Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

bu kadar da olmazki

Motovento
    REKLAM ALANI
    korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Geçmiş olsun bu gibi prolemleri hemen hemen bütün motosikletçiler yaşadığı gibi yayalarda yaşıyor .Kaldırımda yürürken medeniyetten yoksun bazı Şöförler su fiskiyesini özellikle sağ tarafa çevirip yayaları ıslatmaktan zevk alıyorlar.
    Zannediyorlarki eğleniyoruz o kadar kişinin ahını aldıklarını bilmiyorlar ah bir bilseler ...............
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda CBF 150 Honda Dylan 150
    Maalesef

gureli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı shi_bumi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sonunda biri iğneyi kendine batırdı da mantıklı şeyler yazdı.

Arkadaşlar trafikte suçlunun her zaman motosiklet sürücüsü olduğu kuralını unutmuşa benziyoruz. Adam cam suyunu yüzüne fışkırtsa da, bir diğeri sen şerit değiştirirken üzerine çıksa da, taksi sürücüsü müşteri almak için aniden önüne kırsa da, dangoz bir sürücü senin şeridini ihlal etse de hep biz suçluyuz. Cam suyunun sana ulaşamayacağı bir takip mesafesinde gidecektin. Şerit değiştirirken dikkatli olacaktın. Taksi sürücüsünün gerizekalı bir hareket yapacağını tahmin edip önlemini alacaktın. Senin şeridini ihlal eden dangoz sürücüden kurtulmak için ya yavaşlayacaktın yada hızlanacaktın kendi etrafında bir güvenlik halesi oluşturacaktın.

Ha bunları yapmadın ve gurur yaparak "karşı taraf suçlu kardeşim" dedin. Eeeeee nolmuş karşı taraf suçluysa ? .Kafası gözü kırılan veya hayatını kaybeden sürücü suçsuz olan sen misin yoksa suçlu olan otomobil sürücüsü mü ?. Neye yaradı haklı olman ?

Motorlarınızı trafikte ruh hastası modunda sürün arkadaşlar. Herkes düşman ve sizi öldürmeye çalışıyor gibi.
    Tamamen katılıyorum, ben sakatlandıktan sonra haklı olsam , yada haksız olsam ne yazar.
    Aldığınız her kaskın kitapçığında vizörünüzü kapalı tutun diye bir ibare vardır. Boşuna koymamışlar o ibareyi, cam fıskıyeleri ayarsızda olsa takip mesafesi dışına çıkmaz kanaatindeyim. Biber gazı molotof kokteyli gibi çözüm düşünen arkadaşlarımız , çok yanlış düşünüyorlar . Barbarlıktan başka bişey değil, nasıl sen deterjanlı sudan rahatsız olup tehlikeli bir duruma düşüyorsan , bunu yaptığın kişinin de hayatıyla oynuyorsun demektir. Zaten bunu, seni ıslatmak için yapan kimsenin olabileceğini de sanmıyorum. Sadece bilinçsizce yapılmış , neticesi düşünülmemiş bir olaydır.

Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cam fıskiyelerinizi ayarlasanız bile ayarı sürekli kaçabilir.
    Yolda iki de bir durup ayar yapılamaz.
    Bunun dışında fıskiyeler ayarlansa bile havada uçuşan börtü-böceğin ayarı yoktur.

Bu gibi nedenlerden dolayı bizler, kaskımızın vizörünün süs için yapılmadığını hatırlayıp, sürekli kapalı tutarsak biber gazı ve şeltox taşımak zorunda kalmayız.
    (Biber gazı ayarsız sürücüler, şeltoks da ayarsız böcekler için)

Yukarıda yazdığım mevzudan daha önemli bir diğer konu ise şudur.
    Hiçbir cam fıskiyesi, araç takip mesafesinden daha uzağa su fışkırtamaz.

Yani ne yapıyoruz?
    1.Önümüzdeki araca takip mesafesinden daha fazla yaklaşmıyoruz.
    2.Kaskımızın vizörünü sürekli kapalı tutuyoruz.

Bu Dalin Bebe şampuanı gibi göz yakmayan formüldür...
    ve 10binmilyon baloncuk........
    havayı illaki hissedeyim burnumda diyorsanız,kask'ın vizörünü yarım cm kadar aralarsanız yeterince hava girmesi sağlanabiliyor....
    Tarzım çok basittir.....
    Her zaman en kalitelisi ile memnun olurum

Jedaykin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma GW250
    bir proje var aklımda. ön çamurluğun üstüne paintball tüfeklerinden bir tane monte etmek gerek. tetikte fren gibi sıkılabilecek bir mekanizma olcak. önümüze atlayan dengesiz tiplere 2-3 tane boya topu sallıcaksın. güzel bir desen çalışması olur adamın arabasında. bir daha da aklında olur motosiklet görünce kırmaz önüne.

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Alıntı Jedaykin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir proje var aklımda. ön çamurluğun üstüne paintball tüfeklerinden bir tane monte etmek gerek. tetikte fren gibi sıkılabilecek bir mekanizma olcak. önümüze atlayan dengesiz tiplere 2-3 tane boya topu sallıcaksın. güzel bir desen çalışması olur adamın arabasında. bir daha da aklında olur motosiklet görünce kırmaz önüne.
    Aha, denemem lazım bunu

Motosikleti
    Alıntı Jedaykin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence harika bir proje tebrik ederim Ama çıkmayan boya olacak
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

Motosikleti
    arabayı satayım zx 6 olacak
    sonra adımız magandaya çıksın

Motosikleti
    Alıntı gogo23 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sonra adımız magandaya çıksın
    Ne demiş atalarımız Dinsizin hakkından İmansız gelir diye.Onlar böyle yaptığı sürece bizde onlara aynı cevabı vereceğiz Tabii motosikleti Taşıt yerine koymayan istediğini yapabileceğini zanneden sürücülere karşı...

tbk_1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuru Fasulye tepkimeli, Enjeksiyon sistemi........
    cam suyuyla ıslanmak normal geliyor artık ama!
    Solladığım servis minübüsünden üstüme konfeti yağmuru yapan bir yada birkaç avuç dolusu kabak çekirdeği kabuğu için ne kızdım bağırdım korna çaldım...
    Ahmak neden kızdığımı bile anlamadı eminim...
    Muz kabuğu atıp düşürebilirdi de ama buna da şükür...
    ʞoʎ ʎǝşıq uǝpıƃ sɹǝʇ ɯıʎıʎı uǝq

Forumdan Uzaklaştırıldı
    cam suyu ne ki . bazıları karton kutu , poşet , gazete , plastik bardak ,kola kutusu vs vs atıyor . düşünsene son sürat gidiyosun öndeki araçtan koca bir gazete yaprağı atıyolar , pat diye vizöre yapışıyo gözünü seveyim cam suyunun .

buralpdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    artık var
    Bunun dışında fıskiyeler ayarlansa bile havada uçuşan börtü-böceğin ayarı yoktur.

Bu gibi nedenlerden dolayı bizler, kaskımızın vizörünün süs için yapılmadığını hatırlayıp, sürekli kapalı tutarsak biber gazı ve şeltox taşımak zorunda kalmayız.

Yani ne yapıyoruz?

1-araçların fıskiyeleri doğru ayarlandığı zaman kolay kolay bozulmaz diyelimki bozuluyor çok az japon damlatırsın sabit kalır kimseyi yıkamazsın
    2-araçla aramda 20m kadar mesafe vardı ist.trafiğinde takip mesafesi olarak çok fazla bir mesafe
    3-20m.den su nasıl geldi açıklayamam ama oldu..................tek gördüğüm şey direk havaya doğru suyu atıyordu
    4-dalin bebe şampuanı ilede dalga geçmen de yakışmadı..
    5-haklısın vizörüm kapalı olamalıydı peki hiçmi hırsızın suçu yok diye sorasım geliyor sana

bu yazıyı yazarken amacım görünmez bir tehlikeye dikkat çekmekti. çünkü ilk kez başıma gelmiyor arkadaşlar hemen hemen her gün karşılaşıyorum ama bu son olay bardağı taşıran damla oldu. ya direk olarak sağa kaçsaydım.pisi pisine ölmek bu işte...neden basit bir ayar yüzünden kaza yapayım. benim anlatmak istediğim olayı eminim kurye arkadaşlarımız hergün yaşıyor. neden basit bir ayar için bir arkadaşımızı kaybedelim.

LÜTFEN CAM YIKAMA FİSKİYELERİMİZİ DOĞRU AYARLAYALIM ve eşimize dostumuzada tenbih edelim.
    İlo 50cc-Jawa250-Jawalazer-Honda Strada200cc-Honda Titan-Mondial 110ft-Cbr600-Dr 800-Afrikatwin-Varedero-QM200GY-Honda İnnova-Cb125e-Mondial Prostreet

dragstar72 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRAGSTARXVS650 KAWASAKİ ER-6F YAMAHA XJ6

Yani ne yapıyoruz?

kesinlikle haklısın arkadaşım ama sen 80km ile giderken öndeki araçla arana 40m koyduğunda arkandakiler ne yapıyor merak ediyorum.Ben söyleyeyimmi burası türkiye arkamdaki hırt tanpomuma yaklaşıp taciz ediyor sürüş zevkimin içine ediyor. Yani burada takip mesafesi falan hikayedir malesef.

daha dün bostancı caddede kendi halimde seyir halindeyken bir gurup hırt bir renoya binmişler fıskıyeyi çevirmişler belli milleti ıslatıp nara atarak gülüyorlar. bende payımı aldım sinirlenip elkol işareti yaptım. Ama arkadaşlar fazla olduğundan kuzu kuzu devam etmek zorunda kaldım.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı buralpdi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1-araçların fıskiyeleri doğru ayarlandığı zaman kolay kolay bozulmaz diyelimki bozuluyor çok az japon damlatırsın sabit kalır kimseyi yıkamazsın
    2-araçla aramda 20m kadar mesafe vardı ist.trafiğinde takip mesafesi olarak çok fazla bir mesafe
    3-20m.den su nasıl geldi açıklayamam ama oldu..................tek gördüğüm şey direk havaya doğru suyu atıyordu
    4-dalin bebe şampuanı ilede dalga geçmen de yakışmadı..
    5-haklısın vizörüm kapalı olamalıydı peki hiçmi hırsızın suçu yok diye sorasım geliyor sana

bu yazıyı yazarken amacım görünmez bir tehlikeye dikkat çekmekti. çünkü ilk kez başıma gelmiyor arkadaşlar hemen hemen her gün karşılaşıyorum ama bu son olay bardağı taşıran damla oldu. ya direk olarak sağa kaçsaydım.pisi pisine ölmek bu işte...neden basit bir ayar yüzünden kaza yapayım. benim anlatmak istediğim olayı eminim kurye arkadaşlarımız hergün yaşıyor. neden basit bir ayar için bir arkadaşımızı kaybedelim.

LÜTFEN CAM YIKAMA FİSKİYELERİMİZİ DOĞRU AYARLAYALIM ve eşimize dostumuzada tenbih edelim.
    Sevgili dostum.
    Bi halt etmişsin.
    Hatalısın.
    Hatanı gösteriyoruz.
    Sen hala kendi kafana göre hareket etme taraftarısın.

Yazdığın şeyleri tekrar okumanı tavsiye ederim.
    Akla mantığa uyuyorsa benden tamam.

Demişsinki cam fıskiyelerini japon yapıştırıcıyla yapıştırırsın.
    Yahu bu otomobil firmalarının bunları sabit yapmak neden aklına gelmiyor acaba?

Demekki onun bir fonksiyonu var ki o nedenle sabit değil hareketli.

Bir diğer konu ise araçla aranda 20 metre mesafe.
    İstanbul için çok fazla yazmışsın.
    Trafiğin İstanbul'u Isparta'sı mı var.
    Motosikletin İstanbul'da 20 metrede, Isparta da 40 metrede mi duruyor?
    Akıllı motosikletmiş.

Dalin bebe şampuanı ile dalga geçmem dediğin gibi yakışmamış.
    Dalinden arayıp şiddetle kınadılar.
    Hatta Dalin ördekleri protesto yürüyüşü yapacakmış.

Demişsinki haklısın vizörüm kapalı olmalıydı.
    Evet öyle olmalıydı.
    Yine demişsinki Hırsızın hiç mi suçu yok.
    Adamı niye hırsız yaptın kardeşim?
    Adam özellikle mi ıslattı seni?
    Nerden biliyorsun?
    Benim hanımın arabanın fıskiyelerinin ikide bir ayarı kaçıyor.
    Geçen gün ben arkamdaki arabaya fışkırttım.
    Bilerek yapmadım.
    Neden hırsız oluyoruz?
    Tek suçlu sensin.
    Neden?
    Takip mesafesine dikkat etmiyorsun.
    Vizörün açık geziyorsun.
    Bir de kalkmış başkasını eleştiriyorsun.

Kusura bakma da;
    motosikleti doğru düzgün kurallara uygun kullan.
    Yine de bir problemle karşılaşırsan o zaman destek olalım.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)