle yazıyorum.
    İnsancıl özellikleri ile alayına 10 basan millet havaya sıkılan memilerle her yıl onlarca can veriyor.
    Her yıl trafikte binlerce can veriyor.
    Yazmaya kalksam sabahı buluruz. Deymez de.
    Ben bile bu kadarına tahammül edebildim.

6. Bu millet şimdiye kadar hiçbir yabancı milletin evini kundaklamadı yazmışsın.
    Yahu İstanbul ve İzmir de evleri yakılıp yerinden yurdundan edilen Rumların yanık evleri hala duruyor.
    Tarih bilmeyebilirsin ama hiç olmazsa bi etrafına bak.
    Bu yanık evler kimlerin evleri neden yandı diye bi etrafına sor.

Bu işleri trafik mevzusuna niye karıştırıyorsun.
    Bu tür provakasyonları yapıp da ne elde edeceksin?
    Her ulusun tarihinde övüneceği şeyler olduğu gibi üzüleceği şeyler de olabilir.
    Önemli olan bunlardan ders çıkartmaktır.

------------------------------

Ben bir eleştiri yaptım.
    Bu özeleştiridir.
    Başka bir milleti eleştirmiyorum.
    Eleştirdiğim millet benim mensubu olduğum Türk milletidir.
    Eleştirdiğim kısım da bizi ilgilendiren kısım yani trafikteki davranış biçimimizdir.
    Konuyu milliyetçi duygularla başka yerlere çekmeye çalışmayın.
    Yapmak istediğim şey ise her yıl trafikte verdiğimiz binlerce canı asgari düzeye indirebilmek çabasından başka bir şey değildir.
    Bunu yapabilmek için bu gün bazı sistemleri uygulayan ve bunda başarı sağlamış olan milletleri örnek göstermem bu milletlere hayranlık gibi algılanıyor.

Ulu önder Atatürk varmak istediği seviyeyi Muhasır medeniyetler seviyesi olarak göstermişti.
    Kim bu muhasır medeniyetler?
    Ulu önder bu muhasır medeniyetler hayranımıydı da bu hedefi işaret etmişti.
    Yoksa doğru yapılan şeyleri takdir ettiği için mi böyle bir hedef göstermişti.

Özeleştiriyi hakaret kabul edenler yüzünden bu hale geldik.
    Hala bu milleti gaz vererek bir yerlere gütmeyi amaçlayan zihniyetin tezahürüdür bunlar.
    Çünkü milleti eğitmek işlerine gelmez.
    Çünkü eğitimli bir milleti gütmek kolay değildir.
    Halbuki kendimize dışarıdan ve objektif bir şekilde bakarsak ancak yanlışlarımızı görebiliriz.
    Bunu yapmadığımız sürece olduğumuz yerde saymaya devam ederiz.

Bizi yönlendiren iç ve dış güçler zavallı cahiller olarak kalmamızdan nemalanıyorlar.
    Bu ağrınıza gitmiyor da, sizin için bir şeyler yapmaya çabalayan insanların fikirleri ağrınıza gidiyor.

Ünlü şairin dizeleri aklıma geldi yine...
    Bu foruma ikinci kez yazıyorum bu dizeleri.
    Daha önce de böyle bir mevzu olmuş yazmıştım..

Çok doğru söylemiş şair.

Bizim millet tuhaftır,
    Her bir lafı kaldırmaz.
    İp....e dersin kızar,
    Si....sin aldırmaz....
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Motosikleti
    tvs apache
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1. Hala atmaya devam ediyorsun. Ben dahil yurt dışında yaşayan ve daha önce yaşamış arkadaşlarımız sana cevap yazdı ama tavrında ısrarlısın.
    2. Ben sana emniyet şeridinde gitmeyi tasvip ediyorsun diye bişey yazmadım. Sen laf salatası yapıp kendini haklı çıkartmaya çalışıyorsun.
    3. Sormuşsun. Emniyet şeridinde giden ne kadar sürücü var? Bir de yok de hade!! diye savurmuşsun.
    Bak söylüyorum.
    YOK....
    Bırak emniyet şeridini uçak pisti gibi yolları tek şerit çizerler. Yine de kimse şerit dışına taşmaz.
    Ha ihlal hiç mi olmuyor?
    Tabii ki olur.
    Ama tek tük.
    Eleştirimiz bunadır.

4. Jakoben tavrından bahsetmişsin. Bişeyler düzelecekse evet ben jacoben olmaktan onur duyarım.

5.Türk milleti hiç bir milletten pozitif yönden aşağı kalmaz diye de savurmuşsun.

Örneğin;
    vs.
    vs.
    Bunları onaylıyormusun?
    Kimse şikayetçi değil de zevk için mi kuralsız davranıyor, emniyet şeridini ihlal ediyorlar?

İnsancıl özellikleri ile alayına 10 basan millet havaya sıkılan memilerle her yıl onlarca can veriyor.

6. Bu millet şimdiye kadar hiçbir yabancı milletin evini kundaklamadı yazmışsın.
    Yahu İstanbul ve İzmir de evleri yakılıp yerinden yurdundan edilen Rumların yanık evleri hala duruyor.

Ben bir eleştiri yaptım.
    Bu özeleştiridir.
    Eleştirdiğim kısım da bizi ilgilendiren kısım yani trafikteki davranış biçimimizdir.
    Yapmak istediğim şey ise her yıl trafikte verdiğimiz binlerce canı asgari düzeye indirebilmek çabasından başka bir şey değildir.
    Bunu yapabilmek için bu gün bazı sistemleri uygulayan ve bunda başarı sağlamış olan milletleri örnek göstermem bu milletlere hayranlık gibi algılanıyor.

Ulu önder Atatürk varmak istediği seviyeyi Muhasır medeniyetler seviyesi olarak göstermişti.

Hala bu milleti gaz vererek bir yerlere gütmeyi amaçlayan zihniyetin tezahürüdür bunlar.
    Halbuki kendimize dışarıdan ve objektif bir şekilde bakarsak ancak yanlışlarımızı görebiliriz.

Bizi yönlendiren iç ve dış güçler zavallı cahiller olarak kalmamızdan nemalanıyorlar.
    Bu ağrınıza gitmiyor da, sizin için bir şeyler yapmaya çabalayan insanların fikirleri ağrınıza gidiyor.

Çok doğru söylemiş şair.

Bizim millet tuhaftır,
    Her bir lafı kaldırmaz.
    İp....e dersin kızar,
    Si....sin aldırmaz....
    ...o memleketler polis devleti yasa devleti bundan en çokda orada yasayan insanlar şikayetçiler yasaların yaptırım gücü çok ağır onlar sanıyomusunki bile isteye böyle dawranıyolar ceza yaptırımları tr deki gibi yumşak olsa eminim kimse iplemez her kes kuralları çiğner söz konusu eğitimse ewet onda haklısın yurdumda eğitim eksik ama almanlarda birdenbire eğitimli olmadılar hepsi zamanla oldu onlar değilmiydi milyonlarca yahudiyi gaz odalarında sabun haline dönüştürenler..? ayrıca salatanın en kallavisini sen yapmıssın tıpkı yurtdışında yaşayan bi takım hainler gibi yok tr de bize şöle zulüm edildi ewlerimiz yakıldı sürüldük vs gibi işkembeyi kübradan gazellemişssin ortalıgı senin bahsettiğin o evleri yakılan rumlar yunan ordusu izmire girdiğinde zito zito diye şakşaklayan vatan hainleri idi yunan askeri türk milletinin bebelerini katlederken o düşmanlara kol kanat gererlerdi ama sen bunu bilemeyecek kadar yada anlamayacak kadar özünden öz değerlerinden kopmussun ne demişler.. gavurun ekmeğini yiyen onun çanını sallar..türk atasözü ..senin yerinde olsam ağar sevmediğim begenmediğim insanların yaşadığı yere asla ve kata ayak basmam begendiğim yerde yasarım hem hakir görüpte daha sonra nasıl gelip buralara yüzlerine bakacaksın jacoben horos..?gururlu bi insan şerefli bi insan böle dawranmalı bence senden de bunu bekliyorum tabi bu saydıklarım sende varsa..saygıya bakın hele adam özkızından 6 çocuk yapıyor ...) sen dewam et örnek almaya dostum..bi de utanmadan emniyet şeridi ihlali yok diyosun ya yazık sana senin gibi kimliğinden özdegerlerinden uzaklaşmış tüm alamancılara necip türk milleti zamanla gereken cewabı werecektir illaki ..şu alamancı milleti tuhaftır.. ....her bir lafı yer yutar.. ....ipne dersin kızmaz ....gavur dersin aldırmaz.. ..al buda benden sana şair değilim ama uysada uymasada demişler..
    ....paranoyak olman takip edilmediğin anlamına gelmez:cherry:...

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    sen dewam et örnek almaya dostum..bi de utanmadan emniyet şeridi ihlali yok diyosun ya yazık sana senin gibi kimliğinden özdegerlerinden uzaklaşmış tüm alamancılara necip türk milleti zamanla gereken cewabı werecektir illaki ..şu alamancı milleti tuhaftır.. ....her bir lafı yer yutar.. ....ipne dersin kızmaz ....gavur dersin aldırmaz.. ..al buda benden sana şair değilim ama uysada uymasada demişler..
    Arkadaş Türk alfabesinde olmayan harfleri kullanmadan yazmaya gayret göster istersen...Sonra sidik yarıştırırsın kim milliyetçi veya değil.Kaldı ki konu bu değil.
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

...o memleketler polis devleti yasa devleti bundan en çokda orada yasayan insanlar şikayetçiler yasaların yaptırım gücü çok ağır onlar sanıyomusunki bile isteye böyle dawranıyolar ceza yaptırımları tr deki gibi yumşak olsa eminim kimse iplemez her kes kuralları çiğner söz konusu eğitimse ewet onda haklısın yurdumda eğitim eksik ama almanlarda birdenbire eğitimli olmadılar hepsi zamanla oldu onlar değilmiydi milyonlarca yahudiyi gaz odalarında sabun haline dönüştürenler..? ayrıca salatanın en kallavisini sen yapmıssın tıpkı yurtdışında yaşayan bi takım hainler gibi yok tr de bize şöle zulüm edildi ewlerimiz yakıldı sürüldük vs gibi işkembeyi kübradan gazellemişssin ortalıgı senin bahsettiğin o evleri yakılan rumlar yunan ordusu izmire girdiğinde zito zito diye şakşaklayan vatan hainleri idi yunan askeri türk milletinin bebelerini katlederken o düşmanlara kol kanat gererlerdi ama sen bunu bilemeyecek kadar yada anlamayacak kadar özünden öz değerlerinden kopmussun ne demişler.. gavurun ekmeğini yiyen onun çanını sallar..türk atasözü ..senin yerinde olsam ağar sevmediğim begenmediğim insanların yaşadığı yere asla ve kata ayak basmam begendiğim yerde yasarım hem hakir görüpte daha sonra nasıl gelip buralara yüzlerine bakacaksın jacoben horos..?gururlu bi insan şerefli bi insan böle dawranmalı bence senden de bunu bekliyorum tabi bu saydıklarım sende varsa..saygıya bakın hele adam özkızından 6 çocuk yapıyor ...) sen dewam et örnek almaya dostum..bi de utanmadan emniyet şeridi ihlali yok diyosun ya yazık sana senin gibi kimliğinden özdegerlerinden uzaklaşmış tüm alamancılara necip türk milleti zamanla gereken cewabı werecektir illaki ..şu alamancı milleti tuhaftır.. ....her bir lafı yer yutar.. .... dersin kızmaz ....gavur dersin aldırmaz.. ..al buda benden sana şair değilim ama uysada uymasada demişler..
    Peki bir şey sorayım sana. Yanlış bildiğin şeyi sadece "ben" dedim diye düzeltmezsen ve hatta yanlışında inada varacak şekilde ısrar edersen nasıl anlaşabilir ki insanlar seninle. Belki bana da kızıp asıp keseceksin. Türk millet'ini Allah aşkına bu kafayla sen mi temsil edeceksin, Türk milleti bu mu yani...? Yaptığın oldu mu şimdi yahu, hem Türk'ü yüceltmeye çalışıyorsun hem de böyle kendinle zıt davranıyorsun, çok garip...

Mesele Avrupa özentisi olmak değil, iyi gördüğünü kendine uyarlamak, ben zannetmiyorum ki yarın kask yasağı kalksa Avrupadaki aklı başında adamın (Türkiye'de dahil) kaskını takmayacağını. En başta savunduğun düşünce bu... Sence mantıklı mı? Nüansa dikkat et, aklı başında adam zaten kaskını, emniyet kemerini takar, Alkol almaz, emniyet şeridini kullanmaz, devlet malına zarar vermez vs... Avrupalı da bu hale ceza ile değil eğitim ile gelmiştir, He onlarda yok mu hiç tersi, elbet var. Vandalisti de var acayip teenage tavırları sergileyende, psikolojisi bozuk olanda fakat bu eğitimin, öğretimin getirdiği faydayı değiştirmez...

Evleri yanan Rumlara gelince, Trabzon'da İstanbul'da yakın tarihte olmuş olan olaylardır bagsi geçenler bence. Hadi Rumları geçtim, Sivas Madımak Oteli var. Bunlar hatadır, yapanlarda Türktür, bu kişiler eminim o an, o galeyana gelmeselerdi yapmazlardı. Bunlar Türklükle ilişkilendirilecek olaylar değildir zaten. İşin içinde ajan, provakatör olabilir bunlar karışık mevzular ama yapan neden yapmıştır öenmli olan budur. Cehaletinden yapmıştır.... Hangi dini kitap insanları diri diri yakın der ama yapılan din adına yapılmıştır, temelinde, provakasyon, gaz ve cehalet vardır, hiçbirşey bunu değiştirmez.

Cehaleten daha kötüsü de nedir biliyor musun? Kendini cahil kalmaya zorlamaktır. Başkasının fikrini dinlememek, yanlış olduğunu görebileceğin halde fikrini inatla savunmaktır. Yanlış bilmek ayıp değildir ama inatla öğrenmeye karşı çıkmak işte bu ayıptır. Hele durumu hakarete vardırmak....

Aydınlanmak isteyenleri sen de biraz karartma, kendini hiç karartma, işi inada bindireceğine biraz da anlamaya çalış bence. İstersen şimdi bana da söv ama önce anla...

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    off aga konu nerelere gelmiş yine zenginin malı züğürde çene ameliyatı yaptırmış
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

Coq

Kovboy arkadaş uzun uzun yazıyor ama ne bir bütünlük var ne de bi anlam.. Sende üşenmeden uzun uzun her satırına cevap veriyorsun.. Enerjini daha faydalı şeylere saklamalısın.. Bu topiği okuduktan sonra mesajı alabilecek kapasitedeki insanların, emniyet şeridi konusunda bir kerede daha düşündüklerinden eminim.. Bence konu amacına ulaşmış durumda..

dgrmr

Ağzına yüreğine sağlık dostum... Da kime anlatıyorsun bunları.. Vatan sevgisini şövanizm (bakşka "izm" lerde var ama kalsın) yapmış insanlara karşı olmaz.. Sen "emniyet şeridine girme" dersin o "Türk milleti 10 basar" diye devam eder...
    [B]Dün Dünle Gitti Cancağazım, Artık Yeni Şeyler Söylemek Lazım... [/B]

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Allah Allah;

"Emniyet şeridini kullanmayın arkadaşlar."

Yazdım.

Vatan haini oldum.

Arkadaşın bir kurala uyması için demek ki devletin zorlaması gerekiyor.
    Eğer devlet ceza keserse, kurallara uygun davranacak.
    Devlet bir şeye karışmazsa yandı gülüm keten helva.

Mantalite açıça ortada.
    Allah'tan bu milletin içerisinde senin gibiler çok az.
    Bir de kalkmış kendi kendine Türk Milletini temsil etme yetkisi veriyor.

Bu arkadaş daha önce yalan söylüyordu.
    Şimdi işi azıttı, iftira atıyor.
    Ben ne zaman Türkiye'de bize zulüm edildi filan yazmışım yahu?

Söylemediğim şeylerle beni itham ediyor.

Üstüne üstlük bi de memlekete gelmemi de yasakladı.
    Babasının memleketi ya.

Neyse,
    artık benim birşey yazmama gerek kalmadı.
    Arkadaş kimliğini ve kapasitesini son yazmış olduğu metinle açıkça gösterdi zaten.
    Bir de Türkçeyi öğrenirse harika olacak.

Yine de haketmediğim halde, ben bana yönelttiği bütün suçlamaları kabul edeceğim.
    Fakat bir şartla.
    Şerefiyle namusuyla üç kuruş ekmek parası için memleketinden uzakta eşşek gibi çalışıp bu ülkeye döviz getiren katma değer yaratan tüm Almancılardan ve diğer gurbetçilerden özür dilesin.

Geri kalan için herhangi bir orta yol bulunamayacağı zaten anlaşılmıştır.

Konuyu saptırana alet olduğum ve kendimi tutamadığım için buraya emek veren tüm arkadaşlarımdan özür dilerim.
    Biliyorum bu seviyeye düşmek bana yakışmadı.
    Ama insanın da bir sabır sınırı var.
    Anlayışla karşılayacağınızı umuyor sevgi ve saygılarımı gönderiyorum.....

Tekrar özür diliyorum....
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Gazetede bir haber görmüştüm sabah gazetesi nde manşetti

Amerika da yaşanan sel baskını ile ilgili bir foto otoyol tıklım tıklım insanlar selden kaçıyor yani canlarını kurtarmaya çalışıyorlar ama emniyet şeridi bomboş????

Olaki bir ambulans geçer v.s diye boş bırakmışlar adamlardaki kuralcılığıa düzene bakarmısınız inanılmaz takdir ettim ve mümkün olduğunca emniyet şeridine girmiyorum artık.

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tartışma konusu değişmiş ama ben konuyu yeniden eminiyet şeridine getireceğim.

Sıkışık trafik vs. gibi bahanelerle emniyet şeridine dalan arkadaşlar motosiklet kullanma kabiliyetlerini tekrar gözden geçirsinler diyeceğim.
    Bir motosiklet kullanıcısı için sıkışık trafik diye bir şey yoktur.
    Sadece anlık sıkışma olabilir.
    İyi bir motosiklet sürücüsü trafikte ki ilk harekette kendini rahatlatacak pozisyonu alabilen sürücüdür.
    Bunu yapamıyorsanız eğitim almanızı öneririm.
    Motosiklet için sıkışıklık yoktur.
    Zaten işin zevki de buradadır.
    Boş yolda herkes motosiklet kullanır.
    Önemli olan zorluklarla baş edebilme gücünüzdür.
    Bu yoksa, zaten siz sadece motosikleti yürütebilen ve frene basıp durdurabilen alelalede bir sürücüsünüz.
    Daha ileri gitmeniz de maalesef mümkün değil.
    Emniyet şeridine girmenin haklı sebepleri vardır.
    Bu sebeplerin ana başlığı ise acil durumdur.
    Başka bir sebeple emniyet şeridini işgal etmek, insan hayatına saygısızlığın en görünür ifadesidir.
    Başkalarının hayatını hiçe saymayı marifet kabul etmek, buna bahaneler, kılıflar uydurmak acizlikten başka bir şey değildir.

Mazeret arandığı zaman binlerce bulmak mümkün.
    Örneğin bir çok arkadaşımız diyor ki;

"Anında emniyet şeridini boşaltabilirim.
    Zaten incecik bir alet kullanıyorum.
    Ne tehlike yaratabilirim ki?"

Tamam da.
    Ya düşersen ne olacak?
    Kayarsan, ya da bir hayvan gelir tamponlarsa ve şeridi kapatırsan ne olacak?
    O sırada hastaneye yaralı yetiştirmeye çalışan bir ambulans senin yüzünden orada sıkışıp kalırsa ne olacak?
    Tam orada kalbi sıkışan biri şeride girmek isteyip senin tıkadığın şeride giremeden kazaya sebebiyet verirse ya da ölürse ne olacak?

Vicdanına ne diyeceksin?

Siz kullanmaya devam edin.
    Şanslıysanız bir şey olmaz.
    Ama motosiklet kullanımı şansa bırakılmayacak kadar ciddi bir konudur.
    Ve bu işi ancak acemiler şansa bırakır....

Konu Almanlardan buraya geldi.
    Bir arkadaşımız almanlar için kurallar ayet gibidir demiş.
    Sadece Almanlar değil gelişmiş bütün ülkeler için bu böyledir.
    Bunun nedeni ceza korkusu değildir.
    Adamlar bu kuralların ne için var olduğunun farkındalar o kadar.
    İnşallah bir gün siz de fark edersiniz.

Sizler fark edene kadar siz Almanlara değil,
    Almanlar sizin acemiliğinize gülmeye devam edecekler....
    Buyrun siz kendinize güldürmeye devam edin....
    Alındınız bakıyorum.
    Biri size gerçekleri söylemediği sürece mutlu yaşayıp gidiyorsunuz nasılsa.
    Sanki Türkiye sadece İstanbul'dan ibaret ve sanki İstanbul dünyanın en sıkışık trafiğine sahip.
    Yahu ben geçen sene oradaydım.
    Sizin sıkışık trafik dediğiniz şey burada köy yollarında var.
    Dalga mı geçiyorsunuz.
    Uzaktan atıp tutmakla olmuyormuş.
    Demekki Paris'e salsak sizi ışık tutulmuş tavşan gibi kalakalcaksınız.

Bu kadar kendinizi beğenmeyin arkadaşlar.
    Yanlış yapıyorsunuz.
    Elin gevuru sizin sıkışık dediğiniz trafiğin daha alasında tek teker yapıyor.
    Ha iyi bişey diye söylemiyorum.
    Abartırken ne durumda olduğunuzu bilin diye söylüyorum.

İstanbul avrupanın bir çok şehrinin yanında zem zem suyuyla yıkanmış gibi kalır.
    En azından çevre yolları var.

O Almanlar sadece kurallara uyuyorlar.
    O kuralların ne için konulduğunu idrak etmişler çünkü.
    Oysa siz motosikleti kullanamıyorlar diye etiket yapıştırıyorsunuz adamlara.

Elin yumruğunu yemeyen kendi yumruğunu balyoz zannedermiş diye bir laf var.

Neyse;

Gelelim emniyet şeridine tekrar.

Bir arkadaşımız yazmış.
    Ben orada kaza yaparsam bile şeridin boşaltılması bir kaç saniye sürer.

Allah Allah.
    Mantığa bak.
    Motosiklet sürücüsü kaza yapmış.
    Siz o sürücüyü karga tulumba şeritten dışarı taşıyacaksınız.
    Belki çok hafif atlatacağı kazadan sizin yüzünüzden sakat çıkacak.
    Belki de yerinden kıpırdattığınız için ölecek.
    Bunun adı cahilliktir başka bir şey değil.
    Zaten bir çok arkadaşımız bu ilk yardım cahillikleri nedeniyle öldü ya da sakat kaldı.

Ben girer çıkarım.
    Sürekli şeridi meşgul etmem.
    Kafa yapımızın en yapıcı işleyiş şekline bak.
    Ya girerde çıkamazsan?

Yine bir diğer husus.
    50 cm lik aralar.
    vs. vs.

Sizin sıkışık trafikten anladığınız şey nedir?
    Saatte 90 km/h ile giden dip dibe arabaların kapattığı şeritler mi?
    Yoksa bir türlü ilerlemeyen trafik mi?

Benim pozisyon almak tabirimi araçların arasından zik-zag yapmak olarak anlamanız da bir başka tartışma konusu.
    Ben öyle bir şey mi yazmışım?

Yapılan yanlışa, başka bir yanlış öneride bulunduğumu iddia ediyorsunuz.

Fakat çoğunuzun yazdığı kuralsızlık kural olmuş sözüne tamamen katılıyorum.
    Ama kurallara uyun diye bağırmak yerine uymaya kendiniz başlarsanız, birileri de sizin peşinizden giderler.

Ama efendi gibi kurallara uygun ve etrafına saygılı şekilde araç kullanmak kimsenin işine gelmez.
    Çünkü bu Almanlara olduğu gibi beceriksiz diye dalga geçerler.

Futbolda şansımız yaver gitmedi ama trafik kazalarında dünya şampiyonuyuz.
    Hem de kişi başına düşen araç sayısı dünyanın en alt seviyelerinde gezinen bir ülke olduğumuz halde.
    Alın bayrakları tura çıkın.
    En büyük Türkiye başka büyük yok diye bağırın.
    Şampiyonlukta sizin de payınız var.

Madem kızıyorsunuz ben de yazmayayım o zaman.
    Afferin arkadaşlar iyi yapıyorsunuz diyeyim.
    Hatta kırmızı da da durmayın diyeyim.
    Kask takmayın, eğitim almayın, Allah ne verdiyse gazlayın gitsin.
    Bana bişey olmaz nasılsa...

Öyle mi dersiniz?
    Bıyıklı;
    Allah aşkına benim yazdıklarımı ve bundan sonra yazacaklarımı üstüne alınıp alınıp cevap yazma.
    Çünkü seni kırmamak için en yumuşak şekilde yazmaya çalışıyorum.
    Bu da beni zorluyor...

Yahu şimdiye kadar yumuşak yumuşak yazdık da ne oldu?
    Hergün kaza, hergün ölüm.
    Sen bari yapma.
    Özellikle yaptım bunu.
    Daha önceki yazdıklarıma bakıp bir karşılaştırma yap istersen.
    Anlamanı beklerdim.

--------
    Eleştiren arkadaşlar için;

Başka trafiklerde motosiklet kullandığım doğru.
    Ama;
    30 yıldır motosiklet kullanıyorum.
    Bunun en az 20 yılı Türkiye trafiğinde geçti.
    Hala da Türkiye'ye gelip araç kullanıyorum.

Bi dakkada yaşadığım yere bakıp, gerçeklerden bihaber bir sazan konumuna koydunuz beni.
    Emin olun değilim....

Asfalt Kowboyu;

Biraz destekli at.
    Bi de bunu marifet sayacaksın.
    Biz de bu zihniyeti alkışlıycaz öyle mi?

Gerçi Mert alkışlamış.
    Mert yazdığın şeylere kendin de inanarak mı yazdın.
    Yoksa laf olsun beri gelsin diye mi yazdın o saçmalıkları?
    Eğer can-ı yürekten yazdıysan arasıra magazin programları yerine haberleri izlemeni ve gazetelere de bir göz atmanı öneririm.

---------------------------------

Khazid-Hea;

Araç sürücülerinin kuralsızlığı ve bahsettiğin şeyler tabii ki bizim gibi 3. dünya ülkelerine mahsus bir davranış şekli.
    Modern memleketlerde böyle saygısız ve bencil bir trafik yok.
    Ama sıkışık trafik var.
    Ha kural ihlali yapan hiç mi yok?
    Tabii ki var.
    Ama en fazla 3 kez zıplarlar.
    Son zıplamalarında öyle bir düşürürler ki bir daha elleri titreye titreye araç kullanır.
    Geçen hafta sarı ışıkta geçen bir Türk arkadaşa öyle bir ceza verdiler ki şimdi yeşilde bile duruyor.
    Yani bu ihlalleri alışkanlık haline kimse getirmemeli.
    Siz arasıra yapıyorum mantığıyla öneride bulunmaya devam ederseniz bu bir zaman sonra alışkanlık haline gelir.

--------

Şunu özellikle belirtmek istiyorum.
    Ben kimseyi hedef alarak yazmadım daha önce yazdıklarımı.
    Birini ya da yazdığı birşeyi eleştireceğim zaman direkt alıntı yapar ona hitaben yazarım.
    Ya da kullanıcı adını yazar ona hitap ederim.
    Bişeyin arkasına saklanıp gönderme yaptığım görülmemiştir.
    Yazdığım tüm yazılarda bunu görebilirsiniz.

Burada yazdığım tüm eleştiriler genel mantığa karşıdır.
    Bunlardan payı olan alır olmayan ise üstüne alınmaz.

Siz açık yüreklilikle bazen bu ihlalleri yaptığınızı yazmış, ama bunun yanlış olduğunu hatta bir daha yapmayacağınızı yazmışsınız.
    Daha ben bunun üzerine sizi niye eleştireyim ki?
    Bilakis hoşuma giden bir davranış şeklidir.
    Herkes mertçe yanlışını konuşabilse keşke.
    Benim istediğim budur.

Ben gördüğüm, öğrendiğim,bildiğim doğruları yazıyorum.
    Aman kimseyi üzmeyeyim, kimseyi kırmayayım, popüler olayım, herkes beni sevsin gibi bir düşünceye sahip olsaydım her gönle şerbet vermesini de becerek kapasitedeyim.
    Ama bunun hergün trafikte ölüm tehlikesiyle karşı karşıya olan hemşerilerime hiçbir faydası yok.

Beni sevmenizi isterim tabii.
    Ama bunun yüzünden ölecekseniz, lütfen beni sevmeyin...
    Benden nefret ederek kurallara uygun bir şekilde motosikletinizi kullanın.
    Buraya bişeyler yazabildiğiniz sürece benim için bir sorun yok.
    Yeterki size bişey olmasın.
    Yeterki sizin yüzünüzden biri ölmesin.

Bütün derdim budur......
    Bak söylüyorum.
    YOK....
    Ha ihlal hiç mi olmuyor?
    Tabii ki olur.
    Ama tek tük.
    Eleştirimiz bunadır.

Örneğin;
    vs.
    vs.
    Bunları onaylıyormusun?

Ben bir eleştiri yaptım.
    Bu özeleştiridir.

Çok doğru söylemiş şair.

Bizim millet tuhaftır,
    Her bir lafı kaldırmaz.
    İp....e dersin kızar,
    Si....sin aldırmaz....
    Allah Allah;

"Emniyet şeridini kullanmayın arkadaşlar."

Yazdım.

Vatan haini oldum.

Arkadaşın bir kurala uyması için demek ki devletin zorlaması gerekiyor.
    Eğer devlet ceza keserse, kurallara uygun davranacak.
    Devlet bir şeye karışmazsa yandı gülüm keten helva.

Mantalite açıça ortada.
    Allah'tan bu milletin içerisinde senin gibiler çok az.
    Bir de kalkmış kendi kendine Türk Milletini temsil etme yetkisi veriyor.

Bu arkadaş daha önce yalan söylüyordu.
    Şimdi işi azıttı, iftira atıyor.
    Ben ne zaman Türkiye'de bize zulüm edildi filan yazmışım yahu?

Söylemediğim şeylerle beni itham ediyor.

Üstüne üstlük bi de memlekete gelmemi de yasakladı.
    Babasının memleketi ya.

Neyse,
    artık benim birşey yazmama gerek kalmadı.
    Arkadaş kimliğini ve kapasitesini son yazmış olduğu metinle açıkça gösterdi zaten.
    Bir de Türkçeyi öğrenirse harika olacak.

Yine de haketmediğim halde, ben bana yönelttiği bütün suçlamaları kabul edeceğim.
    Fakat bir şartla.
    Şerefiyle namusuyla üç kuruş ekmek parası için memleketinden uzakta eşşek gibi çalışıp bu ülkeye döviz getiren katma değer yaratan tüm Almancılardan ve diğer gurbetçilerden özür dilesin.

Geri kalan için herhangi bir orta yol bulunamayacağı zaten anlaşılmıştır.

Konuyu saptırana alet olduğum ve kendimi tutamadığım için buraya emek veren tüm arkadaşlarımdan özür dilerim.
    Biliyorum bu seviyeye düşmek bana yakışmadı.
    Ama insanın da bir sabır sınırı var.
    Anlayışla karşılayacağınızı umuyor sevgi ve saygılarımı gönderiyorum.....

Tekrar özür diliyorum....
    Ben hakaret etmedim.
    Ben gerçeği objektif olarak yansıttım sadece.
    İşte o bahsettiğin hocalar yüzünden bu günün nesli eleştirileri hakaret olarak alıyor.
    Herhangi bir aracı kullanmayı erkeklik gösterisi(ne demekse) sanıyor.

Yani bir eleştiriyi hakaret olarak algılamamak lazım.
    İşte o zaman saldırı başlıyor.
    Bu sefer de iş inatlaşmaya gidiyor.
    Bizim karakteristik özelliğimiz bu.

En çok gördüğümüz şey şu.

Bak sen bana bu konuda yanlışsın dedin ama sen de şu konuda yanlışsın.

Olabilir.
    Bu senin yaptığın yanlışı değiştirmiyor ki.

Yani böyle bakmak lazım.

Aslında sen çok iyi anlarsın bıyıklı.

Benim anlatmak istediğimin özü şudur.
    Yanlış yaparak sonuç getirene bravo diyeceğimize doğru yapanı takdir edelim demek istiyorum.

Yapamasa da o doğru olanı yaptı diyelim.
    Onu ödüllendirelim.
    Yani bütün bir yıl gayret edip gece gündüz çalışıp, fakat maalesef sınıfını geçemeyeni kopya ile geçenden üstün tutalım.
    Takdirnameyi ona verelim.

Bu mudur?
    Budur...

(ps: Bıyıklı ben sana bişey yazma demedim. aklı başında olan her tanıdığım insanın motosiklet kültürüne katkısı olması en çok istediğim ve beklediğim şey. Benim yazdıklarımı üstüne alınma dedim sadece. Sen neden alınmayayım demişsin ama nedenini daha önce yazdım.Ben sana yapılan yanlışı destekliyorsun gibi bişey demedim. Lütfen yazdıklarıma iyi bak.)
    coq seninde söylediğin gibi bu yaptığın 'özeleştiri' fakat yapacak bir konumda değilsin malesef, bak sebebi çok basit Y.dışında çalışıyor, orada yaşamayı seçmiş olman özeleştiri hakkını ortadan kaldırıyor. Ben buna mecburum deme kimse istemediği yerde yaşamak zorunda değil, Y.dışında yaşayanların tek sorunu maddi imkanlarda değil, kararı verip bavulları toplayıp başka yere taşınmak bir gününü alır, sadece yeterince isteyeceksin. Buna mecbur değilsin elbet fakat rahatı seçtiğin için memleketini bu kadar sert bir üslupla eleştirmen hiçbir zaman tasvip edilmeyecek. Bu konuda tek değilsin de, dışarıdan gelen tüm akrabalarım senin gibi 'özeleştirilerde' bulunuyorlar. Burada aldığın tepkilerin çoğu bu yüzden, İstanbul'a tatile değil yaşamaya gelsen sıkışık trafiğin anlamını, yolların halini, trafiğin düzensizliğini, emniyet güçlerinin boşvermişliğini hergün birebir yaşasan, emniyet şeridi ihlaline bu kadar sert yaklaşamazsın. Üstüne alınma diyorsun fakat alınıyorum çünkü tekrar emniyet şeridini ihlal etmeyeceğim garantisini veremiyorum. Veremiyorum arkadaş, bu 'dan dun' trafikte layıkıyla kurallara uyarak düzgün araç kullanmak mümkün değil! Hatta kurallara uygun araç kullanırsanız kaza yapma ihtimaliniz artacaktır. 'Nasıl olabilir böyle bir şey? demeyin, artacaktır çünkü düzene(!) karşı geleceksiniz. Daha önce yazdığım gibi düzensizlik kural olmuş İstanbul'da! İstanbul-Bursa-Ayvalık arası yol yapanlar bilir, gece hariç gündüzleri hız sınırını aşan fazla sürücü göremezsiniz. Sebebi her tarafta radar olması ve cezasının yüksek olması. İstanbul'a girdiğinizde ise araç hızları birden %50 artar!

Aslında herşeyin olduğu gibi bununda çözümü var, trafiğin en yoğun olduğu güzergahlar genişletilecek, oturup planlama yapılacak, emniyet güçleri şu boşvermiş hallerinden vazgeçecekler, ehliyet bakkaldan alınır gibi alınmayacak... İlk aklıma gelenler bunlar, 1 km yol için yarım saat beklemeyeyim veya emniyet şeridine girmem için polis yol göstereceğine yazsın cezamı ödeyeyim, bencilliğimi yenip trafiğe sövmeye devam edeyim.
    Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

72kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    d integra
    bizim almancılar da orda süt dökmüş kediyken burda hemen özlerine dönü veriyolar...geçen bir alamancı bakım kırmızı - yeşil hiç bakmadan tam gaz gidiyodu
    HIZ'SIZ VE ÖFKE'SİZ

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)