Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Kanı Bozuklar !!!

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha RX135
    Cok acı bı durum Çok gecmıs olsun
    Fakat Sinan Abinin dedıgı dogru 6 kamera var sıyorsun pekı bunlar motoru neyle goturduler hıc mı kameralara yazsımadı hıcbırının gorus acısında yok mu
    [B][I][U]Dünyada bir çok insan var.
    Kimi mutlu kimi mutsuz, Kimi ağlayıp kimi gülüyor ama güzelliklere ve mutluluğa layık bir insan var o da su an mesajımı okuyor...[/U][/I][/B]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı ozaktasi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HondaCB900F,HondaCBR125,Kymco Süper8,Sym Xs125
    Geçmiş olsun ve sabırlar diliyorum..Bu namussuz hırsızları yakalayıp ..yani ne yapılacağını her kes tahmin etmiş tir..Kesinlikle kanları bozuk cinsiyelleri cibilliyetleri beş para etmez kansız keneler..Başımıza gelmesin..

Motosikleti
    :(
    bende o otopark calıslanlarından yada onları tanıyan bırısı olabılır yınede gunahlarını almayım ama bencede mantıksız geldi.motoru parka bırakıyosun hıcbırguvenlık nasıl gormuyo acaba hepsı kayıtta degilmiydi?bıde çalan şahıs motoru nerden göturdu bunca kamera varken hıcbırıne gozukmeden gıtmesı ımkansız değilmi?bıde parktakiler sorumludur ordakı araçlardan işleri bu cunki işlerini yapmıcaklarsa orda durmalarının bır anlamı yok zaten benım tahmınım senın motorunun mafrafını onlar karşılayacaktır.

FasterPussyCat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Fly
    çok büyük geçmiş olsun... gerçekten çok üzücü ve sinir bozucu bir durum.
    umarim bir sekilde bulunur motorun...
    faster than the speed of life...

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Geçmiş olsun. Çok kötü bi durum ya.
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

mhyen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Geçmiş olsun dostum.Bence bu işin peşini bırakma.Bir kameraya yansımadıysa diğerinde muhakkak bir görüntü vardır.Bu konuda hukuki bir danışmanlık almanda fayda var.Yasalara göre hareket et.Polislere de güvenlikçilerin her şeyi göstermediğini anlat.O kameralar polis tarafından incelendi mi bilmiyorum ama bir şekilde polisin de hepsini incelemesinde fayda var.
    Çok büyük geçmiş olsun

Motosikleti
    cbf500
    ilk önce geçmiş olsun.kör nokta diye bişey olamaz olmamalı.motoru koyacak kadar bi alan olduğuna göre orayı gören bi kamera olmalı.bu maxi güvenliğinin olduğu kadar o kamerayı yerleştiren sirketinde hatası.6 kamera var diyorsun.bu kameralara yakalanmadan otoparka girmesi ve çıkması imkansız.illa ki bi görüntüsü vardır.görüntüleri iyice kontrol et.anladığım kadarıyla maxide çalışıyorsun.oraya dava açtığın zaman işinle problem yaşar mısın?
    We believe in sky,not to sunroof!

istanbulccc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800
    Alıntı mr_muzip adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşalr bugün hayatımın en üzücü günlerinde biri yaşadım.
    motosikletim çalındı ( 34 vgl 48 siyah kanuni storm)
    saat 1:39 da işe gittim (silivri maxi) motosikletimide motor parkına bıraktım direksiyonu kitledm ve içeri girdim.
    saat 3 gibi hava almak için dışarı çıktım ve bide ne göriyim motorum yok : (
    hemen güvenlikleri çağırdım kamera kayıtların abaktılar fakat bi sonuç yok dediler.kör noktaya denk gelmiş bulunduğu yer.
    o mekandada yaklaşık 6 kamera var ve hiç biri çekmemiş.güvenliklerle bayağı tarıştıktan sonra polis geldi onlarda inceledi ama sonuç aynı.olay sırasındada benmkide dahil yaklaşık 5 motor vardı ve 10 metre ilerdede güvenlik vardı.yarın savcılığa gidicem ve maxi ye dava açıcam.
    anlamadığım motoru çalıştırmadan o kadar insanın içinden nasl alıp götürdükleri..
    yani işin sonucu kara kızım gitti ve geri geliceğinide hiç sanmıyorum.allah kimsenin başına vermesn böle bi olay gerçekten çok üzücü ve can yakıcı.
    daha 5 taksidi kalmıştı yani yaklaış 1 milyar daha borcu var .ben ödicem elin kanı bozukları binicek .yediremiyorum
    dava açsam sizce sonucu ne olur??
    Geçmiş olsun, bu şerefsizlerin cezası caydırıcı olmadığı sürece bunların olması normal.

muratgergerli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Büyük geçmiş olsun kardeşim..
    Dava açsam ne olur demişsin..

İnsanoğlu davanın sonucu ne olursa olsun
    mağdur durumda hakkını aramalı...

Şimdi;

1) Anladığım kadarıyla bir işmerkezinin bahçesinde veya giriş bölümünde olay olmuş..
    Ve bu bahçe veya giriş bölümü de güvenlik kameraları ve
    güvenlik pesoneli tarafından izleniyor..
    Bu "izleniyor" kelimesinden oranın bir nevi sorumluluk alanları olduğunun
    kanıtıdır..

2) İşmerkezinin güvenlik şirketiyle yaptıkları protokolü İşmerkezinin Yönetim
    Kurulundan veya Başkanlığından isteyebilirsin.Bu senin en doğal hakkın(işmerkezinde bulunan bir dükkanların birinde çalışmanız bu hakkı doğurur)..

3) Bahçe veya giriş alanında güvenlik şirketinin Nöbet Kulübesi varsa dava
    açarken bu sizin işinize yarayacaktır.Nöbet Kulübesi bulunması o ortamın kontrol altında
    bulundurulduğunun kanıtıdır.Ve nöbet Kulübesi bulunması orada NOKTA NÖBETİ dediğimiz sürekli ve sabit bir denetimin olması demektir.
    Yani kısaca Nokta Nöbeti tutulan bir yerde kulübe merkez alınarak 50metrekare çapında bir yerden
    orda nöbet tutan görevli sorumludur.Bu sorumluluk Yasal bir zeminde Kanunlaşmıştır..

.
    Mesaja Ek: 5188 sayılı Kanun (Özel Güvenlik Kanunu)
    ............
    Özel Güvenlik

Madde 7- Kanun kapsamında özel güvenlik, kişiler tarafından özel güvenlik görevlisi istihdam edilerek;
    kurum veya kuruluş bünyesinde özel güvenlik birimi kurularak veya özel güvenlik şirketlerinden hizmet
    satın alınmak suretiyle sağlanabilir. Özel güvenlik hizmetinin ne şekilde sağlanacağı kişi veya kuruluşlar
    tarafından belirlenir.
    ............
    ............
    Koruma ve Güvenlik Planları

Madde 12- Özel güvenlik birimleri ve özel güvenlik şirketleri, bu Yönetmelik kapsamında güvenlik hizmeti verecekleri tesis ve alanlara ilişkin koruma
    ve güvenlik planlarının bir örneğini otuz gün içerisinde valiliğe verir. Valilik, koruma ve güvenlik planlarında değişiklik yapılmasını veya plandaki yetersizliklerin otuz gün içerisinde giderilmesini isteyebilir.

Tabi bu söylediklerimi sizin anlatımınıza göre yasal zemine oturtarak söylemeye çalıştım..
    Sözlerim Kişi ve kuruluşları bağlamaz..Beni bağlar..
    .
    Özel güvenlik şirketlerinin kişi ve kuruluşlara sağlayacakları koruma ve güvenlik hizmetleri için yazılı sözleşme düzenlenir.
    Bu sözleşmelerde hizmeti alacak kişi veya kuruluşun adı, adresi, hizmetin kapsamı, personel sayısı, hizmetin süresi ve diğer
    hususlar belirtilir. Hizmet sözleşmesinin bir sureti koruma ve güvenlik hizmetine başlamadan en az bir hafta önceden ilgili şirket
    tarafından valiliğe verilir. Ayrıca, istihdam edilen özel güvenlik personelinin listesi ve bunların özel güvenlik mali sorumluluk
    sigortası poliçelerinin birer sureti personel göreve başladığı tarihten itibaren on beş gün içinde ilgili şirket tarafından valiliğe verilir.
    İmza mı; yok anam taklit ediliyor... Parmak basıyorum artık..
    ŞEYTAN TÜYÜNÜ BENDE UNUTMUŞ.

Motosikleti
    xx 12999,9rr cadı süpürgesi :P
    çok geçmiş olsun umarım kısa sürede bulursun peşini bırakma
    [B]durmak yok... yola devam.....
    [/B]
    [COLOR="Red"][B][I]selam dünyalı ben dostum......::sapka::::151::[/I][/B][/COLOR]

DeNNiS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 600 F \ Peugeot 207
    çok gçemiş olsun çok üzücü gerçekten, güvenliğin parktan 10 mt uzakta olduğu 6 kamera oldugu halde kör noktanın bulundugu biyer, eğer hiçbir araçtan sorumlu diiliz diye bi ibareleri varsa bilemiyorum ama yoksa böle bi belirtmeleri yasal oalrak, ozman dava açıp kazanaiblirsin sanırım

ayrıca en fazla direksiyon kilidini kırıp sürükleyerek yada bi kaç kişi taşıyrrak götürmüşlerdir ve ordaki güvenliğinde gözünden kaçması imkansız gibi, kameralarada motoru götrürken fln çekilmiş olması lazım gene oda kör noktadaysa güvenliğin böle garip bişeyi görmüş olamsı lazım nerdeyse kasti gözyummaya gişriyo bence, o kamera kayıtlarını mutlaka ama mutlaka izlemek iste ve İZLE arkadaşım.

kameralar orda yalandan duruyoda olabilir, kayıt yapmamış oalbilirler, böle bişey varsa onalra dava açabilir ve gene kazanbilirisn belki.
    [SIZE="4"]die young and make a beautiful corpse[/SIZE]

Motosikleti
    " AK "
    Hukuki açıdan bikaç görüşüm:

* Otopark alanı ilqi firmaya ait ise belki birşeyler tutturabilirsin...Ancak oralarda "otoparktaki kıymetli eşyalarınızdan firmamız sorumlu değildir" kibin bişiiiler yazıyor ise şansın zayıf. ( taşıtlarda bir nevi kıymetli eşyadır. )

* Motorun ulu orta bir yerden çalınması ( ve bunun en az 15 dk. olduğunu ele alalım ) akıllara danışıklı döğüşüklü bir olayı çağırıştırıyor. Eğer o alan Maxi' nin alanı ise ( Belediye kayıtlarına göre ) rahatlıkla dava açabilirsin. Dilekçe' ne, motorun çalınma süresi en az 15 dk. olduğunu ele alırsak güvenlik zaafiyeti yada qüvenlik ile danışıklı bir olay akla gelmiştir. Bu sebeple ilqi firma hakkında suç duyurusu talebinde bulunuyorum dersin ve biraz beklersin...

* Etraftaki insanlara we qüwenliğe sıra qelince, şöyle bir kılıf qeliyor aklıma...Ben hırsız olsam we etrafımda qüwenlik kamerası we bir sürü de qüwenlik olsa en çaktırmadan çalacağım yöntem: O motorun kendi motorummuş qibi dawranış serqilemem olurdu....Yani, HAY ALLAH BENZİN BİTTİ, YİNE ÇALIŞMIYOR BU MOTOR kibin feryatlar ile qiderse biri o motorun yanına kimse de qelip bişii sormaz...Hatta alıp qötürürken bile RUHSAT sormaz...

Aklıma bişiiler qeldikçe yine yazarım...Geçmiş olsun...

Motosikleti
    olacak inşallah
    öncelikle çok büyük geçmiş olsun dostum,
    bu arada kıymetli eşyalarınızan sorumlu değiliz yazıyosa sana dokunmaz bu çünkü o kıymetli eşya değiş, ulaşım aracı onuda maxiye sokamayacağına göre sorun yok
    kesinlikle davanı aç, herkezin başı ağırmalı, ki kameraların kör noktasının olması, güvenlik denen arkadaşların orda başıboş gibi gezip te, çalıştırılmadan, elle itilen bi motora "hayırdır hemşerim" dahi demeyecek kadar sorumsuz davranması inanılmaz bi durum.

bu işte bi iş var, sonuna kadar git bence. bana kalırsa ordan birilerinin canı fena yanar

tabi bu motorunu geri getirirmi? meçhul
    tekrar geçmiş olsun
    [B][I]Dediklerim bazen ters gelir, olabilir hayat herkeze ders verir[/I][/B] ::exclaim:

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    geçmiş olsun.
    kamera kayıtlarını sana göstermemeleri ilginç. bir motora sahip çıkamıyorlarsa o kadar kameranın elemanın ne işi var orada ?
    6 kamerada birden gözükmemesinin sebebi motorun minivan veya kasalı kamyonet veya reno kangu türü bir araçla da götürülmüş olması da olabilir.
    polisin ve de güvenliğe bence bunu da belirt.

ayrıca yurdumuzda maalesef mahkeme süreci çok uzun sürmekte. mahkemeye gitmeden maxinin ve güvenliğin üst düzey yönetimi ile görüşmen bence daha faydalı olur.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Mikuni adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ALLAH sabır versin çok zor bir durum.. maxi firmasına dava açmanın hiçbir faydası olmaz, güvenlik şirketinin anlaşma metnine bakılır mahkemede, eğer işyeri dışındaki araçlardan da sorumluysalar, o zaman bir sonuş alırsın..
    mehmet topal öyle bir vurdu ki, tam 140 metreden, az daha gol oluyordu bak milli maçı izle rahatlarsın.. şu an tüm türkiye maç izliyor..
    Kusura bakma ama seninki gerçekten atmasyon olmuş
    Sokakta top oynayan çocukların arasına beklemedikleri bir anda girip topu yüksek duvarlı bir bahçeye atıp kaçmak gibi bir sey bu.
    Güvenlik şirketinin anlaşma metni kiminle? maxi ile güv.şirketi arasında vatandaşı zerre kadar bağlamaz ve ilgilendirmez.
    Olayda Maxi ye alışverişe gitmiş ve otoparkta aracı çalınmış,o otopark maxinin olduğu sürece zararını aslanlar gibi talep edebilir.
    Yargıtay kararları da bu yönde...
    Ok?.

Motosikleti
    " AK "

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı pre_lude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    peşini bırakma inşallah bulunur, cok üzücü ama her işte hayır vardır,
    bak sen de maxi tarafında bi bela atlatmıştın,demek ki var o tarafta bir meymenetsizlik

Motosikleti
    Yamaha Virago 250
    ya nabıcam hiç bilemiyorum.dava açsam elimde hiç bi kanıt yok.bugün yönetmle görüştüm tekrar hiç bi şekilde ne benm girişim nede motorun çıkışı gözükmüyo kameralarda.yani benm oraya motorla gittiğim bile şüpeli onlara göre.elim kolum bağlandı hiç bi kanıtım yok.adam ya yalan sylüyosan ya motorla gelmedysen dio ban ayaa :@
    2 Tekerlekli Huzur..

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun. Silivri maxi yazın hep uğradığım bir yerdir.
    Muhtemelen gidon kilidini zorlayarak kırdıktan sonra sürükleyerek götürmüşlerdir.
    Yazmak bile üzücü. Fakat motoru asla ama asla sadece gidon kilidini kitleyerek bırakmayın. Zorlayarak kolayca kırabilirsiniz.
    Bu arada üzgünüm ama Maxi'den birşey kazanamazsınız.
    Şimdilik polise çalıntı ihbarı vermek en iyi çözüm.
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

Motosikleti
    GT650R
    Kardeşim sen şöyle iyi bir avukat tut ve davanı aç, mağazaların park yerleri, mağazaların sorumluluğundadır, kör nokta neymiş, bu da mağazanın sıkıntısı, kusur oranlarınız belirlenir ve yine belli bir miktar para alabilirsin..
    Akıllı adam aklını kullanan adamdır, Daha akıllı adam başkalarının da aklını kullanan adamdır.
    Emrolunduğun gibi dosdoğru davran. Ve azıtma (Hud 112)

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)